Pakiety medyczne dla firm Medicover

Firma Medicover dokładnie 25 lat temu, a więc w 1995 roku, rozpoczęła swoją działalność w Polsce. Tym samym jest to jedno z najbardziej renomowanych przedsiębiorstw działających w sektorze prywatnych usług medycznych. Obecnie grupa koncentruje się na rozwijaniu swojej oferty dla klientów biznesowych. Podstawowymi produktami są tutaj pakiety medyczne dla firm, które zapewniają pracownikom możliwość prywatnego leczenia. Jakie pakiety medyczne dla firm Medicover można znaleźć w ofercie?

O firmie Medicover

Całe 25 lat rozwoju sprawiło, że aktualnie firma Medicover to grupa o międzynarodowym zasięgu. Początkowo asekurator oferował swoje usługi jedynie polskim firmom i klientom. Jednak odniesiony sukces skłonił włodarzy firmy do dalszej ekspansji rynkowej. Dzięki temu grupa pojawiła się także w: Niemczech, Rumunii oraz na Ukrainie.

Co istotne, polski oddział grupy Medicover może poszczycić się faktem posiadania własnego szpitala wielospecjalistycznego. Placówka mieści się w Warszawie (dzielnica Wilanów), dzięki czemu pacjenci z województwa mazowieckiego mogą łatwo do niej dotrzeć. Szpital Medicover dysponuje 175 łóżkami, a personel placówki składa się z około 350 lekarzy i 280 pielęgniarek.

Rzecz jasna asekurator prowadzi również własną sieć placówek stacjonarnych. Przychodnie lub punkty przyjęć Medicover znajdują się praktycznie w każdym większym mieście. To z kolei wpływa na dużą dostępność usług i możliwość łatwego oraz szybkiego skorzystania z pomocy medycznej. Jest to duży atut tego asekuratora.

Oferta pakietów medycznych dla firm Medicover

Pakiety medyczne dostępne w asortymencie grupy Medicover można podzielić na dwie najważniejsze kategorie. Pierwsza z nich obejmuje świadczenia dla osób prywatnych. Są to między innymi: pakiety dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów.

Druga grupa składa się z pakietów dla klientów biznesowych. To właśnie tutaj można znaleźć wszelkie pakiety medyczne dla firm. Co ciekawe, oferta firmy Medicover obejmuje naprawdę wiele różnych świadczeń. Poza klasycznymi pakietami pracowniczymi są to także abonamenty dedykowane firmom o ściśle określonym profilu działalności. Dopasowanie usługi nie jest więc tutaj żadnym problemem.

Pakiety medyczne dla JDG

Najnowsze statystyki z rynku pracy wskazują, że Polacy coraz częściej decydują się na zakładanie jednoosobowych działalności gospodarczych. Dlatego firma Medicover przygotowała specjalne pakiety medyczne dla osób samozatrudnionych. Takie abonamenty są dostępne aż w sześciu różnych wariantach. Jak wygląda ich zakres?

Porównanie zawartości pakietów medycznych

<tabelka>

Powyższa tabela obrazuje zakres poszczególnych wariantów pakietu dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Podobne różnice występują także w przypadku innych świadczeń, dlatego warto mieć je na uwadze.

Pakiety medyczne dla małych i średnich firm

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Grupa Medicover kieruje swoją ofertę zarówno do mniejszych oraz średnich firm, jak i dużych korporacji. W przypadku mniejszych biznesów pakiety medyczne są dostępne w cenie od 65 złotych miesięcznie za jednego pracownika. Rzecz jasna abonamenty medyczne obejmują usługi z zakresu telemedycyny, dzięki czemu pracownicy nie muszą osobiście odwiedzać placówki asekuratora, aby uzyskać pomoc. W zakresie pakietów widnieją świadczenia, takie jak: konsultacje u lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, badania diagnostyczne, całodobowa opieka medyczna oraz transport medyczny na terenie całego kraju.

Pakiety medyczne dla dużych firm

Jeżeli dana firma zatrudnia ponad 70 pracowników, może skorzystać z oferty Medicover dla dużych przedsiębiorstw. Najważniejszą zaletą takiego ubezpieczenia zdrowotnego jest wysoka elastyczność. Oznacza to, że zarząd firmy może ustalić zakres oraz szczegółowe warunki opieki medycznej i dobrać pakiety medyczne do swoich potrzeb.

Co więcej, korporacje prowadzące działalność o charakterze międzynarodowym mogą także skorzystać z usług medycyny podróży. Takie ubezpieczenia zapewnią pracownikom zwrot kosztów leczenia zagranicznego, jeżeli będzie ono konieczne np. podczas delegacji. Bardziej rozbudowane pakiety obejmują również gwarancję wizyt domowych oraz dostęp do wszystkich badań diagnostycznych. Jest więc to prawdziwa inwestycja w zdrowie pracowników.

Pakiet medyczny z zakresu medycyny pracy

Wykonanie badań związanych z medycyną pracy jest niezbędne, aby pracownik mógł bezpiecznie wykonywać powierzone mu obowiązki. Każdy pracodawca musi więc zapewnić swojej kadrze dostęp do takich badań. Tutaj z pomocą przychodzi pakiet medyczny dotyczący medycyny pracy. Dzięki niemu pracownicy mogą wykonać takie badania bezpośrednio w placówce Medicover.

Obstawy medyczne

Zapewnienie opieki medycznej jest prawnie wymagane w przypadku organizacji imprez o charakterze zbiorowym. Niektóre firmy specjalizują się w takich eventach, co oznacza, że muszą one spełnić wspomniany wymóg. Pod tym względem warto polecić pakiety Medicover z gwarancją obstawy medycznej. Jest to kompleksowe rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo na wszystkich organizowanych wydarzeniach.

Pozostałe świadczenia medyczne firmy Medicover

Asortyment firmy Medicover obejmuje także inne pakiety zapewniające dedykowaną opiekę medyczną. W tej kategorii warto wyróżnić między innymi:

  • pakiety sportowe dla firm;
  • abonamenty z gwarancją powstania przychodni przyzakładowej;
  • szkolenia z zakresu podstawowej pomocy medycznej dla pracowników.

Pakiety medyczne dla firm Medicover – Podsumowanie

Oferta grupy Medicover dla firm jest naprawdę rozbudowana. Szeroki wybór pakietów zapewnia możliwość uzyskania opieki medycznej, która będzie indywidualnie dostosowana do charakteru prowadzonej działalności. Dzięki takim świadczeniom pracownicy uzyskają niezbędną ochronę zarówno w trakcie pracy, jak i poza miejscem zatrudnienia. Szeroki zakres ochrony to gwarancja bezpieczeństwa, dlatego warto skorzystać z oferty Medicover.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?