Ubezpieczenie turystyczne na Słowację

Słowacja to jeden z popularnych kierunków wyjazdów Polaków. Doskonale nadaje się na weekendowy wypad oraz na dłuższy urlop z całą rodziną. Głównym celem podróży są przepiękne Tatry Słowackie, ale również Bratysława, Bańska Szczawnica, Bardejov, Koszyce czy Chopok, a to jedynie kilka propozycji dla miłośników podróżowania. Aby wypoczywać u naszych południowych sąsiadów komfortowo i bezpiecznie, warto kupić ubezpieczenie turystyczne na Słowację. Sprawdź, co wybrać!

​Słowacja – informacje MSZ

 • Słowacja jest krajem bezpiecznym dla turystów.
 • Na Słowacji nie istnieje wysokie ryzyko ataku terrorystycznego.
 • Przestępczość pospolita jest niewielka – należy uważać w tłumie, środkach komunikacji publicznej.
 • W związku z pandemią koronawirusa wywołującego COVID-19 mogą pojawić się dodatkowe obostrzenia dotyczące podróży na Słowację.
 • Z aktualnymi zaleceniami dotyczącymi wyjazdów na Słowację można zapoznać się na stronie internetowej MSZ.

​Podróż na Słowację – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne ma na celu ochronę turysty wyjeżdżającego za granicę. Za jego pomocą można pokryć koszty związane z losowymi sytuacjami – chorobą, wypadkiem, urazem, nieumyślnie wyrządzoną szkodą. Dzięki szerokiej gamie dodatkowych opcji zakres polisy można rozszerzyć, by uzyskać jeszcze lepsze zabezpieczenie w niespodziewanych momentach.

Jednym z częstych błędów popełnianych przez turystów wyjeżdżających na Słowację jest brak ubezpieczenia turystycznego. Wprawdzie jest ono nieobowiązkowe, lecz może mieć to poważne skutki, między innymi wtedy, gdy konieczna będzie akcja ratownicza w górach lub transport medyczny do Polski. Koszty mogą dochodzić wtedy do kilkudziesięciu tysięcy, a nawet kilkuset tysięcy euro!

Ubezpieczenie turystyczne na Słowację zapewnia spokojny wypoczynek. Koszty do wyznaczonej sumy gwarancyjnej pokrywa wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe, dzięki czemu ubezpieczona osoba nie musi ponosić ich we własnym zakresie.

Aby uzyskać pełną ochronę także w tych najmniej spodziewanych sytuacjach, warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie dopasowane do celu wyjazdu i swoich wymogów. Sprawdź, na co zwrócić wtedy szczególną uwagę!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje na Słowacji?

Polisę podróżną na Słowację można zakupić w praktycznie każdym towarzystwie oferującym ubezpieczenia turystyczne. Warto zatem bliżej zapoznać się z dostępnymi polisami i wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby, by dopasować najlepszy wariant.

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne na Słowację:

1. Wykonaj kalkulację ubezpieczenia w różnych towarzystwach

Można zrobić to za pośrednictwem kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych. To bezpłatne, ogólnodostępne serwisy online, które pozwalają na sprawdzenie kosztów u różnych towarzystw ubezpieczeniowych jednocześnie.

Do wykonania kalkulacji wystarczy tylko wypisać specjalny formularz, w którym podaje się dane jak cel wyjazdu, jego charakter, czas trwania i dodatkowe informacje. Na tej podstawie kalkulator od razu wylicza wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie.

2. Sprawdź zaprezentowane oferty i dobierz tę najlepszą dla siebie

Ubezpieczyciele oferują polisy w wielu wariantach, dlatego można dopasować je indywidualnie do swoich wymagań. Najlepiej wykupić nie tylko podstawowy zakres ochrony, ale też polisy dodatkowe dla większego bezpieczeństwa wypoczynku za granicą.

Podstawowa polisa podróżna pokrywa:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty ratownictwa i akcji poszukiwawczych.
 • Zwrot kosztów transportu medycznego, transportu zwłok.
 • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW.

Można także dobrać ubezpieczenie oferujące dodatkową ochronę, między innymi:

 • Ubezpieczenie sportowe – sprzętu sportowego, OC sportowe.
 • OC w życiu prywatnym – pokrywa koszty wyrządzonych przez ubezpieczonego szkód.
 • Ubezpieczenie utraty bagażu – jego zniszczenia, kradzieży albo zagubienia.
 • Ubezpieczenie dla osób z przewlekłymi chorobami.
 • Assistance – pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w zakresie jak tłumaczenia, obsługa prawna, pomoc opiekunki, organizacja noclegu czy transportu.
 • Ubezpieczenie odwołania lub skrócenia wyjazdu.
 • Ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19.
 • Klauzula alkoholowa – dotyczy zdarzeń wywołanych pod wpływem alkoholu.

3. Zwróć uwagę na sumy ubezpieczenia

To bardzo ważny punkt, ponieważ sumy ubezpieczenia określają limit odpowiedzialności ubezpieczyciela. Powyżej wskazanego limitu osoba ubezpieczona będzie musiała pokryć koszty z własnej kieszeni.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wysokie sumy ubezpieczenia są zalecane szczególnie wtedy, gdy na Słowację zamierza się podróżować w celu uprawiania sportów górskich. Koszty nawet prostych akcji ratowniczych i poszukiwawczych liczone są wtedy w tysiącach euro!

Im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej, ponieważ wtedy posiadacz polisy może otrzymać skuteczniejszą ochronę w nieprzewidzianych sytuacjach skutkujących powstaniem wysokich rachunków.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na Słowację?

Dobra polisa turystyczna na Słowację to koszt rozpoczynający się zaledwie od 3-4 zł dziennie!

Przy zakupie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego na Słowację nie należy jednak bazować tylko na cenie, ale również sprawdzić, jakie dokładnie zdarzenia oraz sumy ubezpieczenia włącza oferta.

W najniższej cenie można kupić ubezpieczenia pokrywające koszty leczenia do około 175 000 zł, koszty ratownictwa do 22 000 zł oraz koszty NNW do 22 000 zł. Nieco droższe polisy mogą już zaoferować sumy gwarantowane na poziomie 500 000 zł za leczenie i ratownictwo oraz do 50 000 zł za NNW.

Aby wyliczyć wysokość składki ubezpieczenia turystycznego na Słowację, warto skorzystać z dostępnych w internecie kalkulatorów ubezpieczeniowych. To wygodne w obsłudze serwisy, z którymi natychmiast wyliczy się wysokość polis w wielu towarzystwach za jednym zamachem. Następnie można od razu kupić wybraną polisę przez internet – transakcja zajmuje tylko kilka minut!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne na Słowację?

Turysta podróżujący na Słowację ma możliwość wyboru takiego zakresu ubezpieczenia, które będzie odpowiadało mu pod każdym względem. Dzięki wielu dostępnym wariantom można zawrzeć umowę ubezpieczeniową, która będzie dopasowana do charakteru wyjazdu oraz do indywidualnych potrzeb.

Dokładny zakres polisy prezentują OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia. To dokument, w którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące zakresu polisy oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, gdy nie pokrywa on kosztów.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na Słowację?

Najprostszym sposobem jest zakupienie polisy podróżnej bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela. Transakcję można zawrzeć w dowolnym momencie, 24 godziny na dobę, także bezpośrednio przed wyjazdem!

Do zakupienia polisy turystycznej przez internet wystarczy jedynie parę minut, dlatego można zrobić to w wolnej chwili. Po wypisaniu formularza wystarczy podać swoje dane i wybrać sposób płatności – za polisę można zapłacić szybkim przelewem, kartą. Po zawarciu umowy na swój adres e-mail otrzymuje się potwierdzenie zawarcia umowy.

Ponadto polisę można wykupić stacjonarnie:

 • W placówce ubezpieczyciela.
 • U agenta ubezpieczeniowego.
 • W biurze podróży.

​Czy EKUZ działa na Słowacji?

Słowacja jako kraj należący do Unii Europejskiej honoruje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Właściciele karty mogą otrzymać bezpłatną pomoc medyczną w takim zakresie, w jakim jest ona świadczona dla obywateli Słowacji.

Uwaga!

EKUZ nie pokrywa kosztów akcji ratowniczych, między innymi w razie wypadków w górach. Za koszt akcji ratowniczej należy zapłacić wtedy we własnym zakresie, chyba że wykupiło się ubezpieczenie turystyczne. Wtedy to ubezpieczyciel pokrywa koszty, gdy dojdzie do wypadku i konieczności udzielenia pomocy.

Przed wyjazdem samochodem sprawdź jak działają winiety na Słowacji w 2022.

​Podsumowanie

Słowacja to kraj, który zachęca do wypoczynku na wiele sposobów – od przemierzania malowniczych szlaków górskich, poprzez zwiedzanie zabytkowych miast, a skończywszy na rodzinnych wizytach w parkach rozrywki. Aby wypoczynek był bezpieczny, warto kupić polisę turystyczną. Dzięki niej można otrzymać pomoc w niespodziewanych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się każdemu podczas pobytu za granicą!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia