Ubezpieczenie turystyczne do Włoch

Podróż do Włoch może być spełnieniem marzeń. Sięgający historią czasów antycznych Rzym, bajeczna Wenecja, romantyczna Werona, renesansowa Florencja czy malownicza Toskania – Włochy to kraj, który oferuje wiele wspaniałych miejsc do odwiedzenia. Aby wyjazd do Italii był całkowicie udany, warto pamiętać o wykupieniu dobrego ubezpieczenia turystycznego. Jaka polisa będzie najlepsza? Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę i jakie ubezpieczenie turystyczne do Włoch wybrać!

​Włochy – informacje MSZ

 • Włochy są krajem bezpiecznym dla podróżujących.
 • W dużych miastach i kurortach turystycznych istnieje ryzyko związane z kradzieżami, włamaniami do samochodów, napaściami.
 • Włochy środkowe zagrożone są ryzykiem trzęsień ziemi.
 • Ze względu na epidemię koronawirusa mogą pojawić się utrudnienia w podróży – warto śledzić aktualne informacje dotyczące obostrzeń.
 • Ostrzeżenia przed wyjazdem do Włoch można znaleźć na stronach internetowych MSZ.

​Podróż do Włoch – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Podczas zagranicznego wyjazdu turysta narażony jest na wiele niebezpiecznych sytuacji. Zaostrzenie choroby, wypadek, uraz podczas uprawiania sportów, kradzież bagażu podróżnego – to tylko przykłady losowych zdarzeń, które mogą dotknąć podróżnika za granicą. Wielu z nim trudno zapobiec, ale można zmniejszyć ryzyko ich skutków. W tym celu wystarczy zakupienie ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy, której celem jest ochrona podróżującego podczas pobytu za granicą. Polisa ta umożliwia pokrycie kosztów zdarzeń, a także uzyskanie odszkodowania za doznane szkody.

O wykupieniu polisy podróżne warto pamiętać także przed wyjazdem do Włoch. Wprawdzie ubezpieczenie turystyczne nie jest wtedy obowiązkowe, ale jednak pozwala ono na otrzymanie pomocy w tych sytuacjach, jakie mogą pojawić się w trakcie pobytu za granicą.

Polisę do Włoch można wykupić w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych, dlatego przed zawarciem umowy zawsze warto sprawdzić różne propozycje. Dzięki temu można wybrać najkorzystniejszą polisę, a także dopasować ją do charakteru wyjazdu i swoich potrzeb. Sprawdź, na co należy zwrócić największą uwagę, wybierając ubezpieczenie turystyczne do Włoch!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje we Włoszech?

Aby wakacje we Włoszech były udane, warto poświęcić czas na sprawdzenie polis oferowanych w różnych towarzystwach. Dobra polisa to taka, która odpowiada wymaganiom ubezpieczonego i zapewnia mu jak najszerszy profil ochrony, aby mógł on spać spokojnie.

Przy poszukiwaniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Włoch warto uwzględnić poniższe kwestie:

1. Cel wyjazdu

Najczęściej do Włoch podróżujemy w celach turystycznych. Polisa zapewnia wtedy ochronę podczas zwiedzania i wypoczynku.

Gdy podróż ma być uzupełniona o uprawianie sportów, na przykład jazdę na nartach, snowboardzie, nurkowanie oraz inne sporty wysokiego ryzyka i sporty ekstremalne, konieczne jest wybranie specjalnego wariantu polisy.

Dostępne są także specjalne polisy turystyczne dla osób wyjeżdżających do pracy do Włoch.

2. Zakres ubezpieczenia

Polisy turystyczne zapewniają szeroką ochronę, ale wymagają wtedy dokupienia dodatkowych opcji, tak zwanych klauzul. Podstawowa polisa nie pokryje zatem kosztów wszystkich zdarzeń.

Podstawowy zakres polisy podróżnej obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty transportu medycznego.
 • Zwrot kosztów akcji ratowniczych i poszukiwawczych.
 • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Gdy podróżnik chciałby otrzymać szerszą ochronę ubezpieczeniową, może on skorzystać z polis dodatkowych. Co wybrać, by uzyskać większe bezpieczeństwo podczas wyjazdu?

Przy podróży do Włoch warto wykupić ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie bagażu od jego kradzieży, zagubienia lub zniszczenia.

Dodatkowo osoby planujące wyjazd o charakterze sportowym lub chcące uzupełnić zwiedzanie uprawianiem sportów powinny zdecydować się na polisę w wariancie sportowym. Podwyższa ona limity kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego, a także pozwala na ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz włącza OC sportowe, czyli polisę, która pokrywa koszty szkód wyrządzonych podczas uprawiania sportów. Polisy obejmują różne sporty – przed wykupieniem ubezpieczenia warto sprawdzić ich listę.

Osoby przewlekle chore powinny pamiętać o tym, by zaznaczyć tę opcję przy wyborze ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu mogą otrzymać szerszą ochronę przy pogorszeniu stanu zdrowia.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Suma ubezpieczenia

Przy wybieraniu właściwego ubezpieczenia turystycznego duże znaczenie ma również suma ubezpieczenia, która określana jest także jako suma gwarancyjna. Wskazuje ona na maksymalną sumę, do której ubezpieczyciel pokrywa powstałe koszty.

Suma ubezpieczenia ma szczególne znaczenie w przypadku kosztów leczenia, ratownictwa i transportu medycznego, a także NNW, OC oraz ubezpieczenia bagażu. Im wyższa suma gwarantowana ubezpieczenia, tym lepsza ochrona. Gdy będzie ona za niska w stosunku do powstałych kosztów, nadwyżkę musi pokryć osoba ubezpieczona.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Włoch?

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Włoch można kupić w cenie rozpoczynającej się od około 3,5 zł za jeden dzień ochrony! Najdroższe polisy mogą kosztować nawet ponad 50 zł dziennie.

Wybór właściwej oferty powinien być związany z zakresem ochrony ubezpieczeniowej, dlatego przy jej poszukiwaniu nie warto kierować się tylko najniższą ceną. Często wystarczy dopłata 1-2 zł dziennie, aby polisa podróżna zapewniła znacznie lepszą ochronę!

Aby zapoznać się z kosztami ubezpieczeń, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych, które podliczają wysokość składki w wielu towarzystwach jednocześnie. Za pomocą kalkulatora można sprawdzić ceny, zakres ochrony i sumy gwarancyjne, a także zapoznać się z OWU – ogólnymi warunkami umowy. Następnie, na podstawie analizy, można wybrać najlepszą polisę turystyczną do Włoch i wykupić ją bezpośrednio na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Włoch?

Właściwie dobrane ubezpieczenie turystyczne do Włoch zapewnia podróżnemu pełną ochronę nawet w najmniej spodziewanych sytuacjach. Stąd też bardzo istotne jest dopasowanie polisy do charakteru podróży i własnych wymagań.

Ubezpieczenie turystyczne pokrywa poniższe koszty:

 • Koszty leczenia – w ramach wizyt lekarskich i pobytów w szpitalu, a także koszty zabiegów, operacji, leków, leczenia stomatologicznego.
 • Ubezpieczenie dla osób z chorobami przewlekłymi – dodatkowa opcja dla osób chorujących przewlekle.
 • Koszty transportu medycznego – ubezpieczyciel płaci za transport medyczny do Polski, w tym także za transport ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.
 • Koszty akcji ratowniczych i poszukiwawczych – polisa ma szczególne znaczenie w przypadku osób uprawiających sporty, między innymi sporty zimowe, wodne.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków – pokrywa koszty związane z nieszczęśliwymi wypadkami, między innymi leczenia, rehabilitacji, utraconych zarobków.
 • Pakiet Assistance – ubezpieczenie zapewnia pomoc w podróży, między innymi usługi tłumacza, opiekunki dla dziecka, prawnika, kierowcy.
 • OC w życiu prywatnym – polisa pokrywa koszty na mieniu i koszty osobowe powstałe w wyniku zdarzeń wywołanych przez osobę ubezpieczoną.
 • Ubezpieczenie bagażu – dzięki niemu ubezpieczony może otrzymać odszkodowanie, gdy doszło do utraty jego bagażu, na przykład kradzieży, uszkodzenia, zagubienia.
 • Ubezpieczenie dla sportowców – obejmuje określone rodzaje sportów wysokiego ryzyka, sportów ekstremalnych.
 • OC sportowe – dotyczy zdarzeń wywołanych podczas uprawniania sportów.
 • Ubezpieczenie opóźnienia lotu, bagażu – gdy podróż będzie opóźniona, wtedy można otrzymać odszkodowanie. Dotyczy to także nieterminowego dostarczenia bagażu.
 • Ubezpieczenie odwołania, skrócenia wyjazdu – gdy ubezpieczony musi z ważnych powodów odwołać wyjazd, na przykład na skutek choroby, śmierci bliskiej osoby.
 • Klauzula alkoholowa – w tym przypadku także pokrywane są koszty zdarzeń wywołanych przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.
 • Ubezpieczenie dla pracowników – przeznaczone dla osób planujących wyjechać do Włoch do pracy.
 • Ubezpieczenie od zachorowania na COVID-19 – ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie za zachorowanie.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Włoch?

Ubezpieczenie turystyczne do Włoch oferowane jest obecnie przez wielu ubezpieczycieli, dlatego zawarcie umowy nie jest skomplikowane. Dodatkowo można także zrobić to całkowicie online, bez konieczności wizyty w placówce ubezpieczyciela. To najlepszy wybór także wtedy, gdy podróż zaplanowana jest na ostatni moment – wtedy wystarczy tylko parę minut, by wykupić ubezpieczenie do Włoch.

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie turystyczne do Włoch, warto wykonać kalkulację polis, korzystając z kalkulatora ubezpieczeniowego. Za jego pomocą można sprawdzić dostępne ubezpieczenia i wybrać najkorzystniejszą ofertę pod kątem kosztów i zakresu ochrony.

Do zawarcia umowy ubezpieczeniowej online wystarczy kliknąć przycisk przy wybranej polisie, a potem wypełnić formularz, aby natychmiast zawrzeć umowę. Za ubezpieczenie można zapłacić przez przelew online lub kartą. Po zawarciu umowy na adres e-mail przekazywane są dokumenty potwierdzające wykupienie ubezpieczenia.

Stacjonarnie ubezpieczenie turystyczne można kupić w:

 • Placówce towarzystwa ubezpieczeniowego.
 • Biurze turystycznym.
 • Biurze agenta ubezpieczeniowego.

​Czy EKUZ działa we Włoszech?

Włochy, które są krajem Unii Europejskiej, umożliwiają posługiwanie się EKUZ – Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. W jej ramach obywatele Polski podlegający ubezpieczeniu w NFZ mogą korzystać z opieki zdrowotnej jak mieszkańcy Włoch.

Właściciele karty EKUZ powinni zabrać ją na wakacje do Włoch, lecz trzeba pamiętać o tym, że karta ta nie zapewnia maksymalnej ochrony. Nie pokrywa ona między innymi kosztów wizyt prywatnych, ratownictwa czy transportu medycznego. Właśnie dlatego warto zdecydować się na kupno ubezpieczenia turystycznego, które pokrywa te wydatki.

Pro tip: Sprawdź również EKUZ we Włoszech

​Podsumowanie

Gdy planujesz wyjazd do pięknych Włoch, nie pozwól, aby został on zakłócony niespodziewanymi wydarzeniami. Wykup ubezpieczenie turystyczne do Włoch i podróżuj bezpiecznie!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia