Pakiety medyczne dla firm LUX MED

Grupa LUX MED to jeden z największych podmiotów w Polsce, który zajmuje się świadczeniem prywatnych usług medycznych. Dzięki dużej liczbie dostępnych placówek oraz szerokiej ofercie firma może zapewnić najwyższą jakość świadczeń lekarskich. Jakie pakiety medyczne dla firm LUX MED widnieją w jej asortymencie?

O firmie LUX MED

Grupa LUX MED powstała w 2007 roku na skutek fuzji między kilkoma podmiotami świadczącymi usługi medyczne. Takie połączenie było bardzo istotnym krokiem, gdyż pozwoliło nowej firmie na zwiększenie swojego zasięgu i rozszerzenie oferty.

Przez następne lata grupa skupiła się przede wszystkim na rozwijaniu dostępnych świadczeń dla firm. Dlaczego? Ponieważ oferowane pakiety medyczne dla firm są przystosowane do potrzeb klientów biznesowych. Szeroka baza punktów stacjonarnych sprawia, że grupa LUX MED może obsługiwać tysiące pacjentów dziennie. Zgodnie z najnowszymi statystykami łączna liczba przyjętych pacjentów przekracza 2 miliony!

Oferta pakietów medycznych dla firm LUX MED

Aktualnie oferta LUX MED dla firm obejmuje pakiety o bardzo zróżnicowanych warunkach. Można je podzielić na trzy główne kategorie:

  • pakiety medyczne dla firm jednoosobowych (JDG);
  • abonamenty dla małych i średnich firm (zatrudniających od 2 do 50 pracowników);
  • pakiety medyczne dla firm i przedsiębiorstw z dużą kadrą (powyżej 50 pracowników).
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Pierwszym krokiem przy zakupie ubezpieczenia zdrowotnego będzie więc znalezienie świadczenia, które odpowiada charakterowi prowadzonej działalności. Następnie trzeba wybrać odpowiedni typ pakietu. Na ten moment w asortymencie grupy znajduje się aż 8 różnych wersji pakietów dla firm. Są to odpowiednio abonamenty:

  • Basic;
  • Standard;
  • Comfort i Comfort Plus;
  • Complex i Complex Plus;
  • Premium;
  • Medycyna Pracy.

Dokładnie omówienie warunków i zakresu ze szczegółami jakie pakiety medyczne dla firm LUX MED są w ofercie, można znaleźć w niniejszej tabelce:

<tabela>

Pakiety medyczne dla firm LUX MED – Podsumowanie

Firma LUX MED może pochwalić się naprawdę szeroką ofertą pakietów medycznych dla firm. Takie świadczenia są dostępne zarówno dla firm jednoosobowych, jak i małych oraz dużych przedsiębiorstw. Co więcej, poszczególne pakiety można kupić aż w 8 różnych wariantach. Dzięki temu znalezienie odpowiedniego świadczenia dla pracowników staje się znacznie łatwiejsze. Nic więc dziwnego, że tak wiele firm postanawia skorzystać z usług właśnie tego asekuratora!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?