Ubezpieczenie turystyczne do Belgii

Planujesz wyjazd do Belgii? To kraj, który najczęściej kojarzony jest z Brukselą, gdzie działa siedziba Parlamentu Europejskiego i czeka wiele ciekawych zabytków. To tam można zjeść najlepsze frytki w Europie i posmakować w słynnych belgijskich czekoladkach. Zapraszają również zabytkowe miasto Brugia, malownicze regiony jak Antwerpia, a także góry Ardeny. Aby wyjazd był w pełni udany, nie zapomnij o wykupieniu polisy turystycznej. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Belgii wybrać? Sprawdź!

​Belgia – informacje MSZ

Belgia to kraj uznawany na ogół za bezpieczny, z niskim poziomem przestępczości, jednak z ryzykiem zagrożenia terrorystycznego. W związku z pandemią koronawirusa mogą obowiązywać specjalne ograniczenia w podróżowaniu do Belgii.

Dokładne informacje dla wyjeżdżających do Belgii można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Belgii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne służy do ochrony osoby ubezpieczonej wyjeżdżającej za granicę. Umożliwia otrzymanie odszkodowania oraz pomocy w wyznaczonym zakresie, między innymi pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, ratownictwa.

Polisy ubezpieczeniowe przeznaczone dla turystów pozwalają na otrzymanie ochrony dostosowanej indywidualnie do potrzeb, co powoduje, że razem z nimi można otrzymać wsparcie w optymalnym zakresie przy pojawieniu się najmniej oczekiwanych sytuacji.

Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić także przed podróżą do Belgii. Polisy zalecane są osobom podróżującym we własnym zakresie. Można również zdecydować się na wykupienie polisy wtedy, gdy wyjazd odbywa się z biurem podróży. Biura wykupują polisy grupowe dla klientów, jednak nie zapewniają one tak szerokiego zakresu ochrony jak polisy indywidualne.

Polisa ubezpieczeniowa do Belgii może obejmować poniższy zakres ochrony:

 • Leczenie – ochrona obejmuje wizyty lekarskie i pobyt w szpitalu, badania, zabiegi i operacje.
 • Transport, w tym transport medyczny – ochrona dotyczy transportu osoby ubezpieczonej na terenie kraju oraz do Polski.
 • Poszukiwanie i ratownictwo – ubezpieczyciel opłaca akcję poszukiwawczą oraz ratowniczą, na przykład przy zaginięciu, w razie niesprzyjających warunków pogodowych.
 • Assistance – polisa pozwala na uzyskanie większego komfortu podróżowania, ubezpieczona osoba może między innymi otrzymać pomoc pracownika firmy ubezpieczeniowej przy rezerwacji noclegów, organizacji transportu, opieki dla dzieci.
 • Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwala na otrzymanie odszkodowania na leczenie, rehabilitację.
 • OC w życiu prywatnym – odszkodowanie wypłacane jest osobie poszkodowanej wtedy, gdy ubezpieczony wyrządził jej nieumyślnie szkodę.
 • OC sportowe – rozszerza ochronę OC w przypadku wyrządzenia szkody podczas uprawiania sportów.
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego – przed kradzieżą, zniszczenie, utratą. Pozwala na otrzymanie odszkodowania za przedmioty osobiste.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub skrócenia wyjazdu – w uzasadnionych sytuacjach, między innymi choroby, śmierci bliskiej osoby.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Belgii?

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Belgii, warto w szczególności dopasować je indywidualnie do swoich potrzeb. Dzięki temu można otrzymać szeroką ochronę w każdej sytuacji, którą obejmuje wybrana polisa.

Standardowe polisy turystyczne pokrywają:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów transportu medycznego.
 • Koszty ratownictwa.

Osoby, które chcą uzyskać szerszy zakres pomocy, mogą zdecydować się na wykupienie dodatkowych polis zgodnie ze swoimi potrzebami.

Wśród najczęściej wybieganych polis dodatkowych znajdują się:

 • Ubezpieczenie NNW.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Assistance.

Dodatkowo osoby, które planują wyjazd do Belgii w celu uprawiania sportów, mogą zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenia przeznaczone dla sportowców, na przykład OC sportowe, polisę o wyższej kwocie leczenia i ratownictwa.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Belgii?

Koszty ubezpieczenia turystycznego do Belgii warunkowane są przez szereg czynników, w tym wybrany zakres polisy, czas trwania wyjazdu, wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ceny polis turystycznych dla osób podróżujących do Belgii rozpoczynają się już od około 4 zł dziennie. Tyle należy zapłacić za ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia, ratownictwa oraz NNW.

Dodatkowe polisy ubezpieczeniowe podwyższają składkę – maksymalny wydatek to około 10 zł dziennie dla jednej osoby.

Dokładne ceny polis ubezpieczeniowych można sprawdzić samodzielnie, korzystając z internetowych kalkulatorów polis. Pozwalają one na jednoczesną kalkulację ubezpieczenia w wielu towarzystwach jednocześnie, aby wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę pod kątem zakresu i ceny.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Belgii?

Zakres polisy ubezpieczeniowej dla turysty wyjeżdżającego do Belgii zależny jest głównie od wybranej przez niego wersji polisy.

Ubezpieczenie turystyczne do Belgii pomoże w poniższych sytuacjach:

 • Nagła choroba, zaostrzenie obecnego schorzenia.
 • Uraz, na przykład złamanie, skręcenie, zwichnięcie.
 • Wypadek komunikacyjny.
 • Wypadek podczas uprawiania sportów.
 • Akcja poszukiwawcza, ratownicza.
 • Kradzież, utrata albo zniszczenie bagażu.
 • Wywołanie nieumyślnej szkody.
 • Odwołanie wycieczki.
 • Rezygnacja z wycieczki.

Dokładne informacje dotyczące zakresu polisy ubezpieczeniowej można znaleźć w dokumentacji, w tym w OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia, w regulaminie oraz w umowie.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Belgii?

Osoby chcące zakupić ubezpieczenie turystyczne do Belgii, mogą obecnie zrobić to w wielu punktach, wybierając dla siebie najlepszą ofertę.

Polisa turystyczna może by zakupiona:

 • Bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym – można zrobić to stacjonarnie oraz za pośrednictwem internetu.
 • Internetowo po wcześniejszym skalkulowaniu kosztów przez kalkulator polis turystycznych – po wyliczeniu kosztów można przejść na stronę internetową ubezpieczyciela i tam zawrzeć umowę.
 • Stacjonarnie w agencji ubezpieczeniowej – agent, który jest pośrednikiem między klientem a ubezpieczycielem, przeprowadza kalkulację kosztów i pomaga w wyborze najlepszej oferty.

​Czy EKUZ działa w Belgii?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawana jest osobom zgłoszonym do ubezpieczenia zdrowotnego i mającym prawo do świadczeń zdrowotnych zgodnie z przepisami w Polsce. Umożliwia ona otrzymanie leczenia na terenie wybranych krajów Europy.

W Belgii można korzystać z leczenia w ramach EKUZ, jednak warto pamiętać o tym, że nie pokryje ono wszystkich kosztów, między innymi związanych z ratownictwem, szerszą diagnostyką, wybranymi zabiegam.

Zaleca się wykupienie prywatnego ubezpieczenia turystycznego przed udaniem się do Belgii – dzięki temu można otrzymać szerszą gamę usług medycznych bez dodatkowych opłat.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Belgii

​Podsumowanie

Wybierasz się do Belgii? W takim przypadku nie zapomnij o tym, aby wcześniej zakupić polisę ubezpieczeniową dla turysty. Ubezpieczenie turystyczne do Belgii zapewnia szeroką ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń, a tym samym pozwala na wygodne i bezpieczne zwiedzanie malowniczych zakątków tego kraju!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia