Pakiety medyczne dla firm Compensa

Grupowe abonamenty medyczne to świadczenia przeznaczone dla co najmniej kilku osób. W tej kategorii szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się firmowe pakiety medyczne, które obejmują ochroną wszystkich pracowników danego przedsiębiorstwa. Obecnie na rynku można znaleźć kilkanaście firm prowadzących sprzedaż takich świadczeń. Jedną z nich jest grupa Compensa. Jakie Pakiety medyczne dla firm Compensa znajdziesz w ofercie?

O firmie Compensa

Grupa Compensa pojawiła się na Polskim rynku w 1990 roku. Jej powstanie było wynikiem inicjatywy podjętej przez międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Vienna Insurance Group. Od samego początku działalności grupa Compensa należy do struktur VIG.

Przynależność do międzynarodowego koncernu ma jednak swoje zalety. Vienna Insurance Group to uznana marka oferująca sprawdzone produkty ubezpieczeniowe. Dlatego wszystkie spółki należące do struktur VIG muszą dbać o odpowiednio wysoką jakość świadczonych usług. Grupa Compensa jest tego najlepszym przykładem, ponieważ cieszy się ona opinią profesjonalnego i rzetelnego asekuratora.

Warto zatem podkreślić, że grupa Compensa jest towarzystwem ubezpieczeniowym. Tym samym pakiety medyczne nie są jej jedynymi świadczeniami, lecz tylko częścią posiadanego asortymentu. Jeżeli chodzi o podmioty specjalizujące się w sprzedaży i obsłudze pakietów medycznych dla firm, są to między innymi firmy:

Pakiety medyczne – oferta firmy Compensa

Aktualnie grupa Compensa, podobnie jak wielu innych asekuratorów, prowadzi sprzedaż świadczeń dotyczących ochrony życia i zdrowia. Takie produkty dzielą się na ubezpieczenia zdrowotne przeznaczone dla osób prywatnych, a także ubezpieczenia oraz pakiety medyczne dla firm.

Na czym polega różnica? Otóż ubezpieczenia gwarantują otrzymanie rekompensaty finansowej w razie śmierci lub choroby osoby objętej ochroną. Natomiast pakiety medyczne dotyczą przede wszystkim kwestii organizacji leczenia. Dzięki nim pracownicy mogą korzystać z prywatnej opieki medycznej, a co za tym idzie – uzyskują oni szybszy dostęp do konsultacji lekarskich. Pakiety medyczne są więc idealnym rozwiązaniem pod względem ochrony zdrowia.

Pakiety medyczne Compensa dla firm

Oferta grupy Compensa obejmuje dwa różne rodzaje pakietów medycznych. Pierwszą kategorię stanowią pakiety sprzedawane w ramach programu Zdrowie. Natomiast drugą grupę tworzą pakiety MULTI Zdrowie. Czym różnią się te świadczenia?

Pakiet medyczny Compensa Zdrowie

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Ze względu na to, że grupa Compensa jest towarzystwem ubezpieczeniowym, a nie podmiotem medycznym – nie dysponuje ona własnymi placówkami stacjonarnymi. Dlatego włodarze firmy nawiązali współpracę z podmiotami specjalizującymi się w świadczeniu prywatnej opieki medycznej. Do grona jej partnerów należy choćby LUX MED, czyli jedna z największych firm działających w branży niepublicznych świadczeń medycznych.

Osoby objęte ochroną poprzez pakiet medyczny Compensa Zdrowie mogą więc korzystać z placówek medycznych należących do firmy LUX MED. Warto tutaj zaznaczyć, że szczegółowy zakres dostępnych świadczeń zależy od wybranego wariantu świadczenia.

Warianty pakietu Zdrowie

<tabelka>

Pakiet medyczny Compensa MULTI Zdrowie

Drugim z dostępnych świadczeń jest pakiet medyczny MULTI Zdrowie. Jego zakres ochrony oraz ogólne warunki są dość podobne do opisanego wyżej pakietu. Tutaj również pracownicy mogą korzystać z opieki medycznej świadczonej za sprawą prywatnych placówek medycznych. Szczególnie dużą zaletą pakietu MULTI Zdrowie jest bezgotówkowy dostęp do opieki i szeroki zakres badań lekarskich.

Co istotne, podczas choroby liczy się przede wszystkim czas. Im szybciej zostanie udzielona pomoc lekarska, tym lepiej dla pacjenta. Dlatego pakiet MULTI Zdrowie zapewnia gwarancję terminowego przyjęcia. Osoby objęte taką ochroną mogą uzyskać pomoc internisty w ciągu 1 dnia od zgłoszenia problemu. Jeżeli zaś chodzi o specjalistyczne konsultacje lekarskie lub profesorskie, maksymalny czas przyjęcia wynosi 5 dni roboczych.

Warianty pakietu MULTI Zdrowie

<tabelka>

Pakiety medyczne dla firm Compensa – Podsumowanie

Pakiety medyczne oferowane przez firmę Compensa są realizowane we współpracy z sieciami placówek medycznych. Dzięki temu asekurator może zapewnić swoim klientom szybki dostęp do opieki medycznej oraz profesjonalne konsultacje lekarskie. Aktualna oferta Compensy obejmuje dwa pakiety – Zdrowie oraz MULTI Zdrowie. Na szczęście każdy z nich jest dostępny w kilku różnych wariantach, co ułatwia dostosowanie poziomu ochrony. Co więcej, pracownicy mogą odpłatnie rozciągnąć uzyskaną ochronę na swoich bliskich i członków rodziny. Dzięki temu pakiety medyczne Compensa zapewniają kompleksowe bezpieczeństwo i gwarancję otrzymania opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?