Ubezpieczenie turystyczne do Gruzji

Gruzja jest krajem dość rzadko wybieranym jako kierunek wakacyjnego wypoczynku, jednak ma ona do zaoferowania wiele interesujących atrakcji. Piękne miasta, górskie widoki, nowoczesne kurorty – to wszystko czeka na podróżujących do Gruzji. Gdy także myślisz o wyjeździe w tym kierunku, nie zapomnij wcześniej kupić ubezpieczenie turystyczne do Gruzji!

Podróż do Gruzji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy zapewniającej ochronę podczas podróży. Dzięki niej można otrzymać wypłatę środków w wielu sytuacjach, by pokryć powstałe koszty w trakcie wyjazdu. Ochrona ubezpieczeniowa zależna jest od wybranej oferty, a szeroka gama propozycji pozwala na łatwe dobranie polisy do własnych wymogów.

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Gruzji nie jest konieczne, ale warto się na nie zdecydować. Dlaczego?

W Gruzji nie obowiązuje karta EKUZ, dlatego też osoby, które ją posiadają, nie mogą z niej skorzystać, by uzyskać pomoc medyczną. Wizyty lekarskie, zwłaszcza w gabinetach prywatnych, mogą być dość drogie. W Gruzji istnieje też wyższe ryzyko wypadków oraz trzęsień ziemi.

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu można uniknąć wysokich kosztów. Dodatkowo polisa zapewni ochronę w wielu innych sytuacjach, aby podróż do Gruzji była bezpieczniejsza.

Aby skorzystać z ubezpieczenia turystycznego, należy skontaktować się z ubezpieczycielem, który pomoże w wybraniu odpowiedniej placówki medycznej lub zorganizuje transport albo inną wymaganą pomoc.

W przypadku, gdy ubezpieczyciel ma umowy z lokalnymi placówkami, nie trzeba płacić za nic z własnej kieszeni. W przeciwnym przypadku należy zapłacić samodzielnie, zabrać rachunki i dokumenty, a następnie przedłożyć je ubezpieczycielowi, by odzyskać poniesione koszty.

Zakupienie ubezpieczenia turystycznego do Gruzji nie jest obecnie trudne – można zrobić to łatwo i szybko również przez internet!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Gruzji?

Polisy turystyczne do Gruzji oferowane są obecnie przez wielu ubezpieczycieli, dlatego przed skorzystaniem z oferty zawsze warto zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami.

Ubezpieczenia oferowane są w wielu wariantach do wyboru i można podzielić je na dwie główne kategorie – ubezpieczenia o ochronie podstawowej oraz o ochronie rozszerzonej.

Podstawowa ochrona ubezpieczeniowa

W ramach ochrony podstawowej ubezpieczyciel pokrywa:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów ratownictwa.
 • Koszty transportu medycznego.
 • Koszty wynikające z NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.

Rozszerzona ochrona ubezpieczeniowa

Wybierając ubezpieczenie o rozszerzonej ochronie, można otrzymać dodatkowe wsparcie, by dzięki temu czuć się jeszcze bezpieczniej podczas swojego wyjazdu.

W ramach ochrony rozszerzonej ubezpieczyciel oferuje:

 • Rozszerzenie dla osób chorujących przewlekle.
 • Assistance – pomoc 24/7.
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie COVID-19.
 • Ubezpieczenia dla sportowców – klauzula dotycząca sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych, ubezpieczenie sprzętu, OC sportowe.
 • Ochrona bagażu.
 • Ubezpieczenie od odwołania, przerwania, rezygnacji z podróży.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia bagażu i podróży.
 • Rozszerzenie o zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Gruzji?

Ubezpieczenie turystyczne do Gruzji można kupić w cenie rozpoczynającej się już od 4 zł za jeden dzień ochrony!

Ostateczny koszt związany z wykupieniem polisy do Gruzji będzie zależny od celu wyjazdu, wybranego zakresu ubezpieczenia, sum gwarantowanych polisy oraz od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować ubezpieczenie do Gruzji, warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Dzięki niemu można błyskawicznie sprawdzić koszty polis turystycznych w różnych towarzystwach, aby następnie wybrać optymalną ofertę dla siebie i od razu wykupić ją online.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Gruzji?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie do Gruzji, warto pamiętać o dokładnym zapoznaniu się z jego zakresem oraz z sumami ubezpieczenia. Co powinno obejmować ubezpieczenie, aby zapewnić optymalną ochronę?

Zakres ubezpieczenia do Gruzji

Ubezpieczenie turystyczne powinno się dobrać do celu podróży oraz własnych potrzeb.

Duże znaczenie ma też stan zdrowia – w przypadku chorób przewlekłych należy wykupić dodatkowe rozszerzenie, ponieważ w przeciwnym przypadku ubezpieczyciel może nie pokryć kosztów leczenia.

Najlepiej, aby ubezpieczenie turystyczne do Gruzji obejmowało poniższe elementy:

 • Koszty leczenia i koszty ratownictwa – warto zdecydować się na ofertę, która będzie zawierała dodatkowo rozszerzenie o COVID-19, aby w razie zachorowania w trakcie podróży można było otrzymać dodatkowe wsparcie, na przykład w ramach pokrycia kosztów testu, hospitalizacji, izolacji, kwarantanny, opieki nad dzieckiem.
 • NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – dzięki temu ubezpieczeniu można otrzymać rekompensatę strat następujących na skutek uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku.
 • Assistance – umożliwia otrzymanie pomocy całodobowej w razie kryzysowych sytuacji, wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem.
 • OC w życiu prywatnym – umożliwia wypłatę odszkodowania osobie kosztowanej przez ubezpieczonego lub też pokrycie szkód na mieniu, które wyrządził ubezpieczony.
 • Ubezpieczenie bagażu – dzięki niemu można otrzymać odszkodowanie w sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży bagażu w podróży, na przykład na lotnisku, w hotelu, podczas zwiedzania.

Sumy ubezpieczenia do Gruzji

Sumami ubezpieczenia czy sumami gwarantowanymi nazywa się wysokość kwoty, którą maksymalnie pokrywa ubezpieczyciel. Powyżej niej wszystkie koszty musi dopłacić osoba ubezpieczona.

W interesie podróżującego jest, aby suma ubezpieczenia była jak najwyższa, aby dzięki temu zabezpieczyć się przed sytuacją, gdy trzeba będzie zapłacić za określone zdarzenia samodzielnie.

Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim sumę:

 • Kosztów leczenia – powinny wynosić co najmniej 200 000 złotych.
 • Zwrot kosztów ratownictwa – powinny wynosić co najmniej 20 000 złotych.
 • Kosztów NNW – powinny wynosić co najmniej 20 000 złotych.
 • Kosztów OC – powinny wynosić co najmniej 50 000 złotych.

Warto też wskazać, że sumy gwarantowane dotyczą również innych elementów ubezpieczenia turystycznego, w tym OC w życiu prywatnym, ubezpieczenia bagażu czy sprzętu sportowego. Gdy planuje się przewozić droższe bagaże lub sprzęty, warto wybrać ubezpieczenie z wyższą sumą tej ochrony.

Przed skorzystaniem z oferty warto sprawdzić OWU – Ogólne Warunki Ubezpieczenia, gdzie znajdują się dokładne informacje o zakresie ochrony i wyłączeniach.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Gruzji?

Obecnie ubezpieczenie turystyczne do Gruzji można kupić w wielu miejscach. Oferują je różni ubezpieczyciele, dlatego też najlepiej zapoznać się z dostępnymi ofertami przed podpisaniem umowy.

Polisę można kupić bezpośrednio w wybranym towarzystwie stacjonarnie. Można też udać się do biura agenta ubezpieczeniowego, który pomoże w porównaniu polis i wyborze tej najlepszej.

Żeby zakupić ubezpieczenie, nie trzeba jednak wcale wychodzić z domu, ponieważ można zrobić to również przez internet. Najlepszą opcją będzie skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych online, za pomocą którego można sprawdzić oferty w wielu towarzystwach jednocześnie.

Aby skorzystać z kalkulatora, wystarczy wpisać do formularza najważniejsze informacje dotyczące swojej podróży – jej cel, termin, liczbę uczestników, a także zaznaczyć rozszerzenia. Następnie kalkulator natychmiast przygotuje zestawienie ofert, spośród których można wybrać tę najkorzystniejszą.

Za ubezpieczenie można następnie zapłacić szybkim przelewem online, natychmiast zawierając w ten sposób umowę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Po wykupieniu polisy natychmiast otrzymuje się potwierdzenie jej zawarcia z dodatkowymi dokumentami na swój adres e-mailowy i dodatkowo przez SMS.

Zakupienie polisy turystycznej do Gruzji jest możliwe łatwo i szybko – wystarczy tylko dostęp do internetu!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje