Pakiety medyczne dla firm PZU

Grupowe pakiety medyczne dla firm stanowią najlepszy sposób na to, aby zagwarantować pracownikom dodatkową ochronę. Nic więc dziwnego, że obecnie nawet małe i średnie przedsiębiorstwa zapewniają swojej kadrze dostęp do takich świadczeń. Na rynku można znaleźć podmioty specjalizujące się w sprzedaży abonamentów tego typu. Jednak pakiety medyczne dla firm są dostępne również w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. Nawet firma PZU umożliwia obecnie zakup takich świadczeń. Jaki zakres mają pakiety medyczne dla firm PZU i co warto o nich wiedzieć?

O firmie PZU

Firmy PZU nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to największe towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce, które już od niemal 100 lat prowadzi swoją działalność. Władze PRL podjęły nawet decyzję o pełnym upaństwowieniu PZU. Dopiero po transformacji ustrojowej asekurator ponownie przeszedł proces prywatyzacji, choć do dzisiaj część udziałów PZU pozostaje własnością skarbu państwa.

Na ten moment firma PZU pozostaje jednym z najsilniejszych graczy na rynku ubezpieczeń. Co prawda, ostatnie lata przyniosły spadek jej pozycji, ale duża rozpoznawalność i renoma utrzymują asekuratora na szczycie branży.

Pakiety medyczne PZU dla firm – oferta

W aktualnej ofercie PZU dla firm można znaleźć zarówno ubezpieczenia grupowe, jak i ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli chodzi o tę drugą kategorię, asekurator kładzie duży nacisk na dopasowanie oferty do wymagań poszczególnych klientów. Oznacza to, że przedstawiciele firmy mogą skontaktować się z PZU i poprosić o dostosowanie pakietu do określonych założeń.

Jeśli chodzi o zaplecze logistyczne, firma PZU wypada całkiem nieźle. Asekurator posiada bowiem kilkadziesiąt własnych centrów opieki medycznej na terenie całej Polski. Rozmieszczenie placówek medycznych PZU sprawia, że można je odnaleźć niemal w każdym mieście wojewódzkim. Dzięki temu uzyskanie pomocy lekarskiej nie powinno stanowić większego problemu.

Na ten moment standardowa oferta PZU obejmuje cztery różne warianty pakietów medycznych. Asekurator deklaruje, że każdy z nich powstał na podstawie doświadczeń i opinii przekazanych przez pacjentów. Dlatego warto przyjrzeć się nieco bliżej poszczególnym świadczeniom i poprosić o dostosowanie pakietu medycznego do określonych założeń.

Pakiet medyczny Standard

Pierwszą i zarazem najmniej rozbudowaną wersją jest pakiet medyczny Standard. Jego posiadacze mogą korzystać ze świadczeń, takich jak:

  • nielimitowane wizyty u lekarzy o 16 różnych specjalizacjach (w tym: alergolog, dermatolog, gastrolog, ginekolog, kardiolog, neurolog, okulista, urolog i inni);*
  • podstawowe badania diagnostyczne (22 dostępne badania + 15% zniżki na nierefundowane świadczenia);
  • zabiegi ambulatoryjne;
  • bezpłatny przegląd stomatologiczny (raz w roku);
  • 20% zniżki na zabiegi stomatologii zachowawczej.

*PZU zapewnia pacjentom gwarantowany termin wizyty. Oznacza to, że gdy pacjent zgłosi chęć skorzystania z pomocy lekarza, asekurator musi zadbać o szybkie umówienie konsultacji. W przypadku lekarza rodzinnego, pediatry oraz internisty – gwarantowany termin wizyty wynosi 24 godziny. Jeśli chodzi o pomoc lekarzy specjalistów, tutaj maksymalny termin oczekiwania to 5 dni roboczych.

Pakiet medyczny Komfort

Nieco bardziej wymagające osoby powinny wybrać pakiet medyczny określany jako Komfort. Jego zakres obejmuje wszystkie świadczenia zawarte w pakiecie Standard. Dodatkowo osoba objęta ochroną może liczyć na:

  • nielimitowane wizyty u lekarzy o 25 różnych specjalizacjach (w tym dodatkowo: pulmonolog, hepatolog, hematolog, audiolog, anestezjolog, onkolog);
  • bezpłatny dostęp do aż 173 bezpłatnych badań diagnostycznych (+ 15% zniżki na inne badania);
  • dwie wizyty domowe rocznie w ramach opieki medycznej;
  • bezpłatne szczepienia ochronne przeciwko grypie sezonowej oraz tężcowi.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Pakiet medyczny Komfort Plus

Jak można się łatwo domyślić, pakiet medyczny Komfort Plus to rozszerzona wersja opisanego wyżej świadczenia. W tym przypadku gwarantowana opieka medyczna obejmuje:

  • nielimitowane wizyty u lekarzy o 29 różnych specjalizacjach (dodatkowo: radiolog, wenerolog, lekarz chorób zakaźnych oraz neurochirurg);
  • możliwość odbycia konsultacji lekarskich z psychiatrą (4 bezpłatne wizyty w roku);
  • dodatkowe badania diagnostyczne (łącznie 309 badań);
  • wszystkie oferowane zabiegi ambulatoryjne;
  • dodatkowe dwie wizyty domowe rocznie (łącznie 4 wizyty na rok).

Pakiet medyczny Optimum

Zdecydowanie najbardziej rozbudowanym z pakietów medycznych oferowanych przez PZU jest pakiet Optimum. Jego zakres uwzględnia niemal wszystkie usługi oferowane w placówkach asekuratora. Są to między innymi:

  • nielimitowany dostęp do wszystkich 33 lekarzy specjalistów (dodatkowo: proktolog, chirurg naczyniowy, specjalista ds. rehabilitacji, traumatolog);
  • dodatkowe konsultacje lekarskie z psychologiem (4 wizyty w roku);
  • wszystkie badania diagnostyczne (łącznie 378 badań);
  • dodatkowa szczepionka ochronna przeciwko WZW typu A i B;
  • profesjonalna rehabilitacja ambulatoryjna (w tym zabiegi fizjoterapii).

Pakiety medyczne dla firm PZU – oferta dla pracowników Alior Banku

Jako ciekawostkę można tutaj podać fakt, że firma PZU jest jednym z głównych udziałowców Alior Banku. Dlaczego warto o tym wspomnieć? Ponieważ wszyscy pracownicy Alior Banku mogą skorzystać ze specjalnych pakietów medycznych PZU.

Mają one wyjątkowo szeroki zakres ochrony, a ponadto opieka medyczna przysługuje zarówno pracownikowi, jak i jego najbliższym. Co dokładnie skrywa w sobie pakiet medyczny PZU dla Alior Banku?

Przede wszystkim jego posiadacze mogą całodobowo przez 7 dni w tygodniu rezerwować wizyty lekarskie i badania. Aby nie zapomnieć o zamówionej usłudze, pacjenci otrzymują dodatkowe powiadomienia SMS z terminem wizyty. Jeżeli chodzi o konsultacje lekarskie, zakres pakietu jest naprawdę szeroki. Gwarantowana ochrona zapewnia bowiem dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz kilkudziesięciu różnych specjalistów. Pracownicy uzyskują także możliwość wykonania wszystkich najważniejszych badań diagnostycznych oraz zabiegów ambulatoryjnych.

Co istotne, opieka medyczna dla pracowników Alior Banku obejmuje również dodatkowe świadczenia, takie jak:

  • prowadzenie ciąży;
  • dopłatę do uczestnictwa w szkole rodzenia;
  • możliwość nielimitowanego korzystania z prywatnej opieki medycznej w ramach wizyt domowych;
  • bezpłatne korzystanie z usług stomatologów i szerokiego wachlarza zabiegów stomatologicznych;
  • dodatkowe 10% zniżki na wszystkie zabiegi świadczone w jednej z placówek medycznych PZU.

Jak widać, zakres udzielanej ochrony jest naprawdę szeroki. To sprawia, że oferta dla pracowników Alior Banku staje się szczególnie korzystna. Rzecz jasna ze wszystkich opisanych świadczeń można skorzystać bezpośrednio na terenie placówek medycznych PZU.

Pakiety medyczne dla firm PZU – Podsumowanie

Pakiety medyczne dla firm sprzedawane przez PZU są dostępne w czterech standardowych wariantach. Droższe wersje abonamentu zapewniają dostęp do kompleksowej opieki medycznej, a ponadto obejmują liczne badania diagnostyczne oraz laboratoryjne. Co istotne, przedstawiciele firmy mogą również zwrócić się do PZU z prośbą o dostosowanie zakresu ochrony. Dzięki temu można uzyskać dostęp do ściśle dopasowanego świadczenia. Na szczególną uwagę zasługują także pakiety medyczne dla pracowników Alior Banku. Ich zakres jest znacznie szerszy niż w przypadku innych pakietów medycznych, co zapewnia pracownikom wyższy poziom bezpieczeństwa. Jeżeli więc ktoś pracuje dla Alior Banku, wybór dedykowanego abonamentu wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?