Pakiety medyczne dla firm POLMED

Pakiety medyczne dla firm POLMED to obecnie jeden z najczęściej wybieranych wariantów na rynku prywatnych usług medycznych. Bogata oferta oraz duża liczba placówek sprawia, że wiele firm postanawia ubezpieczyć swoich pracowników w POLMED. Jakie Pakiety medyczne dla firm POLMED można znaleźć w ofercie?

O firmie POLMED

Grupa POLMED powstała w 1999 roku, co oznacza, że działa na polskim rynku już od ponad 20 lat. Aby podnieść jakość i dostępność świadczonych usług, firma zdecydowała się na hybrydowy model działalności. Oznacza to, że przedsiębiorstwo dysponuje własnymi placówkami, ale także umożliwia klientom korzystanie z sieci placówek partnerskich. Dzięki temu łączna liczba dostępnych punktów stacjonarnych POLMED w całej Polsce przekracza 2000 placówek!

Obecnie z usług polskiej grupy korzystają naprawdę duże marki. Wystarczy wspomnieć o tym, że do grona klientów POLMED należą między innymi: Apart, Michelin, Energa oraz Big Star. To najlepiej świadczy o jakości oferowanych usług medycznych.

Pakiety medyczne POLMED – oferta dla firm i pracowników

Na ten moment oferta grupy POLMED jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Jeżeli chodzi o pracownicze pakiety medyczne dla firm, można je zakupić w aż pięciu różnych wariantach. Każdy z nich ma nieco inny zakres ochrony i warunki.

Pakiet medyczny Bronze

Podstawową wersją pracowniczego pakietu medycznego w POLMED jest pakiet Bronze. Co istotne, nawet osoby objęte tak podstawową ochroną będą mogły uzyskać dostęp do wielu przydatnych świadczeń. Pakiet Bronze gwarantuje bowiem:

  • darmowe konsultacje internistyczne (lub pediatryczne);
  • dostęp do konsultacji specjalistycznych bez skierowania (11 różnych specjalistów);
  • rabat w wysokości 40% na konsultację ze specjalistami, których nie obejmuje zakres pakietu Bronze;
  • bezpłatne szczepienie przeciwko tężcowi;
  • darmowe prowadzenie ciąży;
  • dostęp do podstawowych badań laboratoryjnych i diagnostycznych;
  • bezpłatne wykonanie niezbędnych zabiegów ambulatoryjnych;
  • 20% rabatu na szczepienie przeciw grypie.

Niewątpliwą zaletą tego ubezpieczenia zdrowotnego jest więc stosunek ceny do otrzymywanej ochrony. Natomiast po stronie wad można zapisać ograniczony charakter dostępnych świadczeń i usług. Trzeba jednak pamiętać, że niewielu asekuratorów oferuje tak liczne świadczenia w ramach najtańszych pakietów medycznych. Dlatego pakiety Bronze w POLMED wypadają bardzo dobrze na tle podobnych ofert.

Pakiet medyczny Silver

Drugi dostępny pakiet medyczny dla firm jest określany jako pakiet medyczny Silver. Jego zakres obejmuje wszystkie usługi obecne w pakiecie Bronze, a także kilka dodatkowych świadczeń. Dzięki temu pakiet Silver zapewnia bardziej kompleksową ochronę. Najważniejsze różnice z punktu widzenia pacjentów to:

  • zwiększona możliwość korzystania ze specjalistycznych konsultacji lekarskich bez skierowania (27 dostępnych lekarzy specjalistów);
  • rabat w wysokości 50% na prywatne konsultacje specjalistyczne;
  • rozszerzony zakres dostępnych badań laboratoryjnych i diagnostycznych;
  • darmowe prowadzenie ciąży;
  • możliwość skorzystania z usług pielęgniarskich na terenie placówek POLMED;
  • bezpłatna kontrola stomatologiczna (raz w roku).

Łatwo można zauważyć, że pakiet Silver gwarantuje dostęp do większej liczby usług. Mimo to jego cena wciąż pozostaje na bardzo przystępnym poziomie.

Pakiet medyczny Gold

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Trzecim i zarazem ostatnim pakietem medycznym w ramach podstawowej oferty dla firm jest pakiet medyczny Gold. Główną zaletę tego abonamentu stanowi bardzo rozbudowany zakres, który spełnia oczekiwania nawet tych bardziej wymagających pacjentów. Dlaczego? Ponieważ osoby objęte ochroną w ramach pakietu Gold uzyskują dostęp do:

  • darmowych konsultacji z lekarzami o 35 różnych specjalizacjach;
  • dodatkową możliwość korzystania z pomocy kolejnych 12 specjalistów (na podstawie skierowania);
  • dostęp do kompleksowych badań laboratoryjnych i diagnostycznych (m.in.: TK, rezonansu magnetycznego, RTG i innych badań obrazowych);
  • możliwość bezpłatnego korzystania z usług rehabilitacyjnych, jeżeli wymaga tego stan zdrowia;
  • darmowe konsultacje z lekarzami posiadającymi tytuł profesora (tzw. konsultacje profesorskie).

Co jasne, zakres pakietu Gold obejmuje również świadczenia obecne w pakietach Bronze i Silver. Jest więc to dobra alternatywa dla firm, które chciałyby zapewnić pracownikom naprawdę kompleksową ochronę.

Pakiet medyczny Platinium

Dwa pozostałe pakiety medyczne dla firm POLMED to abonamenty klasy premium. Są one wyraźnie droższe, ale za to zapewniają nieporównywalnie szerszą ochronę niż trzy opisane wyżej pakiety. Pierwszym z nich jest pakiet Platinum. W jego zakresie można znaleźć między innymi:

  • kompleksowy dostęp do konsultacji specjalistycznych + możliwość skorzystania ze zdalnej porady i telemedycyny;
  • darmowe badania laboratoryjne, diagnostyczne i obrazowe;
  • zabiegi pielęgniarskie oraz rehabilitacyjne;
  • darmowy dostęp do zabiegów tzw. chirurgii jednego dnia (np. artroskopia, usuwanie torbieli, operacja przepukliny);
  • wizyty domowe dostępne w ramach świadczonej opieki medycznej;
  • bezpłatną możliwość skorzystania z profesjonalnego transportu medycznego na terenie całej Polski;
  • możliwość zamówienia drugiej opinii medycznej;
  • 25% lub 50% rabatu na specjalistyczne konsultacje stomatologiczne + gwarancję darmowego korzystania z podstawowej i doraźnej pomocy dentystycznej.

Pakiet Platinum zapewnia łatwy dostęp do niemal wszystkich najważniejszych usług medycznych. Bardzo istotne znaczenie ma również możliwość korzystania z transportu medycznego w całej Polsce. Dzięki temu nawet ewentualne przewiezienie pacjenta do specjalistycznej placówki nie będzie żadnym problemem.

Pakiet medyczny VIP

Piątym i bez wątpienia najbardziej rozbudowanym abonamentem dla firm jest pakiet VIP. Jego fundamentem są dosłownie wszystkie świadczenia obecne w innych pakietach. Tak kompleksowa ochrona już sama w sobie stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Jednak osoby posiadające ochronę w ramach pakietu VIP mogą dodatkowo liczyć na:

  • bezpłatny dostęp do specjalistycznych konsultacji z psychologiem (limit 4 wizyt w roku);
  • badania diagnostyczne, zabiegi ambulatoryjne, badania laboratoryjne i obrazowe w pełnym zakresie;
  • darmowe szczepienia profilaktyczne (szczepionki na: odkleszczowe zapalenie mózgu, różyczkę, świnkę, odrę, WZW typu A, B oraz A i B);
  • całkowicie darmowy dostęp do licznych zabiegów w ramach tzw. stomatologii zachowawczej (np. RTG zębów, leczenie nadwrażliwości itd.);
  • możliwość bezpłatnego wykonania rocznego bilansu stanu zdrowia (obejmuje on między innymi: badania krwi, moczu, kału, badania obrazowe);
  • lekarskie wizyty domowe i domową opiekę pielęgniarską;
  • indywidualną opiekę lekarską oraz osobiste prowadzenie leczenia;
  • pełną koordynację przebiegu hospitalizacji i pomoc w uzyskaniu świadczeń szpitalnych.

Pakiety medyczne VIP można więc określić mianem indywidualnej terapii medycznej. Dzięki nim każda osoba uzyska dostęp do prywatnego leczenia, które będzie dopasowane do jej aktualnego stanu zdrowia. Jest to najskuteczniejszy sposób profilaktyki oraz leczenia wszelkich chorób przewlekłych.

UWAGA!

Opieka medyczna świadczona w ramach wszystkich wymienionych pakietów nie obejmuje badań o charakterze służbowym. Medycyna pracy jest dostępna w formie innych świadczeń.

Pakiety medyczne dla firm POLMED- Podsumowanie

Firmowe pakiety medyczne POLMED mają zróżnicowane ceny i naprawdę szeroki zakres ochrony. Pięć dostępnych wariantów abonamentu sprawia, że każda firma może dopasować warunki świadczenia do potrzeb swoich pracowników. Co ważne, nawet najtańsze pakiety Bronze gwarantują dostęp do profesjonalnej opieki medycznej i lekarzy specjalistów. Dlatego oferta polskiej grupy z pewnością spełni oczekiwania wszystkich klientów biznesowych!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?