Pakiet medyczny dla pracowników małych firm
Ubezpieczenie zdrowotne

Pakiet medyczny dla pacowników małych firm

Przeglądając oferty pracy, coraz częściej w treści ogłoszeń można znaleźć informację o zapewnionym przez pracodawcę pakiecie medyczny. Dla  pracowników dużych firm pakiet medyczny jest już standardem, a jak wiadomo „do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja”. Co zrobić, gdy Twoja kariera zawodowa skieruje Cię na inny tor i będziesz pracował w małej kameralnej firmie lub sam postanowisz założyć firmę? To nie musi oznaczać rezygnacji z prywatnej opieki zdrowotnej.

Pakiet medyczny

Pakiet medyczny, ubezpieczenie zdrowotne lub abonament medyczny – pod tymi nazwami kryją się produkty dzięki którym będziesz miał dostęp do lekarzy różnych specjalizacji, badań i  zabiegów w nowoczesnych placówkach medycznych.

Ubezpieczyciele lub operatorzy medyczni zazwyczaj oferują opiekę w kilku wariantach. Pamiętaj, że pakiet medyczny nie zastąpi ubezpieczenia z NFZ – w ramach pakietów medycznych możesz skorzystać tylko z tych z procedur medycznych, które zawiera wybrany przez Ciebie pakiet, dlatego dokonując wyboru nie powinieneś kierować się jedynie ceną.

Najtańsze pakiety medyczne zawierają dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu – internisty, pediatry oraz  lekarz rodzinnego, a także nielimitowany dostęp do lekarzy kilku specjalizacji- najczęściej jest to ginekolog, dermatolog i okulista. Do tego będziesz miał zapewnione pokrycie kosztów podstawowych badań ambulatoryjnych oraz zabiegów pielęgniarskich.

Jeżeli zależy Ci na szerszym zakresie usług medycznych będziesz musiał zapłacić  trochę więcej, ale i tak będzie taniej niż gdybyś miał płacić za każdą wizytę specjalisty oddzielnie.

Na rynku są również dostępne pakiety zapewniające bardzo szeroki zakres diagnostyki i leczenia w tym leczenia szpitalnego.

Pakiet medyczny dla pracowników małych i średnich firm

Ubezpieczyciele i operatorzy medyczni wyszli naprzeciw potrzebom klientów indywidualnych oraz pracowników niekorporacyjnych. Rozszerzyli swoją ofertę o pakiety medyczne dla pomijanej przez lata grupy klientów. Bogatą ofertę dla pracowników małych i średnich firm ma Medicover, który proponuje 6 różnych wariantów zróżnicowanym zakresem opieki medycznej. Cena pakietów uzależniona jest od tego jak szeroki zakres obejmuje pakiet tj. od ilości lekarzy specjalistów, badań ambulatoryjnych i zabiegów.

W najskromniejszym wariancie pakietu medycznego ZDROWIE  znajdziesz podstawową opiekę lekarską, konsultację u kilku lekarzy specjalistów, podstawowe zabiegi i badania ambulatoryjne. ZDROWIE PRESTIGE  to pakiet medyczny z najszerszym zakresem usług medycznych i zapewnia nielimitowane konsultacje u kilkunastu lekarzy specjalistów, zaawansowane badania diagnostyczne a także operacje i leczenie szpitalne z zakresu kilku dziedzin.

Korzyści dla pracownika

  • Bez kolejek do lekarza – bezdyskusyjnie  jest to największa zaleta prywatnej opieki medycznej. Wszyscy doskonale znamy realia nieskończenie długich kolejek do lekarzy specjalistów w ramach NFZ.  Nie musisz się obawiać, czas oczekiwania do lekarza specjalisty to najwyżej kilka dni.
  • Nowoczesne placówki medyczne – idąc do lekarza w ramach prywatnego sektora medycznego zapomnij o zapyziałym gabinecie z pomalowanymi farbą olejną lamperiami i traumatyczne możemy się spodziewać nowoczesne placówki medyczne.
  • Możliwość umówienia wizyty online lub przez telefon – standardem w prywatnych placówkach medycznych jest możliwość umówienia wizyty przez internet lub telefon. Nie musisz koczować z gorączką skoro świt pod przychodnią w kolejce do recepcji, żeby upolować numerek i dostać się do internisty.
  • Dostęp do wyników badań online – po wykonanych badaniach będziesz mógł zapoznać się z nimi logując się na swoje konto, a wybierając się na umówioną wizytę nie musisz zabierać ze sobą wyników, ponieważ lekarz będzie miał do nich wgląd.

Korzyści dla pracodawcy

  • Mniejsza absencja – dobry pracownik, to zdrowy i obecny pracownik. Statystyki pokazują, że pracownicy korzystający z dobrej opieki medycznej mają mniej nieobecności, a ich zwolnienia lekarskie są krótsze. Wynika to z dostępności  wizyt, szybkiej diagnostyki i niezwłocznego wdrożenia leczenia.
  • Profilaktyka – w przypadku leczenia w ramach NFZ badania profilaktyczne są jedynie pustym hasłem, a uzyskanie skierowania na badania profilaktyczne jest naprawdę trudne.  W przypadku posiadania pakietu medycznego sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pracownicy mogą skorzystać raz w roku z  tzw. przeglądu, czyli serii badań profilaktycznych oceniających ich stan zdrowia.
  • Medycyna pracy – obowiązkiem pracodawcy jest pokrycie kosztów badań wstępnych, kontrolnych i okresowych. Dopuszczenie pracownika do pracy bez ważnych badań może kosztować pracodawcę nawet 30 tys. kary
  • Większa motywacja – pakiety medyczne są popularnym czynnikiem motywującym dla pracownika. Zatrudnieni wykazują większe zaangażowanie i chętniej podejmują pracę w firmach oferujących dodatkowe benefity.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie zdrowotne? Przeczytasz:Pakiety medyczne kontra publiczna opieka zdrowotna