Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii

Norwegia kusi zachwycającymi widokami, które zapierają dech w piersiach – fiordy, lodowce, wodospady, lasy tworzą dziewicze krajobrazy nieskalane ręką człowieka. Nic więc dziwnego, że na podróż do Norwegii decyduje się obecnie tak wiele osób, które chciałyby poznać bliżej magię tego kraju na północy Europy. Gdy również planujesz wyjazd, nie zapominaj kupić ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, razem z którym podróż będzie bezpieczniejsza!

​Norwegia – informacje MSZ

 • Norwegia jest uznawana za bardzo bezpieczny kraj.
 • Niskie zagrożenie przestępczością w Norwegii dotyczy głównie dużych, turystycznych miast, gdzie zdarzają się drobne kradzieże.
 • W Norwegii istnieje prawdopodobne ryzyko ataku terrorystycznego.
 • Przed wyjazdem warto zainstalować na swoim telefonie aplikację iPolak.
 • W związku z pandemią koronawirusa mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia związane z wyjazdem do Norwegii.
 • Aktualne ostrzeżenia przed wyjazdem do Norwegii można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Norwegii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Norwegia to drogi kraj, gdzie za produkty i usługi, w tym także usługi medyczne, trzeba dużo zapłacić. Stąd też każdy turysta, który planuje wyjazd do Norwegii, powinien pamiętać o tym, aby wybrać dla siebie odpowiednią ochronę ubezpieczeniową w ramach polisy podróżnej. Dzięki niej można uniknąć wysokich kosztów, jakie mogą pojawić się podczas wyjazdu!

Ubezpieczenie turystyczne, czyli polisa podróżna jest rodzajem ubezpieczenia, które przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających do innego kraju. Osoba ubezpieczona może w ramach polisy otrzymać określoną pomoc, jaka dotyczy wybranego przez niej wariantu.

Wprawdzie zakupienie ubezpieczenia turystycznego do Norwegii nie jest obowiązkowe, warto zdecydować się na taką polisę. Dzięki niej można uniknąć poważnych kosztów i dodatkowo otrzymać odszkodowanie wtedy, gdy pojawią się szkody. Szeroka gama ubezpieczeń daje dostęp do wielu różnych opcji ochrony, między innymi dla osób wyjeżdżających do Norwegii w celu uprawiania sportów czy podjęcia pracy.

Jeżeli pojawią się zdarzenia, wystarczy tylko okazać potwierdzenie wykupienia ubezpieczenia lub skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym, aby otrzymać dodatkowe informacje i wsparcie, by wyjazd był bezstresowy!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje do Norwegii?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne rodzaje polis dla osób wyjeżdżających do Norwegii, dlatego też kluczowe znaczenie ma sprawdzenie różnych propozycji, zapoznanie się z warunkami polis oraz zawarcie umowy z tym ubezpieczycielem, który będzie mógł zapewnić najlepszą ochronę dla podróżującego oraz jego bliskich, gdy wyjazd ma charakter rodzinny.

Podstawowy wariant ubezpieczenia turystycznego do Norwegii zawiera ograniczoną ochronę, dlatego w celu otrzymania szerszego wsparcia należy skorzystać z rozszerzeń, czyli dodatkowych polis, które określane są także jako klauzule.

W ramach podstawowej polisy można otrzymać ochronę w poniższym zakresie:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty transportu medycznego.
 • Zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczenie NNW.
 • Koszty ratownictwa.

Ubezpieczenie może być poszerzone również o poniższe opcje:

 • Ubezpieczenie bagażu.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Uprawianie sportów.
 • OC sportowe.
 • Odwołanie lub skrócenie wyjazdu.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia lotu.
 • Ubezpieczenie Assistance.
 • Assistance samochodowy.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
 • Choroby przewlekłe.
 • Ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19.
 • Klauzula alkoholowa.
 • Ubezpieczenie dla pracowników.

Szczególną uwagę na zakres polisy powinny zwrócić osoby planujące uprawiać sporty w Norwegii, na przykład przemierzać tamtejsze górskie szlaki, lodowce. Aby polisa pokryła zdarzenia, jakie mogą być konsekwencją uprawiania sportów, należy wykupić jej odpowiedni wariant.

Poza zakresem polisy przy zakupie odpowiedniej polisy warto także sprawdzić gwarantowane sumy ubezpieczenia. Wskazują one na limity kwotowe, do których ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność za swojego klienta.

Wyższa suma powala na otrzymanie szerszej pomocy w ramach leczenia, ratownictwa, utraty bagażu, jednak przekłada się również na wyższą składkę ubezpieczeniową. Podstawowe warianty umożliwiają pokrycie kosztów leczenia w wysokości do około 20 000 euro, natomiast te najbardziej rozbudowane nawet do 100 000 euro i więcej.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Norwegii?

Koszty związane z wykupieniem ubezpieczenia turystycznego do Norwegii nie są wysokie – najtańsze polisy rozpoczynają się już od około 3 zł za jeden dzień ochrony!

Tanie ubezpieczenia turystyczne do Norwegii pozwalają na pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa, transportu medycznego oraz NNW. Aby uzyskać szerszą ochronę, warto zdecydować się na polisę, która będzie droższa, ponieważ wtedy może ona zaoferować wyższy pozom bezpieczeństwa dla podróżującego.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

W cenie około 10 zł za jeden dzień ochrony można wykupić polisę, która będzie zapewniała wysokie koszty leczenia, ratownictwa, OC w życiu prywatnym, NNW, ubezpieczenie bagażu oraz szeroki pakiet usług Assistance, między innymi opiekę nad niepełnoletnimi dziećmi czy organizację transportu.

Jako że oferty ubezpieczeń turystycznych oraz ich ceny są zróżnicowane, warto samemu przeprowadzić kalkulację. W tym celu najlepiej posłużyć się dostępnymi w internecie kalkulatorami ubezpieczeń turystycznych, by otrzymać indywidualną wycenę składki.

Kalkulatory ubezpieczeń turystycznych pozwalają na wyliczenie kosztów w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie – wystarczy tylko wypisać specjalny formularz online, aby od razu otrzymać informacje o cenach i zakresie polisy. Następnie, na podstawie analizy ofert, można zdecydować się na konkretne ubezpieczenie turystyczne do Norwegii i wykupić je na stronie ubezpieczyciela.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Norwegii?

Polisa podróżna do Norwegii może mieć indywidualny zakres dostosowany specjalnie do potrzeb osoby ubezpieczonej. W efekcie zmienia się również jej zakres, czyli zdarzenia, które objęte są ochroną.

Dokładne informacje wskazujące na zakres ochrony ubezpieczeniowej można znaleźć w dokumencie OWU – ogólnych warunkach ubezpieczeń. To dokument, z którym można zapoznać się przed zakupieniem polisy i warto to zrobić, aby dowiedzieć się, co dokładnie wchodzi w jej zakres.

W OWU znajdują się informacje jak:

 • Definicje stosowane w dokumentacji.
 • Prawa i obowiązki stron umowy.
 • Zakres ubezpieczenia – sytuacje, jakie obejmuje polisa.
 • Wyłączenia – sytuacje, których polisa nie obejmuje.

Zapoznanie się z dokładnymi informacjami w OWU jest bardzo ważne, aby mieć pewność, w jakich sytuacjach można zwrócić się do ubezpieczyciela, gdy pojawią się zdarzenia.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Norwegii?

Aby zakupić ubezpieczenie turystyczne do Norwegii, należy przede wszystkim wybrać najlepszą ofertę. W tym celu warto posłużyć się internetowymi kalkulatorami ubezpieczeń turystycznych, które w jednym miejscu prezentują aktualne propozycje ubezpieczycieli.

Po wyliczeniu kosztów ubezpieczenia turystycznego w kalkulatorze można od razu zdecydować się na jego wykupienie. Wtedy transakcja odbywa się na stronie internetowej ubezpieczyciela. Należy podać dodatkowe dane i opłacić składkę – można zrobić to szybkim przelewem albo kartą. Dzięki temu można zakupić polisę bez wychodzenia z domu, nawet wtedy, gdy podróż odbywa się na ostatnią chwilę!

Ubezpieczenie turystyczne do Norwegii można również zakupić:

 • Bez wcześniejszej kalkulacji na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego.
 • W agencji ubezpieczeń, gdzie agent wyliczy koszty w różnych towarzystwach i pomoże w znalezieniu najlepszej oferty.
 • W stacjonarnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.

​Czy EKUZ działa w Norwegii?

Turyści z Polsk mogą korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ na terenie Norwegii.

EKUZ to karta, którą mogą otrzymać osoby ubezpieczone w NFZ. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek do placówki Funduszu i zaczekać na wyrobienie katy, co trwa zwykle parę tygodni.

Warto pamiętać o tym, że w EKUZ nie zapewnia maksymalnej ochrony dla podróżujących. Dodatkowo w Norwegii częstą praktyką jest dopłacanie do świadczeń zdrowotnych, co dotyczy również turystów. Aby zatem uzyskać szerszą ochronę przed wyjazdem, warto zdecydować się na dokupienie ubezpieczenia turystycznego, nawet jeżeli posiada się kartę EKUZ.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Norwegii

​Podsumowanie

Wyjazd do Norwegii może być spełnieniem marzeń. Aby nie był jednak zakłócony przez niespodziewane wydarzenia i ich kosztowne konsekwencje, warto zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego. Za pomocą tej polisy można otrzymać kompleksowe wsparcie w ramach zagranicznego wyjazdu, między innymi przy pojawieniu się nagłej choroby, wypadku komunikacyjnego, urazu jak złamanie nogi czy też utraty bagażu. Szczególną ochronę mogą otrzymać również osoby wyjeżdżające do Norwegii w celu uprawiania sportów.

Ceny polis turystycznych do Norwegii rozpoczynają się już od paru złotych dziennie, dlatego spokojny sen podczas pobytu za granicą wcale nie kosztuje dużo!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia