Ubezpieczenie turystyczne do Serbii

Serbia to kraj oferujący mnóstwo sposobów na spędzenie urlopu – zwiedzanie zachwycających zabytków sprzed wieków oraz uprawianie sportów na tle pięknej przyrody Półwyspu Bałkańskiego to tylko parę propozycji. Wśród najczęściej odwiedzanych miejsc znajdują się Belgrad – stolica Serbii, Park Narodowy Tara oraz Park Narodowy Djerdap, wpisany na listę UNESCO monastyr Studenica czy Wieża Czaszek w miejscowości Niš. Gdy zamierzasz zobaczyć te i inne atrakcje turystyczne, nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Serbii. Sprawdź, jaką polisę wybrać!

​Serbia – informacje MSZ

 • Serbia uznawana jest za relatywnie bezpieczny kraj.
 • Należy unikać tłumów, opuszczonych miejsc, dzielnic romskich.
 • Nie zaleca się podróżowania w rejony granicy z Kosowem.
 • Zaleca się skorzystać ze szczepień przeciwko BTP, WZW A, WZW B.
 • Ze względu na pandemię koronawirusa mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia.
 • Dokładne informacje związane z aktualnymi zaleceniami dostępne są na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Serbii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Aby podróż do Serbii była udana, warto poświęcić swój czas nie tylko na znalezienie dobrej oferty noclegowej oraz zaplanowanie dojazdu, ale również zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jak to zrobić? Najlepiej zdecydować się na zakup ubezpieczenia turystycznego, z którym można otrzymać pomoc ubezpieczyciela w losowych zdarzeniach, jakie mogą przydarzyć się każdemu turyście.

Zawarcie umowy ubezpieczenia turystycznego do Serbii nie jest obowiązkowe. Jego wykupienie jest jednak polecane, ponieważ dzięki niemu można zredukować ryzyko podczas zagranicznej podróży. Powstałe koszty pokrywa wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe.

Aby wypoczynek był komfortowy, warto zdecydować się na ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb. Szeroki zakres ochrony będzie pomocny w najmniej oczekiwanych sytuacjach podczas pobytu w Serbii!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje do Serbii?

Ubezpieczenia turystyczne do Serbii można zakupić obecnie w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie warto jednak zawierać umowy bez dokładnej analizy ofert dostępnych u wielu ubezpieczycieli.

Ponadto każdy podróżujący ma inne wymagania, które związane są z wyjazdem, dlatego pod uwagę należy wziąć dodatkowe czynniki jak charakter podróży oraz swoje potrzeby. Inna polisa będzie potrzebna dla tych osób, które planują zwiedzanie, natomiast inna dla osób wyjeżdżających w celu uprawiania sportów.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Rumunii będzie obejmowało:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty ratownictwa.
 • Zwrot kosztów transportu medycznego.
 • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW.

Aby podróżować wygodniej i bezpieczniej, warto zdecydować się na dokupienie dodatkowych polis, na przykład OC w życiu prywatnym, ubezpieczenia od zagubienia, zniszczenia albo kradzieży bagażu podróżnego.

Osoby, które chcą wyjechać do Rumunii w celu uprawiania sportów, mogą zdecydować się na dokupienie specjalnego rozszerzenia o określone sporty, a także polis jak OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Dodatkowo specjalnej polisy będą potrzebowały osoby, które chorują przewlekle. Wtedy ubezpieczenie będzie pozwalało na otrzymanie potrzebnych usług medycznych na miejscu.

Można zdecydować się także na dokupienie klauzuli alkoholowej. Rozszerza ona ochronę o szkody wywołane pod wpływem alkoholu.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Serbii?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Serbii nie są wysokie. Ochrona na jeden dzień rozpoczyna się już od około 4 zł!

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Najtańsze polisy podróżne w cenie około 4-5 zł za jeden dzień ochrony zapewniają pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa oraz NNW i OC. Z kolei w wyższej cenie około 6-10 zł za jeden dzień ochrony można otrzymać polisę włączającą także uprawianie sportów, ubezpieczenie bagażu, a także wysokie sumy gwarancyjne.

Aby wyliczyć koszty polisy, najlepiej skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Za jego pomocą można sprawdzić koszty ubezpieczeń w wielu towarzystwach jednocześnie, co pozwala nie tylko na oszczędzenie czasu, ale i pieniędzy. Polisę można następnie wykupić przez internet w jedynie kilka minut!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Serbii?

Podróżujący do Serbii mogą we własnym zakresie wybrać dla siebie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Przy poszukiwaniu najlepszej polisy należy zwrócić szczególną uwagę na dokument OWU – ogólne warunki ubezpieczenia. Znajdują się w nim dokładne informacje dotyczące zakresu ochrony i wyłączenia odpowiedzialności.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Serbii powinno uwzględniać:

 • Koszty leczenia – ubezpieczyciel pokrywa wtedy wydatki związane z wizytami lekarskimi, diagnostyką, leczeniem. Najlepiej, aby minimalna suma gwarantowanej ochrony wynosiła 30 000 euro.
 • Koszty transportu medycznego – polisa pokrywa koszty transportu do Polski, w tym także po śmierci osoby ubezpieczonej.
 • Koszty ratownictwa – ubezpieczenie umożliwia opłacenie kosztów akcji ratowniczych, na przykład w górach.
 • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pokrywa koszty związane z uszczerbkiem na zdrowiu.
 • OC w życiu prywatnym – z tą polisą można opłacić odszkodowanie za wyrządzone nieumyślnie szkody.
 • Assistance – pakiet usług, który obejmuje między innymi pomoc tłumacza, prawnika, opiekunki, kierowcy. W razie pojawienia się problemów wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem.
 • Ubezpieczenie bagażu – wypłacane przy kradzieży, zniszczeniu albo uszkodzeniu bagażu za granicą. Można odzyskać kilka tysięcy złotych zależnie od wybranej sumy gwarancyjnej polisy.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Serbii?

Polisy turystyczne do Serbii oferowane są obecnie w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami przed zawarciem umowy.

Ubezpieczenie turystyczne można wykupić obecnie przez internet, bezpośrednio na stronie towarzystwa. Można przejść na nią również z kalkulatora ubezpieczeniowego, po wyliczeniu kosztów polisy. Dzięki temu zawarcie umowy jest bardzo łatwe i szybkie – nawet wtedy, gdy wyjazd odbywa się na ostatnią chwilę!

Polisę podróżną można zakupić stacjonarnie w poniższych punktach:

 • Placówki towarzystw ubezpieczeniowych.
 • Agencje ubezpieczeniowe.
 • Biura podróży.

​Czy EKUZ działa w Serbii?

W Serbii można korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ.

Kartę mogą uzyskać osoby ubezpieczone w NFZ. Można wyrobić ją w placówce Funduszu. Warto jednak pamiętać o tym, że leczenie w ramach karty nie obejmuje wszystkich sytuacji, między innymi prywatnych wizyt, ratownictwa, transportu medycznego.

Aby uzyskać pełną ochronę w razie nieprzewidzianych chorób, urazów, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia szerszą ochronę niż EKUZ.

​Podsumowanie

Serbia to kraj wart wizyty. Aby podróż była bezpieczniejsza, nie zapomnij o zakupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, razem z którym będzie można zwiedzać jego zachwycające zakątki bez stresu. Najtańsze polisy turystyczne do Serbii można kupić w cenie już od paru złotych dziennie, dzięki czemu dodatkowa ochrona wcale nie jest związana z wysokimi kosztami. Umowę można zawrzeć nawet w tym momencie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia