Mauritius a COVID-19
COVID

Wakacje na Mauritiusie a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Mauritius to wyspiarskie państwo zlokalizowane na wschodnim wybrzeżu Afryki. Według licznych turystów Mauritius zasługuje na miano jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Nic więc dziwnego, że odwiedzenie tego kraju stanowi marzenie wielu pasjonatów podróżowania. Tutaj trzeba jednak wspomnieć o zasadach związanych z sytuacją epidemiologiczną. Jakie restrykcje wjazdowe dotyczą osób przyjeżdżających na Mauritius? Czy wewnątrz kraju obowiązują określone zasady? Zapraszamy do lektury!

Mauritius – zasady wjazdu na wakacje 2022

Mauritius przez pierwsze miesiące pandemii był krajem zamkniętym dla ruchu turystycznego. Toteż obywatele innych państw nie mogli tutaj wypoczywać. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie 2021 roku, kiedy granice kraju został wreszcie otwarte. Jednakże do dzisiaj na tej rajskiej wyspie obowiązują dość rygorystyczne zasady.

Jeżeli chodzi o zasady wjazdu na Mauritius, wszyscy turyści po przyjeździe muszą wykonać test na obecność koronawirusa. Jednak teoretycznie do tego kraju mogą przylecieć zarówno ci zaszczepieni, jak i niezaszczepieni turyści.

Czy przed wjazdem na Mauritius trzeba zrobić test na COVID-19?

Na ten moment nie trzeba już wykonywać testu na COVID-19 przed przylotem na Mauritius. Jednak taki test zostanie wykonany na miejscu.

Jakie obostrzenia obowiązują na Mauritiusie?

Mauritius jest teoretycznie otwarty dla wszystkich turystów i to niezależnie od ich statusu zaszczepienia. Niemniej zasady postępowania zależą już od tego, czy turysta jest zaszczepiony.

Osoby zaszczepione po wykonaniu testu i uzyskaniu negatywnego wyniku mogą swobodnie podróżować po wyspie. Natomiast osoby niezaszczepione po wykonaniu testu automatycznie trafiają na 7-dniową izolację. Po jej zakończeniu muszą wykonać jeszcze jeden test. Jeśli jego wynik będzie negatywny, turyści mogą samodzielnie podróżować po wyspie.

Oprócz tego na Mauritiusie do teraz obowiązują restrykcje pandemiczne. W niektórych miejscach wciąż istnieje nakaz zakrywania ust i nosa, a dostępność niektórych atrakcji turystycznych jest ograniczona.

Koronawirus na Mauritiusie – sytuacja w kraju

Położenie kraju sprawia, że Mauritius przez długi czas był odizolowany od koronawirusa. Jednak z czasem wirus trafił również na tę wyspę. Od tego czasu na Mauritiusie pojawiają się dość częste fale zakażeń. Z tego względu władze utrzymują w mocy pewne zasady bezpieczeństwa.

Państwowe szpitale na Mauritiusie nie są dostępne dla turystów, którzy muszą polegać na korzystaniu z prywatnych placówek. Toteż wszyscy podróżni powinni posiadać ubezpieczenie turystyczne z bardzo wysokim limitem dotyczącym kosztów leczenia.

Wakacje na Mauritiusie – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Podstawowym dokumentem wymaganym do przekroczenia granicy jest paszport. Ponadto turyści mający status zaszczepionych powinni okazać certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Dzięki temu negatywny wynik testu umożliwi im uzyskanie zwolnienia z izolacji.

Ponadto wszyscy turyści przed przylotem na Mauritius powinni wypełnić specjalny formularz lokalizacyjny i zdrowotny dostępny na stronie – https://safemauritius.govmu.org/.

Przed wyjazdem na Mauritius warto kupić ubezpieczenie turystyczne.