Ubezpieczenie turystyczne do Chin

Zróżnicowana kultura, zachwycające widoki, niezwykłe zabytki – Chiny to jeden z kierunków wakacyjnych wyjazdów, który od lat wzbudza duże zainteresowanie. Gdy marzysz o odwiedzeniu Chin, poza wybraniem najlepszej oferty z biura podróży lub samodzielnym zarezerwowaniem biletów i noclegów, nie zapominaj o ubezpieczeniu. Kupując ubezpieczenie turystyczne do Chin podróż będzie bezpieczniejsza!

Podróż do Chin – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Polisy turystyczne mają na celu ochronę podróżnych w przypadkach, gdy pojawią się niespodziewane, niefortunne zdarzenia za granicą. Ubezpieczona osoba może liczyć wtedy na pokrycie powstałych kosztów oraz otrzymanie odszkodowania.

Zakupienie polisy turystycznej nie jest obowiązkowe przy wyjeździe do Chin, jednak nie warto z niej rezygnować. Bez ubezpieczenia można narazić się na spore koszty związane z niespodziewanymi zdarzeniami, na przykład nagłym zachorowaniem lub urazem. Dodatkowo ubezpieczenie może pomóc na wiele innych sposobów, na przykład w razie utraty bagażu czy opóźnienia lotu.

Aby skorzystać z ochrony oferowanej przez ubezpieczenie turystyczne w Chinach, wystarczy tylko kontakt do ubezpieczyciela. Można zrobić to przez telefon lub online w przypadku wybranych towarzystw. Ubezpieczyciel zaleci dalsze postępowanie, na przykład wskaże placówkę medyczną, do której należy się udać.

Gdy ubezpieczyciel ma podpisane umowy z lokalnymi placówkami medycznymi, wtedy koszty leczenia może pokryć bezgotówkowo. W przeciwnym przypadku trzeba zapłacić za nie samodzielnie, a potem zwrócić się do towarzystwa o ich zwrot.

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Chin nie są obecnie wysokie, a także można zakupić je bardzo łatwo i szybko – również przez internet!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Chinach?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Chin, należy w pierwszej kolejności kierować się swoimi potrzebami oraz celem wyjazdu. Należy również uwzględnić parametry oferty, aby wybrać najkorzystniejszą polisę, która będzie zarówno niedroga, jak i kompleksowa.

Pamiętaj o tym, że wizyty lekarskie oraz leczenie w Chinach może być związane ze sporymi kosztami. Podobnie jest przypadku leków, opatrunków, zabiegów. Wobec tego nawet parudniowy pobyt w placówce medycznej może oznaczać wydatek na poziomie kilku tysięcy dolarów.

Dodatkowo podróżujący do Chin narażony jest również na inne niebezpieczeństwa, na przykład na utratę lub zniszczenie bagażu, na problemy z opóźnieniami lub odwołanymi lotami, wywołanie przez siebie szkód, które będą wymagały opłacenia z własnej kieszeni.

Gdy zatem zamierza się zakupić ubezpieczenie turystyczne do Chin, należy wziąć wtedy pod uwagę poniższe czynniki:

1. Cel podróży – należy zaznaczyć, w jakim celu podróżuje się do Chin, na przykład może być to wyjazd turystyczny w celu wypoczynku i zwiedzania, uprawiania sportów czy też wyjazd do pracy.

2. Zakres ubezpieczenia – podstawowy lub rozszerzony o dodatkowe klauzule, aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę dla podróżującego.

3. Sumy gwarantowane ubezpieczenia – odnoszą się one do maksymalnych kwot pokrywanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Warto wybierać ubezpieczenia o wysokich sumach gwarantowanych.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chin?

Ceny ubezpieczeń do Chin nie są bardzo wysokie. Za jeden dzień ochrony należy zapłacić jedynie około 5 złotych!

Ostateczny koszt związany z zakupieniem ubezpieczenia turystycznego do Chin będzie zależny od wielu czynników, stąd też może ono wynieść nawet kilkukrotnie więcej za dzienną ochronę.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Wyższe ceny ubezpieczeń turystycznych do Chin dotyczą:

 • Szerszego zakresu ochrony ubezpieczeniowej.
 • Wyższych sum gwarantowanych ubezpieczenia.
 • Wyjazdu połączonego z uprawianiem sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka.
 • Osób przewlekle chorych, które wymagają stałego leczenia.
 • Dłuższego czasu wyjazdu.

Aby dowiedzieć się, ile będzie kosztowało ubezpieczenie turystyczne do Chin, najlepiej skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, który porównuje oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu.

Skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń jest całkowicie darmowe i nie zobowiązuje do wykupienia polisy. Wystarczy jedynie wypełnić formularz, w którym podaje się najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu, aby następnie otrzymać prezentację ofert.

Z najlepszej oferty zaprezentowanej przez kalkulator ubezpieczeń można skorzystać, zawierając umowę z ubezpieczycielem online!

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Chin?

Osoba podróżująca do Chin możne samodzielnie wybrać takie ubezpieczenie turystyczne, które będzie najbardziej odpowiadało jej wymaganiom. Jakie elementy może obejmować polisa turystyczna do Państwa Środka?

Ubezpieczenie turystyczne do Chin może pokryć poniższe koszty:

 • Koszty leczenia – ubezpieczenie umożliwia pokrycie wydatków jak wizyty lekarskie, leczenie w szpitalu, wykonanie diagnostyki, na przykład badania krwi, USG, zabiegi, opatrunki, leki. Należy zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną.
 • Ubezpieczenie COVID-19 – obecnie jest to bardzo popularne rozszerzenie ubezpieczenia, które zapewnia szeroką ochronę w razie zachorowania. Obejmuje ono między innymi koszty wykonania testu na obecność koronawirusa, koszty leczenia, koszty izolacji oraz kwarantanny, w tym zakwaterowanie i wyżywienie, koszty opieki nad dzieckiem, które zachorowało.
 • Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi – należy wykupić je w sytuacji, gdy jest się osobą chorą przewlekle, na przykład leczoną z powodu schorzeń serca, nerek, cukrzycy.
 • Ratownictwo – polisa pokrywa koszty związane z organizacją akcji ratowniczych oraz poszukiwawczych przy zgłoszonym zaginięciu.
 • Transport medyczny – w ramach ubezpieczenia turystycznego pokrywany jest transport medyczny do Polski. Jest on prowadzony przede wszystkim w razie poważnych urazów oraz schorzeń, które najlepiej leczyć w kraju. Dodatkowo ubezpieczenie pokrywa transport zwłok w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków, tego typu ubezpieczenie umożliwia uzyskanie odszkodowania za nieszczęśliwe zdarzenia wywołujące uszczerbek na zdrowiu, śmierć.
 • Assistance – jest to specjalny rodzaj pakietu pomocowego dostępnego przez 24 godziny na dobę. Umożliwia ono otrzymanie pomocy w podróży, która udzielana jest telefonicznie lub na miejscu. Przykładowo obejmuje pomoc w organizacji transportu, tłumaczeniach, usługi prawne.
 • OC w życiu prywatnym – pokrywa szkody na mieniu i szkody osobowe wywołane przez osobę ubezpieczoną. Koszty pokrywane są do sumy gwarantowanej ubezpieczenia.

O co warto rozszerzyć ubezpieczenie do Chin?

Wyjeżdżając do Chin warto również wykupić dodatkowe ubezpieczenie pokrywające:

 • Ubezpieczenia dla aktywnych – ubezpieczyciele oferują szeroką gamę ofert przeznaczonych dla sportowców. Należy wziąć pod uwagę rodzaje sportów objęte przez ubezpieczenie i ewentualnie dokupić rozszerzenie o sporty ekstremalne, wysokiego ryzyka. Można też dokupić dodatkową ochronę, na przykład sprzętu sportowego, OC sportowe.
 • Ochrona bagażu – ubezpieczyciel przekazuje odszkodowanie w przypadku opóźnienia bagażu na lotnisku, przy kradzieży, zniszczeniu oraz zagubieniu bagażu. Obowiązuje suma gwarantowana.
 • Ubezpieczenie odwołania podróży, opóźnienia podróży, rezygnacji z podróży i przerwania podróży – dotyczą one określonego okresu opóźnienia oraz zdarzeń. Ubezpieczyciel wypłaca wtedy odszkodowanie.
 • Rozszerzenie o zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu – dzięki niemu można liczyć na pokrycie kosztów przez towarzystwo ubezpieczeniowe także wtedy, gdy szkody wywołane były przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.

Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia można znaleźć w jego dokumentacji, w tym w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Chin?

Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie do Chin, możesz zrobić to nawet w tym momencie.

Skorzystaj z wygodnych w obsłudze kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych, by natychmiast sprawdzić koszty związane z zakupieniem polisy i wyszukać taką, która będzie zapewniała najlepszą ochronę. Ubezpieczenie możesz wykupić online – dokumenty przekazywane są od razu po otrzymaniu wpłaty.

Podróżuj bezpiecznie do Chin – wykup ubezpieczenie turystyczne już teraz!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje