Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji

Tunezja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków urlopowych Polaków. Malownicze lokalizacje jak Tunis, Susa, Al-Dżam, Kartagina, Hammamet, Monasti czy wyspa Dżerba odwiedzane są corocznie przez miliony turystów. Gdy chcesz wypoczywać beztrosko, nie zapominaj o bezpieczeństwie i wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Tunezji. Co wybrać? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

​Tunezja – informacje MSZ

 • Tunezja jest krajem o relatywnym bezpieczeństwie dla turystów.
 • Zaleca się wypoczynek tylko w miejscowościach turystycznych lub w większych miastach.
 • Należy unikać tłumów, wyjść godzinami wieczornymi.
 • W Tunezji istnieje wysokie ryzyko zamachów terrorystycznych.
 • Przed wyjazdem do Tunezji zalecane są szczepienia przeciwko polio i tężcowi.
 • Ze względu na epidemię wywołaną wirusem SARS-CoV-2 mogą pojawić się specjalne obostrzenia związane z wyjazdami zagranicznymi.
 • Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa wyjazdów do Tunezji można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Tunezji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Swój wymarzony urlop w Tunezji warto dobrze zaplanować. Jednym z ważnych elementów przygotowań jest wybór ubezpieczenia turystycznego, które będzie mogło zapewnić optymalny stopień ochrony w razie losowych zdarzeń, jakie mogą dotknąć każdego turystę.

Dzięki polisie turystycznej można pokryć różne koszty, jakie pojawiają się podczas zagranicznego wyjazdu. Za jej pomocą można przede wszystkim opłacić wydatki związane z leczeniem, ratownictwem i transportem medycznym na miejscu, które mogą dochodzić do bardzo wysokich kwot liczonych w dziesiątkach tysięcy, a nawet setkach tysięcy złotych.

Wizyta u lekarza w Tunezji to wydatek na poziomie 50-100 dinarów, natomiast doba w klinice może być kosztem nawet 200 dinarów. Publiczna służba zdrowia w Tunezji jest na dosyć niskim poziomie, dlatego lepiej korzystać z prywatnego leczenia. Drogi jest też transport medyczny do kraju, a także transport ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.

W Tunezji nie działa EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), a koszty leczenia często trzeba pokryć od razu. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego, aby zredukować ryzyko związane z pobytem za granicą. Wtedy pojawiające się koszty pokryje ubezpieczyciel.

Aby skorzystać z ubezpieczenia, wystarczy skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym albo rezydentem.

Polisy podróżne do Tunezji można obecnie zakupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Można sprawdzić ich ofertę także samodzielnie. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń, by jednocześnie obliczyć wysokość składki u wielu ubezpieczycieli. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Tunezji?

Gdy planujesz wakacje w Tunezji, nie zapomnij o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Za jego pomocą można wypoczywać bezstresowo podczas pobytu daleko od domu.

Aby dobrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla siebie, zwróć uwagę na poniższe kwestie:

1. Ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu

To podstawowy element ubezpieczenia turystycznego, który pokrywa koszty wynikające z wypadków, urazów czy chorób, jakie mogą przydarzyć się w trakcie wyjazdu za granicę.

Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje koszty związane z wizytami lekarskimi i leczeniem szpitalnym. Polisa pokrywa także koszty diagnostyki, leków, zabiegów i operacji. Wybrane polisy pokrywają także koszty leczenia stomatologicznego.

Osoby, które chorują przewlekle, powinny pamiętać o tym, aby wykupić odpowiednie rozszerzenie ubezpieczenia.

Polisa pokryje także koszty ratownictwa, gdy będzie ono konieczne, na przykład przy wypadku samochodowym.

Gdy konieczne będzie przeprowadzenie transportu medycznego lub transportu ciała po śmierci ubezpieczonego, polisa również może je pokryć.

Warto zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną ubezpieczenia. Wyższa suma pozwoli na pokrycie droższych usług, dlatego pozwoli spać spokojnie podczas wyjazdu za granicę.

2. Ubezpieczenia dodatkowe

Poza podstawową ochroną ubezpieczeniową podczas zagranicznego wyjazdu należy również pomyśleć o wykupieniu dodatkowych polis zapewniających pomoc w wielu innych sytuacjach.

Dodatkowe polisy oferowane przez ubezpieczycieli:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie wyposażenia sportowego.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • Ubezpieczenie za opóźniony albo odwołany lot.
 • Assistance.
 • Ubezpieczenie od opóźnionego bagażu.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczeń dodatkowych nie są wysokie, dlatego warto zdecydować się na dołączenie ich o podstawowej ochrony.

3. Suma ubezpieczenia

Przy wybieraniu ubezpieczenia turystycznego warto także pamiętać o tym, aby sprawdzić sumy ubezpieczenia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, ma ono bardzo duże znaczenie w przypadku kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa.

Dodatkowo ubezpieczyciele stosują maksymalne sumy ubezpieczeń w przypadku ubezpieczeń NNW, OC, ubezpieczenia bagażu.

Gdy planuje się zabranie na wyjazd droższego sprzętu, na przykład aparatu fotograficznego, laptopa, warto wybrać polisę, która będzie mogła pokryć ich koszty w razie kradzieży, zniszczenia albo zagubienia.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tunezji?

Ceny ubezpieczenia turystycznego do Tunezji rozpoczynają się od około 3 zł dziennie!

7-dniowy wyjazd na wczasy do Tunezji to koszt polisy od około 20 zł do 100 zł. Szeroki rozstaw cenowy ma związek z zakresem ochrony ubezpieczeniowej. Najtańsze ubezpieczenia włączają podstawową ochronę i niższe sumy gwarantowane, natomiast najdroższe mogą pomóc w wielu dodatkowych sytuacjach i zapewnić wyższe sumy odszkodowań.

Koszt polisy do Tunezji można wyliczyć samodzielnie. Wystarczy tylko skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online, aby natychmiast sprawdzić koszty bez wychodzenia z domu. Polisy wyliczone przez kalkulator można także wykupić i dzięki temu nawet w kilka minut podwyższyć bezpieczeństwo swojego wakacyjnego wyjazdu!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

Ubezpieczenie turystyczne do Tunezji może pomóc w wielu sytuacjach. Im szerszy zakres polisy, tym lepsza ochrona, jaką oferuje podróżnikowi.

Polisa do Tunezji może przydać się w sytuacjach jak:

 • Nagłe zachorowanie.
 • Zaostrzenie objawów choroby przewlekłej.
 • Zachorowanie na COVID-19.
 • Uraz podczas uprawiania sportów.
 • Wypadek komunikacyjny.
 • Konieczność podjęcia rehabilitacji.
 • Śmierć osoby ubezpieczonej.
 • Utrata bagażu – jego kradzież, uszkodzenie, zniszczenie.
 • Opóźnienie bagażu na lotnisku.
 • Wyrządzenie szkody osobowej lub w mieniu.
 • Opóźnienie wylotu o kilka godzin.
 • Konieczność rezygnacji z wyjazdu lub jego skrócenia.

Dokładny zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego prezentowany jest w jego OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Tunezji?

Polisy turystyczne do Tunezji można zakupić bez wychodzenia z domu – szybko, wygodnie i bezpiecznie.

Aby wybrać najlepszą polisę, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, który natychmiast obliczy koszty w wielu towarzystwach jednocześnie i pomoże w podęciu decyzji.

Po wyborze odpowiedniej polisy wystarczy tylko nacisnąć na link, aby zostać przeniesionym na stronę ubezpieczyciela i tam zawrzeć umowę. Za polisę można zapłacić szybkim przelewem online – natychmiast po jej wykupieniu można otrzymać dokumentację na swój adres e-mail.

​Podsumowanie

Tunezja to doskonała destynacja dla każdego, kto jest spragniony wypoczynku na słonecznej plaży, chce poznawać nowe, orientalne kultury i tradycje, a także zapoznać się z wyjątkowymi zabytkami historycznych miast zlokalizowanych na afrykańskim wybrzeżu. Żeby wypoczynek w Tunezji był bezpieczny, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego. Razem z nim można uzyskać szybką pomoc w razie pojawienia się nieszczęśliwych zdarzeń, które mogą dotknąć każdego podróżnika. Wystarczy tylko kilka złotych dziennie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia