Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne? Wybierz z głową i nie przepłacaj!

Zmęczeni kolejkami do lekarzy Polacy coraz częściej decydują się na  to by kupić ubezpieczenie zdrowotne, które zapewnia prywatną opiekę medyczną i dostęp do lekarzy bez zbędnej zwłoki.  Na rynku jest coraz więcej firm oferujących pakiety medyczne i ubezpieczenia zdrowotne. Jak kupić dobre ubezpieczenie zdrowotne i nie żałować?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Umowa ubezpieczenia zdrowotnego zawierana jest zazwyczaj na rok, dlatego przed podjęciem decyzji musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów.

Przed zakupem zapoznaj się udostępnionymi dokumentami:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
  • Zakres świadczeń – wybierając pakiet medyczny nie sugeruj się jedynie ceną. W tym wypadku sprawa wymaga nieco głębszej analizy i musisz się zastanowić, czy wybrany pakiet jest dla Ciebie i  jest dostosowany do Twoich potrzeb. Sprawdź na konsultację których lekarzy specjalistów możesz liczyć oraz jakiego typu badania masz zagwarantowane w ramach ubezpieczenia.
  • Placówki – bardzo ważną kwestią jest odległość placówek medycznych od Twojego miejsca zamieszkania i może okazać się decydująca, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych.  Wybierając ubezpieczenie zdrowotne sprawdź koniecznie, czy na liście placówek załączonej do ubezpieczenia, znajduje się przychodnia, która jest zlokalizowania w Twojej okolicy.
  • Karencje i ograniczenia – ubezpieczenia zdrowotne często  w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń posiadają zapisy mówiące, że z pewnych usług będziesz mógł skorzystać dopiero po upływie jakiegoś okresu.  Często zapis taki jest stosowany dla świadczeń związanych z ciążą. Nie oznacza to, że kobiety w ciężarne nie mogą skorzystać z opieki medycznej. Karencja oznacza, że świadczenia medyczne dla kobiet w ciąży są bezpłatne po upływie pewnego okresu np.10 miesiącach od zawarcia umowy.

Drugą ważnym zapisem jest, zapis o wystąpieniu zachorowania w trakcie trwania ochrony. Zapis ten często dotyczy zabiegów rehabilitacyjnych:

  • Dostępność wizyt –  operatorzy medyczni, często deklarują średni czas oczekiwania na lekarza specjalistę oraz opinie innych pacjentów. Na rynku medycznym są operatorzy, którzy nie cieszą się dobrą opinią z uwagi na zbyt duże obłożenie. Warto zapytać rodziny i znajomych o ich doświadczenia.
  • Dopasowanie oferty do potrzeb – jeżeli jesteś pod stałą opieką specjalisty i musisz systematycznie dokonywać badań kontrolnych w pewnym zakresie medycyny, sprawdź czy wymagana specjalizacja i badania znajdują się na karcie świadczeń.
  • Rodzaj pakietu – ubezpieczenia zdrowotne możesz kupić w wersji indywidualnej lub rodzinnej. Pakiet rodzinny obejmuje przynajmniej jedną osobę dorosłą + dziecko. Nie ma ograniczeń ilościowych jeśli chodzi o ilość dzieci.

Jak widzisz musisz pamiętać, że w przypadku ubezpieczeń zdrowotnych cena to nie wszystko. Jeżeli nie chcesz czuć rozczarowania zastanów się jakie są Twoje oczekiwania, potrzeby i wybierz rozsądnie.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć