Ubezpieczenie turystyczne do Danii

Dania to kraj, do którego co roku przyjeżdżają miliony turystów. To najmniejsze państwo skandynawskie, które oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych do odwiedzenia oraz krajobrazów do zobaczenia. Wyjazd do Danii może być doskonałym sposobem, by zapoznać się z historią, zabytkami i kulturą. Gdy także planujesz podróż w tym kierunku, nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Danii. Co wybrać?

​Dania – informacje MSZ

 • W Danii obowiązuje wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego (4 w skali 5-stopniowej).
 • Zagrożenie przestępczością pospolitą jest niskie, ale w największych miastach należy uważać na kieszonkowców.
 • Specjalne obostrzenia mogą obowiązywać w związku z pandemią koronawirusa.
 • Aktualne informacje związane z ograniczeniami oraz zaleceniami przed wyjazdem do Danii można znaleźć na stronie internetowe MSZ.

​Podróż do Danii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne, polisa podróżna, jest rodzajem ubezpieczenia przeznaczonego dla osób podróżujących za granicę. Polisa pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, akcji ratowniczych i poszukiwawczych i dodatkowo może obejmować inną ochronę wybraną przez turystę.

Wykupienie polisy turystycznej nie jest obowiązkowe, lecz jest ona polecana tym osobom, które chcą bezpiecznie zwiedzać inne kraje lub planują wyjazd służbowy, do pracy. Dzięki niej można zredukować ryzyko związane z finansowymi konsekwencjami, między innymi wysokimi wydatkami na leczenie czy powrotny transport do Polski – mogą one wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych!

Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić także przed podróżą do Danii. Umowę ubezpieczeniową można zawrzeć w praktycznie każdym towarzystwie prowadzącym sprzedaż polis podróżnych.

Za pomocą polisy turystycznej do Danii można otrzymać pomoc w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym w zależności od celu wyjazdu i swoich potrzeb. Koszty kalkulowane są indywidualnie na podstawie wybranych opcji oraz czasu trwania pobytu.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Danii?

Towarzystwa oferujące ubezpieczenie turystyczne do Danii mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wielu wariantów polis. Aby otrzymać najlepszy zakres ochrony, warto zapoznać się z propozycjami przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej.

Polisy turystyczne do Danii można kupić w zakresie podstawowym i można skorzystać z polis rozszerzających zakres ochrony. Dodatkowo można także poszerzyć polisę o dodatkowe klauzule, gdy polisa nie obejmuje wszystkich sytuacji.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Danii pokrywa koszty:

 • Leczenia.
 • Transportu, a także transportu medycznego.
 • Ratownictwa i akcji poszukiwawczej.

Aby otrzymać jeszcze szerszą ochronę, warto skorzystać z polis dodatkowych. Dzięki nim wyjazd może być bezpieczniejszy. Skorzystanie z dodatkowych ubezpieczeń nie jest przy tym związane z wysokim wydatkiem, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze polisy na wyjazd do Danii.

Do polisy podstawowej można dodać ubezpieczenie:

 • NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • bagażu.
 • assistance.
 • od odwołania, rezygnacji oraz skrócenia wyjazdu.
 • dla osób przewlekle chorych.
 • dla osób uprawiających sporty ekstremalne.
 • od aktów terrorystycznych.

Wybierając polisę turystyczną, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej zakres, ale także na wysokość ochrony. Maksymalne sumy kosztów leczenia, transportu, ratownictwa oraz odszkodowań OC, NNW, za bagaż wskazują, jaka jest odpowiedzialność ubezpieczyciela w tym właśnie zakresie. Im gwarantowana suma będzie wyższa, tym lepsza będzie ochrona ubezpieczonego.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Danii?

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Zakupienie ubezpieczenia turystycznego do Danii nie jest związane z wysokimi kosztami. Ceny rozpoczynają się już z od około 3 zł na dzień!

W cenie około 3-4 zł dziennie można otrzymać polisę obejmującą koszty leczenia, transportu medycznego, ratownictwa, OC oraz NNW. Wyższe ceny około 4-6 zł dziennie pozwalają na uzyskanie szerszej ochrony dla osób uprawiających sporty, ubezpieczenie bagażu oraz dają wyższe sumy gwarancyjne polisy.

Rzeczywiste koszty można skalkulować we własnym zakresie za pomocą kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych online.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Danii turysta ma możliwość samodzielnego wybrania jego zakresu. Dzięki temu polisa może odpowiadać jego indywidualnym wymaganiom i zapewniać oczekiwaną ochronę i bezstresowy wyjazd!

Zakres ochrony w ramach polisy turystycznej:

 • Koszty leczenia – polisa zapewnia dostęp do usług medycznych, między innymi wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, zabiegów, leków. Najlepiej, aby minimalna kwota ochrony wynosiła 30 000 euro.
 • Koszty transportu medycznego – odnoszą się do kosztów transportu na terenie kraju oraz do Polski, gdy pojawi się taka potrzeba.
 • Koszty ratownictwa – polisa pokrywa wtedy koszty związane z akcjami poszukiwawczymi oraz ratowniczymi, między innymi w górach, na wodzie.
 • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia turyście otrzymanie odszkodowania na skutek wypadków, między innymi pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji, niezdolności do pracy.
 • OC w życiu prywatnym – polisa ta chroni ubezpieczonego przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód, na przykład wypadków.
 • Assistance – ubezpieczenie to zapewnia pomoc w zakresie logistyki, prawa, usług tłumacza, opiekunki podczas pobytu za granicą.
 • Ubezpieczenie bagażu – w jego ramach można otrzymać wypłatę odszkodowania, gdy bagaż zostanie ukradziony, zniszczony, zagubiony. Gdy przewozi się drogie mienie, na przykład komputer, aparat fotograficzny, drogi smartfon, warto wybrać polisę o wyższej sumie gwarancyjnej.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Ubezpieczenie turystyczne do Danii można zakupić samodzielnie – także przez internet, nawet na jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

Metody zakupu polisy podróżnej:

 • Zakup ubezpieczenia przez internet – na stronie ubezpieczyciela. Wcześniej warto wykonać kalkulację ubezpieczenia w kalkulatorze, by wybrać dobrą ofertę.
 • Siedziba towarzystwa ubezpieczeniowego – zakup stacjonarny.
 • Biuro agenta ubezpieczeniowego – agent wyliczy koszty polisy, umowę można wtedy zawrzeć w jego biurze.

​Czy EKUZ działa w Danii?

Z karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można skorzystać w Danii. Kartę można wyrobić w lokalnym oddziale NFZ.

Jako że EKUZ daje jedynie podstawowy zakres ochrony, nie warto rezygnować z ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu można uzyskać potrzebną pomoc w sytuacjach, których nie obejmuje karta, a także w placówkach prywatnych.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Danii

Przed wyjazdem samochodem sprawdź jak działają winiety w Danii w 2022.

​Podsumowanie

Przed wyjazdem za Danii nie tylko trzeba pamiętać o spakowaniu do walizki wszystkiego, co potrzebne. Dodatkowo warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego, w ramach którego można otrzymać pomoc w razie wypadku, choroby czy kradzieży bagażu. To jedynie parę złotych dziennie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia