Ubezpieczenie turystyczne do Brazylii
Kraje

Ubezpieczenie do Brazylii

Ubezpieczenie do Brazylii

Zachwycające plaże jak słynna Copacabana, karnawał w Rio de Janeiro, tajemnicza Dżungla Amazońska, wyśmienita kuchnia – Brazylia to obietnica niezapomnianego urlopu. Aby wyruszyć naprzeciwko przygodzie czekającej w tym wyjątkowym kraju, nie zapominaj o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Jakie ubezpieczenie turystyczne do Brazylii wybrać? Sprawdź najważniejsze informacje przed zawarciem umowy!

​Brazylia – informacje MSZ

 • Brazylia to kraj o umiarkowanym poziomie bezpieczeństwa dla turystów.
 • Odwiedzający Brazylię narażeni są głównie na kradzieże, napady rabunkowe.
 • Nie należy zapuszczać się w rejony slumsów, tak zwanych faveli.
 • W Brazylii należy uważać na ukąszenia jadowitych węży.
 • Warto przed wyjazdem zarejestrować się w systemie Odyseusz.
 • Dokładne informacje związane z wyjazdem do Brazylii publikowane są systematycznie na stronie internetowej MSZ.

Brazylia – co warto zobaczyć?

 • Rio de Janeiro – jedno z piękniejszych miast na świecie i bardzo popularne wśród turystów. Co roku odbywa się tam znany karnawał. Są malownicze plaże, czysta woda i sporo zabytków z Głową Cukru i figurą Chrystusa na wzgórzu Corcovado na czele.
 • Dżunglę Amazońską – miejsce, w którym zachowała się naprawdę dziewicza przyroda. Warto się też wybrać na mokradła Pantanal. Żyje tam wiele dzikich zwierząt.
 • Wodospady Iguazu – na granicy z Argentyną. Ich najwyższy punkt znajduje się na wysokości 82 metrów. 

Co jest potrzebne na urlop w Brazylii? Dokumenty potrzebne na wyjazd do Brazylii

Polacy na terenie Brazylii mogą przebywać bez wizy do 90 dni. Do wjazdu na teren kraju potrzebują ważnego przez minimum 6 miesięcy paszportu i biletu powrotnego. Przy okazji okazać trzeba środki finansowe potrzebne na pobyt. W przypadku studentów przydać się może międzynarodowa legitymacja studencka ISIC pozwalająca na obniżenie niektórych kosztów. 

Czy w Brazylii jest bezpiecznie?

Brazylia to kraj coraz popularniejszy wśród turystów. Jego mieszkańcy są bardzo otwarci. Jednocześnie w czasie podróży należy zachować dużą ostrożność. Zdarzają się bowiem dość często napady rabunkowe na turystów. 

Należy wybierać taksówki należące do lokalnych korporacji. Szczególnie dużo napadów ma miejsce na drodze do figury Chrystusa – lepiej zrezygnować ze spacer i wybrać autobus lub kolejkę szynową. 

W Brazylii niestety zdarzają się kradzieże i to nawet na lotniskach czy ulicach. Szczególnie uważać trzeba w lokalnych slumsach – favelach. Niebezpieczne bywają dodatkowo jadowite węże.

Karta EKUZ na urlop w Brazylii – czy wystarczy?

Karta EKUZ w Brazylii nie obowiązuje, bo ten kraj znajduje się w Ameryce Południowej. Nie można więc tam liczyć na darmową opiekę medyczną. EKUZ z założenia obowiązuje na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej. Przed podróżą do Brazylii należy więc zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.

​Podróż do Brazylii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Na wakacje wyjeżdżamy z nadzieją na wyjątkowy relaks i niezapomniane wspomnienia. Wypadki mogą jednak zdarzyć się każdemu – także podczas zagranicznej podróży. Aby chronić się przed ich skutkami, warto zawrzeć umowę ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne, inaczej podróżne, jest rodzajem produktu ubezpieczeniowego przeznaczonego dla turystów. Jego głównym celem jest zapewnienie pomocy finansowej w niespodziewanych sytuacjach, między innymi w celu pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, transportu medycznego czy wyrządzonych szkód w mieniu i szkód osobowych.

Wykupienie polisy turystycznej nie jest obowiązkiem, ale warto o niej pamiętać przed wyjazdem za granicę. Będzie ona również przydatna podczas podróży do Brazylii, gdzie turyści także narażeni są na różne rodzaje zagrożeń. Chociaż wielu z nich nie można zapobiec, to jednak dzięki odpowiednio dobranej polisie można zredukować ich skutki finansowe.

Gdy podczas wyjazdu do Brazylii dojdzie do nagłego zachorowania albo wypadku powodującego uraz, wtedy turysta zobowiązany jest do opłacenia kosztów we własnym zakresie. Niestety, mogą być one bardzo wysokie i przekraczać nawet 100 dolarów za konsultację z lekarzem i 200 dolarów za dzień hospitalizacji.

Wysokie wydatki związane są również z organizacją akcji ratowniczej, na przykład turystów zagubionych podczas zwiedzania Dżungli Amazońskiej. Mogą sięgać kilkunastu tysięcy dolarów.

Drogi jest też transport medyczny z Brazylii do Polski. Przelot samolotem wraz z opieką lekarza lub przewóz ciała osoby zmarłej także wiąże się z wielotysięcznymi rachunkami.

Bez ubezpieczenia turystycznego wszystkie z powyższych kosztów podróżnik musi pokryć z własnej kieszeni. Gdy jednak wykupi się polisę, wtedy wydatki opłaci ubezpieczyciel. Dzięki temu podczas zagranicznego wyjazdu można spać spokojnie!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Brazylii?

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Brazylii? Polisy tego typu są obecnie przez wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Przed swoim wyjazdem warto więc przyjrzeć się bliżej dostępnym propozycjom, aby dobrać najlepszą polisę.

Podczas wyboru odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego do Brazylii warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

1. Zakres ochrony

Polisa na zagraniczny wyjazd może obejmować różne zdarzenia, a jej zakres zależny jest od potrzeb podróżnika. Właściwie dobrana polisa będzie mogła zatem zapewnić najlepszą ochronę.

Podstawowe ubezpieczenie pokrywa koszty jak:

 • Leczenie.
 • Transport medyczny.
 • Ratownictwo.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków.

W nieco wyższej cenie można wykupić ubezpieczenie turystyczne do Brazylii, które oferuje szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, a także uwzględnia indywidualny charakter wyjazdu.

Ubezpieczenie może oferować dodatkową ochronę w poniższym zakresie:

 • Assistance.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.
 • Opóźnienie lotu i bagażu.
 • Rezygnacja, przerwanie podróży.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

2. Stan zdrowia

Przy wykupieniu ubezpieczenia turystycznego warto pamiętać o tym, że towarzystwa będą wymagały podania informacji na temat stanu zdrowia, co pozwoli na uzyskanie optymalnej ochrony także tym osobom, które mogą wymagać częstszej pomocy lekarskiej.

Punkt ten dotyczy osób z chorobami przewlekłymi, które chorują między innymi na cukrzycę, astmę, choroby układu krążenia, nowotwory. Wówczas polisa jest nieco droższa, ale pokrywa koszty związane z leczeniem, gdy dojdzie do nagłego pogorszenia stanu zdrowia i konieczności interwencji medycznej.

3. Suma ubezpieczenia

Podczas przeglądania ofert towarzystw ubezpieczeniowych należy także zwrócić baczną uwagę na sumę ubezpieczenia, która podawana jest najczęściej w dolarach lub złotych. Kwota ta odnosi się do maksymalnej wysokości sumy, za którą bierze odpowiedzialność towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zatem polisa o niższej sumie ubezpieczenia może nie objąć najdroższych zdarzeń, na przykład drogiego leczenia operacyjnego. Wtedy nadmiarowe koszty ubezpieczony musi pokryć samodzielnie. Wyższa suma ubezpieczenia pozwala więc na komfortowy wypoczynek za granicą bez obaw o pojawienie się niespodziewanych i często zaporowych wydatków.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Wielu turystów obawia się, że wykupienie polisy podróżnej jest związane ze sporym wydatkiem. Jednak w rzeczywistości koszty wcale nie są tak wysokie. Koszt tygodniowego ubezpieczenia na wyjazd do Brazylii to od około 32 zł do 100 zł!

Koszty ubezpieczenia warunkowane są przez kilka czynników:

 • Zakres ubezpieczenia – elementy wchodzące w skład polisy turystycznej.
 • Czas trwania wyjazdu – liczba dni spędzonych za granicą.
 • Liczba uczestników wyjazdu – dla każdego turysty polisa kupowana jest osobno.
 • Rodzaj aktywności podejmowanych podczas urlopu – ubezpieczenie dla sportowców będzie związane z wyższym wydatkiem.
 • Stan zdrowia ubezpieczonego – dopłaty wymaga rozszerzenie dla chorych na choroby przewlekłe.

Koszty ubezpieczenia można podliczyć we własnym zakresie, korzystając z kalkulatora ubezpieczeniowego. Za jego pomocą można sprawdzić koszty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie, a dzięki temu wybrać najlepszą polisę jeszcze łatwiej. Po wybraniu najlepszej oferty można od razu wykupić ją bez wychodzenia z domu!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Zakres polisy turystycznej do Brazylii powinien być jak najszerszy, ponieważ dzięki temu można uzyskać optymalny profil ochrony podczas zagranicznego wyjazdu.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Brazylii powinno obejmować:

 • Koszty leczenia – z jak najwyższą sumą gwarancyjną ubezpieczenia. W przypadku chorób przewlekłych należy wykupić dodatkowe rozszerzenie.
 • Koszty ratownictwa – polisa także powinna pokrywać wysoką sumę.
 • Koszty transportu – transportu medycznego oraz transportu zwłok do Polski.
 • NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) – wypłacane za uszczerbek na zdrowiu oraz śmierć ubezpieczonego. Zastosowanie mają maksymalne koszty.
 • OC w życiu prywatnym – szkody osobowe i szkody w mieniu. Koszty pokrywane są do określonej sumy.
 • Ubezpieczenie bagażu – gdy bagaż zostanie skradziony, zniszczony lub zagubiony, wtedy turysta otrzymuje odszkodowanie do sumy gwarantowanej zapisanej w polisie.

Dodatkowo osoby podróżujące za granicę w celu uprawiania sportów powinny wybrać dla siebie polisę obejmująca te sporty. Dodatkowo można wykupić OC sportowe i ubezpieczenie sprzętu sportowego na określoną sumę.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Brazylii?

Najłatwiej ubezpieczenie turystyczne do Brazylii można wykupić za pośrednictwem internetu. Wtedy umowę można zawrzeć nawet na jeden dzień przed wyjazdem bez udawania się do agenta ubezpieczeniowego! Wystarczy skorzystać z pośrednictwa serwisu Polisoteka.pl.

Najważniejsze informacje:

 • Brazylia to coraz popularniejszy kierunek wyjazdów dla turystów z Polski. Wiele osób marzy o podróży do słynnego Rio de Janeiro.
 • Brazylia nie jest krajem zbyt bezpiecznym. Często zdarzają się tam kradzieże kieszonkowe i napady rabunkowe.
 • W Brazylii nie obowiązuje EKUZ, a więc przed wyjazdem należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
 • Polacy do przekroczenia granicy z Brazylią potrzebują ważnego paszportu i biletu powrotnego. W przypadku podróży krótszych niż 90 dni wiza nie jest wymagana.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Co jest potrzebne w przypadku podróży Brazylii?
Zacząć trzeba od ważnego paszportu i biletu powrotnego. W przypadku podróży krótszych niż 90 dni wiza nie jest potrzebna.
Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie podróżne?
Obecnie można to bez problemu zrobić przez internet. Cały proces zajmuje kilka minut, a dokumenty są wysyłane na wskazany adres email. Wystarczy skorzystać z serwisu Polisoteka.pl.
Czy ubezpieczenie turystyczne to potrzeba czy konieczność?
W większości przypadków ubezpieczenie turystyczne nie jest konieczne do przekroczenia granicy, ale warto je przy sobie mieć. W przeciwnym razie choroba lub wypadek wiązać się będą z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. W Brazylii nie obowiązuje zresztą karta EKUZ.