Ubezpieczenie turystyczne do Turcji

Turcja jest krajem od lat wybieranym przez turystów z Polski i innych krajów. Zachwyca swoim egzotycznym urokiem, oferuje mnóstwo nowoczesnych kurortów i wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Gdy planujesz wyjazd, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Turcji. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze!

Podróż do Turcji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne mają na celu zapewnienie ochrony osobom wyjeżdżającym za granicę. Dzięki nim można zredukować ryzyko związane z pojawieniem się bardzo wysokich kosztów, na przykład leczenia czy ratownictwa.

Zakupienie ubezpieczenia turystycznego rekomendowane jest również przed wyjazdem do Turcji. To kraj, gdzie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ, a koszty leczenia i zabiegów mogą być bardzo wysokie.

Ubezpieczenie turystyczne do Turcji może zapewnić ochronę w bardzo szerokim zakresie, zależnie od wybranego wariantu. Różne oferty pozwalają wtedy na dobranie najkorzystniejszej oferty do własnych potrzeb, aby dzięki temu wypoczynek był komfortowy od pierwszego do ostatniego dnia podróży.

W razie pojawienia się zdarzenia ubezpieczyciel może zaoferować pokrycie powstałych kosztów i wypłatę odszkodowania zależnie od wybranego wariantu polisy i jego sumy gwarantowanej.

Całodobowe centra alarmowe ubezpieczycieli umożliwiają uzyskanie błyskawicznej pomocy w razie zdarzeń – wystarczy tylko telefon lub dostęp do internetu.

Co więcej, ubezpieczenie do Turcji można kupić bardzo łatwo i wygodnie. Dzisiaj jest to możliwe również przez internet, dzięki czemu nie trzeba osobiście jechać do agenta ubezpieczeniowego lub towarzystwa, by tam zawrzeć umowę. Wszystko można załatwić online bez konieczności opuszczania domu!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Turcji?

Szeroka gama ubezpieczeń turystycznych do Turcji powoduje, że wielu podróżujących ma trudności z wyszukaniem najlepszej oferty dla siebie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze polisy na wakacje w Turcji?

1. Cel wyjazdu

W pierwszym kroku należy określić, jaki ma być cel, charakter wyjazdu. Co wybrać?

Podróż może odbywać się w celu wypoczynku lub zwiedzania zachwycających zabytków, ale również może koncentrować się na uprawianiu sportów jak nurkowanie czy trekking.

Dostępne są również ubezpieczenia turystyczne przeznaczone dla osób podróżujących w celach zarobkowych.

Dokładne określenie celu wyjazdu pozwoli na objęcie ochroną ubezpieczeniową tych zdarzeń, które mogą być związane z charakterem wyjazdu.

2. Zakres ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy w dwóch głównych opcjach – podstawowej i rozszerzonej.

Podstawowy zakres ochrony obejmuje przede wszystkim pokrycie kosztów:

 • Leczenia.
 • Ratownictwa.
 • Transportu medycznego.
 • Następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Rozszerzony zakres ochrony może być dopasowany do potrzeb turysty, aby zapewnić mu lepszą ochronę w przypadku niespodziewanych zdarzeń.

Najczęściej ubezpieczyciele oferują ochronę rozszerzoną w zakresie jak:

 • Ubezpieczenie COVID-19.
 • Rozszerzenie dla osób ze schorzeniami przewlekłymi.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Assistance.
 • Ochrona bagażu.
 • Ubezpieczenie sportowe.
 • Ubezpieczenie od odwołania, rezygnacji, przerwania, opóźnienia podróży.
 • Wywołanie zdarzeń pod wpływem alkoholu.

3. Suma gwarantowana ubezpieczenia

Sumą gwarantowaną czy sumą ubezpieczenia nazywa się kwotę, którą pokrywa ubezpieczyciel. Powyżej niej nadwyżkę musi już zapłacić osoba ubezpieczona.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Najlepiej wybierać ubezpieczenia, które są w stanie zapewnić jak najwyższą sumę gwarantowaną ubezpieczenia, ponieważ dzięki temu mogą one zapewnić lepszą ochronę w razie pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji, również tych wiążących się ze sporymi wydatkami.

Karencją nazywa się okres, w którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności nawet pomimo zawartej z nim umowy.

4. Karencja ubezpieczenia

Okres karencji pojawia się najczęściej bezpośrednio po zakupie ubezpieczenia turystycznego i może trwać 7, 10 czy nawet 30 dni. Właśnie dlatego warto wykupić polisę wcześniej, aby mieć pewność, że zapewni ona optymalną ochronę w trakcie wyjazdu.

Dostępne są jednak ubezpieczenia bez okresu karencji, które można kupić nawet na jeden dzień przed planowaną podróżą.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Turcji?

Koszty ubezpieczeń do Turcji rozpoczynają się już od około 4 zł dziennie!

Ostateczny wydatek związany z zakupieniem ubezpieczenia turystycznego do Turcji będzie zależał od wielu czynników, dlatego najlepiej samemu przeprowadzić kalkulację kosztów i wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia dla siebie.

Na koszt zakupu polisy będą wpływały przede wszystkim cel wyjazdu do Turcji, czas jego trwania, wybrany zakres ochrony ubezpieczeniowej, sumy gwarantowane oraz sam ubezpieczyciel, ponieważ towarzystwa oferują polisy w różnych cenach.

Wyższe koszty będą dotyczyły między innymi poniższych typów ofert:

 • Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
 • Wyższe sumy gwarantowane.
 • Rozszerzenie dla osób przewlekle chorych.
 • Klauzule sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka.

Żeby uzyskać dokładne informacje o kosztach ubezpieczeń turystycznych, warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Dzięki niemu można sprawdzić koszty nawet u kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie, aby bardzo łatwo i szybko wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Zastosowanie kalkulatora ubezpieczeniowego jest bardzo łatwe i szybkie, a także nie jest związane z żadnymi kosztami i nie zobowiązuje do zakupu polisy. Dzięki temu każdy, kto chciałby wykupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Turcji, może łatwo wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, a następnie od razu wykupić polisę!

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Szeroka gama ofert ubezpieczeniowych powoduje, że każdy turysta planujący swój wyjazd do Turcji może znaleźć dla siebie taką ofertę, która będzie w pełni odpowiadała jego wymaganiom. Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie do Turcji?

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Turcji warto zwrócić uwagę na poniższe elementy ochrony ubezpieczeniowej:

 • Koszty leczenia – powinny obejmować szeroką ochronę, między innymi w przypadku zachorowania na COVID-19.
 • Choroby przewlekłe – należy zaznaczyć to rozszerzenie w przypadku chorób przewlekłych znajdujących się na liście ubezpieczyciela.
 • Koszty ratownictwa – koszty organizowania akcji poszukiwawczych, ratowniczych.
 • Transport medyczny – dotyczy przewozu w kraju oraz do Polski, również transport zwłok.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków, odszkodowanie wypłacane jest za uszczerbek na zdrowiu oraz za śmierć osoby ubezpieczonej.
 • Ubezpieczenie sportowe – warto je wykupić, gdy planuje się uprawiać sporty, zwłaszcza te wysokiego ryzyka, ekstremalne, warto zwrócić uwagę rodzaje sportów objętych ochroną i dodatkowe elementy jak ubezpieczenie sprzętu sportowego, OC sportowe.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu – dzięki wykupieniu tego rozszerzenia ubezpieczyciel pokryje szkody wtedy, gdy zdarzenie będzie wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.
 • Ochrona bagażu – ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie za uszkodzony, zagubiony lub skradziony bagaż, obowiązuje suma gwarantowana.
 • Opóźnienie lotu – można otrzymać odszkodowanie przy opóźnieniu lotu o określoną liczbę godzin, na przykład 6 godzin.

Dokładny zakres ubezpieczenia można znaleźć w dokumencie OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Polisa turystyczna do Turcji jest bardzo łatwa w zakupieniu i można zaopatrzyć się z nią nawet bez potrzeby wychodzenia z domu, na jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

Ubezpieczenie turystyczne można kupić:

 • W towarzystwie ubezpieczeniowym,
 • W biurze agenta ubezpieczeniowego,
 • Przez kalkulator ubezpieczeniowy online.

Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne szybko i wygodnie, skorzystaj z ofert dostępnych w kalkulatorze ubezpieczeniowym online, aby zawrzeć umowę szybko i wygodnie.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pobytu w Turcji – kup ubezpieczenie turystyczne odpowiadające Twoim wymaganiom przez internet już teraz!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje