Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku

Meksyk jest coraz częściej wybieranym miejscem na urlop. Turystów przyciągają tam nie tylko bajeczne kurorty, ale także zabytkowe miasta i cudy natury. Acapulco, Uxmal, Tulum, Chichén Itzá czy Cenote Ik Kil to tylko niektóre popularne kierunki wyjazdów. Gdy także myślisz o podróży do Meksyku, pamiętaj o tym, że duże znaczenie ma wybór odpowiedniej polisy turystycznej. Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku można obecnie kupić w wielu różnych towarzystwach. Sprawdź, jak wybrać najlepszą ochronę!

​Meksyk – informacje MSZ

 • Turyści wyjeżdżający do Meksyku powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności.
 • W popularnych kurortach jest relatywnie bezpiecznie, ale zdarzają się drobne kradzieże, napaści.
 • Wysoka przestępczość dotyczy w szczególności zachodu i północy kraju.
 • Na terenie Meksyku istnieje ryzyko związane z katastrofami naturalnymi – trzęsieniami ziemi, huraganami, tsunami, wybuchem wulkanów.
 • Ze względu na pandemię koronawirusa należy zapoznać się z aktualnymi informacjami dotyczącymi wyjazdu do Meksyku.
 • Ostrzeżenia dla podróżujących do Meksyku publikowane są na stronach internetowych MSZ.

​Podróż do Meksyku – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne służy do zabezpieczenia turysty wyjeżdżającego za granicę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Polisa pozwala na pokrycie kosztów leczenia, organizacji akcji ratowniczej, transportu medycznego, a także oferuje ochronę w szerszym zakresie za pomocą dodatkowych opcji.

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Meksyku nie jest obowiązkowe, lecz jest zalecane. Razem z nim można zredukować ryzyko związane z wypoczynkiem za granicą i uniknąć kosztów wynoszących nawet setki tysięcy złotych!

Meksyk to kraj, gdzie ryzyko dla podróżujących jest dość wysokie, między innymi można narazić się na kradzież bagażu czy napaść wymagającą interwencji lekarskiej. Również podczas wyjazdu mogą przydarzyć się różne losowe sytuacje, na przykład nagła choroba lub uraz podczas uprawiania sportów.

Brak polisy może być przyczyną poważnych problemów, gdy pojawiają się koszty, które trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni. Wydatki te nierzadko są wysokie i mogą dochodzić do dziesiątek tysięcy, a niekiedy nawet setek tysięcy dolarów. Co więcej, często trzeba pokryć je od razu.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Meksyku umożliwia więc zredukowanie niebezpieczeństwa, jakie może pojawić się w trakcie zagranicznego wyjazdu. Jak wybrać najlepszą polisę na podróż do Meksyku?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Meksyku?

Planując podróż do Meksyku, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Obecnie można zrobić to także samodzielnie, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, by uzyskać najszerszy zakres ochrony i spać spokojnie podczas swojego wyjazdu za granicę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla klientów szeroką gamę ubezpieczeń, dlatego najlepiej zapoznać się z różnymi propozycjami przed zawarciem umowy. Można zrobić to za pomocą internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. To serwisy, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu ubezpieczycieli i pomagają w wybraniu polisy, a potem umożliwiają jej wykupienie online.

Przy sprawdzaniu ofert ubezpieczeń turystycznych do Meksyku warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe kwestie:

1. Cel wyjazdu

Przy wyborze ubezpieczenia należy uwzględnić cel swojego wyjazdu – to on będzie decydować o zakresie ochrony.

Dla osób podróżujących w celach turystycznych wystarczy zwykła polisa, ale wtedy, gdy podczas wyjazdu zamierza się uprawiać sporty, warto zdecydować się na jej rozszerzony wariant dla sportowców.

2. Zakres ubezpieczenia

Zakres polisy wskazuje na zdarzenia, które objęte są ochroną ubezpieczeniową. To właśnie wtedy można otrzymać pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego – pokrywa ono powstałe koszty, wypłaca odszkodowania lub oferuje inne formy wsparcia.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Meksyku powinno obejmować:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów ratownictwa i poszukiwań.
 • Koszty transportu medycznego.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Turyści, którzy chcą uzyskać szerszą ochronę, mogą wybrać dodatkowe opcje ubezpieczenia – tak zwane klauzule. Dzięki nim można otrzymać pomoc w najmniej spodziewanych sytuacjach podczas swojego zagranicznego urlopu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkową ochronę w poniższym zakresie:

 • Assistance.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie za opóźniony albo odwołany lot.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży.
 • Zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Stan zdrowia

Specjalne polisy przeznaczone są również dla osób z przewlekłymi chorobami – zapewniają one wtedy szerszą ochronę dla osób wymagających częstszej pomocy lekarza.

Wielu ubezpieczycieli oferuje także dodatkowe ubezpieczenie COVID-19 – pozwala ono na pokrycie kosztów leczenia tej choroby podczas pobytu za granicą.

4. Suma ubezpieczenia

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Meksyku, należy także sprawdzić, jaka jest jego suma gwarantowana. Suma ta odnosi się do wysokości kwoty, jaką wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe.

W przypadku wyjazdu do Meksyku warto wybierać polisy zapewniające wyższe sumy gwarancyjne, dzięki którym można pokryć nawet bardzo wysokie koszty związane z leczeniem, ratownictwem czy transportem medycznym.

Osoby wykupujące ubezpieczenia NNW i OC także powinny zwrócić uwagę na wysokość ochrony.

Suma ubezpieczenia jest stosowana ponadto przy ubezpieczeniu bagażu – gdy planuje się przewozić droższy sprzęt, na przykład aparat fotograficzny, warto wybrać polisę zapewniającą wyższą sumę odszkodowania za utracone mienie.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Meksyku?

Koszt ubezpieczenia turystycznego na tygodniowy wyjazd do Meksyku rozpoczyna się od około 32 zł!

Opłaty związane z wykupieniem ubezpieczenia do Meksyku są powiązane z celem wyjazdu oraz z zakresem ochrony i sumami gwarantowanymi. Osoby, które chciałyby uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa, za polisę zapłacą więcej – koszty wynoszą nawet ponad 100 zł za tygodniową podróż.

Cenę polisy można sprawdzić samodzielnie, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeniowych online. Dzięki nim można łatwo i wygodnie wyliczyć koszty w wielu towarzystwach naraz. Wystarczy wypełnić jeden formularz, podając w nim potrzebne informacje, aby następnie otrzymać zestawienie ofert od najtańszej do najdroższej.

Za pomocą kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych można również wykupić wybraną polisę bezpośrednio u ubezpieczyciela – to wszystko w jedynie parę minut!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

Zakres ochrony dla turysty jest zależny od wybranej przez niego polisy, a także od warunków ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Dokładne informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia turystycznego do Meksyku zawierają OWU – ogólne warunki ubezpieczenia. Można zapoznać się z nimi również w kalkulatorach ubezpieczeniowych przed zawarciem umowy.

Chociaż OWU to długi dokument, który zawiera wiele szczegółowych informacji, warto się z nim zapoznać, aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku można wykupić na kilka sposobów:

 • Za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego – po wykonaniu kalkulacji polis.
 • Bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela – bez wcześniejszej kalkulacji, co jednak nie pozwala na znalezienie najtańszej oferty.
 • W agencji ubezpieczeniowej – agent porównuje różne oferty i umożliwia zawarcie umowy na miejscu, lecz konieczna jest osobista wizyta w agencji.
 • W biurze podróży – przy wykupieniu wycieczki. Warto jednak pamiętać, że polisy grupowe oferowane przez biura często nie dają szerokiej ochrony i mają niskie sumy gwarantowane.

​Podsumowanie

Planujesz wyjazd do Meksyku? To może być podróż życia! Jeżeli chcesz zabezpieczyć się w jej trakcie przed skutkami losowych zdarzeń, jakie mogą dotknąć każdego turystę, pamiętaj o zakupieniu dobrej polisy podróżnej. Wystarczy tylko kilkadziesiąt złotych, by uzyskać kompleksową pomoc za granicą!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia