Ubezpieczenie turystyczne do Grecji

Kolebka antycznej cywilizacji, dziś miejsce zachwycające swoimi starożytnymi zabytkami, ale też malowniczymi widokami, pięknymi plażami i wyśmienitą kuchnią – Grecja to jeden z popularnych kierunków wyjazdów wakacyjnych. Gdy planujesz odwiedzi Grecję, wykup odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Co wybrać? Pod uwagę warto wziąć szereg kwestii, dlatego podpowiadamy, jakie ubezpieczenie turystyczne do Grecji kupić!

​Grecja – informacje MSZ

 • W Grecji można podróżować bezpiecznie.
 • W dużych miastach i miejscowościach turystycznych należy uważać na kieszonkowców.
 • Na terenie Grecji dochodzić może do wstrząsów sejsmicznych – zazwyczaj są one niegroźne.
 • Przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualnymi obostrzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa.
 • Dokładne informacje dotyczące bezpieczeństwa wyjazdu do Grecji i aktualnych zaleceń można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Grecji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Udany wyjazd za granicę zależy nie tylko od wybranego kierunku czy standardu noclegu. Pod uwagę warto wziąć także kwestie bezpieczeństwa podróży.

Podczas wyjazdu mogą przydarzyć się różne sytuacje, między innymi wypadki, urazy, nagła choroba, kradzież bagażu. Turysta może być wtedy zobowiązany do zapłaty za powstałe koszty we własnym zakresie. Właśnie dlatego opracowano polisy turystyczne, z którymi koszty ponosi ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy, która ma na celu zapewnienie ochrony osobie podróżującej za granicę. W ramach polisy podróżnej tego typu turysta może skorzystać z szerokiej gamy usług bez dodatkowych opłat oraz otrzymać odszkodowanie, gdy dozna on szkody.

Zawarcie umowy ubezpieczenia turystycznego jest wskazane również przed wyjazdem do Grecji. Dzięki temu wyjazd może być bezstresowy!

Polisę turystyczną do Grecji warto kupić w kilku przypadkach:

 • turysta wyjeżdżający po to, by zwiedzać zabytki kraju i wypoczywać.
 • osoba lubiąca aktywne spędzanie czasu – uprawianie sportów.
 • pracownik firmy wyjeżdżający w podróż służbową.
 • osoba samodzielnie wyjeżdżająca do pracy za granicę.

Umowę ubezpieczenia podróżnego zawiera się na określony czas trwania wyjazdu. Można zakupić ją nawet na jeden dzień przed wyjazdem – to możliwe zarówno w punktach stacjonarnych, jak i online, dzięki czemu nie trzeba już wychodzić z domu, by zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu.

Aby skorzystać z ochrony, należy mieć przy sobie potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczeniowej. W razie potrzeby zawsze można również skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym – pracownik odpowie na wszystkie pytania, a także może zaoferować dodatkowe usługi.

Do wyboru jest obecnie szeroka paleta ubezpieczeń turystycznych, które oferowane są przez wiele towarzystw. Jakie ubezpieczenie do Grecji wybrać?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Grecji?

Wybór dobrej polisy turystycznej do Grecji ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie od niej zależeć będzie zakres ochrony podczas wyjazdu. Stąd też osoby chcące uzyskać jak najszersze zabezpieczenie powinny poświęcić chwilę na zapoznanie się z różnymi propozycjami obecnymi na rynku ubezpieczeń podróżnych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy w zakresie podstawowym i dodatkowo umożliwiają wykupienie polis rozszerzających ochronę.

Podstawowa ochrona w ramach ubezpieczenia turystycznego do Grecji obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty transportu, w tym transportu medycznego.
 • Zwrot kosztów ratownictwa.
 • Koszty akcji poszukiwawczych.

Dodatkowe ubezpieczenia pozwalają na specjalną ochronę zgodnie z indywidualnymi wymaganiami, aby wyjazd mógł być jeszcze bezpieczniejszy. Są to specjalnie płatne opcje, jednak nie mają one wysokich cen, co powoduje, że warto się na nie zdecydować, aby wypoczynek nie był zakłócony stresem związanym z nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Do dodatkowych ubezpieczeń turystycznych zaliczają się głównie:

 • Ubezpieczenie od kradzieży, zagubienia, zniszczenia bagażu.
 • Pakiet assistance.
 • Ubezpieczenie odwołania, rezygnacji oraz skrócenia wycieczki.
 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków).
 • Ubezpieczenie dla osób z przewlekłymi chorobami.
 • Ubezpieczenie dla sportowców – także w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych.
 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie od aktów terroru.
 • Ubezpieczenie dla pracowników.

1. Charakter wyjazdu

W wyszukaniu odpowiedniej polisy pomoże przede wszystkim określenie charakteru swojego wyjazdu. Czy ma on polegać głównie na zawiedzeniu antycznych zabytków oraz na wypoczynku na plażach? A może planuje się również uprawnianie ekstremalnych sportów? Czy wyjazd ma mieć charakter służbowy? Odpowiedzi na te pytania pomogą w wyszukaniu właściwego ubezpieczenia.

2. Indywidualne potrzeby

Duże znaczenie ma również określenie własnych wymagań związanych z ochroną. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować swoim klientom bardzo szeroki zakres ochrony, dzięki czemu można dopasować ją do swoich wymagań.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Limit ubezpieczenia

W końcu należy także wziąć pod uwagę kwestie związane z wysokością ochrony ubezpieczeniowej. Im wyższa kwota gwarantowana przez ubezpieczyciela, tym niższe ryzyko, że trzeba będzie dopłacić za leczenie czy transport medyczny.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Grecji?

Koszty związane z ubezpieczeniem turystycznym do Grecji są kalkulowane indywidualnie. Pod uwagę bierze się czynniki jak: czas trwania wyjazdu, zakres ochrony ubezpieczeniowej, cennik towarzystwa ubezpieczeniowego. Stąd tak ważne jest zapoznanie się z dostępnymi opcjami w różnych towarzystwach, by wybrać polisę odpowiadającą własnym wymaganiom oraz wyróżniającą się najlepszym zakresem ochrony i najniższą ceną.

Ceny polis turystycznych do Grecji rozpoczynają się już od około 5-6 zł dziennie!

W cenie około 5-6 zł dziennie dla jednej osoby można otrzymać polisę, która będzie pokrywała koszty leczenia, transportu medycznego oraz ratownictwa i poszukiwań, a także ochronę NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.

Aby otrzymać szerszą ochronę, należy przygotować się na wydatek od około 10 do 15 zł dziennie dla jednej osoby. W tej cenie można zakupić polisę, która będzie oferowała ubezpieczenie bagażu, ochronę OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie sportowe.

Najdroższe ubezpieczenia turystyczne do Grecji kosztują nawet około 50 zł dziennie. Tego typu polisy mogą zaoferować najszerszą ochronę i dodatkowo wysokie sumy gwarancyjne – nawet powyżej 1 miliona złotych!

Koszty polisy podróżnej do Grecji można sprawdzić samodzielnie. Wystarczy kalkulator ubezpieczeń turystycznych online, który po podaniu w nim podstawowych informacji dotyczących wyjazdu będzie mógł zaprezentować oferty polis w największych towarzystwach na rynku. Warto również przetestować różne warianty polis, dodając lub odejmując opcje. Polisę wyliczoną przez kalkulator można potem od razu zakupić w towarzystwie ubezpieczeniowym online – nawet na jeden dzień przed wyjazdem!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Grecji?

W ramach polisy turystycznej do Grecji podróżujący może otrzymać szeroki zakres ochrony odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom.

Ubezpieczenie turystyczne włącza poniższy zakres sytuacji:

 • Koszty leczenia – polisa pokrywa koszty leczenia do określonego limitu, w tym koszt wizyty lekarskiej, diagnostyki, leków, zabiegów ambulatoryjnych oraz operacji.
 • Koszty transportu, w tym transportu medycznego – gdy będzie on potrzebny w ramach danego kraju oraz do Polski.
 • Zwrot kosztów ratownictwa – ubezpieczyciel pokrywa koszty akcji ratowniczych, także w przypadku turystów uprawiających sporty.
 • Koszty akcji poszukiwawczych – dzięki temu ubezpieczyciel opłaca akcję poszukiwawczą, gdy będzie ona potrzebna.
 • Assistance – to rodzaj ochrony pozwalającej ubezpieczonemu na zwrócenie się do ubezpieczyciela po pomoc w sytuacjach jak: konieczność skorzystania z usług tłumacza, usług prawnych, organizacja noclegu, transportu, opieki nad dziećmi.
 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) – objęta polisą osoba otrzymuje odszkodowanie na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji i inne skutki nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie od kradzieży, zagubienia, zniszczenia bagażu – w ramach określonego limitu ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie odwołania, rezygnacji oraz skrócenia wycieczki – dzięki temu można otrzymać odszkodowanie wtedy, wyjazd nie dojdzie do skutku lub trzeba było zakończyć go wcześniej, na przykład z powodu choroby, śmierci bliskiej osoby.
 • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, polisa pozwala na wypłatę odszkodowania poszkodowanej osobie, która doznała szkód wyrządzonych nieumyślnie przez ubezpieczonego.
 • OC sportowe – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rozszerzone o uprawianie sportów.
 • Ubezpieczenie dla osób z przewlekłymi chorobami – pozwala na otrzymanie szerszej ochrony.
 • Ubezpieczenie dla sportowców – umożliwia objęcie ochroną sportowców, którzy uprawiają sporty ekstremalne i inne. W OWU można znaleźć katalog sportów podlegających ubezpieczeniu.

Przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej warto zapoznać się z OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia. To dokument dostarczany do każdej polisy, w którym znajdują się najważniejsze informacje o jej warunkach. Na szczególną uwagę zasługuje zakres ochrony, czyli wykaz sytuacji, w których można otrzymać wsparcie ubezpieczyciela, a także wyłączenia, czyli te sytuacje, gdy z ubezpieczenia nie będzie można skorzystać.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Grecji?

Ubezpieczenie turystyczne do Grecji można zakupić:

 • Bezpośrednio u ubezpieczyciela.
 • Za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń – na stronie ubezpieczyciela.
 • W agencji ubezpieczeniowej.

​Czy EKUZ działa w Grecji?

Polscy turyści mogą skorzystać z karty EKUZ w Grecji.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwala na otrzymanie pomocy medycznej, jednak warto pamiętać o tym, że ochrona ta nie jest pełna. Właśnie dlatego właściciele EKUZ nie powinni rezygnować z ubezpieczenia turystycznego.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Grecji

​Podsumowanie

Grecja to zachwycający kraj, który zdecydowanie warto odwiedzić. Gdy także planujesz wyjazd do Grecji, nie zapomnij o zabraniu ze sobą ubezpieczenia turystycznego, aby wakacyjny wypoczynek był bezstresowy!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia