Ubezpieczenie turystyczne do Andory

Andora jest niewielkim państwem, które zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Europy. Sąsiaduje z Francją oraz z Hiszpanią i obejmuje tereny malowniczych Pirenejów. Powierzchnia kraju liczy sobie tylko około 468 kilometrów kwadratowych, jednak oferuje ono wiele ciekawych atrakcji. Przed swoim wyjazdem do Andory warto pamiętać o wykupieniu polisy turystycznej, aby wypoczywać bezpiecznie. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Andory wybrać?

Podróż do Andory – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Polisa turystyczna jest rodzajem ubezpieczenia, które przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę. W ramach tej właśnie polisy można skorzystać z kompleksowej pomocy w nieprzewidzianych sytuacjach, między innymi jak wypadki, choroby, kradzieże, szkody czy śmierć ubezpieczonego.

Ubezpieczenia turystyczne oferowane są obecnie przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych i można wykupić je w zakresie odpowiadającym swoim indywidualnym potrzebom. Dzięki temu turysta może otrzymać pełną pomoc, która będzie potrzebna w niespodziewanych przypadkach. Po wykupieniu ubezpieczenia należy nosić przy sobie jego potwierdzenie, które będzie uprawniało do korzystania z usług za granicą.

O zakupie ubezpieczenia turystycznego warto pomyśleć również przed wyjazdem do Andory. Najlepiej zrobić to przed wyjazdem organizowanym samodzielnie, natomiast w przypadku wyjazdu z biurem podróży można zdecydować się na dodatkową polisę, gdyż te oferowane przez biura często mają ograniczony zakres.

Ubezpieczenie turystyczne do Andory może pomóc w poniższych sytuacjach:

 • Choroba lub uraz – polisa pokryje koszty diagnostyki i leczenia w prywatnych placówkach opieki medycznej.
 • Transport medyczny – ubezpieczyciel opłaca koszty transportu osoby ubezpieczonej w kraju oraz do Polski, gdy leczenie na miejscu nie jest możliwe.
 • Nieszczęśliwe wypadki – ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) pozwala na pokrycie kosztów powstających na skutek nieszczęśliwych wypadków, w tym kosztów rekonwalescencji, niezdolności do pracy, śmierci ubezpieczonego.
 • Wywołanie szkody – poprzez polisę OC (Odpowiedzialności Cywilnej) ubezpieczony może pokryć koszty nieumyślnych szkód.
 • Uprawianie sportów – polisa turystyczna pozwala na pokrycie kosztów związanych z urazami, wypadkami będącymi następstwem uprawiania sportów, na przykład sportów ekstremalnych.
 • Utrata bagażu – ubezpieczenie pozwala na otrzymanie odszkodowania w razie kradzieży, zagubienia albo zniszczenia bagażu lub mienia.
 • Rezygnacja, odwołanie wycieczki – za pomocą polisy można uzyskać odszkodowanie, gdy wyjazd nie dojdzie do skutku lub nie będzie można wziąć w nim udziału z ważnych przyczyn, na przykład śmierć bliskiej osoby, choroba.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Andorze?

Aktualnie polisę ubezpieczeniową do Andory można zakupić w wielu towarzystwach, dlatego kluczowe jest zapoznanie się z różnymi ofertami przed zawarciem umowy.

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego do Andory należy przede wszystkim dopasować je do specyfiki wyjazdu oraz do swoich indywidualnych potrzeb.

Najlepiej, aby ubezpieczenie obejmowało jak najszerszą gamę sytuacji, na które narażony jest ubezpieczony, dlatego może on wtedy otrzymać kompleksową pomoc w zróżnicowanych przypadkach. Dodatkowo duże znaczenie mają także minimalna i maksymalna wysokość odszkodowania.

Należy pamiętać o tym, że podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Andory nie obejmuje wszystkich zagrożeń, dlatego też konieczne jest często rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej.

Dokładne informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia można znaleźć w umowie, OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia oraz w pozostałej dokumentacji.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Andory?

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia turystycznego do Andory nie są wysokie, dlatego nie warto z niego rezygnować w obawie o wysokie wydatki.

Ceny polis turystycznych do Andory rozpoczynają się już od około 7 złotych dziennie, dlatego tygodniowy wyjazd to wydatek od około 50 złotych, natomiast dwutygodniowy od 100 złotych. Ubezpieczenia turystyczne obejmujące szerszy zakres ochrony to opłata około 10-18 złotych dziennie.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Aby sprawdzić dokładne koszty związane z ubezpieczeniem wakacji w Andorze, warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych dostępnych w internecie. Uwzględniają one oferty największych ubezpieczycieli na rynku, co pozwala na ich łatwe porównanie i wybranie najkorzystniejszej polisy.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Andory?

Zakres ubezpieczenia turystycznego do Andory może być dostosowany specjalnie do potrzeb turysty oraz jego bliskich, gdy podróżuje on razem z całą rodziną. Dzięki temu wszyscy mogą otrzymać wtedy pomoc w niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą pojawić się podczas wakacji.

Podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego obejmuje koszty:

 • leczenia,
 • transportu medycznego,
 • ratownictwa,
 • NNW.

Aby jednak otrzymać dodatkową ochronę, warto zdecydować się na zakupienie polisy uwzględniającej indywidualne potrzeby. Dobre ubezpieczenie powinno obejmować także NNW, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie bagażu, assistance. Gdy podczas wakacji planuje się uprawianie sportów ekstremalnych, warto zdecydować się również na ubezpieczenie, które obejmuje polisę sportową.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Andory?

Polisę ubezpieczeniową dla turystów do Andory można zakupić obecnie na kilka sposobów – także bez konieczności wychodzenia z domu.

Metody zakupu ubezpieczenia turystycznego:

 • Zakup bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym – ubezpieczenie można wykupić w punktach stacjonarnych oraz online.
 • Skorzystanie z kalkulatora polis turystycznych – kalkulator sprawdza oferty w wielu towarzystwach i pozwala na znalezienie najlepszej polisy na rynku. Następnie polisę można wykupić, korzystając z internetu.
 • Wykupienie polisy u agenta ubezpieczeniowego – agent może przeprowadzić dokładną analizę dostępnych ofert u różnych ubezpieczycieli i zasugerować najlepszą. Umowę można zawrzeć bezpośrednio u agenta.

Czy EKUZ działa w Andorze?

Andora jest krajem, który nie należy do Unii Europejskiej. Nie posiada ono również zawartej odpowiednie umowy z Polską dotyczącej kosztów leczenia. Wobec tego korzystanie z karty EKUZ w Andorze nie jest możliwe.

Turysta, który nie wykupił ubezpieczenia turystycznego, nie ma możliwości bezpłatnego korzystania z usług medycznych w Andorze. Musi on zatem zapłacić za pomoc z własnej kieszeni. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może wynosić nawet około 50-60 euro, a koszty wizyt specjalistycznych są jeszcze wyższe.

Zaleca się zatem wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Andory, aby na miejscu skorzystać ze specjalnej ochrony, gdy pojawią się problemy zdrowotne.

Ubezpieczenie turystyczne do Andory – Podsumowanie

Andora jest krajem oferującym wiele zachwycających zakątków do zobaczenia. Aby wyjazd był bezpieczny, warto zdecydować się na zakupienie polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie turystyczne zapewniające szeroki zakres ochrony pozwoli na wygodne zwiedzanie Andory i uzyskanie pomocy w nieoczekiwanych przypadkach.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia