Ubezpieczenie turystyczne do Czech

Planujesz wyjazd do Czech? Nasz południowy sąsiad ma do zaprezentowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych. To nie tylko zachwycająca Praga, ale również wiele innych malowniczych zakątków, między innymi Cesky Krumlov, Brno, Karlove Vary czy Czeska Szwajcaria z zachwycającymi formacjami skalnymi. Aby wyjazd był udany, nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Czech. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze!

​Czechy – informacje MSZ

 • Czechy uznawane za bezpieczny kraj dla turystów.
 • Ryzyko zamachu terrorystycznego jest niskie.
 • W większych miastach można narazić się na kradzieże, dlatego należy uważać na kieszonkowców w skupiskach ludzi, komunikacji publicznej.
 • Specjalne ograniczenia mogą być związane z pandemią koronawirusa.
 • Aktualną listę obostrzeń oraz zalecenia przed wyjazdem do Czech można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Czech – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne służy do pokrycia kosztów związanych ze zdarzeniami za granicą. W zależności od jego zakresu daje ono węższą albo szerszą ochronę, która odpowiada charakterowi wyjazdu.

Zawarcie umowy ubezpieczenia turystycznego przed wyjazdem za granicę nie jest obowiązkowe, natomiast jest ono wskazane, ponieważ zmniejsza ryzyko podczas podróżowania poza granicami kraju.

Wielu turystów przed wyjazdem do Czech popełnia błąd i nie wykupuje ubezpieczenia turystycznego. Najczęściej przyczyną jest bliskość naszego południowego sąsiada oraz przekonanie, że podczas wyjazdu nic się nie stanie. Jednak nawet jednodniowa podróż może być przyczyną poważnych problemów niosących za sobą znaczne finansowe konsekwencje. Właśnie dlatego warto wykupić polisę turystyczną, by wyjazd był bezstresowy!

Za pomocą odpowiednio dobranej polisy turystycznej można:

 • Pokryć koszty leczenia i transportu medycznego.
 • Opłacić koszty akcji ratowniczych i poszukiwawczych, na przykład w górach.
 • Otrzymać odszkodowanie za zagubiony, zniszczony albo skradziony bagaż.
 • Uniknąć konsekwencji finansowych wywołanych zdarzeń – OC.
 • Uzyskać odszkodowanie w następstwie nieszczęśliwych wypadków.
 • Otrzymać pomoc assistance podczas pobytu za granicę.
 • I skorzystać z innego rodzaju wsparcia w zależności od wybrane polisy.

Aby wykupić ubezpieczenie, nie trzeba dzisiaj nawet wychodzić z domu – jest to możliwe również na stronach internetowych ubezpieczycieli. Dzięki temu nawet na jeden dzień przed wyjazdem można zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne do Czech!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Czechach?

Ubezpieczenie turystyczne do Czech jest obecnie dostępne w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, dlatego też ważne jest zapoznanie się z dostępnymi ofertami oraz dopasowanie do celu wyjazdu oraz do swoich potrzeb.

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Czech należy zwróci

uwagę na poniższe kwestie:

1. Zakres polisy turystycznej

To bardzo ważna kwestia, ponieważ to właśnie zakres polisy będzie decydować o ochronie, jaka przysługuje osobie ubezpieczonej.

Podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego włącza:

 • Zwrot kosztów leczenia.
 • Koszty ratownictwa i poszukiwania.
 • Koszty transportu, w tym transportu medycznego.

Jeżeli turysta chciałby otrzymać szerszą ochronę, podczas wybierania polisy musi on zaznaczyć, z jakich opcji chce skorzystać.

Do dodatkowych polis turystycznych zaliczają się głównie:

 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie odwołania, rezygnacji albo skrócenia wycieczki.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Assistance.
 • Ubezpieczenie w przypadku uprawiania sportów ekstremalnych – z liczbą sportów objętych ubezpieczeniem.
 • Ubezpieczenie dla osób z przewlekłymi chorobami.
 • Rozszerzenie pandemia Covid-19.

Warto zatem określić charakter wyjazdu oraz wybrać polisę, która będzie odzwierciedlała zakres wydarzeń, jakie mogą pojawić się w jego trakcie.

2. Rodzaj wyjazdu

Przy zakupie polisy turystycznej do Czech wskazuje się również cel – rodzaj wyjazdu. Podróż do Czech może odbywać się w celach turystycznych, ale też pracowniczych, służbowych.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Wysokość ochrony

Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia turystycznego należy także zwrócić uwagę na wysokość ochrony w ramach poszczególnych wariantów ubezpieczenia. Określa ona wysokość kosztów lub odszkodowania, jakie ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe.

Im wyższa suma ochrony, tym lepsze zabezpieczenie dla turysty. Z drugiej strony oznacza to wyższą składkę ubezpieczeniową.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Czech?

Turyści wyjeżdżający do Czech mogą kupić ubezpieczenie turystyczne w cenie rozpoczynającej się od około 4 zł na dzień!

W cenie około 4 zł dziennie można otrzymać ochronę podstawową, czyli pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego oraz ratownictwa, a także usługi w ramach NNW oraz OC w życiu prywatnym. Więcej trzeba będzie zapłacić za pakiet ubezpieczeń turystycznych zawierających OC sportowe, ubezpieczenie bagażu. Ceny wynoszą wtedy od około 6 do 8 zł dziennie.

Aby sprawdzić koszty związane z zakupem polisy turystycznej do Czech, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych. To bezpłatne, łatwe w obsłudze kalkulatory dostępne online, które pozwalają na podliczenie kosztów w zaledwie kilka minut.

Za pomocą kalkulatorów ubezpieczenia turystycznego można sprawdzić ceny polis u wielu ubezpieczycieli, co dodatkowo pozwala na znalezienie najkorzystniejszej oferty, która będzie łączyła ze sobą szeroki zakres ochrony wraz z niskimi kosztami.

Polisę we wskazanej w kalkulatorze cenie można następnie wykupić online na stronie ubezpieczyciela. Dokument potwierdzający zawarcie umowy w formie PDF otrzymuje się nawet w parę minut na swój adres e-mailowy!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Czech?

Turysta wyjeżdżający do Czech może wybrać zakres ubezpieczenia podróżnego we własnym zakresie, co pozwala na skorzystanie z ochrony w maksymalnym obszarze dopasowanym do charakteru wyjazdu.

Dokładne informacje o tym, jaki jest zakres ochrony, można znaleźć w OWU. Jest to podstawowy dokument, który określa warunki ubezpieczenia. Informuje on między innymi o sytuacjach, w których turysta może zwrócić się do ubezpieczyciela, a także zawiera listę wyłączeń, czyli tych sytuacji, których ubezpieczenie nie obejmuje.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Czech?

Polisę turystyczna do Czech można zakupić obecnie w kilku miejscach – także za pośrednictwem internetu.

Ubezpieczenie podróżne można zakupić:

 • Na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego.
 • Za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeniowego.
 • W biurze agenta ubezpieczeń.

​Czy EKUZ działa w Czechach?

Na terenie Czech można używać EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pozwala ona na korzystanie z opieki medycznej osobom ubezpieczonym w NFZ.

Warto pamiętać o tym, że ochrona EKUZ nie jest pełna, między innymi nie obejmuje leczenia w prywatnych placówkach, określonych leków czy transportu medycznego. Właśnie dlatego właściciele karty nie powinni rezygnować z wykupienia polisy turystycznej. Razem z nią można otrzymać szerszy zakres ochrony.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Czechach

Przed wyjazdem samochodem sprawdź jak działają winiety w Czechach w 2022.

​Podsumowanie

Wybierasz się w góry do Czech? A może chcesz zwiedzić Pragę? Nie zapomnij o ubezpieczeniu turystycznym, które zabezpieczy Cię w wielu niespodziewanych momentach!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia