Ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Izrael to miejsce, gdzie łączą się ze sobą różne kultury i religie. Od wielu wieków jest miejscem pielgrzymek, ale również zachwyca ciekawymi zabytkami oraz oferuje wiele doskonałych miejsc do wypoczynku. Gdy przygotowujesz się do wyjazdu do Świętego Miasta, nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Izraela. Razem z nim możesz podróżować bezpieczniej!

Podróż do Izraela – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Celem ubezpieczenia turystycznego jest zapewnienie ochrony dla osób podróżujących międzynarodowo przed niespodziewanymi zdarzeniami, które mogą pojawić się podczas pobytu za granicą.

Zakupienie polisy turystycznej przy wakacjach w Izraelu nie jest niezbędne, jednak jest ono rekomendowane. Dzięki niemu pobyt będzie wygodniejszy i można uniknąć sporych kosztów w razie niefortunnych sytuacji.

Ubezpieczenie turystyczne do Izraela pozwoli między innymi na pokrycie kosztów związanych z leczeniem, transportem medycznym, organizacją akcji ratowniczej czy nawet przy utraconym bagażu.

Warto pamiętać o tym, że karta EKUZ w Izraelu nie działa, dlatego też nie będzie mogła ona posłużyć do pokrycia kosztów leczenia!

Dobór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Izraela jest zatem podstawą bezpiecznego wypoczynku. Co więcej, umowę ubezpieczeniową można obecnie zawrzeć także na odległość, z zacisza własnego domu, a koszt polisy wcale nie musi być wysoki.

Zobacz poniżej, na co powinno się zwrócić uwagę przy wyborze polisy turystycznej przy wyjeździe do Izraela!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Izraelu?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom dostęp do wielu polis turystycznych w różnych wariantach. Podróżujący może zatem dobrać takie ubezpieczenie, które będzie odpowiadało jego wymaganiom i zapewni mu bezpieczny pobyt za granicą.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Izraela?

1. Charakter wyjazdu

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego w pierwszej kolejności należy wskazać na charakter wyjazdu.

Podczas kalkulacji można wskazać na różne cele wyjazdu, na przykład na:

 • Wypoczynek i zwiedzanie.
 • Uprawianie sportów z ich wskazaniem, na przykład nurkowanie, sporty ekstremalne, sporty wysokiego ryzyka.
 • Praca fizyczna.

Precyzyjne wyznaczenie celu wyjazdu pozwoli na dobranie odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej i dzięki temu umożliwi uzyskanie kompleksowego wsparcia ubezpieczyciela w razie pojawienia się zdarzenia.

2. Zakres ubezpieczenia

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Izraela powinno pokrywać koszty leczenia, ratownictwa, transportu medycznego oraz NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.

Aby jednak otrzymać szerszą ochronę, należy zdecydować się na ubezpieczenia rozszerzone, z dodatkowymi klauzulami. Dzięki nim można mieć pewność, że ochrona będzie optymalna i zredukuje ryzyko, jakie może pojawić się na skutek nieprzewidzianych zdarzeń.

Ubezpieczyciele mogą rozszerzyć ochronę o poniższe elementy:

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony
 • Rozszerzenie dla osób chorujących przewlekle – należy wybrać je wtedy, gdy ma się chorobę przewlekłą wymagającą stałej opieki lekarskiej.
 • Ubezpieczenie COVID-19 – dzięki niemu można pokryć koszty leczenia, testów, przedłużonego pobytu po pozytywnym teście, zakwaterowania i wyżywienia, transportu powrotnego, kwarantanny oraz pobytu opiekuna z powodu zachorowania dziecka.
 • Assistance – jest to pakiet pomocowy dostępny 24/7, w ramach którego osoba ubezpieczona może otrzymać pomoc od ubezpieczyciela, na przykład w organizacji transportu, tłumaczeniach, opiece nad dzieckiem.
 • OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie to pozwala na pokrycie wywołanych nieumyślnie szkód, dotyczy ono kosztów na skutek szkód na mieniu oraz szkód osobowych.
 • Ubezpieczenia dla aktywnych – jest to specjalna oferta ubezpieczeniowa przeznaczona dla osób uprawiających sporty. Należy zwrócić uwagę na rodzaje sportów objętych ochroną i ewentualnie dokupić klauzulę dla określonych sportów jak nurkowanie czy sporty wysokiego ryzyka, ekstremalne. Polisa może też włączać ubezpieczenie sprzętu, OC sportowe.
 • Ubezpieczenie bagażu – dzięki niemu można otrzymać wypłatę odszkodowania wtedy, gdy bagaż zostanie zniszczony, zagubiony, ukradziony lub też doszło do jego opóźnienia w transporcie.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia, rezygnacji, odwołania czy potrzeby przerwania podróży – odszkodowanie wypłacane jest przy spełnieniu określonych warunków, na przykład na skutek choroby bliskiej osoby, wyznaczenia ważnego zdarzenia.
 • Rozszerzenie o zdarzenia pod wpływem alkoholu – rozszerzenie to pozwala na pokrycie szkód w sytuacji, gdy zostały one wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.

3. Suma gwarantowana

Suma ubezpieczenia lub suma gwarantowana to termin odnoszący się do maksymalnej sumy kosztów pokrywanych przez ubezpieczyciela. Gdy będą one wyższe od wyznaczonej sumy, wtedy nadwyżkę musi zapłacić ubezpieczony.

W przypadku podróży do Izraela warto wybierać ubezpieczenia o wyższej sumie gwarantowanej ze względu na dość wysokie koszty leczenia w tym kraju. Dzięki temu można uniknąć wysokich wydatków związanych z nagłym zachorowaniem czy urazem. Zaleca się, by wybierać ubezpieczenia o sumie gwarantowanej minimum 100 000 euro.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Izraela?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Izraela rozpoczynają się już od około 4 zł za jeden dzień!

Na ostateczne koszty związane z zakupieniem ubezpieczenia do Izraela wpływa wiele czynników. Najważniejsze z nich to między innymi charakter podróży, czas jej trwania, wybrany zakres oferty oraz ubezpieczyciel.

Żeby wybrać najlepszą ofertę polisy turystycznej do Izraela, warto skorzystać z kalkulatora internetowego, który porównuje oferty ubezpieczeń w różnych towarzystwach. Na tej podstawie można znaleźć polisę, która będzie jednocześnie zapewniać szeroki zakres ochrony, ale także będzie miała przystępną cenę.

By wykonać kalkulację we własnym zakresie, wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, w którym wpisuje się podstawowe informacje dotyczące wyjazdu. Następnie kalkulator natychmiast porównuje ofert w kilkunastu różnych towarzystwach i prezentuje je podróżnemu.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Następnie najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Izraela można samodzielnie wykupić, korzystając z metod płatności online. Dzięki temu można zaopatrzyć się w nie bez potrzeby wychodzenia z domu!

Zakres ubezpieczenia do Izraela może być dobrany przez podróżującego we własnym zakresie. Dlatego też warto w pierwszej kolejności określić, czego oczekuje się od polisy.

Zaleca się, aby polisa turystyczna do Izraela obejmowała nie tylko podstawowy zakres ochrony, ale również dodatkowe rozszerzenia. Dzięki temu uzyskać lepszą ochronę. Wskazane jest też wybranie ubezpieczenia z wyższymi sumami gwarantowanymi, zwłaszcza dotyczącymi leczenia.

Jeżeli podczas swojego wyjazdu zamierza się uprawiać sporty, na przykład sporty wodne jak windsurfing, surfing, nurkowanie, wtedy należy również wykupić ubezpieczenie obejmujące te elementy. W razie zdarzenia, które nie było objęte ochroną, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów ratownictwa i leczenia i nie wypłaci odszkodowania.

Aby dowiedzieć się, jaką dokładnie ochronę zapewnia wybrane ubezpieczenie turystyczne do Izraela, należy zapoznać się z jego szczegółami oraz z dokumentem OWU – Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Polisa turystyczna do Izraela oferuje wielu ubezpieczycieli.

Ubezpieczenie turystyczne można zakupić bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym internetowo lub w jego siedzibie. Można również udać się do agenta ubezpieczeniowego, który współpracuje z wieloma towarzystwami.

Najwygodniejszą metodą zakupu ubezpieczenia na wakacje do Izraela jest jednak skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeniowego. Dzięki niemu można błyskawicznie porównać opcje i już w kilka minut zaopatrzyć się w polisę. Po jej opłaceniu online otrzymuje się dokumenty polisy na wskazany adres e-mailowy oraz dodatkowo jako SMS na telefon.

Gdy planujesz wyjazd do Izraela, nie zapominaj o zakupieniu ubezpieczenia turystycznego. Razem z nim możesz uniknąć poważnych wydatków i spędzić udany urlop!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje