Pakiety medyczne dla firm INTER Ubezpieczenia

Grupowe pakiety medyczne dla pracowników to świadczenia, które w krótkim czasie zyskały naprawdę sporą popularność. Dzięki nim pracodawca może objąć dodatkową ochroną wszystkich swoich pracowników. Wówczas cała kadra uzyskuje dostęp do opieki medycznej świadczonej w ramach prywatnej służby zdrowia. Jak wiadomo, taka opieka często okazuje się bardziej efektywna w porównaniu do świadczeń publicznych. Pakiety medyczne można znaleźć między innymi w ofercie grupy INTER Polska. Jakie produkty sprzedaje ten asekurator? Sprawdź pakiety medyczne dla firm INTER Ubezpieczenia!

O firmie INTER Ubezpieczenia

Choć grupa INTER Polska należy obecnie do niemieckiego koncernu, jest to marka z polskimi korzeniami. Jej protoplastą było bowiem Towarzystwo Ubezpieczeniowe FORTUNA S.A., które powstało w 1992 roku w Bielsku-Białej. Jednak kilka lat później, a dokładniej w 1996 roku, udziały FORTUNY zostały przejęte przez niemiecki koncern ubezpieczeniowy INTER.

Zagraniczni akcjonariusze szybko przystąpili do wprowadzania zmian pod względem działalności spółki. Z czasem podjęto także decyzję o zmianie nazwy towarzystwa. Tuż po przejęciu spółka funkcjonowała jako FORTUNA-INTER S.A. Ostatecznie jej nazwa została zmieniona na INTER Polska S.A.

INTER Polska S.A. jest towarzystwem ubezpieczeniowym. Firma nie posiada więc własnej sieci placówek medycznych, które zapewniłyby pacjentom dostęp do określonych świadczeń. Dlatego realizacja takich usług odbywa się przy pomocy partnerów asekuratora. Firma INTER Polska nawiązała współpracę z podmiotami dysponującymi szeroką bazą placówek medycznych. Toteż jej klienci mogą uzyskać pomoc właśnie w takich punktach. Do grona partnerów asekuratora należą między innymi:

Oferta pakietów medycznych INTER Ubezpieczenia

Asortyment grupy INTER Polska obejmuje przede wszystkim ubezpieczenia zdrowotne. Jednakże asekurator sprzedaje również produkty przypominające standardowe pakiety medyczne dla firm. Wybór nie jest zbyt szeroki, ponieważ w tej kategorii można znaleźć jedynie dwa świadczenia – ubezpieczenie zdrowotne INTER Vision oraz polisę INTER Zdrowie. Co istotne, obydwa warianty mogą chronić zarówno pracownika, jak i członków jego najbliższej rodziny.

Pakiety medyczne dla firm INTER Ubezpieczenia

Ubezpieczenie zdrowotne INTER Zdrowie jest przeznaczona dla firm zatrudniających od 3 do 14 pracowników. To oznacza, że mogą z niej skorzystać mniejsze przedsiębiorstwa. Co istotne, przed zakupem pakietu warto dopasować jego zakres, gdyż abonament INTER Zdrowie jest dostępny w dwóch wariantach.

Pakiet medyczny INTER Zdrowie Classic

Podstawowa wersja pakietu medycznego została oznaczona jako Classic. Jej posiadacza uzyskują dostęp do prywatnej opieki medycznej, która obejmuje:

 • możliwość rejestrowania wizyt za pośrednictwem całodobowej infolinii;
 • dostęp do opieki medycznej pierwszego kontaktu (konsultacji z internistą, lekarzem rodzinnym lub pediatrą);
 • konsultacje z lekarzami o 23 różnych specjalizacjach (m.in.: alergolog, chirurg, dermatolog, gastrolog, neurolog, okulista, onkolog);
 • dostęp do podstawowych zabiegów ambulatoryjnych bezpośrednio w placówce medycznej;
 • możliwość wykonania 83 różnych badań diagnostycznych oraz 132 badań laboratoryjnych;
 • wizyty domowe w ramach dodatkowego pakietu Assistance24h.

Pakiet medyczny INTER Zdrowie Biznes

Pakiet medyczny w rozszerzonym wariancie jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne INTER Zdrowie Biznes. Jego zakres obejmuje:

 • porady pierwszego kontaktu;
 • konsultacje u 32 różnych lekarzy specjalistów (dodatkowo: anestezjolog, hematolog, nefrolog, neurochirurg, pulmonolog i inni);
 • dodatkową profilaktykę dentystyczną (2 darmowe przeglądy uzębienia w roku);
 • rozszerzoną dostępność badań diagnostycznych oraz laboratoryjnych.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ubezpieczenie zdrowotne INTER Vision

Polisa INTER Vision została stworzona z myślą o większych firmach, które zatrudniają przynajmniej 15 pracowników. To ubezpieczenie zdrowotne ma bardziej kompleksowy charakter i znacznie szerszy zakres ochrony. Co istotne, pakiet medyczny INTER Vision jest dostępny aż w czterech wariantach.

Pakiet medyczny INTER Vision Bronze

Pierwszym wariantem jest pakiet medyczny Bronze, który zapewnia między innymi:

 • swobodę w umawianiu wizyt (aby umówić się do lekarza, nie trzeba korzystać z infolinii);
 • kompleksowy dostęp do lekarzy specjalistów (wszystkich specjalizacji);
 • możliwość odbycia konsultacji profesorskich (wizyta u lekarza z tytułem profesora, doktora habilitowanego lub docenta);
 • dostęp do niezbędnych badań diagnostycznych oraz laboratoryjnych;
 • profilaktyczne kontrole stomatologiczne oraz szczepienia ochronne przeciwko grypie.

Pakiet medyczny INTER Vision Silver

Co jasne, każdy kolejny wariant pakietu INTER Vision posiada bardziej rozbudowany zakres. Drugą alternatywą jest pakiet medyczny Silver, który poza wymienionymi świadczeniami gwarantuje:

 • dzienny zasiłek szpitalny w ramach ubezpieczenia zdrowotnego (100 złotych dziennie);
 • gwarancję zapewnienia środków pomocniczych (np. okularów, aparatów słuchowych, kul);
 • dostęp do zachowawczego leczenia dentystycznego oraz refundację leczenia paradontozy;
 • zwrot kosztów leczenia ortodontycznego u dzieci.

Pakiet medyczny INTER Vision Gold

pakiet medyczny Gold to trzecia, którego zakres obejmuje:

 • ambulatoryjne zabiegi odczulające;
 • testy alergiczne z krwi;
 • zwiększenie dziennego zasiłku szpitalnego (do 150 złotych dziennie);
 • zwrot kosztów zakupu lekarstw (do 500 złotych).

Pakiet medyczny INTER Vision Diamond

Ostatnia i zarazem najszersza wersja pakietu medycznego dla firm to ubezpieczenie zdrowotne INTER Diamond. Jego zawartość składa się ze wszystkich wymienionych świadczeń, a także:

 • darmowej rehabilitacji w ramach prywatnej opieki medycznej;
 • dziennego zasiłku szpitalnego w wysokości aż 200 złotych;
 • refundacji wydatków na zakup lekarstw (do 70 złotych);
 • dodatkowego dostęp do leczenia psychoterapeutycznego (20 sesji rocznie).

Pakiety medyczne dla firm INTER Ubezpieczenia – Podsumowanie

Choć firma INTER Polska oferuje tylko dwa pakiety, jej oferta jest naprawdę ciekawa. Warto podkreślić, że ubezpieczenie zdrowotne INTER Zdrowie można zakupić w dwóch wariantach, a polisę INTER Vision aż w siedmiu. Dzięki temu firma uzyska dostęp do opieki medycznej na warunkach, które będą odpowiadać wszystkim pracownikom!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?