Ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny

Bośnia i Hercegowina to kraj, który wprawdzie nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem turystów jak znajdująca się w jego sąsiedztwie Chorwacja, ale także oferuje ciekawe atrakcje dla turystów. Przed wyjazdem warto kupić ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny. Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać, by uzyskać najlepszy stopień ochrony?

​Bośnia i Hercegowina – informacje MSZ

Bośnia i Hercegowina uznawana jest za relatywnie bezpieczny kraj, jednak poza dużymi miastami i miejscowościami turystycznymi mogą pojawić się zagrożenia jak kieszonkowcy, bezdomne psy, miny, niewypały. Przed wyjazdem zaleca się skorzystanie ze szczepień ochronnych. Dodatkowe obostrzenia mogą dotyczyć ograniczenia ruchu turystycznego wywołanego przez pandemię koronawirusa.

Dokładne informacje związane z ostrzeżeniami przed wyjazdem do Bośni i Hercegowiny można znaleźć na witrynie internetowej MSZ.

​Podróż do Bośni i Hercegowiny – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne służy do zapewnienia ochrony osobom wyjeżdżającym za granicę. W jego ramach ubezpieczyciel oferuje zabezpieczenie dotyczące pokrycia kosztów leczenia, ratownictwa, poszukiwań, transportu, a także innych kosztów w zależności od wybranej oferty ubezpieczeniowej.

Polisę turystyczną warto wykupić przed wyjazdem do innego kraju we własnym zakresie. Można również zdecydować się na nią wtedy, gdy podróżuje się z biurem podroży. Indywidualnie wykupione ubezpieczenie pozwoli na uzyskanie szerszej ochrony.

Wykupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego wskazane jest również w przypadku kraju jak Bośnia i Hercegowina. Dzięki niemu można bezpiecznie zwiedzać kraj, uprawiać sporty.

W razie pojawienia się zdarzenia można skorzystać z przysługującej ochrony – wystarczy pokazać dowód zawarcia ubezpieczenia lub skontaktować się z towarzystwem.

Aby uzyskać właściwą ochronę ubezpieczeniową nawet w najmniej oczekiwanych momentach, kluczowe znaczenie ma dobór odpowiedniej polisy. Aktualnie ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny można wykupić w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Dobór odpowiedniej oferty powoduje, że wypoczynek poza granicami kraju staje się bezpieczniejszy.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Bośni i Hercegowinie?

Ubezpieczenie turystyczne na swój urlop w Bośni i Hercegowinie warto przede wszystkim dopasować do swoich potrzeb. Aktualnie asortyment ofert jest bardzo szeroki, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną z nich warto określić główny cel wyjazdu, a także swoje potrzeby.

Standardowe polisy turystyczne do Bośni i Hercegowiny pozwalają na uzyskanie podstawowego wsparcia. Aby uzyskać lepszą ochronę, warto zdecydować się na dodatkowe polisy rozszerzające ochronę.

Ubezpieczenie turystyczne w podstawowym wariancie włącza:

 • Koszty leczenia, w tym wizyty lekarskie, diagnostyka, zabiegi, operacje.
 • Koszty ratownictwa i poszukiwania, na przykład w razie wypadku.
 • Zwrot kosztów transportu, w tym transportu medycznego.
 • Ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne do dokupienia do podstawowej polisy:

 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym;
 • Ubezpieczenie OC sportowe;
 • Pakiet Assistance – pomoc podczas wyjazdu;
 • Ubezpieczenie utraty bagażu;
 • Ubezpieczenie odwołania, rezygnacji z wyjazdu.

Dostępne warianty ubezpieczeń mogą różnić się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Pod uwagę warto wziąć także maksymalne koszty, jakie ponosi ubezpieczyciel w ramach polisy turystycznej. Powyżej tej kwoty osoba ubezpieczona będzie musiała sama pokryć różnicę w opłatach. Im wyższe koszty pokrywa ubezpieczyciel, tym lepiej, jednak przekłada się to również na wyższą cenę ubezpieczenia.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Bośni i Hercegowiny?

Na koszty polis turystycznych wpływa szereg czynników, w tym między innymi kierunek wyjazdu, czas trwania wyjazdu, maksymalne koszty pokrywane przez ubezpieczyciela, zakres ubezpieczenia oraz cennik towarzystwa ubezpieczeniowego. Stąd proponowane kwoty będą różniły się od siebie i ważne jest zapoznanie się z dokładnymi informacjami na temat polis do Bośni i Hercegowiny u różnych ubezpieczycieli.

Ceny dobrych polis ubezpieczeniowych przeznaczonych dla osób planujących wyjazd do Bośni i Hercegowiny rozpoczynają się już od około 3 zł dziennie dla jednej osoby, natomiast mogą one dochodzić nawet do 10 zł dziennie w przypadku szerszego zakresu ochrony i wyższych kwot odszkodowania.

Zatem tygodniowe ubezpieczenie do Bośni i Hercegowiny będzie kosztowało od około 21 zł to nawet ponad 70 zł.

Aby zapoznać się z aktualnymi ofertami towarzystw ubezpieczeniowych, można wykonać indywidualną kalkulację za pomocą dostępnych w internecie kalkulatorów polis turystycznych. Są one bezpłatne, wygodne w obsłudze i nie zobowiązują do wykupienia ubezpieczenia. Na ich podstawie można sprawdzić, które ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny będzie najbardziej korzystne i najtańsze.

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny?

Polisa turystyczna do Bośni i Hercegowiny powinna odpowiadać celowi podróży oraz indywidualnym wymaganiom turysty. Tylko tak zapewnisz ochronę na optymalnym poziomie.

Z ochrony w ramach posiadanej polis turystycznej można skorzystać w sytuacjach jak:

 • Nagła choroba albo pogorszenie stanu osoby chorej – polisa pokryje koszty wizyty u lekarza i wykonania potrzebnych badań, a także leków, zabiegów, operacji.
 • Akcje ratownicze i poszukiwawcze – ubezpieczyciel zapewnia ochronę w razie tych wypadków.
 • Konieczność transportu medycznego – polisa umożliwia skorzystanie z transportu medycznego w kraju oraz do Polski.
 • Konieczność dalszego leczenia, rehabilitacji – koszty pokrywa ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Utrata bagażu – gdy bagaż zostanie skradziony, zgubiony, zniszczony, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie.
 • Spowodowanie szkód – OC w życiu prywatnym i OC sportowe pokrywają koszty wywołane przez nieumyślne działania osoby ubezpieczonej.
 • Odwołanie wyjazdu – ubezpieczyciel może wypłacić odszkodowanie wtedy, gdy wyjazd nie dojdzie do skutku lub trzeba będzie go skrócić z ważnych powodów.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny?

Osoby chcące wykupić ubezpieczenie turystyczne do Bośni i Hercegowiny, mogą zrobić to we własnym zakresie kupując polisę online.

Polisę turystyczną do Bośni i Hercegowiny można wykupić:

 • W siedzibie firmy ubezpieczeniowej – w stacjonarnych punktach towarzystw.
 • Na stronie internetowej firmy ubezpieczeniowej – wypełniając wcześniej formularz do wyliczenia kosztów polisy.
 • Przez kalkulatory polis ubezpieczeniowych online – pozwalają na sprawdzenie ubezpieczeń dostępnych u wielu ubezpieczycieli, co ułatwia znalezienie odpowiedniego wariantu w korzystnej cenie.
 • W biurze agenta ubezpieczeniowego – porównuje on oferty u wielu ubezpieczycieli, pomagając w wyborze najlepszej polisy.

​Czy EKUZ działa w Bośni i Hercegowinie?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ nie działa w Bośni i Hercegowinie.

Turyści powinni pamiętać, żeby wykupić ubezpieczenie prywatne, by nie ponosić kosztów leczenia z własnej kieszeni.

​Podsumowanie

Nawet kilkudniowy wyjazd do Bośni i Hercegowiny powinien być ubezpieczony, by podróżować bez ryzyka. Polisy można sprawdzić już teraz online!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia