Ubezpieczenie turystyczne do Japonii

Wymarzony kraj na urlop, pełen wspaniałych zakątków, widoków i zabytków, z bogatą kulturą i wyśmienitą kuchnią – Japonia jest odwiedzana obecnie coraz częściej przez polskich turystów. By wypoczynek w Kraju Kwitnącej Wiśni był udany, nie zapominaj kupić właściwe ubezpieczenie turystyczne do Japonii. Na co warto zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdź najważniejsze kwestie!

Podróż do Japonii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczeniem turystycznym nazywa się rodzaj ubezpieczenia przeznaczonego dla podróżników, którzy wyjeżdżają do innych krajów. Dzięki niemu można pokryć pojawiające się niespodziewanie koszty, na przykład jak leczenie, hospitalizacja, akcja ratunkowa czy kradzież bagażu.

Odpowiednio dobrane do potrzeb podróżującego ubezpieczenie turystyczne będzie również bardzo pomocne w Japonii, dlatego warto zaopatrzyć się w nie przed swoim wyjazdem.

Za pomocą ubezpieczenia turystycznego do Japonii można uniknąć bardzo wysokich kosztów wizyt lekarskich oraz leczenia. Dodatkowo może ono zaoferować kompleksowe wsparcie w wielu innych sytuacjach, z jakimi może spotkać się turysta podczas swojego zagranicznego pobytu.

Gdy dojdzie do zdarzenia, wystarczy tylko skontaktować się z ubezpieczycielem, który doradzi dalsze postępowanie. Jeżeli ubezpieczyciel ma umowę zawartą z placówką w Japonii, rozliczenie odbywa się bezgotówkowo. W przeciwnym przypadku należy zapłacić z własnej kieszeni, zabrać wszystkie dokumenty i rachunki, a potem zwrócić się do ubezpieczyciela, by odzyskać poniesione koszty.

Zakupienie ubezpieczenia na wakacje w Japonii jest obecnie bardzo proste i szybkie. Gdy również planujesz taki wyjazd, możesz zrobić to przez internet. Zobacz, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę, by uzyskać najlepszą ochronę podczas wymarzonego wyjazdu do Azji!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Japonii?

Towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują obecnie pełną gamę ofert dla turystów.

Wybierając odpowiednią, należy przede wszystkim bazować na własnych potrzebach i na celu wyjazdu. Jednocześnie należy przeanalizować wszystkie elementy wchodzące w skład ubezpieczenia, aby mieć pewność, że zapewni ono właściwą ochronę w kryzysowych sytuacjach.

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego do Japonii należy wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

1. Cel wyjazdu

Może on dotyczyć wypoczynku i zwiedzania, uprawiania sportów, pracy. Związany jest z ochroną ubezpieczeniową, dlatego należy odpowiednio go określić przed wykupieniem polisy.

2. Okres ubezpieczenia

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego należy podać okres, w którym ma ono obowiązywać. Należy podać datę wylotu oraz datę powrotu do kraju, by uzyskać kompleksową ochronę ubezpieczeniową podczas wyjazdu.

3. Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczenie turystyczne może zaoferować ochronę w zróżnicowanym zakresie, dlatego też można dobrać je do własnych potrzeb.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne obejmuje elementy jak:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty transportu medycznego, transportu ciała w przypadku śmierci.
 • NNW – koszty wynikające z następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Koszty organizacji akcji ratowniczych.

Żeby jednak wyjazd był bezpieczniejszy, warto zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego obejmującego dodatkowe zdarzenia. Takie ubezpieczenia nazywane są rozszerzonymi, a określone zdarzenia są nazywane klauzulami.

Najczęściej stosowane rozszerzenia ubezpieczenia podstawowego to:

 • Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi.
 • Ubezpieczenie COVID-19.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Assistance 24/7.
 • Ubezpieczenia dla aktywnych – rozszerzenia o klauzule sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka, OC sportowe, ochronę sprzętu sportowego.
 • Ochrona bagażu – kradzież, uszkodzenie, zagubienie, opóźnienie w transporcie.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia, odwołania, rezygnacji czy konieczności przerwania podróży.
 • Rozszerzenie o zdarzenia spowodowane pod wpływem alkoholu.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wybór dodatkowych rozszerzeń będzie związany z dodatkowym kosztem, jednak dzięki nim będzie można uzyskać pomoc także w tych sytuacjach, których nie obejmuje ubezpieczenie podstawowe.

4. Suma ubezpieczenia

Niezwykle istotnym czynnikiem podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego do Japonii będzie suma ubezpieczenia, określana również jako jego suma gwarantowana.

Termin sumy ubezpieczenia odnosi się do sumy, która pokrywa ubezpieczyciel. Powyżej niej nadwyżkę musi zapłacić już ubezpieczona osoba.

Suma ubezpieczenia ma zastosowanie między innymi w przypadku kosztów leczenia, ratownictwa, transportu medycznego, ubezpieczenia bagażu, OC w życiu prywatnym.

W przypadku wyjazdów do Japonii wybór polisy o odpowiedniej sumie gwarantowanej ma bardzo duże znaczenie. Dotyczy to szczególnie koszów leczenia oraz ratownictwa, które w tym kraju są bardzo wysokie. Właśnie dlatego zaleca się wtedy wybieranie ubezpieczeń z jak najwyższą sumą gwarantowaną.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Japonii?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Japonii rozpoczynają się już od około 5 zł dziennie!

Ostateczny koszt ubezpieczenia można poznać po wykonaniu jego kalkulacji. Najłatwiej zrobić to z wykorzystaniem internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, który umożliwia porównanie ze sobą ofert wielu towarzystw jednocześnie.

Kalkulator ubezpieczeniowy pozwala na sprawdzenie kosztów związanych z różnymi wariantami ubezpieczenia do Japonii. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, podając w nim najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, aby następnie zobaczyć listę z dostępnymi ofertami polis.

Na wyższy koszt ubezpieczenia turystycznego do Japonii wpływają głównie:

 • Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
 • Dodatkowe klauzule, na przykład dla osób z chorobami przewlekłymi,
 • Wyższe sumy gwarantowane.

Warto jednak pamiętać o tym, by nie oszczędzać zanadto na ubezpieczeniu turystycznym do Japonii, aby w ten sposób uzyskać pełną pomoc w razie pojawienia się niespodziewanych zdarzeń daleko od domu!

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Japonii?

Ubezpieczenia turystyczne do Japonii są dostępne w wielu wariantach, dzięki czemu można odpowiednio dopasować je do swoich wymagań.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Japonii, warto zwrócić uwagę na jego zakres oraz na sumy gwarantowane, ponieważ to właśnie one będą odpowiadały za zabezpieczenie turysty podczas pobytu za granicą.

Najlepiej, by ubezpieczenie obejmowało jak najszerszą ochronę, w tym:

 • Koszy leczenia – to najważniejszy element polisy i powinien on cechować się jak najwyższą sumą gwarantowaną. W ramach kosztów leczenia pokrywa się wydatki za wizyty lekarskie, hospitalizację, leki, opatrunki czy zabiegi.
 • Koszty transportu – transport medyczny z Japonii do Polski jest bardzo drogi, dlatego ubezpieczenie musi również go obejmować. Dotyczy ono również transportu ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków to ubezpieczenie, które umożliwia otrzymanie wypłaty za uszczerbek na zdrowiu oraz w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej.
 • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie to umożliwia pokrycie kosztów szkód wywołanych przez ubezpieczonego. Dotyczy ono szkód na mieniu i szkód osobowych.
 • Ubezpieczenie bagażu – na długich trasach, zwłaszcza przy przesiadkach, może dojść do uszkodzenia, zagubienia albo opóźnienia bagażu. Wykupując ubezpieczenie, które obejmuje takie sytuacje, można otrzymać odszkodowanie.

Ostateczny zakres ubezpieczenia turystycznego do Japonii można znaleźć w ofercie oraz w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dokument OWU można sprawdzić jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej. Warto wtedy zwrócić uwagę na wyłączenia, które odnoszą się do sytuacji, gdy polisa nie zadziała.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Japonii?

Najłatwiej zakupić ubezpieczenie turystyczne do Japonii przez internet, wykorzystując kalkulator ubezpieczeniowy. Razem z nim można błyskawicznie wybrać najkorzystniejszą ofertę i natychmiast ją wykupić. Za ubezpieczenie można zapłacić szybkim przelewem, kartą lub inną dostępną formą płatności.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas wymarzonej podróży do Japonii – wykup ubezpieczenie turystyczne już teraz online!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje