Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec

Nasi zachodni sąsiedzi często nie są kojarzeni jako kraj wakacyjnych wyjazdów, to jednak warto pamiętać o tym, że także tam czeka wiele ciekawych zakątków do zobaczenia. Berlin, Brema, Kolonia, Schloss Neuschwanstein, Jezioro Bodeńskie to jedynie parę propozycji. Znacznie częściej Niemcy są kierunkiem wyjazdów pracowniczych – zarówno do pracy tymczasowej, jak i stałej. Gdy zamierzasz wyjechać, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wykup ubezpieczenie turystyczne do Niemiec. Sprawdź, jaka polisa będzie najlepsza!

​Niemcy – informacje MSZ

 • Niemcy są krajem uznawanym za dość bezpieczny dla turystów.
 • W miejscowościach turystycznych istnieje ryzyko kradzieży kieszonkowych – należy unikać tłumów, zadbać o bezpieczeństwo w komunikacji publicznej.
 • W Niemczech istnieje ryzyko ataku terrorystycznego, zwłaszcza w większych miastach. Zaleca się unikać dużych skupisk ludzi.
 • Ze względu na pandemię koronawirusa mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia związane z podróżą do Niemiec.
 • Aktualne ostrzeżenia dla osób podróżujących do Niemiec publikowane są na stronach internetowych MSZ.

​Podróż do Niemiec – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Podczas wyjazdu za granicę może wydarzyć się wiele niespodziewanych sytuacji. Chociaż nie da się im zawsze zapobiec, można jednak ograniczyć ryzyko związane z ich konsekwencjami finansowymi.

Aby zredukować niebezpieczeństwo podczas wyjazdów za granicę, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. To polisa, która chroni posiadacza podczas pobytu poza krajem, pozwalając na otrzymanie stosownych odszkodowań oraz pokrycie powstających na skutek zdarzeń kosztów. Za pomocą ubezpieczenia turystycznego można podróżować bezpiecznie!

Polisa podróżna rekomendowana jest również dla podróżujących do Niemiec. Wielu turystów popełnia błąd i nie kupuje ubezpieczenia na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów. Jednak nawet podczas jednodniowego pobytu mogą przydarzyć się poważne wypadki, urazy, zachorowania czy kradzieże. Konsekwencjom tych sytuacji może zapobiegać dobre ubezpieczenie do Niemiec.

Jaką polisę podróżną warto wykupić przed wyjazdem do Niemiec? Sprawdź najważniejsze informacje!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje do Niemiec?

Dobre ubezpieczenie turystyczne to takie, które zapewnia szeroką ochronę podczas wyjazdu za granicę. Towarzystwa oferują dostęp do podstawowych wariantów ubezpieczeń oraz do dodatkowych polis, tak zwanych klauzul, które rozszerzają ochronę.

Aby zakupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, należy zwrócić uwagę na poniższe kwestie:

1. Cel wyjazdu do Niemiec

Ubezpieczenie podróżne do Niemiec warto w pierwszej kolejności dopasować do charakteru wyjazdu. Polisę można wykupić jako turysta, sportowiec, pracownik. Wówczas towarzystwo zapewni odpowiednią ochronę podczas pobytu za granicą.

2. Zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego do Niemiec

Polisy mogą być wykupione w wielu wariantach, stąd przed wyjazdem warto zapoznać się z różnymi propozycjami ubezpieczycieli i dopasować je do charakteru wyjazdu.

W podstawowym wariancie polisa turystyczna obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty ratownictwa.
 • Zwrot kosztów transportu medycznego.
 • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Dodatkowe polisy, jakie można wykupić ubezpieczenie:

 • bagażu.
 • Assistance oraz Assistance samochodowy.
 • OC w życiu prywatnym.
 • sportowe – dla określonej liczby sportów.
 • sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.
 • opóźnienia, odwołania lub skrócenia wyjazdu.
 • od zachorowania na COVID-19.
 • Ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

3. Suma ubezpieczenia turystycznego do Niemiec

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

To bardzo ważny parametr, ponieważ określa on limity, do których ubezpieczyciel pokrywa powstałe koszty. Im wyższa suma ubezpieczeń, tym lepsza ochrona w razie nieprzewidzianych zdarzeń, których koszty mogą iść nawet w setki tysięcy złotych.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Niemiec?

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Niemiec nie jest związane z wysokim wydatkiem. Ceny rozpoczynają się już od około 3-4 zł za jeden dzień ochrony dla jednego turysty!

W najniższej cenie można kupić polisę włączającą ochronę podstawową jak koszty leczenia, transportu medycznego, ratownictwa, NNW. Jednak w cenie już około 5-6 zł za jeden dzień ochrony można otrzymać ubezpieczenie obejmujące OC, ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie sportowe.

Najprostszym sposobem, aby wyliczyć koszty związane z ubezpieczeniem turystycznym do Niemiec, jest skorzystanie z dostępnych w internecie kalkulatorów polis turystycznych. Pozwalają one na sprawdzenie kosztów ubezpieczenia w wielu towarzystwach naraz – wystarczy wypisać odpowiedni formularz, aby natychmiast obliczyć koszty, a potem wykupić polisę online!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Niemiec?

Wybór właściwej polisy turystycznej do Niemiec ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto zapoznać się z różnymi propozycjami towarzystw ubezpieczeniowych.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na informacje zawarte w OWU, czyli w ogólnych warunkach ubezpieczeń. Jest to dokument, który zawiera najważniejsze definicje, prawa i obowiązki stron – ubezpieczonego i ubezpieczyciela, a także listę sytuacji obejmujących ochronę i wyłączonych z niej. Z OWU można zapoznać się również na stronach internetowych ubezpieczycieli oraz w kalkulatorach ubezpieczeniowych przed zdecydowaniem się na zawarcie umowy.

Ubezpieczenie turystyczne do Niemiec może zapewnić ochronę w poniższych sytuacjach:

 • Nagła choroba.
 • Zaostrzenie stanu choroby przewlekłej.
 • Uraz.
 • Wypadek komunikacyjny.
 • Wypadek podczas uprawiania sportów.
 • Zaginięcie.
 • Śmierć ubezpieczonego.
 • Kradzież, zagubienie lub uszkodzenie bagażu.
 • Wyrządzenie nieumyślnej szkody innej osobie.
 • Odwołanie wyjazdu lub jego skrócenie – przy ważnych przyczynach.
 • Wywołanie zdarzeń pod wpływem alkoholu.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Niemiec?

Aby zakupić ubezpieczenie turystyczne do Niemiec, nie trzeba wychodzić z domu! Polisy dostępne są również online, co pozwala na znalezienie najlepszej oferty bez udawania się do placówki ubezpieczyciela albo agenta. Polisę można wykupić wtedy nawet bezpośrednio przed wyjazdem, dlatego doskonale sprawdzi się wtedy, gdy podróż odbywa się last minute.

Polisę można zakupić:

 • Na stronie internetowej ubezpieczyciela – można od razu wykonać kalkulację online i wykupić polisę, płacąc za nią szybkim przelewem, kartą.
 • Za pośrednictwem kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych – pozwala na porównanie ze sobą różnych ofert towarzystwu ubezpieczeniowych, aby wybrać najlepszą opcję. Następnie, po wybraniu polisy, można natychmiast przejść na stronę ubezpieczyciela i zawrzeć umowę.
 • W biurze agenta ubezpieczeniowego – agent wyliczy koszty polisy w różnych towarzystwach i pomoże w wybraniu najlepszej opcji.

​Czy EKUZ działa w Niemczech?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na skorzystanie z leczenia za granicą tym osobom, które mają uprawnienia do leczenia na NFZ w Polsce. Uprawnienia te potwierdza karta, jaką można otrzymać w placówce NFZ.

Osoby podróżujące do Niemiec mogą korzystać z leczenia w ramach EKUZ. Warto jednak pamiętać o tym, że nie pokrywa ona wszystkich kosztów opieki medycznej, transportu sanitarnego, ratownictwa górskiego. Właśnie dlatego posiadacze karty powinni także dokupić ubezpieczenie turystyczne, aby uzyskać pełną ochronę.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Niemczech

​Podsumowanie

Wyjazd do Niemiec jest uznawany za relatywnie bezpieczny, jednak najlepiej nie kusić losu i zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu można pokryć koszty leczenia schorzeń, urazów, transportu czy ratownictwa, a także otrzymać odszkodowanie w wielu innych sytuacjach, na przykład utraty bagażu podróżnego czy nieumyślnego uszkodzenia mienia innej osoby.

Polisę turystyczną do Niemiec można kupić w cenach rozpoczynających się już od około 3-4 złotych za dzień ochrony, dlatego tygodniowy wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów to dodatkowy wydatek mniej niż 50 zł. Umowę ubezpieczenia można zawrzeć nawet teraz online!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia