Ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar
Kraje

Ubezpieczenie na Zanzibar

Ubezpieczenie na Zanzibar

Słoneczne plaże, gorące morskie wody i wielokolorowa kultura? To Zanzibar! Zachwycające widoki i piękna pogoda powodują, że wycieczka na wyspę Zanzibar należącą do Tanzanii może być jak podróż do tropikalnego raju. Jeżeli planujesz wyjazd na Zanzibar, nie zapominaj o ubezpieczeniu turystycznym. Razem z nią wypoczynek w tym afrykańskim kraju będzie bezpieczniejszy. Jaką polisę wybrać na Zanzibar? Sprawdź nasze porady, by kupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar, na które możesz liczyć!

Zanzibar – informacje z MSZ

 • Przed podróżą turystyczną warto zarejestrować się w systemie Odyseusz. 
 • Na terenie całej Tanzanii, także na Zanzibarze występować mogą niepokoje na tle politycznym np. zamieszki. Unikać trzeba dużych skupisk ludzkich, wieców, zgromadzeń. Warto śledzić natomiast lokalne media. 
 • Na terenie kraju istnieje ryzyko ataków terrorystycznych. Szczególnie narażone są miejsca publiczne – hotele, restauracje, środki transportu publicznego itd. 
 • Na Zanzibarze zdarzają się kradzieże. Ofiarami rabunków bywają plażowicze. Rzadko dochodzi do napadów z bronią. Korzystać należy jedynie z oznaczonych taksówek.

Zanzibar – co warto zobaczyć?

 • Malownicze plaże – to dla nich wielu turystów wybiera się na Zanzibar. W tym miejscu zapomnieć można o całym świecie. Szczególnie godne uwagi są plaże w Matemwe. Dużą atrakcją turystyczną jest Safari Blue – wycieczka po zatoce Menai połączona z nurkowaniem. To szansa na obejrzenie rafy koralowej. 
 • Wielokolorowe miasteczka – to symbol Zanzibaru. Przed laty ziemie te należały do Persów, Brytyjczyków i Portugalczyków. Do dzisiaj ostały się ciekawe postkolonialne budowle – katedry, kamienice czy minarety. Z Pałacu Cudów rozpościera się wyjątkowy widok na miasto. Atrakcją godną odwiedzenia jest dzielnica miasta Zanzibar wpisana na listę UNESCO – Stone Town.

Co zabrać na urlop na Zanzibarze? Dokumenty potrzebne na wyjazd na Zanzibar

Turyści wyjeżdżający na Zanzibar muszą mieć wizę. Uzyskać ją można w przedstawicielstwie dyplomatycznym Tanzanii w Berlinie oraz na głównych przejściach granicznych w kraju. Przykładem jest lotnisko w Zanzibarze czy Kilimandżaro. Zapłacić trzeba za nią 50 dolarów. Koniecznie przy sobie trzeba mieć ważny przez co najmniej 6 miesięcy paszport. 

Czy na Zanzibarze jest bezpiecznie?

Zanzibar mimo wszystko należy uważać za stosunkowo bezpieczny. Jednak w całej Afryce Północnej istnieje dość duże ryzyko ataków terrorystycznych. Osoby, które mają zamiar opuszczać kurorty, powinny na bieżąco monitorować komunikaty oficjalne. 

Największym zagrożeniem na Zanzibarze pozostają jednak kradzieże i oszustwa. Ofiarami rabunków padają zamożni turyści i osoby, które wędrują po zapadnięciu zmroku. Uważać trzeba na nieoznaczone taksówki, bo często ich kierowców próbują okraść swoich pasażerów. 

Obecnie stopień zagrożenia chorobami tropikalnymi na Zanzibarze jest nieco niższy – malaria, denga, cholera itd. Jednak i tak należy dbać o higienę i mieć przy sobie książeczkę szczepień.

Karta EKUZ na urlop na Zanzibarze – czy wystarczy?

Tanzania nie jest częścią Unii Europejskiej. Karta EKUZ na Zanzibarze zatem nie obowiązuje. Za leczenie trzeba zapłacić zawsze z własnej kieszeni. Dlatego przed wyjazdem należy zadbać o naprawdę dobre ubezpieczenie turystyczne. W ten sposób można uniknąć dużych wydatków.

Podróż na Zanzibar – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Zanzibar to wyspa należąca do Tanzanii. Ze względu na swoje rajskie widoki i wyśmienitą aurę jest często wybieranym kierunkiem urlopowym. Podróże organizują biura turystyczne, ale można także zdecydować się na ich samodzielną organizację, wykupując wcześniej bilety i rezerwując noclegi online.

Aby wypoczynek w raju na ziemi, jakim jest Zanzibar, był bezpieczniejszy, warto pamiętać o zakupieniu ubezpieczenia turystycznego. Razem z nim można spać spokojnie!

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na pokrycie kosztów związanych z nieszczęśliwymi wypadkami, chorobami, kradzieżami oraz innymi zagrożeniami, na jakie można narazić się podczas zagranicznego wyjazdu. Wtedy koszty pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe – w określonym zakresie oraz do wskazanej sumy gwarantowanej.

Przy wyjeździe za granicę zwykle nie myślimy o tym, że mogą czekać tam na nas różne zagrożenia. Jednak, jak mówi przysłowie, przezorny zawsze ubezpieczony. Wystarczy zjedzenie nieumytego owocu albo zbyt długie przebywanie na słońcu, które powoduje udar słoneczny, aby potrzebna była profesjonalna pomoc lekarska.

Jako że na Zanzibarze nie działa karta EKUZ i za wszystkie usługi medyczne i ratownictwo trzeba płacić we własnym zakresie, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Dzięki niemu można uniknąć kosztów dochodzących nawet do setek tysięcy złotych!

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje na Zanzibarze?

Ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii można obecnie wykupić w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego warto wcześniej zapoznać się z różnymi wariantami ochron, aby wybrać najlepszą polisę dla siebie.

Przy wyborze ubezpieczenia na Zanzibar warto wziąć pod uwagę poniższe parametry:

1. Charakter wyjazdu

Na Zanzibar najczęściej podróżuje się w celach wypoczynkowych, aby relaksować się w rytm szumu fal.

Jeżeli jednak zamierza się w trakcie swojego wyjazdu uprawiać sporty, w takim przypadku warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie dla aktywnych. Dzięki niemu można uzyskać szerszą ochronę podczas nurkowania, snorkelingu oraz innych aktywności.

2. Zakres ubezpieczenia

Polisa turystyczna na Zanzibar może obejmować tylko podstawową ochronę lub może włączać dodatkowe ubezpieczenia, z którymi ochrona jest jeszcze szersza.

Podstawowa polisa obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów transportu – medycznego, zwłok.
 • Koszty ratownictwa.

Dodatkowo wielu ubezpieczycieli w ramach podstawowej ochrony oferuje ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków.

Poza powyższym zakresem ochrony towarzystwa ubezpieczeniowe zapewniają ochronę w ramach polis dodatkowych:

 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Pakiet Assistance – pomoc w podróży.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • Ubezpieczenie od COVID-19.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu.
 • Ubezpieczenie rezygnacji, przerwania podróży.
 • Ubezpieczenie za opóźniony, odwołany lot.

Wybierając polisę o szerszym zakresie ochrony, można otrzymać pomoc także wtedy, gdy podstawowa polisa nie zadziała, na przykład nasz bagaż zostanie skradziony lub wyrządzimy niechcący szkodę.

3. Stan zdrowia

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego warto także pamiętać o tym, że osoby z chorobami przewlekłymi powinny wykupić specjalne rozszerzenie.

Rozszerzenie ubezpieczenia dla osób z chorobami przewlekłymi dotyczy między innymi dolegliwości jak cukrzyca, astma, choroby serca, choroby autoimmunologiczne, nowotwory.

4. Suma gwarantowana ubezpieczenia

Jest to kwota maksymalnych kosztów albo odszkodowania, jakie ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wyższa suma gwarantowana powoduje, że ubezpieczyciel pokryje nawet wysokie wydatki, na przykład wynikające z konieczności przeprowadzenia skomplikowanej operacji, transportu medycznego do kraju. Zalecana suma gwarantowana w przypadku kosztów leczenia to 60 000 euro.

Suma gwarantowana jest także ważna w przypadku ubezpieczenia bagażu. Jeżeli zamierza się zabrać ze sobą droższe mienie, wtedy warto wybrać polisę o wyższej sumie ubezpieczenia bagażu.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na Zanzibar?

Koszty związane z zakupieniem ubezpieczenia na Zanzibar zaczynają się już od około 3,5 zł za jeden dzień ochrony!

Ceny polis na tygodniowy wyjazd wahają się od około 30 do 100 zł dla jednej osoby. W niższej cenie można wykupić ubezpieczenie turystyczne do Tanzanii włączające podstawową ochronę, natomiast wtedy, gdy chce się uzyskać ochronę na wyższym poziomie, warto wybrać droższą opcję.

Wysokość składki ubezpieczeniowej na wyjazd na Zanzibar można obliczyć samodzielnie. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego, aby natychmiast sprawdzić koszty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wystarczy wypełnić krótki formularz, podając w nim podstawowe informacje o wyjeździe oraz o sobie, aby otrzymać darmową kalkulację, a potem od razu wykupić ubezpieczenie online!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Podróżujący na Zanzibar mogą samodzielnie wybrać dla siebie taką polisę, która będzie odpowiadała ich potrzebom. Najlepiej zdecydować się wtedy na ubezpieczenie, które poza podstawową ochroną będzie obejmowała także dodatkową ochroną w nieprzewidzianych sytuacjach.

Aby sprawdzić, jaki jest dokładny zakres ubezpieczenia na Zanzibar, warto zapoznać się z OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Dokument ten zawiera informacje dotyczące zakresu ochrony polisy oraz wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli sytuacji, których polisa nie obejmuje.

Z OWU można zapoznać się także przed wykupieniem ubezpieczenia online, również przez kalkulatory ubezpieczeniowe.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie na Zanzibar wybrać?

Warto rozważyć rozszerzenie polisy:

 • o ochronę dla osób aktywnych, uprawiających sporty wysokiego ryzyka lub sporty ekstremalne np. nurkowanie,
 • o ochronę dla osób przewlekle chorych, którzy na stałe przyjmują leki lub są pod opieką lekarza,
 • o klauzulę alkoholową, która obejmuje zdarzenia mające miejsce pod wpływem napojów wyskokowych.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Dobre ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar można obecnie wykupić bez problemu przez internet. Serwis Polisoteka.pl pozwala na wybranie najlepszej dla siebie oferty. Cały proces zajmuje maksymalnie kilka minut.

Najważniejsze informacje:

 • Zanzibar to niezwykle malownicza wyspa należąca do Tanzanii. To popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów słynący z pięknych plaż i czystych wód.
 • Turyści z Polski do przekroczenia granicy z Tanzanią potrzebują ważnego przez co najmniej 6 miesięcy paszportu oraz wizy. Tę uzyskać można na głównych przejściach granicznych. Kosztuje 50 dolarów.
 • Na Zanzibarze dochodzi do kradzieży i napadów rabunkowych. Lepiej nie nosić przy sobie dużych sum pieniędzy. Po zapadnięciu zmroku odradza się spacerowanie. Unikać trzeba dużych skupisk ludzkich.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie na Zanzibar?
Na Zanzibarze nie obowiązuje karta EKUZ. Należy więc zadbać o dobre ubezpieczenie - dopasowane do swoich potrzeb. W tym przypadku zdecydowanie nie można oszczędzać.
Jakie dokumenty na Zanzibar?
Do przekroczenia granicy potrzebny jest ważny przez minimum 6 miesięcy paszport oraz wiza. Tę ostatnią uzyskać można na głównych przejściach granicznych - kosztuje 50 dolarów.
Czy na Zanzibar trzeba się szczepić?
Przed wyjazdem warto skonsultować się z lekarzem medycyny tropikalnej. Zaleca się szczepienie przeciwko żółtej febrze, malarii, dendze, zakaźnej żółtaczce i cholerze. Na miejscu warto dbać o higienę.