Ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar (Tanzania)

Słoneczne plaże, gorące morskie wody i wielokolorowa kultura? To Zanzibar! Zachwycające widoki i piękna pogoda powodują, że wycieczka na wyspę Zanzibar należącą do Tanzanii może być jak podróż do tropikalnego raju. Jeżeli planujesz wyjazd na Zanzibar, nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym. Razem z nią wypoczynek w tym afrykańskim kraju będzie bezpieczniejszy. Jaką polisę wybrać na Zanzibar? Sprawdź nasze porady, by kupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar, na które możesz liczyć!

​Zanzibar – informacje MSZ

 • Zanzibar jest relatywnie bezpiecznym kierunkiem wyjazdów turystycznych.
 • Najlepiej przebywać na terenie kurortów turystycznych
 • Nie należy zapuszczać się na inne tereny, zwłaszcza wojskowe.
 • W Tanzanii istnieje ryzyko ataków terrorystycznych.
 • Przed wylotem na Zanzibar i do Tanzanii należy wykonać szczepienia na choroby jak tężec, błonica, krztusiec, polio, odra, świnka, różyczka. Warto zaszczepić się na WZW typu A, B, żółtaczkę zakaźną i na żółtą gorączkę.
 • Bardzo ważna jest profilaktyka przeciwmalaryczna.
 • Ze względu na pandemię koronawirusa wyjazdy na Zanzibar mogą być ograniczone.
 • Aktualne informacje o podróży do afrykańskich krajów można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż na Zanzibar – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Zanzibar to wyspa należąca do Tanzanii. Ze względu na swoje rajskie widoki i wyśmienitą aurę jest często wybieranym kierunkiem urlopowym. Podróże organizują biura turystyczne, ale można także zdecydować się na ich samodzielną organizację, wykupując wcześniej bilety i rezerwując noclegi online.

Aby wypoczynek w raju na ziemi, jakim jest Zanzibar, był bezpieczniejszy, warto pamiętać o zakupieniu ubezpieczenia turystycznego. Razem z nim można spać spokojnie!

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami, chorobami, kradzieżami oraz innymi zagrożeniami, na jakie można narazić się podczas zagranicznego wyjazdu. Wtedy koszty pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe – w określonym zakresie oraz do wskazanej sumy gwarantowanej.

Przy wyjeździe za granicę zwykle nie myślimy o tym, że mogą czekać tam na nas różne zagrożenia. Jednak, jak mówi przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Wystarczy zjedzenie nieumytego owocu albo zbyt długie przebywanie na słońcu, które powoduje udar słoneczny, aby potrzebna była profesjonalna pomoc lekarska.

Jako że na Zanzibarze nie działa karta EKUZ i za wszystkie usługi medyczne i ratownictwo trzeba płacić we własnym zakresie, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Dzięki niemu można uniknąć kosztów dochodzących nawet do setek tysięcy złotych!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje na Zanzibarze?

Ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii można obecnie wykupić w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego warto wcześniej zapoznać się z różnymi wariantami ochron, aby wybrać najlepszą polisę dla siebie.

Przy wyborze ubezpieczenia na Zanzibar warto wziąć pod uwagę poniższe parametry:

1. Charakter wyjazdu

Na Zanzibar najczęściej podróżuje się w celach wypoczynkowych, aby relaksować się w rytm szumu fal.

Jeżeli jednak zamierza się w trakcie swojego wyjazdu uprawiać sporty, w takim przypadku warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie dla aktywnych. Dzięki niemu można uzyskać szerszą ochronę podczas nurkowania, snorkelingu oraz innych aktywności.

2. Zakres ubezpieczenia

Polisa turystyczna na Zanzibar może obejmować tylko podstawową ochronę lub może włączać dodatkowe ubezpieczenia, z którymi ochrona jest jeszcze szersza.

Podstawowa polisa obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów transportu – medycznego, zwłok.
 • Koszty ratownictwa.

Dodatkowo wielu ubezpieczycieli w ramach podstawowej ochrony oferuje ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

Poza powyższym zakresem ochrony towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę w ramach polis dodatkowych:

 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Pakiet Assistance – pomoc w podróży.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • Ubezpieczenie od COVID-19.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
 • Ubezpieczenie rezygnacji, przerwania podróży.
 • Ubezpieczenie za opóźniony, odwołany lot.

Wybierając polisę o szerszym zakresie ochrony, można otrzymać pomoc także wtedy, gdy podstawowa polisa nie zadziała, na przykład nasz bagaż zostanie skradziony lub wyrządzimy niechcący szkodę.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Stan zdrowia

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego warto także pamiętać o tym, że osoby z chorobami przewlekłymi powinny wykupić specjalne rozszerzenie.

Rozszerzenie ubezpieczenia dla osób z chorobami przewlekłymi dotyczy między innymi dolegliwości jak cukrzyca, astma, choroby serca, choroby autoimmunologiczne, nowotwory.

4. Suma gwarantowana ubezpieczenia

Jest to kwota maksymalnych kosztów albo odszkodowania, jakie ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wyższa suma gwarantowana powoduje, że ubezpieczyciel pokryje nawet wysokie wydatki, na przykład wynikające z konieczności przeprowadzenia skomplikowanej operacji, transportu medycznego do kraju. Zalecana suma gwarantowana w przypadku kosztów leczenia to 60 000 euro.

Suma gwarantowana jest także ważna w przypadku ubezpieczenia bagażu. Jeżeli zamierza się zabrać ze sobą droższe mienie, wtedy warto wybrać polisę o wyższej sumie ubezpieczenia bagażu.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na Zanzibar?

Koszty związane z zakupieniem ubezpieczenia na Zanzibar zaczynają się już od około 3,5 zł za jeden dzień ochrony!

Ceny polis na tygodniowy wyjazd wahają się od około 30 do 100 zł dla jednej osoby. W niższej cenie można wykupić ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii włączające podstawową ochronę, natomiast wtedy, gdy chce się uzyskać ochronę na wyższym poziomie, warto wybrać droższą opcję.

Wysokość składki ubezpieczeniowej na wyjazd na Zanzibar można obliczyć samodzielnie. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, aby natychmiast sprawdzić koszty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wystarczy wypełnić krótki formularz, podając w nim podstawowe informacje o wyjeździe oraz o sobie, aby otrzymać darmową kalkulację, a potem od razu wykupić ubezpieczenie online!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Podróżujący na Zanzibar mogą samodzielnie wybrać dla siebie taką polisę, która będzie odpowiadała ich potrzebom. Najlepiej zdecydować się wtedy na ubezpieczenie, które poza podstawową ochroną będzie obejmowała także dodatkową ochroną w nieprzewidzianych sytuacjach.

Aby sprawdzić, jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia na Zanzibar, warto zapoznać się z OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dokument ten zawiera informacje dotyczące zakresu ochrony polisy oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, których polisa nie obejmuje.

Z OWU można zapoznać się także przed wykupieniem ubezpieczenia online, również przez kalkulatory ubezpieczeniowe.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Dobre ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar można obecnie wykupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. By wybrać najlepszą ofertę dla siebie, warto wcześniej wykonać kalkulację online w kalkulatorze ubezpieczeniowym. Następnie wyselekcjonowaną polisę można wykupić przez internet.

Żeby kupić polisę podróżną na wyjazd za granicę przez internet, należy:

 • Wybrać odpowiednią ofertę, sprawdzając wcześniej warunki w OWU.
 • Kliknąć link znajdujący się przy wybranej ofercie polisy.
 • Podać wymagane dane do zawarcia umowy ubezpieczeniowej.
 • Zapłacić za ubezpieczenie – można zrobić to online szybkim przelewem.

Po wykupieniu polisy ubezpieczyciel natychmiast przekazuje dokumenty na e-mail. Dzięki temu swoje ubezpieczenie na Zanzibar można wykupić nawet w parę minut!

​Podsumowanie

Zanzibar jest wyspą idealną na wakacje – piękna pogoda, zachwycające widoki, rajskie plaże i ciepłe wody powodują, że wypoczynek będzie niezapomniany. Aby jednak nie zakłóciły go żadne skutki nieszczęśliwych wydarzeń, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne. Wystarczy tylko kilkadziesiąt złotych, by uniknąć kosztów wynoszących wielokrotnie więcej!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia