Pakiet medyczny - nie czekaj w kolejce do lekarza
Ubezpieczenie zdrowotne

Pakiet medyczny – wizyta u specjalisty bez kolejki

Zmęczony uciążliwą rejestracją i długimi kolejkami do specjalistów w ramach publicznej służby zdrowia? A może zastanawiasz się nad indywidualną kontynuacją pracowniczego pakietu medycznego? Cokolwiek powoduje Twoją ciekawość, pozwól ją sobie zaspokoić i zapoznaj się z przykładową ofertą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Składka zebrana na rynku ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła 263,5 mln zł – to o 11% więcej niż w roku ubiegłym. Ponadto według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń największy przyrost zanotowano w ubezpieczeniach indywidualnych (16%). Dodatkowe pakiety świadczeń zdrowotnych już od pewnego czasu stały się standardem w świecie korporacji, ale nie trzeba być wcale pracownikiem jednej z nich, żeby szukać alternatywy dla NFZ. Indywidualne pakiety medyczne zyskują coraz większą popularność i jeśli jeszcze nie wiesz co kryje się pod tą nazwą, oto omówienie przykładowej oferty.

Obsługa klienta

Ubezpieczyciele zajmujący się sprzedażą pakietów medycznych zazwyczaj współpracują z placówkami, które dbają o nowoczesne rozwiązania rezerwacji wizyt oraz obsługi klienta. Świadczenia gwarantowane przez Signal Iduna w ramach ubezpieczenia Moja Pełnia Zdrowia realizowane są przez Centrum Medyczne Polmed oraz u Partnerów Medycznych Polmed, dzięki czemu ubezpieczony otrzymuje dostęp do całodobowej infolinii medycznej, internetowej obsługi klienta (zgłoszenie zapotrzebowania na wizytę lub diagnostykę, zaimportowanie skierowania itd.), a także może liczyć na smsowe przypomnienie o nadchodzącym terminie wizyty. Lista placówek partnerskich znajdziesz na stronie ubezpieczyciela.

Pakiet medyczny – warianty

Zakres świadczeń medycznych znajdziesz w różnych wariantach, najczęściej oznaczonych kolorami dla mistrzów. W przypadku Signal Iduna Moja Pełnia Zdrowia są to: Srebrny, Srebrny+, Złoty i Platynowy. Od wybranego wariantu zależy liczba dostępnych specjalizacji, badań i zabiegów. Niektóre świadczenia mogą być także realizowane na zasadzie rabatu. Signal Iduna Moja Pełnia Zdrowia wariant Srebrny i Srebrny+ oprócz podstawowej opieki medycznej zapewnia rozszerzoną opiekę lekarzy specjalistów (29 specjalizacji) z rabatem w wysokości 40%.

Podstawowa opieka lekarzy specjalistów

Za podstawową opiekę uważa się możliwość odbycia wizyty u lekarza specjalisty bez skierowania od internisty (bezpośrednio i bez limitów). W ramach tych świadczeń pacjent może liczyć na wywiad, badanie, skierowanie na badania diagnostyczne, postawienie diagnozy, leczenie i wskazanie do dalszego leczenia specjalistycznego. W ramach Signal Iduna Moja Pełnia Zdrowia (wariant Srebrny i Srebrny+) otrzymasz możliwość konsultacji z internistą, lekarzem medycyny rodzinnej, pediatrą, dermatologiem-wenerologiem, ginekologiem, kardiologiem, laryngologiem, neurologiem, okulistą, urologiem lub lekarzem dyżurnym (internista, lekarz medycyny rodzinnej). Jeśli decydujesz się na rozszerzenie pakietu do wersji platynowej, lista rozrasta się do 32 specjalizacji, m.in. poszerzona o konsultacje z onkologiem, reumatologiem, nefrologiem itd.

Badania, zabiegi i leczenie

Oprócz z konsultacji ze specjalistami, potencjalny pacjent posiadający pakiet medyczny w dowolnym wariancie może skorzystać z badań laboratoryjnych i diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych i usług pielęgniarskich. Dokładna lista poszczególnych badań i zabiegów znajduje się na liście świadczeń gwarantowanych danego produktu, a jej rozmiar zależy od wariantu. Jeśli decydujesz się na wybór produktu Signal Iduna Moja Pełnia Zdrowia w wariancie Złotym, otrzymujesz:

 • Badania profilaktyczne bez skierowania (11 rodzajów, w tym m.in. morfologia, cholesterol i glukoza)
 • Badania laboratoryjne i diagnostyczne: hematologia i koagulologia, analityka ogólna, chemia kliniczna, diagnostyka miażdżycy, badania serologiczne i diagnostyka infekcji, diagnostyka cukrzycy, diagnostyka niedokrwistości, ocena stężenia leków, diagnostyka WZW, diagnostyka chorób tarczycy, hormony płciowe, inne hormony, markery nowotworowe, diagnostyka choroby niedokrwiennej serca, diagnostyka osteoporozy, toksykologia, alergologia, serologia grup krwi, immunoglobuliny, autoimmunologia, diagnostyka pulmonologiczna, kardiologiczna, laryngologiczna i ginekologiczna, biopsja i badania endoskopowe
 • Badania obrazowe: RTG, echo serca, USG, densytometria, mammografia, urografia, tomograf krtani, sialografia, skopia klatki piersiowej
 • Zabiegi ambulatoryjne: chirurgiczne, laryngologiczne, okulistyczne, ortopedyczne, dermatologiczne i ginekologiczne
 • Usługi pielęgniarskie: iniekcja, opatrunek itd.
 • Profilaktyczny przegląd stanu zdrowia (raz na 24 miesiące lub częściej ze zniżką 50%)
 • Przegląd stomatologiczny raz w roku oraz instruktaż higieny jamy ustnej
 • Leczenie szpitalne: nacięcie migdałka, usunięcie migdałka, usunięcie polipów, tympanoplastyka oraz usunięcie wyrostka robaczkowego metodą klasyczną lub laparoskopową

Ceny

Ceny indywidualnych pakietów medycznych dla osoby ubezpieczające tylko siebie wahają się od około 50 do 200 zł, w zależności od wybranego wariantu. W ofercie Signal Iduna Moja Pełnia Zdrowia kształtują się one następująco (cena za miesiąc):

 • Wariant Srebrny – 49 zł
 • Wariant Srebrny+ – 68 zł
 • Wariant Złoty – 112 zł
 • Wariant Platynowy – 156 zł