Ubezpieczenie turystyczne do Szwecji

Szwecja to kraj, który zwykle nie jest kojarzony jako miejsce wakacyjnego wypoczynku. Jednak także tam na turystów czeka wiele interesujących atrakcji, między innymi Sztokholm, Skåne, Ystad, jezioro Siljan czy wyspa Riddarholmen. Szwecja jest też popularnym krajem wyjazdów pracowniczych tymczasowo oraz na stałe. Jeżeli zamierzasz wyjechać, wykup dobre ubezpieczenie turystyczne do Szwecji. Sprawdź, na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze!

​Szwecja – informacje MSZ

 • Szwecja jest uznawana za kraj bezpieczny.
 • Zagrożenie pospolitą przestępczością jest niskie – w Sztokholmie i w miejscowościach turystycznych pojawia się ryzyko kradzieży.
 • W Szwecji obowiązuje 3. z 5. stopni zagrożenia terrorystycznego.
 • Przy organizacji wyjazdu należy uwzględnić aktualne obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa.
 • Dokładne informacje związane z wyjazdem do Szwecji można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Szwecji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Polisa podróżna, ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem ubezpieczenia, które ma na celu ochronę właściciela przed kosztami, na jakie może być on narażony podczas pobytu za granicą. Powstałe koszty pokrywa wtedy ubezpieczyciel do maksymalnej sumy ubezpieczenia.

Leczenie, transport, usługi ratownicze w Szwecji są bardzo drogie. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup polisy, która będzie mogła je pokryć, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Poza tym zakresem ochrony podróżnik może zdecydować się również na dodatkowe ubezpieczenia, by uzyskać pełną ochronę.

Na zakup ubezpieczenia turystycznego do Szwecji warto zdecydować się wtedy, gdy:

 • Wyjazd ma mieć charakter typowo turystyczny, czyli zwiedzanie, wypoczynek.
 • Zamierza się odwiedzić rodzinę lub znajomych mieszkających w Szwecji.
 • Podczas pobytu w Szwecji zamierza się uprawiać sporty, na przykład trekking górski, wspinaczkę.
 • Podróż do Szwecji odbywa się w celach pracowniczych.

Dzięki wielu dostępnym wariantom ubezpieczenia turysta może wtedy otrzymać pełne wsparcie i dzięki temu uniknąć poważnych kosztów, które mogą wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje do Szwecji?

Ubezpieczyciele oferują różne polisy turystyczne, dlatego przed wyjazdem warto zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami. Należy przy tym uwzględnić cel podróży oraz preferowany zakres polisy, aby dzięki temu uzyskać wsparcie w optymalnym zakresie i wypoczywać bezpiecznie.

Porady dla osób wybierających ubezpieczenie turystyczne do Szwecji:

1. Precyzyjnie określ cel wyjazdu.

Podstawowym pytaniem, jakie trzeba zadać sobie przed wykupieniem polisy, jest: w jakim celu zamierza się pojechać za granicę? Odpowiedź na nie pozwoli na wybranie polisy, która zapewni najszerszy zakres ochrony.

Przy kalkulowaniu kosztów polis można wskazać na wyjazd w celach turystycznych, wyjazd, podczas którego będzie się uprawiało sporty, w tym te ekstremalne oraz wysokiego ryzyka, wyjazd pracowniczy.

2. Gdy chorujesz przewlekle, wybierz odpowiednią polisę

Osoby przewlekle chorujące powinny zdecydować się na wykupienie polisy przeznaczonej dla nich. Dzięki temu mogą otrzymać potrzebne usługi medyczne na miejscu, by wyjazd nie był związany z wysokimi kosztami leczenia.

3. Dobierz odpowiedni zakres polisy do swoich potrzeb

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dostęp do szerokiej gamy polis, które mogą być dopasowane specjalnie do potrzeb podróżnika.

Podstawowy zakres polisy włącza pokrycie kosztów leczenia, transportu, w tym medycznego i transportu zwłok po śmierci za granicą, a także koszty ratownictwa i akcji poszukiwawczych. Często podstawowe warianty ubezpieczeń obejmują także NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwala na otrzymanie odszkodowania na koszty leczenia, rehabilitacji.

Do polisy w powyższym zakresie można dokupić także dodatkowe opcje, klauzule. Zaliczają się do nich między innymi:

 • Assistance.
 • Assistance samochodowy.
 • Ubezpieczenie utraty bagażu.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia lotu i bagażu.
 • OC w życiu prywatnym – szkody w mieniu i szkody osobowe.
 • Ubezpieczenie dla sportowców – sporty objęte ochroną wymienione są w warunkach umowy.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie odwołania lub skrócenia podróży.
 • Ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

4. Sprawdź sumy ubezpieczeń

Przy wyborze ubezpieczenia turystycznego warto zwrócić również szczególną uwagę na sumę ubezpieczeń. Wskazuje ona na limit, do którego ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność. Gdy koszty będą przewyższały limit, wtedy ubezpieczona osoba musi pokryć nadwyżkę samodzielnie.

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepsza ochrona ubezpieczeniowa. Jako że koszty leczenia są w Szwecji bardzo wysokie, warto wybrać polisę, która będzie zapewniała wysoką sumę gwarantowaną ubezpieczenia.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Szwecji?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Szwecji rozpoczynają się od około 3,5 zł za jeden dzień ochrony, natomiast kończą się nawet na ponad 50 zł za jeden dzień podróży. Duża różnica między kosztami polis jest związana z innym zakresem ochrony.

Aby sprawdzić koszty polisy podróżnej do Szwecji, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych. Pozwalają one na wyliczenie kosztów polis w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie, aby na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą ofertę. Następnie można od razu zawrzeć umowę z ubezpieczycielem online – bez wychodzenia z domu!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Szwecji?

Podróżnik ma możliwość samodzielnego wybrania polisy, która będzie zapewniała mu ochronę podczas wyjazdu za granicę. Dzięki temu może on otrzymać pomoc odzwierciedlającą charakter wyjazdu oraz indywidualne potrzeby.

Aby sprawdzić dokładny zakres polisy turystycznej, należy zapoznać się z OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Jest to dokument, który dostępny jest dla klienta przed zakupem polisy, także w kalkulatorach ubezpieczeń.

W OWU znajdują się dokładne informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia oraz ogólnych wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, gdy nie ponosi on odpowiedzialności za wypłatę odszkodowania. Dodatkowo w OWU można znaleźć definicje oraz prawa i obowiązki stron.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Szwecji?

Ubezpieczenie turystyczne do Szwecji można nabyć samodzielnie, korzystając z internetu. Wystarczy tylko parę minut, aby ubezpieczyć się na nadchodzący wyjazd!

Najprostszym sposobem, aby zakupić polisę, jest zawarcie umowy bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela. Aby wybrać najlepszą ofertę, warto wcześniej skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Następnie, po znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia, wystarczy kliknąć przycisk i zakupić polisę na stronie towarzystwa. Cały proces jest szybki, wygodny i bezpieczny – po opłaceniu polisy dokumenty przekazywane są na adres e-mail.

​Czy EKUZ działa w Szwecji?

Szwecja jest krajem należącym do Unii Europejskiej, w którym obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ. W jej ramach można skorzystać z bezpłatnej pomocy medycznej na takich samych zasadach jak Szwedzi.

Należy pamiętać o tym, że EKUZ nie obejmuje wszystkich kosztów, jakie związane są z leczeniem chorób i urazów. Za niektóre usługi, leki należy zapłacić z własnej kieszeni.

Aby uzyskać szerszą ochronę, warto zdecydować się na kupno ubezpieczenia turystycznego, które pokrywa koszty leczenia, w tym w prywatnych placówkach medycznych, koszty ratownictwa, transportu medycznego.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Szwecji

Przed wyjazdem samochodem sprawdź jak działają winiety w Szwecji w 2022.

​Podsumowanie

Podróż do Szwecji może być spełnieniem marzeń dla każdego wielbiciela kontaktu z przyrodą w dziewiczym stanie. Aby zabezpieczyć się przed ryzykiem związanym z wypadkami, chorobami oraz innymi zdarzeniami za granicą, warto zdecydować się na kupno ubezpieczenia turystycznego. Może ono pokryć koszty nawet do wysokości kilkuset tysięcy złotych, a dzięki temu zapewnić udane wakacje w Szwecji!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia