Ubezpieczenie turystyczne do Australii

Australia jest wyjątkowym krajem, który zajmuje najmniejszy kontynent na globie. Na odwiedzających czeka tam wiele ciekawych atrakcji – zabytki, obiekty kultury, cuda natury, piękne plaże i ciepły ocean, dlatego każdy podróżujący w tym kierunku może wybrać relaks w swoim stylu. Gdy planujesz wyjazd, nie zapominaj kupić ubezpieczenie turystyczne do Australii. Dzięki niemu możesz przemierzać cały kraj bez obawy o niespodziewane wydatki!

​Australia – informacje MSZ

 • Australia jest uznawana za bezpieczny kraj dla podróżników.
 • W rejonach popularnych wśród turystów istnieje ryzyko kradzieży.
 • W Australii istnieje podwyższone ryzyko katastrof naturalnych, w tym pożarów, cyklonów.
 • Należy uważać na niebezpieczne gatunki zwierząt – pająki, węże, parzydełkowce, meduzy.
 • W Australii obowiązuje 3 stopień zagrożenia terrorystycznego w skali 5-stopniowej.
 • Ze względu na epidemię koronawirusa mogą obowiązywać specjalne obostrzenia dotyczące wyjazdów do Australii.
 • Dokładne informacje dotyczące podróży do Australii można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Australii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy, która chroni posiadacza przed niespodziewanymi wydatkami, jakie mogą pojawić się podczas wyjazdu za granicę. Wtedy koszty pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe.

Zakupienie ubezpieczenia podróżnego jest wskazane także przed wyjazdem do Australii. Dzięki niemu można ochronić się przed ryzykiem znacznych wydatków wynikającym z chorób, ukąszeń dzikich zwierząt, urazów, wypadków, ale także kradzieży czy wyrządzonych szkód.

Koszty leczenia w Australii są bardzo wysokie. Opieka medyczna jest jednak na bardzo dobrym poziomie. Wizyta lekarska to wydatek około 80 dolarów australijskich, natomiast doba pobytu w szpitalu może wynosić nawet około 800 dolarów australijskich. Kosztowne jest także ratownictwo oraz transport medyczny z Australii do Polski.

Żeby zatem uchronić się przed kosztami wynoszącymi nawet setki tysięcy złotych, warto zawrzeć umowę ubezpieczenia turystycznego. Jej wykupienie może zająć tylko parę minut!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Australii?

Ubezpieczenia turystyczne do Australii sprzedawane są obecnie przez wielu ubezpieczycieli. Aby wybrać najlepszą polisę, warto zatem zapoznać się z różnymi ofertami. Można zrobić to również samodzielnie, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Aby wybrać najlepszą polisę podróżną do Australii, warto uwzględnić poniższe informacje:

1. Ubezpieczenie podstawowe

Podstawowa polisa obejmuje główne zagrożenia, jakie mogą pojawić się podczas wyjazdu za granicę.

Ochrona w ramach podstawowej polisy obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów transportu – medycznego, zwłok.
 • Koszty ratownictwa.

Dodatkowo wielu ubezpieczycieli oferuje w podstawowym wariancie ubezpieczenie NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.

Taki zestaw ubezpieczeń to absolutne minimum przed wyjazdem, aby zabezpieczyć się przed skutkami losowych zdarzeń, na przykład wypadków, urazów czy chorób.

Warto przy tym zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną ubezpieczenia – odnosi się ona do sumy kosztów pokrywanych przez ubezpieczyciela. W przypadku wyjazdu do Australii zaleca się, aby suma ubezpieczenia wynosiła co najmniej 200 000 złotych.

2. Ubezpieczenie rozszerzone

Poza podstawowym zakresem ochrony można także skorzystać z dodatkowych rozszerzeń, tak zwanych klauzul, które zapewniają lepsze zabezpieczenie w razie niespodziewanych zdarzeń, na przykład kradzieży, wyrządzenia szkody czy spóźnienia samolotu.

Dodatkowe ubezpieczenia turystyczne:

 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie od COVID-19.
 • Pakiet Assistance – pomoc w podróży.
 • Ubezpieczenie rezygnacji, przerwania podróży.
 • Ubezpieczenie za opóźniony, odwołany lot.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.

Tego typu polisy zapewniają skuteczniejszą ochronę i pozwalają spać spokojnie. Ubezpieczyciel pokryje wtedy powstałe koszty, aby nie musieć płacić za nie samodzielnie.

3. Ubezpieczenie dla sportowców

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Osoby wyjeżdżające do Australii, które chcą skorzystać tam ze sportów, na przykład surfingu, windsurfingu, żeglowania, nurkowania, snorkelingu, wspinaczki, powinny pamiętać o wykupieniu specjalnego ubezpieczenia sportowego.

Polisa sportowa zapewni skuteczną ochronę wtedy, gdy pojawi się ryzyko urazu czy konieczności organizacji akcji ratowniczej oraz transportu medycznego do kraju.

Zakres ubezpieczenia dla aktywnych:

 • Ubezpieczenie sportowe dla określonych sportów.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.

4. Ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych

Osoby z przewlekłymi chorobami powinny wybrać dla siebie ubezpieczenie, które będzie pokrywało koszty w razie zaostrzenia ich objawów.

5. Ubezpieczenie dla pracowników

Ubezpieczenia turystyczne do Australii oferowane są również w wariancie dla pracowników. Zapewnia ono wtedy ochronę dla osób podejmujących pracę na terenie Australii.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Australii?

Koszt zakupienia ubezpieczenia turystycznego do Australii wynosi najczęściej od około 35 do 100 zł za tygodniowy wyjazd. Oznacza to, że jeden dzień ochrony będzie kosztować tylko parę złotych!

Najtańsze polisy włączają podstawową ochronę. Aby uzyskać lepszą ochronę, należy przygotować się na wyższy wydatek. Można jednak otrzymać wtedy pomoc w szerszym zakresie oraz z wyższymi sumami gwarantowanymi.

Koszty kalkulowane są zawsze indywidualnie. Na koszt ubezpieczenia turystycznego do Australii wpływa szereg różnych czynników, w tym zakres ochrony polisy, czas trwania wyjazdu czy stan zdrowia ubezpieczonego.

Aby samodzielnie sprawdzić wysokość składki ubezpieczeniowej do Australii, warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeń online. Wystarczy tylko parę minut, aby wyliczyć koszty w różnych towarzystwach jednocześnie, a następnie wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie.

Za pomocą kalkulatorów można także wykupić ubezpieczenie w wyliczonej cenie – nawet na jeden dzień przed swoim wyjazdem do Australii!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Australii?

Zakres ubezpieczenia turystycznego do Australii można regulować we własnym zakresie, dobierając odpowiednią ofertę ubezpieczycieli. Wystarczy uwzględnić charakter wyjazdu oraz swoje indywidualne potrzeby.

Dobre ubezpieczenie powinno uwzględniać:

 • Koszty leczenia oraz ubezpieczenie od COVID-19 i ewentualne rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi.
 • Zwrot kosztów transportu – medycznego, zwłok.
 • Koszty ratownictwa.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków.
 • Pakiet Assistance – pomoc w podróży.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie bagażu.

Aby wybrać najlepszą polisę podróżną, należy zapoznać się z informacjami zawartymi w OWU, czyli w ogólnych warunkach ubezpieczenia. To dokument, który zawiera wszystkie szczegóły dotyczące ochrony ubezpieczeniowej, w tym wyłączenia odpowiedzialności – sytuacje, gdy ubezpieczyciel nie pokryje powstałych kosztów.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Australii?

Ubezpieczenia turystyczne do Australii oferowane są obecnie przez wielu ubezpieczycieli. Zwarcie najlepszej oferty powinno być poprzedzone dokładną analizą dostępnych ofert, aby uzyskać optymalny poziom ochrony.

Aby kupić najlepszą polisę, warto wykonać wcześniejszą kalkulację. W tym celu warto skorzystać z kalkulatorów ubezpieczeniowych. Na tej podstawie można wyselekcjonować najlepszą ofertę i od razu zawrzeć umowę na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego w jedynie kilka minut. Polisa po wykupieniu od razu przekazywana jest podróżnikowi na adres e-mail. Jej wykupienie możliwe jest zatem bez wychodzenia z domu!

​Podsumowanie

Wyjazd do Australii może być związany z wieloma niebezpieczeństwami. Chociaż wielu z nich nie można zapobiec, to jednak można zabezpieczyć się przed ich skutkami. Wystarczy wykupienie ubezpieczenia turystycznego, aby uniknąć poważnych kosztów, jakie mogą pojawić się podczas zagranicznego wyjazdu. To wszystko w cenie jedynie kilku złotych dziennie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia