Wakacje w Islandii a koronawirus. Zasady wjazdu i obostrzenia

Islandia to bez wątpienia jeden z najbardziej unikalnych krajów w Unii Europejskiej. Wyjątkowa lokalizacja oraz absolutnie niepowtarzalne walory przyrodnicze sprawiają, że wyjazd do tego kraju jest marzeniem wielu podróżnych. Niemniej Islandia przez bardzo długi czas utrzymywała w mocy poważne restrykcje epidemiologiczne. W efekcie niezaszczepieni turyści byli zobowiązani do wykonania testu po przyjeździe i udania się na aż 5-dniową kwarantannę. Czy taka zasada wciąż obowiązuje w Islandii?

Islandia – zasady wjazdu na wakacje 2022

Wspomniane wyżej restrykcje wjazdowe mogły skutecznie zniechęcić niektórych turystów do odwiedzenia kraju gejzerów. Warto jednak zaznaczyć, że w tej kwestii już na początku 2022 roku zaszły poważne zmiany. Władze Islandii zrezygnowały bowiem z dotychczasowych obostrzeń wjazdowych. To oznacza, że turyści mogą już swobodnie przekraczać granicę Islandii bez okazywania specjalnych dokumentów.

Czy przed wjazdem do Islandii trzeba zrobić test na COVID-19?

Dobra wiadomość jest taka, że władze Islandii zniosły również obowiązek wykonywania testów na COVID-19. Taka zmiana dotyczy wszystkich turystów i to niezależnie od ich aktualnego statusu zaszczepienia.

Jakie obostrzenia obowiązują w Islandii?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Jeżeli chodzi o obostrzenia obowiązujące wewnątrz kraju, większość restrykcji została zniesiona. Maseczki pozostają obowiązkowe jedynie w placówkach medycznych, a wszelkie wydarzenia odbywają się normalnie.

Koronawirus w Islandii – sytuacja w kraju

Islandia przez wyjątkowo długi okres notowała jedynie pojedyncze przypadki koronawirusa. Był to wynik szybkiego zamknięcia kraju i braku zbyt wielu zakażonych obywateli. Najcięższa sytuacja w tym kraju pojawiła się na początku tego roku, kiedy to odnotowywano rekordowe liczby zakażeń. Na szczęście teraz sytuacja epidemiologiczna wygląda zdecydowanie lepiej. Tym samym turyści nie muszą martwić się o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu.

Wakacje w Islandii – jakie dokumenty i zaświadczenia są potrzebne?

Decyzja o zniesieniu restrykcji jest bardzo korzystna dla turystów. Teraz potrzebują oni jedynie dowodu osobistego lub paszportu, aby wjechać na terytorium Islandii.

Przed wyjazdem do Islandii warto kupić ubezpieczenie turystyczne.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć