Ubezpieczenie turystyczne do Argentyny

Ameryka Południowa to wyjątkowo atrakcyjne miejsce na urlop dla obieżyświatów. Zachwycające krajobrazy oraz wielowiekowe zabytki, a także kultura krajów znajdujących się na tym kontynencie przyciągają miliony turystów. Jednym z często wybieranych kierunków jest Argentyna – kraj malowniczych lasów, gór i lodowców. Marzysz o wyjeździe do Argentyny? Pamiętaj, że podstawa to dobre przygotowanie do wyjazdu. Nie zapomnij wtedy kupić ubezpieczenie turystyczne do Argentyny!

​Argentyna – informacje MSZ

 • Argentyna jest krajem relatywnie bezpiecznym dla turystów.
 • W miejscowościach turystycznych istnieje zagrożenie drobną przestępczością – należy uważać na swoje mienie.
 • Należy unikać zapuszczania się w biedniejsze dzielnice.
 • Z powodu pandemii COVID-19 mogą pojawić się specjalne obostrzenia dotyczące podróży do Argentyny.
 • Informacje o ostrzeżeniach na bieżąco publikowane są na stronach internetowych MSZ.

​Podróż do Argentyny – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne, turystyczne jest rodzajem polisy, której celem jest ochrona ubezpieczonego podczas wyjazdu za granicę. Ubezpieczenia te przeznaczone są dla każdej osoby wyjeżdżającej do innego kraju, w tym dla turystów, sportowców, pracowników.

Brak ubezpieczenia turystycznego może narazić podróżującego na poważne ryzyko wysokich kosztów. Bez ochrony ubezpieczeniowej trzeba opłacić je samodzielnie. Gdy jednak wykupi się polisę, wtedy koszty te opłata towarzystwo ubezpieczeniowe.

Leczenie, transport medyczny, ratownictwo – to główne koszty, jakie pokrywa polisa podróżna. Dodatkowo może ona również obejmować inne zdarzenia, przykładowo kradzież bagażu albo wyrządzenie nieumyślnej szkody innej osobie lub uszkodzenie mienia.

W Argentynie koszty wizyt lekarskich i hospitalizacji mogą być bardzo wysokie. Zatem nawet niewielki uraz wymagający interwencji lekarza może zakończyć się pokaźnym rachunkiem na kwotę paru tysięcy dolarów. Również transport medyczny z Argentyny do Polski jest wysokim wydatkiem. Wobec tego najlepiej zabezpieczyć się przed koniecznością pokrycia takich kosztów i wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Polisy turystyczne do Argentyny oferuje obecnie wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Argentynie?

Aby wyjazd do Argentyny nie zakończył się poważnymi kosztami, warto poświęcić czas na dobór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Dobra polisa powinna uwzględniać cel wyjazdu oraz zawierać elementy, które ochronią podróżującego przed kosztami w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy w różnych wariantach:

1. Ochrona podstawowa

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Argentyny obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Ratownictwo.
 • Koszty transportu medycznego.

Właściciel ubezpieczenia może liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego wtedy, gdy zachoruje, dozna urazu, będzie wymagał organizacji akcji ratowniczej czy transportu do kraju. Polisa obejmuje także sytuacje śmierci ubezpieczonego.

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia warto także wziąć pod uwagę sumy gwarantowane, do których ubezpieczyciel pokrywa powyższe koszty. Im wyższe sumy ubezpieczenia, tym lepsza ochrona.

2. Ochrona rozszerzona

Do podstawowego wariantu ubezpieczenia turystycznego do Argentyny można dokupić także pełną gamę dodatkowych polis, które będą rozszerzały ochronę o kolejne sytuacje.

Dodatkowe warianty ubezpieczenia turystycznego:

 • Assistance.
 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków)
 • OC w życiu prywatnym.
 • Bagaż.
 • Opóźnienie lotu.
 • Opóźnienie bagażu.
 • Rezygnacja, przerwanie podróży.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

3. Ubezpieczenie dla aktywnych

Podróżnicy, którzy podczas swojego wyjazdu do Argentyny chcieliby uprawiać sporty, powinni zdecydować się na wykupienie polisy, która będzie uwzględniała konkretne aktywności.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ubezpieczyciele oferują:

 • Ubezpieczenie dla aktywnych w ramach wyznaczonych sportów.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.

Wykupienie ubezpieczenia sportowego tego typu pozwala na pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i ratownictwa także wtedy, gdy do zdarzeń dojdzie podczas uprawiania sportów, w tym sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych.

4. Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi

Osoby chorujące przewlekle powinny wykupić polisę przeznaczoną specjalnie dla nich. Pozwala ona na rozszerzenie ochrony przy pojawieniu się objawów schorzenia i konieczności konsultacji medycznej.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Argentyny?

Koszt ubezpieczenia tygodniowego wyjazdu do Argentyny rozpoczyna się już od około 32 zł!

Ceny polis powiązane są głównie z ich zakresem i sumą gwarantowaną, ale oferty są tak zróżnicowane, że najlepiej wykonać kalkulację we własnym zakresie przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej z towarzystwem.

Wyliczenie ubezpieczenia turystycznego można wykonać online za pomocą specjalnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. W tym celu należy tylko wypisać formularz, aby już po paru minutach sprawdzić ceny polis nawet w kilkunastu towarzystwach jednocześnie. Dzięki temu można również wybrać najkorzystniejszą ofertę i dodatkowo natychmiast zawrzeć umowę z ubezpieczycielem – wystarczy tylko chwila, by wykupić dobrą polisę na swój zagraniczny wyjazd!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Argentyny?

Zakres ubezpieczenia turystycznego może być dopasowany do potrzeb turysty podróżującego do Argentyny oraz co charakteru jego wyjazdu.

Aby sprawdzić, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie do Argentyny, należy zapoznać się z dokumentem OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia. OWU można przeczytać także przy kalkulacji ubezpieczenia online.

W ogólnych warunkach ubezpieczenia należy zwrócić szczególną uwagę na:

 • Pojęcia i definicje.
 • Zdarzenia objęte ochroną.
 • Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Argentyny?

Polisy turystyczne do Argentyny oferuje obecnie praktycznie każde towarzystwo ubezpieczeniowe, które prowadzi sprzedaż ubezpieczeń dla turystów. W polisę można zaopatrzyć się na kilka sposobów.

1. Zakup za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeniowego

To najprostszy sposób, by kupić ubezpieczenie turystyczne do Argentyny. Wystarczy tylko wypełnić formularz online, porównać zaprezentowane oferty, a potem zawrzeć umowę. Należy tylko wejść w link przy wybranej ofercie, aby przejść na stronę ubezpieczyciela i na niej zakupić polisę w wyliczonej cenie. Składkę można wpłacić od razu szybkim przelewem online. Po opłaceniu polisy otrzymuje się dokumenty na adres e-mail.

2. Kupno w punkcie towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta

Polisę turystyczną do Argentyny można zakupić także stacjonarnie – w placówce towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta ubezpieczeniowego. Agencje ubezpieczeniowe mogą także pomóc w wyborze najkorzystniejszej oferty.

​Podsumowanie

Argentyna to kraj, który wprawdzie nie jest tak popularny wśród turystów, to jednak także zasługuje na uwagę ze względu na swoje wyjątkowe walory. Gdy od dawna jest on na Twojej liście, przy planowaniu wyjazdu właśnie w tym kierunku nie zapominaj o zakupieniu ubezpieczenia turystycznego obejmującego wszystkie sytuacje, jakie mogą dotknąć Cię podczas podróży!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje