Pakiety medyczne dla firm Saltus

Pracodawcy chętnie wykorzystują różne formy gratyfikacji, które mogą posłużyć jako dodatek do wypłacanych wynagrodzeń. Od pewnego czasu taką rolę coraz częściej pełnią pakiety medyczne. Są to świadczenia umożliwiające pracownikom korzystanie z prywatnej opieki medycznej. Na rynku działa obecnie kilkadziesiąt firm prowadzących sprzedaż takich pakietów. Jedną z nich jest grupa Saltus Ubezpieczenia. Jakie abonamenty można znaleźć w ofercie tego asekuratora? Zobacz jakie oferuje pakiety medyczne dla firm Saltus!

O firmie Saltus

Grupa Saltus Ubezpieczenia powstała w 1995 roku i początkowo działała pod nazwą Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK. Po kilku latach zarząd firmy podjął decyzję o utworzeniu drugiej spółki, która będzie służyć do otwartej sprzedaży ubezpieczeń. Częściowa zmiana formy działalności była bardzo ważnym krokiem dla całej firmy.

W 2012 roku w ofercie TU SKOK pojawiło się ubezpieczenie zdrowotne sprzedawane pod nazwą SALTUS. Nowa polisa szybko zaczęła notować znakomite wyniki sprzedażowe, dzięki czemu stała się głównym świadczeniem w ofercie asekuratora. Z czasem grupa TU Zdrowie była utożsamiana z tą właśnie polisą. Dlatego zarząd firmy postanowił wykorzystać okazję i wprowadzić na rynek zupełnie nową markę. Pokłosiem tej decyzji okazało się powstanie grupy SALTUS Ubezpieczenia.

Dzisiaj marka SALTUS Ubezpieczenia koordynuje sprzedaż wszystkich świadczeń należących do asekuratora. Obecnie w ofercie grupy znajdują się nie tylko ubezpieczenia, ale także polisy przypominające pakiety medyczne dla firm. Co jasne, grupa SALTUS Ubezpieczenia nie posiada swoich własnych placówek medycznych. Dlatego posiadacze wspomnianych świadczeń mogą korzystać z poradni należących do partnerów asekuratora. Pełna lista partnerskich placówek medycznych jest dostępna na stronie internetowej grupy SALTUS.

Pakiety medyczne dla firm Saltus – Oferta

Firma SALTUS nie prowadzi sprzedaży wielu pakietów medycznych. Jej głównym produktem z zakresu ochrony zdrowia jest polisa określana jako Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne TU Saltus Zdrowie. Warto podkreślić, że to świadczenie można zakupić w siedmiu wariantach: białym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, błękitnym, niebieskim oraz czerwonym. Poszczególne wersje polisy różnią się pod względem zakresu ochrony oraz liczby gwarantowanych świadczeń.

Aby lepiej zobrazować zakres poszczególnych wariantów, przygotowaliśmy krótkie zestawienie graficzne. Niniejsze tabelka zawiera informacje o świadczeniach znajdujących się w danych wersjach ubezpieczenia.

Pakiety medyczne dla firm Saltus – zakres ochrony

Wspomniane pakiety medyczne Saltus Zdrowie nie bez powodu uchodzą za naprawdę kompleksowe świadczenia. Ich zakres obejmuje bowiem różne usługi dotyczące prywatnej opieki medycznej. Warto więc pokrótce je opisać.

Dostęp do opieki medycznej pierwszego kontaktu

Przy jakichkolwiek dolegliwościach, które nie wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej, pacjenci powinni skorzystać z wizyty internistycznej. W tym celu należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Może to być lekarz medycyny rodzinnej, internista lub pediatra (w przypadku dzieci).

Pakiety medyczne dla firm Saltus Zdrowie zapewniają dostęp do takich konsultacji. Można je znaleźć aż w pięciu wersjach świadczenia. Tylko warianty biały oraz pomarańczowy są pozbawione takich usług. Wszelkie zapisy do lekarzy odbywają się poprzez Centrum Umawiania Wizyt.

Konsultacje specjalistyczne w ramach pakietu medycznego

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Czasami objawy są na tyle poważne lub charakterystyczne, że wymagają one konsultacji z lekarzem specjalistą. Jeżeli cierpimy na chroniczne bóle głowy, powinniśmy udać się do neurologa. Przy problemach z zatokami warto odwiedzić laryngologa i tak dalej. Niestety, dostęp do lekarzy specjalistów w ramach publicznej służby zdrowia jest mocno ograniczony. Dlatego prywatne pakiety medyczne mogą być jedynym sposobem na szybkie uzyskanie takiej pomocy.

Jeżeli chodzi o wspomniane pakiety medyczne dla firm, tylko wariant biały nie gwarantuje prawa do takich wizyt. Wszystkie pozostałe wersje ubezpieczenia pozwalają na korzystanie z usług lekarzy specjalistów. Tutaj również cała procedura odbywa się za pomocą Centrum Umawiania Wizyt.

Badania laboratoryjne, diagnostyczne i obrazowe

Sama wizyta u lekarza jest dopiero pierwszym krokiem na drodze do rozpoczęcia leczenia. Lekarz musi bowiem zapoznać się z objawami, a następnie zlecić stosowne badania, które umożliwią postawienie diagnozy. W zależności od sytuacji mogą to być badania: laboratoryjne, diagnostyczne lub obrazowe.

Pod tym względem wszystkie pakiety medyczne Saltus zapewniają możliwość wykonania określonych badań. Natomiast tylko dwa najbardziej rozbudowane warianty (niebieski i czerwony) zapewniają dostęp praktycznie do nielimitowanych zabiegów. W pozostałych przypadkach wykonywanie badań jest obwarowane kilkoma limitami.

Zabiegi lekarskie w ramach pakietu medycznego

W niektórych sytuacjach lekarze mogą zadecydować o konieczności wykonania określonych zabiegów. Niestety, zakres większości pakietów medycznych nie obejmuje takich świadczeń. Jak więc wygląda to w przypadku grupy Saltus?

Pakiety medyczne Saltus pozwalają pacjentom na prywatne wykonywanie zabiegów. Co jasne, wykaz refundowanych świadczeń zależy przede wszystkim od wybranego wariantu. Najbardziej rozbudowane pakiety medyczne gwarantują dostęp do wielu zaawansowanych zabiegów. W przypadku mniej złożonych wariantów występują limity i ograniczenia.

Stomatologia w ramach pakietu medycznego

Opisana zależność dotyczy także zabiegów dentystycznych, które równie często zostają wyłączone z zakresu pakietów medycznych. Zazwyczaj asekuratorzy zapewniają pacjentom jedynie możliwość udania się na kontrolę stomatologiczną. Czasami refundacji podlegają podstawowe zabiegi. Jednak wszystkie bardziej zaawansowane świadczenia medyczne z zakresu stomatologii nie są refundowane.

Również w przypadku firmy Saltus pakiety medyczne praktycznie nie obejmują usług stomatologicznych. Jedynym wyjątkiem są tutaj pakiety w wariancie niebieskim i czerwonym. Ich posiadacze mają bowiem możliwość prywatnego korzystania ze świadczeń stomatologicznych.

Pakiety medyczne dla firm Saltus – Podsumowanie

Firma Saltus prowadzi sprzedaż tylko jednego świadczenia przypominającego pakiety medyczne dla firm. Jest to Grupowe Ubezpieczenie Zdrowotne TU Saltus Zdrowie, które można zakupić w siedmiu wariantach. Każdy z nich zapewnia dostęp do określonych usług medycznych oraz konsultacji lekarskich. Najbardziej rozbudowane wersje pakietu gwarantują nawet opiekę lekarzy specjalistów, a także możliwość wykonania zaawansowanych badań diagnostycznych i obrazowych. Na szczęście tak szeroki wybór sprawia, że zarząd firmy będzie mógł łatwo dopasować wariant świadczenia do potrzeb swoich pracowników.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?