Pakiety medyczne dla firm ENEL-MED

Grupa ENEL-MED już od niespełna 30 lat świadczy prywatne usługi medyczne w Polsce. Ostatnie lata stanowią czas dynamicznego rozwoju marki, która np. rozpoczęła współpracę marketingową ze znanymi sportowcami. Taka forma marketingu z pewnością zwróci uwagę wielu osób, dlatego warto nieco bliżej poznać ofertę firmy ENEL-MED. Jakie pakiety medyczne dla firm ENEL-MED można znaleźć w asortymencie?

O firmie ENEL-MED

Firma ENEL-MED rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku. Od samego początku zarząd spółki stawiał przede wszystkim na intensywny rozwój. Dlatego w ciągu kolejnych lat grupa ENEL-MED sukcesywnie zwiększała swoją bazę placówek stacjonarnych, a także rozszerzała zatrudnianą kadrę.

W 2011 roku firma wkroczyła na Giełdę Papierów Wartościowych. To wydarzenie jeszcze bardziej ugruntowało jej wizerunek i pozycję na rynku. Dzisiaj jest to renomowana marka, która zapewnia pomoc medyczną dla około 700 tysięcy osób.

Oferta pakietów medycznych dla firm ENEL-MED

Podobnie jak większość konkurencyjnych firm, grupa ENEL-MED opiera swoją działalność na dwóch filarach. Pierwszym i zarazem najważniejszym aspektem jest obsługa firm i przedsiębiorstw. Klienci biznesowi są bowiem grupą docelową dla sprzedaży pakietów medycznych dla firm.

Zakup firmowych abonamentów medycznych może być bardzo opłacalnym posunięciem. W ten sposób zarząd firmy gwarantuje pracownikom dodatkowe korzyści, co stanowi istotny czynnik motywujący. Ponadto dostęp do prywatnej opieki medycznej pozwala na szybszą diagnostykę i wdrożenie stosownego leczenia w razie choroby. To wszystko sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na taką inwestycję.

Klienci biznesowi przez długi czas byli kluczowymi odbiorcami świadczeń ENEL-MED. Jednak z czasem firma rozszerzyła swoją ofertę o świadczenia dla osób prywatnych. Dzięki temu każdy zainteresowany może obecnie skorzystać z usług medycznych świadczonych przez grupę ENEL-MED.

Pakiety ENEL-MED dla Pakiety medyczne ENEL-MED dla małych, średnich i dużych firm

Abonamenty medyczne dla firm to świadczenia o dużym zróżnicowaniu. Tak szeroka oferta ma ułatwić firmom znalezienie takiego ubezpieczenia zdrowotnego, który będzie w największym stopniu odpowiadać potrzebom pracowników.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Sam podział poszczególnych pakietów medycznych opiera się na dość standardowej zasadzie. Pierwszą grupę świadczeń stanowią abonamenty dla firm jednoosobowych.Mogą więc z nich skorzystać wszystkie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Drugą kategorią są pakiety medyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają od 2 do 50 pracowników. Natomiast w ostatniej grupie można znaleźć świadczenia przeznaczone dla dużych przedsiębiorstw (powyżej 50 pracowników).

Dostosowanie modelu prowadzonej działalności jest więc pierwszym krokiem przy zakupie pakietu. Późniejszy wybór polega już na dopasowaniu zakresu świadczenia.

Pakiety medyczne ENEL-MED – zakres ochrony

Grupa ENEL-MED oferuje klientom biznesowym dostęp do 5 lub 6 wariantów pakietów medycznych. Głównym kryterium ich podziału jest cena oraz zakres świadczonych usług. Rzecz jasna droższe pakiety medyczne są bardziej rozbudowane i zapewniają dostęp do większej liczby świadczeń.

Jeżeli chodzi o wersje pakietów, obecnie są to:

  • Basic;
  • Classic;
  • Standard;
  • Optimum (dostępny tylko dla dużych firm);
  • Premium;
  • Vip.

Aby lepiej zademonstrować różnice w zakresie poszczególnych pakietów, przygotowaliśmy specjalną tabelkę z porównaniem trzech wybranych świadczeń:

Pakiety medyczne dla firm ENEL-MED – Podsumowanie

Pakiety medyczne dla firm ENEL-MED to prosty sposób na zapewnienie pracownikom skutecznej ochrony zdrowia. Zróżnicowany charakter pakietów i bogaty wybór poszczególnych wariantów sprawia, że znalezienie odpowiedniego świadczenia nie stanowi problemu. Co więcej, grupa ENEL-MED to uznana marka z blisko 30-letnim doświadczeniem w branży. Obecnie asekurator oferuje swoim pacjentom dostęp do 1600 placówek partnerskich oraz blisko 1800 lekarzy. Dzięki temu ENEL-MED jest w stanie zapewnić ochronę zarówno jednoosobowym firmom, jak i wielkim korporacjom.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?