Pakiety medyczne dla firm Allianz

Dostęp do prywatnej opieki lekarskiej jest w dzisiejszych czasach niezwykle pożądany. Dlatego coraz więcej firm stawia na pakiety medyczne, które zapewniają kompleksową ochronę wszystkim zatrudnionym pracownikom. Takie świadczenia z jednej strony są ciekawym dodatkiem do pensji, a z drugiej wpływają na poprawę prestiżu firmy. Warto jednak pamiętać, że pakiety medyczne nie są sobie równe. Jakie pakiety medyczne dla firm Allianz można aktualnie znaleźć w ofercie?

O firmie Allianz

Firma Allianz to znana marka na rynku ubezpieczeń. Jej korzenie sięgają końca XIX wieku, gdyż powstała ona w 1890 roku w niemieckim Monachium. Historia grupy Allianz liczy więc grubo ponad 100 lat. W tym czasie asekurator zbudował swoją pozycję na rynku i zyskał imponujące grono klientów.

Jak każde towarzystwo ubezpieczeniowe, firma Allianz specjalizuje się w sprzedaży różnych polis. Są to zarówno ubezpieczenia indywidualne, jak i polisy grupowe. Tym samym firma Allianz jest podmiotem prowadzącym szeroko rozumianą działalność w zakresie pakietów medycznych dla firm. Warto mieć tę zależność na uwadze. Dlaczego? Ponieważ firma nie prowadzi działalności ukierunkowanej tylko na ubezpieczenia zdrowotne i nie dysponuje swoimi placówkami ochrony zdrowia. Aby umożliwić klientom realizację takich świadczeń, Allianz współpracuje z firmami, które posiadają sieć placówek medycznych na terenie całego kraju. Do grona jej partnerów należą między innymi:

Dzięki takiej współpracy asekurator może zapewnić kompleksową ochronę dla firm i swobodny dostęp do świadczeń medycznych!

Allianz Opieka Zdrowotna – warunki pakietu medycznego dla firm

Jedynym pakietem medycznym w ofercie asekuratora jest świadczenie określane jako Allianz Opieka Zdrowotna. Pod względem warunków przypomina ono grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Jednak przy bliższym zapoznaniu się z jego zapisami można dostrzec elementy typowe dla pakietów medycznych.

Przede wszystkim pakiet Allianz Opieka Zdrowotna jest dostępny w sześciu różnych wariantach ochrony. Dzięki temu zarząd firmy może wybrać taką odmianę pakietu, która będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla pracowników. Aby lepiej zobrazować różnice między poszczególnymi wariantami pakietu, warto pokrótce opisać ich warunki.

Pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna Premium

Każdy pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna zapewnia dostęp do kilku naprawdę przydatnych usług. Nawet najbardziej podstawowy wariant świadczenia (pakiet Premium) obejmuje między innymi:

 • darmowe wizyty u lekarzy specjalistów (m.in.: chirurga, dermatologa, ginekologa, neurologa, okulisty, urologa);
 • pomoc lekarzy specjalistów dla dzieci (np. chirurg, kardiolog, neurolog dziecięcy);
 • prowadzenie ciąży i pomoc położnej;
 • dostęp do podstawowych świadczeń ambulatoryjnych;
 • wybrane badania diagnostyczne i obrazowe (np. RTG, USG);
 • szybki dostęp do szczepienia przeciwko grypie sezonowej;
 • możliwość rezerwacji wizyt lekarskich bez wychodzenia z domu (przez internet).

Warto również nadmienić, że posiadacze pakietu otrzymują określony rabat na zakup świadczeń zdrowotnych, które nie są refundowane.

Pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna Komfort

Osoby objęte ochroną w ramach pakietu Komfort mogą liczyć na świadczenia, takie jak:

 • bezpłatny dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i internistów (możliwość przeprowadzenia badań lekarskich);
 • dodatkową diagnostykę krwi w kierunku miażdżycy, cukrzycy oraz innych schorzeń;
 • rozszerzony wykaz refundowanych badań diagnostycznych;
 • profilaktyczny przegląd stanu zdrowia (dwa razy w roku).

W porównaniu do pakietu Premium – ubezpieczenie zdrowotne Komfort obejmuje tylko część opisanych wyżej konsultacji specjalistycznych. Natomiast każde kolejne świadczenie cechuje się większą dostępnością takich usług.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna Optimum

Jak sama nazwa wskazuje, pakiet Optimum ma zapewnić optymalny zakres ochrony. W jego skład wchodzą między innymi:

 • limitowane wizyty domowe (dwie wizyty w roku);
 • możliwość skorzystania z usług lekarza dyżurnego;
 • rozszerzone zabiegi ambulatoryjne;
 • bardziej zaawansowane badania laboratoryjne i diagnostyczne;
 • pokrycie kosztów tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna Maximum

Osobom o nieco większych wymaganiach warto polecić ubezpieczenie zdrowotne oznaczone jako Maximum. Zakres tego pakietu obejmuje wszystkie wymienione wyżej świadczenia, a także:

 • rozszerzoną dostępność lekarzy specjalistów (np. onkologa, chirurga onkologa, hipertensjologa);
 • konsultacje profesorskie w trakcie leczenia (opieka medyczna lekarza z tytułem naukowym profesora);
 • nielimitowane wizyty domowe (asekurator zapewnia także opiekę pielęgniarki i pomoc domową po hospitalizacji);
 • dodatkową szczepionkę przeciw tężcowi (zwrot kosztów szczepionki oraz szczepienia).

Pakiet medyczny Allianz Opieka Zdrowotna Prestige VIP

Najbardziej rozbudowany pakiet medyczny Allianz dla firm nosi wymowną nazwę Prestige VIP. Nie można jednak zaprzeczyć, że jest to świadczenie, które zapewnia niemal nieograniczoną organizację i pokrycie kosztów leczenia. Obejmuje ono:

 • pełen dostęp do lekarzy specjalistów (np. geriatry, dietetyka, proktologa, seksuologa);
 • dodatkową możliwość skorzystania z usług psychiatry lub psychologa w trudnych momentach życia;
 • konsultacje profesorskie przed leczeniem i w jego trakcie;
 • nielimitowany pakiet świadczeń domowych (np. opieka pielęgniarki, dostarczenie leków);
 • możliwość darmowego zapisania się do szkoły rodzenia (przy okazji prowadzenia ciąży);
 • pełen pakiet badań diagnostycznych, laboratoryjnych oraz obrazowych (szeroki zakres poszczególnych badań);
 • wszystkie 60 zabiegów ambulatoryjnych;
 • pełen pakiet usług w ramach profilaktycznego przeglądu zdrowia.

Opieka Zdrowotna Rodzic

Pakiet Rodzic to świadczenie inne od wszystkich pozostałych. Obejmuje on tylko wybrane usługi z wymienionych wyżej pakietów.

Pozostałe pakiety medyczne dla firm Allianz

Przedstawione pakiety medyczne dla firm Allianz to nie wszystko. W ofercie asekuratora można znaleźć również inne świadczenia. Jednym z nich jest choćby grupowe ubezpieczenie zdrowotne Allianz Rodzina. Dzięki niemu ochrona może zostać rozciągnięta na członków najbliższej rodziny.

Asekurator prowadzi także sprzedaż polis turystycznych. Zapewniają one zwrot kosztów leczenia za granicą oraz ewentualne odszkodowanie na wypadek pobytu w szpitalu. Co ważne, takie ubezpieczenia zdrowotne można łatwo kupić bez wychodzenia z domu. Asekurator umożliwia bowiem zawarcie umowy przez internet.

Pakiety medyczne dla firm Allianz – Podsumowanie

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz posiada w swojej ofercie pakiety medyczne o nazwie Opieka Zdrowotna. Są to świadczenia przeznaczone dla małych, średnich i dużych firm. Pakiety można zakupić w kilku wariantach, a każdy z nich zapewnia pracownikom inny zakres ochrony. Co istotne, zamówienie takich świadczeń nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy tylko wypełnić formalności przez internet!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Dostawcy usług medycznych

Pakiety medyczne dla firm - co warto wiedzieć?

Wszystkie korzyści uzyskiwane przez pracowników z tytułu wykonywanej pracy są określane mianem przychodów. Co jasne, najważniejszym przychodem dla każdej zatrudnionej osoby jest comiesięczne wynagrodzenie. Jednak dzisiaj pracodawcy poza standardową wypłatą często gwarantują swoim pracownikom również inne świadczenia. Jednym z nich mogą być pakiety medyczne, które uprawniają daną osobę do darmowego korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej. Tutaj pojawia się więc pytanie – czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące tego zagadnienia.

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny jest przychodem pracownika?

Świadczenia z zakresu prywatnej opieki medycznej stały się normą we współczesnym biznesie. Liczne firmy zapewniają swoim pracownikom możliwość korzystania z niepublicznych usług lekarskich. Dostęp do takich świadczeń pozwala na szybsze uzyskanie diagnozy i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Toteż nawet osoby samozatrudnione i prowadzące własną działalność gospodarczą chętnie zamawiają pakiety medyczne dla siebie. Tutaj jednak pojawia się ważne pytanie – czy osoba samozatrudniona (mikroprzedsiębiorca) może wliczyć cenę pakietu w koszty prowadzenia firmy? W jaki sposób organy podatkowe zinterpretowały to zagadnienie?

Czytaj więcej o Czy pakiet medyczny może stanowić koszt firmy u samozatrudnionych?

Przyznawanie pracownikom dodatkowych benefitów stanowi coraz powszechniejszą praktykę we współczesnym biznesie. Przykładowo, wszystkie osoby zatrudnione w danej firmie mogą zostać objęte specjalnym pakietem medycznym. Dzięki niemu pracownicy zyskują prawo do darmowego korzystania z prywatnej opieki lekarskiej. Co ciekawe, wraz z pojawieniem się pakietów medycznych – rozgorzał spór dotyczący ich rozliczania i ewentualnego opodatkowania. Czy pakiety medyczne są opodatkowane? Na jakiej podstawie należy je rozliczyć?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są opodatkowane?

Pakiet medyczny to specjalny rodzaj abonamentu zdrowotnego dla firm. Dzięki niemu pracodawca może objąć swoich pracowników prywatną opieką lekarską. Jednak taka możliwość rodzi pewne zobowiązania dotyczące kwestii podatkowych. Przez kilka lat rozliczanie pakietów medycznych budziło wiele wątpliwości i sporów między pracodawcami a organami podatkowymi. Niektóre z nich znalazły nawet finał na drodze sądowej. Obecnie wiadomo już znacznie więcej na temat rozliczania takich usług. Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Czytaj więcej o Czy pakiety medyczne są ozusowane?

Zakup firmowego pakietu medycznego może okazać się naprawdę dobrą inwestycją. W ten sposób pracodawca zapewnia swoim pracownikom możliwość lepszego zadbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Co istotne, pakiety medyczne w świetle najnowszego orzecznictwa stanowią tzw. nieodpłatne świadczenie wynikające ze stosunku pracy. Oznacza to, że są one częścią przychodu każdego pracownika. Tym samym pracodawca musi rozliczyć koszty ich zakupu. Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Czytaj więcej o Jak rozliczyć pakiety medyczne dla pracowników?

Kiedy dany pracownik zostaje zwolniony lub sam podejmuje decyzję o odejściu z firmy, traci wszystkie posiadane dotychczas benefity. Tym samym nie może on już dłużej korzystać z pakietu medycznego, który jest finansowany przez pracodawcę. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jednym z dostępnych rozwiązań jest kontynuacja pakietu medycznego dla firm. Na czym ona polega i jakie podmioty oferują taką możliwość?

Czytaj więcej o Które firmy posiadają oferty kontynuacji pakietu medycznego?

Prywatna opieka zdrowotna jest we współczesnym biznesie coraz popularniejszym udogodnieniem. Kiedyś takie świadczenia były standardem jedynie w największych przedsiębiorstwach i korporacjach. Natomiast dzisiaj pakiety medyczne dla pracowników pojawiają się nawet w małych i średnich firmach. Po części wynika to z rosnącej dostępności takich świadczeń. Pakiety medyczne dla firm widnieją obecnie w ofertach wielu towarzystw ubezpieczeniowych oraz podmiotów świadczących usługi w tym zakresie. Co warto o nich wiedzieć? Czy takie pakiety rzeczywiście są opłacalne? Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – co warto wybrać?

Czytaj więcej o Ubezpieczenie zdrowotne czy pakiet medyczny – czym się różnią?