Medicover dla małych firm – Pakiety medyczne dla firm już od 3 osób!

Pakiet medyczny dla pracowników małej firmy? Tak, to możliwe – sprawdź, jakie korzyści przyniesie opieka medyczna Medicover dla małych firm!

Pakiety medyczny – korzyści dla pracodawcy

Pakiety medyczne przez wiele lat były kartą przetargową, asem w rękawie dużych korporacji w walce o pracownika. Ogłoszenia o pracę kusiły dodatkowymi benefitami o których „szary Kowalski” pracujący w małej, rodzinnej firmie mógł pomarzyć. Partnerzy medyczni oferowali jedynie abonamenty dla dużych klientów lub bardzo drogie pakiety indywidualne. Obecnie sytuacja się zmieniła i pracownicy małych przedsiębiorstw mogą skorzystać z oferty Medicover dla małych firm.

Jak się okazuje, nawet Ci najbardziej skąpi pracodawcy otwierają się na ten sposób premiowania pracowników. Dlaczego się na to decydują? Okazuje się, że, mimo iż pracodawca ponosi koszty związane z finansowaniem lub dofinansowaniem prywatnego leczenia, jest to opłacalne. Dlaczego?

  • Mniej zwolnień lekarskich – absencja pracownika jest ciężkim tematem dla pracodawcy. Niezaplanowana nieobecność zespołu spowalnia, a czasami paraliżuje funkcjonowanie firmy, szczególnie małej firmy. Zwolnienia są bardzo dużym kosztem, zwłaszcza dla małego przedsiębiorcy. Pracownicy korzystający z prywatnej opieki medycznej rzadziej chodzą na zwolnienia lekarskie, a jeśli już pójdą na zwolnienie – szybciej wracają do pracy. Krótsze zwolnienia i mniejsza absencja wynika z prowadzonej profilaktyki i dostępności lekarzy. Im szybciej choroba jest zdiagnozowana i leczona, tym krótszy jest okres rekonwalescencji.
  • Motywator – pracownicy posiadający możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej są bardziej zmotywowani i przywiązani do pracodawcy. Co prawda popularność premiowania pracowników poprzez zapewnienie pakietu medycznego rośnie, ale nie jest jeszcze standardem. Pracownicy, którzy poza finansowym wynagrodzeniem otrzymują dodatkowe benefity wykazują mniejszą skłonność do poszukiwania nowej pracy. Dlatego jeśli zależy Ci na stałym, dobrze wyszkolonym składzie warto rozważyć ofertę Medicover dla małych firm!
  • Możliwość odliczenia od podatku – pakiet medyczny jest przychodem dla pracownika, a dla pracodawcy kosztem. W związku z tym pracodawca ma możliwość odliczenia podatku od poniesionych kosztów.
  • Ograniczenie chorób zawodowych i skutków chorób związanych z rodzajem wykonywanej pracy – badania okresowe i podjęte leczenie pozwalają na powstrzymanie rozwoju chorób zawodowych lub złagodzenie objawów.
  • Lepszy wizerunek firmy – firmy oferujące opiekę medyczną dla swoich pracowników uznawane są za bardziej prestiżowe. Pracodawca dbający o pracowników i posiadający zaplecze socjalne jest lepiej postrzegany na rynku pracy, ale również jako partner biznesowy. Uznaje się go za stabilnego i wiarygodnego.

Pakiety medyczny – korzyści dla pracownika

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Pracownicy chętniej podejmują pracę w firmach, w których otrzymują pakiet medyczny. Dlaczego, aż tak cenią sobie prywatną opiekę medyczną, że jest ona punktem decydującym w wyborze pracy?

  • Opieka medyczna dla pracownika i jego rodziny – poza pakietami medycznymi finansowanymi w całości lub częściowo przez firmę, pracownicy mogą wybrać wariant rodzinny na preferencyjnych warunkach
  • Szeroki zakres świadczeń – zakres świadczeń uzależniony jest od wybranego wariantu. Za zwiększoną ilością świadczeń idzie wyższa cena pakietu, ale nie musisz wybierać najdroższego pakietu, żeby mieć dobrą opiekę medyczną. Do wyboru jest aż 6 różnych wariantów – każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Dostęp do najlepszych specjalistów – Medicover dba o opinię i zatrudnia lekarzy o dobrej opinii. Nie może sobie pozwolić na zatrudnienie opieszałego, niekompetentnego lekarza. Zadowolenie pacjentów jest dla nich priorytetem.
  • Nowoczesne placówki medyczne – placówki własne Medicover są nowoczesne, ale również placówki współpracujące z Medicover odpowiadają wysokim standardom reprezentowanym przez firmę.
  • Dostęp do wszystkich placówek medycznych Medicover – niezależnie od wybranego wariantu, każdy z pacjentów może skorzystać z dowolnej Centrum Medicover lub Medi Partner.

Przeczytaj też: Pakiet medyczny od pracodawcy – Korzyść nie tylko dla pracownika

Zakres i ceny pakietów Medicover

W Polisotece masz do wyboru aż 6 różnych wariantów opieki medycznej. Przeczytaj więcej na temat
Medicover dla małych i średnich firm.

Jeśli chcesz otrzymać indywidualną ofertę dla Twojej firmy, napisz maila na adres barbara.opoka@polisoteka.pl

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć