Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii

Egzotyczna Tajlandia jest jednym z urlopowych hitów. Szczególnym powodzeniem cieszy się wśród tych osób, które uwielbiają wypoczynek w rajskich kurortach. Gdy także chcesz wybrać tę destynację, sprawdź, jakie ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii zakupić, by urlop był udany także wtedy, gdy na horyzoncie ukażą się czarne chmury!

​Tajlandia – informacje MSZ

 • Tajlandia jest krajem uznawanym za bezpieczny dla turystów.
 • W miejscowościach turystycznych istnieje wyższe zagrożenie drobną przestępczością.
 • Aktualnie MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności przy wyjeździe do Tajlandii.
 • Odradzane są podróże do prowincji Narathiwat, Pattani, Yala oraz Songkhla.
 • Do Tajlandii nie ma obowiązkowych szczepień, ale warto zdecydować się na szczepienia dobrowolne jak WZW A, WZW B, tężec, wścieklizna.
 • Ze względu na pandemię koronawirusa wyjazdy do Tajlandii mogą być ograniczone lokalnymi przepisami – warto śledzić aktualne informacje.
 • Bieżące ostrzeżenia publikowane są na stronie MSZ.

​Podróż do Tajlandii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd do Tajlandii może być spełnieniem marzeń dla każdego, kto chciałby zobaczyć ten barwny kraj z jego pięknymi zabytkami, niesamowitą przyrodą i zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Planując swój urlop w Tajlandii, trzeba pamiętać jednak nie tylko o wykupieniu biletów i rezerwacji noclegów. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w dobrą polisę turystyczną. Razem z nią wyjazd będzie bezpieczniejszy!

Ubezpieczenie turystyczne jest typem polisy, która przeznaczona jest dla osób wyjeżdżających za granicę. Jej celem jest ochrona przed skutkami losowych zdarzeń, jakie mogą pojawić się podczas podróży.

Polisa może zapewnić ochronę w razie zachorowania, urazu czy wypadku, odciążając podróżującego z konieczności opłacenia kosztów leczenia, ratownictwa oraz transportu medycznego z własnej kieszeni. Poza tym polisa może oferować dodatkową ochronę, między innymi w ramach OC, NNW, Assistance, ubezpieczenia bagażu.

Wybór dobrej polisy turystycznej jest bardzo ważny, gdy planuje się wyjazd do odległego kraju, gdzie koszty pomocy są bardzo wysokie. Do grupy tych krajów zalicza się także Tajlandia. Podróżujący, którzy nie są objęci ubezpieczeniem, muszą opłacić wszystkie koszty z własnej kieszeni, a te mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy czy setek tysięcy złotych!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Tajlandii?

Ubezpieczenia turystyczne do Tajlandii są obecnie oferowane przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Przed swoim wyjazdem za granicę warto więc zapoznać się z różnymi ofertami, aby wybrać taką, która będzie zapewniała maksymalną ochronę.

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie podróżne do Tajlandii, warto zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

1. Charakter podróży

Przed wykupieniem polisy należy przeanalizować, jaki ma być charakter wyjazdu, co pozwoli na wybranie ubezpieczenia zapewniającego właściwy stopień ochrony.

Jako że Tajlandia jest krajem dającym różnorodne możliwości wypoczynku, warto uwzględnić wszystkie swoje plany, na przykład nurkowanie. Wówczas polisa będzie mogła objąć wszystkie nieszczęśliwe wypadki, jakie mogą przydarzyć się podczas urlopu.

2. Zakres ochrony

Podstawowy zakres ochrony, czyli pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu medycznego oraz NNW to absolutne minimum przed wyjazdem do Tajlandii. Aby jednak uzyskać szerszą ochronę, warto zdecydować się na dodatkowe opcje.

Polisa może obejmować również poniższe warianty:

 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie COVID-19.
 • Ubezpieczenie dla sportowców.
 • Assistance.
 • Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie opóźnienia wylotu i bagażu.
 • Ubezpieczenie rezygnacji, odwołania, przerwania wyjazdu.
 • Zdarzenia wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.

Podczas zagranicznego wyjazdu z pewnością przyda się ubezpieczenie bagażu. Zabezpiecza ono przed skutkami jego kradzieży, uszkodzenia lub zagubienia. Można otrzymać wtedy stosowne odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Bardzo pomocne będzie też ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jego celem jest zabezpieczenie przed skutkami finansowymi wywołanych szkód w mieniu oraz szkód osobowych. Gdy zatem ubezpieczony wywoła jakieś szkody, na przykład uszkodzi pojazd, wtedy towarzystwo pokryje koszty.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wielu ubezpieczycieli oferuje też Assistance dla podróżujących – to pomoc podczas wyjazdu świadczona telefonicznie i na miejscu. Włącza między innymi udzielanie porad prawnych, pomoc tłumacza, organizację opieki nad dziećmi, organizację transportu.

Gdy podczas wyjazdu planuje się uprawiać sporty, należy zwrócić uwagę na zakres polisy, aby obejmowała ona określone rodzaje sportów. Warto też dokupić OC sportowe, które zabezpiecza przed skutkami finansowymi wywołanych szkód podczas uprawiania sportów.

Osoby z chorobami przewlekłymi powinny pamiętać o wykupieniu specjalnego rozszerzenia. Jest ono przeznaczone między innymi dla osób chorujących na serce, z cukrzycą, astmą i innymi schorzeniami wymagającymi regularnych kontroli lekarskich.

3. Suma ubezpieczenia

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego warto także zwrócić uwagę na jego sumę. To limit maksymalnego odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela.

Najważniejsza jest suma ubezpieczenia odnosząca się do kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego – im będzie ona wyższa, tym lepiej, dlatego należy zwrócić uwagę na jej wysokość. Przy wyjeździe do Tajlandii powinna wynosić ona co najmniej 30 000 euro.

Suma ubezpieczenia ma także zastosowanie do OC, NNW oraz ubezpieczenia bagażu, dlatego także należy zwrócić uwagę na ich wysokość.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Tajlandii?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego to Tajlandii wcale nie jest związane z bardzo wysokimi kosztami! Ceny polis rozpoczynają się od około 25-30 złotych w przypadku tygodniowego wyjazdu, co oznacza wydatek na poziomie około 3,5 zł za jeden dzień ochrony.

Cena polisy jest powiązana z zakresem ochrony – im będzie ona droższa, tym szerszy będzie jej zakres oraz wyższe sumy ubezpieczenia.

Aby sprawdzić koszty ubezpieczenia turystycznego do Tajlandii, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego. Pozwala on na wykupienie korzystnej polisy nawet w ciągu kilku minut!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii powinno być dostosowane indywidualnie do potrzeb osoby podróżującej za granicę. Może ono obejmować zatem te elementy, które zapewniają maksymalną ochronę w losowych sytuacjach, aby spać spokojnie podczas wyjazdu do odległego kraju.

Zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego:

 • Koszty leczenia – polisa pokryje koszty wizyt lekarskich i leczenia szpitalnego, w tym diagnostyki, leków, zabiegów, operacji.
 • Zwrot kosztów ratownictwa – ubezpieczyciel opłaca koszty organizacji akcji ratowniczej, na przykład przy wypadku podczas uprawiania sportów.
 • Koszty transportu do kraju – ubezpieczenie obejmuje koszty związane z transportem do kraju ze względów medycznych, a także po śmierci ubezpieczonego.
 • Ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – pozwala na otrzymanie odszkodowania na skutek doznanych szkód na zdrowiu, po śmierci ubezpieczonego.
 • Ubezpieczenie bagażu – gdy w trakcie podróży dojdzie do kradzieży, zaginięcia albo uszkodzenia bagażu, wtedy ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie do maksymalnej sumy gwarantowanej.
 • OC w życiu prywatnym – dzięki tej polisie można pokryć koszty wywołanych przez siebie szkód w mieniu oraz szkód osobowych.
 • Assistance – pomoc w podróży świadczona przez ubezpieczyciela, dostępna na miejscu oraz telefonicznie.
 • Ubezpieczenie COVID-19 – pozwala na pokrycie kosztów leczenia COVID-19 po infekcji koronawirusem.
 • Ubezpieczenie dla sportowców – zapewnia ochronę w ramach określonych sportów. Ich listę warto sprawdzić w OWU.
 • OC sportowe – rozszerza ochronę OC o uprawianie sportów.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego – pozwala na otrzymanie odszkodowania na skutek kradzieży, uszkodzenia lub zagubienia sprzętu sportowego.
 • Ubezpieczenie opóźnienia wylotu i bagażu – odszkodowanie wypłacane jest wtedy, gdy wylot wydłuży się o określony czas, na przykład nastąpi po 4-6 godzinach. Odszkodowanie można otrzymać też wtedy, gdy opóźniony będzie bagaż.
 • Ubezpieczenie rezygnacji, odwołania, przerwania wyjazdu – pozwala na otrzymanie odszkodowania, gdy z ważnych przyczyn wyjazd nie będzie mógł się odbyć albo trzeba będzie go skrócić.
 • Zdarzenia wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu – dodatkowa klauzula rozszerzająca ochronę ubezpieczeniową.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii?

Najprościej ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii można wykupić online za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego. Wystarczy tylko parę minut, aby porównać oferty, wybrać tę najlepszą, a potem od razu zawrzeć umowę online!

​Podsumowanie

Wyjazd do Tajlandii będzie bezpieczniejszy, gdy wykupi się ubezpieczenie turystyczne. Razem z nim można wypoczywać komfortowo!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia