Ubezpieczenie turystyczne na Seszele
Kraje

Ubezpieczenie na Seszele

Ubezpieczenie na Seszele

Seszele nie bez powodu zwane są rajem na ziemi. Są tam rajskie plaże i czyste wody. Czego można chcieć więcej? To naprawdę świetne miejsce na wakacyjny wyjazd. Do tak dalekiej podróży trzeba się jednak w odpowiedni sposób przygotować. Jakie ubezpieczenie turystyczne na Seszele wybrać?

Seszele – informacje z MSZ

 • Przed wyjazdem warto zarejestrować się w systemie Odyseusz. 
 • Zagrożenie przestępczością pospolitą jest umiarkowane, ale warto zachować ostrożność.
 • Na plażach nie należy zostawiać swoich rzeczy bez opieki. Z uwagi na silne prądy morskie kąpiele na ustronnych plażach bywają niebezpieczne.
 • Na Seszelach nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. W razie problemów należy zgłosić się do konsulatu lub ambasady innego kraju UE.

Seszele – co warto zobaczyć?

 • Victorię – stolicę Seszeli położoną na największej wyspie archipelagu Mahe. Jej najważniejszymi punktami są stare miasto i port. W centrum stoi wieża zegarowa zwana Małym Benem. Zwiedzić warto Muzeum Sztuki Narodowej czy Muzeum Historyczne. 
 • Park Narodowy Praslin – z rezerwatem Valle de Mai. Są tam piaszczyste plaże i turkusowe zatoki. Najważniejsze miejsca to Anse Volbert, Anse Lazio czy Anse Georgette. 
 • La Digue – uroczą wyspę, na której panuje ogromny spokój. Znajduje się 45 minut drogi od Mahe. Przez długi czas było to miejsce niedostępne dla turystów.

Co zabrać na urlop na Seszelach? Dokumenty na wyjazd na Seszele

Polacy wybierający się na Seszele nie muszą mieć przy sobie wizy. Wystarczy ważny paszport. Okazać trzeba dodatkowo powrotny bilet lotniczy, rezerwację noclegu i odpowiednie środki pieniężne. Szczepienia przeciwko chorobom tropikalnym nie są obowiązkowe. Dotyczą jedynie turystów przyjeżdżających z krajów, w których występuje żółta febra.

Czy na Seszelach jest bezpiecznie?

Będąc na Seszelach warto zachować ostrożność. Nie ma tam polskiej placówki konsularnej. W razie problemów trzeba zgłosić się do placówki innego kraju Unii Europejskiej. Wartościowych rzeczy lepiej nie nosić przy sobie. Nie należy także zostawiać swoich rzeczy na plaży bez żadnego nadzoru. Zagrożenie przestępczością nie jest duże, ale po zmroku poza kurortami lepiej samodzielnie nie spacerować. W oceanie trzeba uważać na silne prądy.

Karta EKUZ na urlop na Seszelach – czy wystarczy?

Oczywiście na Seszelach EKUZ nie obowiązuje. Tymczasem w tej części Afryki poziom usług medycznych jest dość wysoki. Dlatego też nie są one tanie. Zwykła wizyta u lekarza kosztuje około 50 dolarów, a doba pobytu w szpitalu 200 dolarów. Bardzo drogi jest transport medyczny, zwłaszcza w mniej zaludnionej części Seszeli. Powrót osoby poszkodowanej do Polski kosztować może kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Dlatego dobre ubezpieczenie turystyczne to podstawa.

Jakie ubezpieczenie turystyczne na Seszele wybrać?

Na starcie trzeba zastanowić się nad charakterem planowanej podróży. Celem jest wylegiwanie się na rajskich plażach, a może uprawianie sportów wodnych? Niezależnie od tego – dobra polisa podróżna to podstawa.

Osoby, które zamierzają na Seszelach zwiedzać i odpoczywać mogą ograniczyć się do standardowego ubezpieczenia obejmującego OC, NNW, koszty leczenia i koszty ratownictwa. Ewentualnie rozważyć można ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie od opóźnionego lotu. Osoby chore przewlekle muszą pamiętać o dodatku “choroby przewlekłe”. Czasem spotkać się też można z tzw. klauzulą alkoholową.  To ochrona przed skutkami wydarzeń, które mają miejsce po alkoholu. 

Osoby, które na Seszelach chcą spędzać czas aktywnie i uprawiać różne sporty, muszą sprawdzić, czy towarzystwo ubezpieczeniowe nie wymaga rozszerzenia ochrony. Niektóre dyscypliny mogą być uznane za sporty wysokiego ryzyka lub sporty ekstremalne. Wtedy  należy wykupić odpowiednie rozszerzenie. Zabierając ze sobą drogi sprzęt sportowy, warto zastanowić się nad jego ubezpieczeniem. 

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne na Seszele?

Jakie są najważniejsze składowe polisy podróżnej?

 • Koszty leczenia – są niezbędne, gdy ubezpieczony chce skorzystać z wizyty lekarskiej, pobytu w szpitalu, zakupu lekarstw lub wykonania specjalistycznych badań. 
 • Transport do kraju – to bardzo ważny element każdej polisy turystycznej, zwłaszcza podczas podróż egotycznych. Koszty transportu medycznego np. przewozu karetką są niejednokrotnie bardzo wysokie. W przypadku Seszeli podróż do Polski kosztować może kilkadziesiąt tysięcy euro.
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – OC przydaje się wówczas, gdy ubezpieczony spowoduje wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie lub uszkodzone zostanie czyjeś mienie. Polisa pokrywa wtedy wszystkie koszty. 
 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW – przydaje się wówczas, gdy dojdzie do wypadku, na skutek którego ubezpieczony dozna uszczerbku na zdrowiu lub będzie wymagał rehabilitacji. Wysokość odszkodowania zależy od gwarantowanej sumy odszkodowania.
 • Ubezpieczenie bagażu – nieocenione jest wtedy, gdy w czasie podróży bagaż zostaje zniszczony, skradziony lub zgubiony. To bardzo ważne, gdy transportuje się cenny sprzęt sportowy lub elektroniczny.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie na Seszele wybrać?

Ochrona podczas wakacyjnego wyjazdu na Seszele musi być kompleksowa. W wielu sytuacjach warto zatem wykupić dodatkowe rozszerzenia do podstawowej polisy podróżnej. Najpopularniejsze z nich to:

 • klauzula alkoholowa,
 • choroby przewlekłe,
 • sporty wysokiego ryzyka i sporty ekstremalne.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne na Seszele?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że obecnie wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby kupić dobre ubezpieczenie turystyczne. Dotyczy to nawet tak egzotycznych kierunków jak Seszele. Pomocny jest w tym przypadku internetowy serwis Polisoteka.pl. Za jego pośrednictwem zakup polisy trwa zaledwie kilka minut i wcale nie jest to proces skomplikowany.

Najważniejsze informacje:

 • Polacy wybierający się na Seszele muszą mieć przy sobie ważny paszport, bilet powrotny i potwierdzenie rezerwacji noclegu. Wiza nie jest wymagana.
 • Na Seszelach poziom opieki medycznej jest stosunkowo wysoki, ale jednocześnie nie należy ona do usług tanich. Warto więc zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.
 • Seszele są miejscem dość bezpiecznym, ale mimo to warto zachować ostrożność. Przed wyjazdem należy zarejestrować się w systemie Odyseusz.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowego serwisu Polisoteka.pl. Cały proces zajmuje kilka minut. Zaoszczędzony czas poświęcić można na planowanie podróży.
Czy ubezpieczenie turystyczne to potrzeba czy konieczność?
Polisa turystyczna nie jest wymagana, ale zaleca się jej posiadanie. Seszele to miejsce oddalone od kraju, gdzie opieka medyczna jest stosunkowo droga. Nie obowiązuje tam również karta EKUZ.