Ubezpieczenie turystyczne do Turcji
Kraje

Ubezpieczenie do Turcji

Ubezpieczenie do Turcji

Turcja jest krajem od lat wybieranym przez turystów z Polski i innych krajów. Zachwyca swoim egzotycznym urokiem, oferuje mnóstwo nowoczesnych kurortów i wspaniałych atrakcji dla całej rodziny. Gdy planujesz wyjazd, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Turcji. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze!

Turcja – informacje MSZ

 • Przed wyjazdem warto zarejestrować się w systemie Odyseusz. 
 • MSZ odradza podróże w rejony graniczące z Syrią i Irakiem. Odbywają się tam operacje wojskowe i policyjne. Istnieje poważne zagrożenie terrorystyczne. 
 • Turcja to kraj zagrożony terroryzmem. Dochodziło tam w przyszłości do ataków np. w Ankarze i Stambule. Trzeba zachować ostrożność w miejscach publicznych. 
 • Przy sobie trzeba mieć zawsze paszport i wizę. 
 • W większych miastach zdarzają się rozboje i oszustwa. Rośnie liczba gwałtów. 
 • W Turcji występują trzęsienie ziemi. 

Turcja – co warto zobaczyć?

 • Hagia Sofia – chrześcijańską świątynię, mecze, a obecnie muzeum. Obiekt znajduje się w Stambule. Reprezentuje styl bizantyjski.
 • Błękitny Meczet – z wieku XVII. Prezentuje klasyczny styl sztuki islamu. 
 • Świątynię Artemidy w Efezie – w zasadzie są to ruiny. Resztę budynku obejrzeć można w Muzeum Brytyjskim w Londynie.
 • Pamukkale – miejscowość słynącą z osadów wapiennych, które tworzą białe tarasy wypełnione wodą. 
 • Kapadocję i Park Narodowy Goreme – to część Anatolii z charakterystycznymi formami tufowymi. W skałach wykute są domy i kościoły. Znajduje się tam park narodowy, a rano unoszą się w powietrze balony.
 • Topkapi Palace – obiekt z XV wieku,  w którym mieszkali sułtanowie.
 • Antalyę – ze Starym Miastem. To piękne, urokliwe miejsce.
 • Pergamon – starożytne miasto, w którym znajdowały się teatr, biblioteka i świątynia Dionizosa.  
 • Monaster Sumela – wbudowany w skałę na zboczu góry Mela – nad przepaścią. To prawosławny monaster położony na wysokości 1200 m n.p.m. Jest główną atrakcją Parku Narodowego Altindere. W pobliskiej jaskini według legendy odnaleziono ikonę Matki Boskiej i to było powodem wzniesienia świątyni. 
 • Ararat – najwyższą górę kraju, która ma charakter wulkaniczny. Znajduje się niestety w strefie działań militarnych.
 • Jezioro Wan – najwyżej położone jezioro w Turcji. To akwen otoczony przez pasmo górskie, pokryty licznymi wyspami.
 • Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej – mieści się w Stambule w pałacu należącym dawniej do sułtana Sulejmana. 
 • Muzeum Mozaik – mieszczące się w Wielkim Pałacu.

Co zabrać na urlop w Turcji? Dokumenty na wyjazd do Turcji

Podstawą jest w tym przypadku ważny paszport lub dowód osobisty. Podróże krótsze niż 90 dni dni nie wiążą się z obowiązkiem wyrabiania wizy.  Osoby, które do Turcji wyjeżdżają w innych celach niż turystyczne, powinny zgłosić się do Ambasady Turcji w Warszawie. 

Czy w Turcji jest bezpiecznie?

W niektórych regionach graniczących z Syrią i Irakiem odbywają się operacje wojskowe i policyjne. Istnieje tam spore zagrożenie zamachami terrorystycznymi. Na terenie całego kraju dochodzić może do zamieszek i aktów terrorystycznych. 

Niestety w dużych miastach zdarzają się kradzieże, rozboje i oszustwa. Kobiety nie powinny samotnie podróżować, bo w Turcji rośnie liczba gwałtów.  Dodatkowo kraj ten znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie.

Karta EKUZ na urlop w Turcji – czy wystarczy?

Karta EKUZ w Turcji nie obowiązuje, o czym wielu turystów zapomina. Za leczenie trzeba tym samym zapłacić z własnej kieszeni. W praktyce wizyta lekarska kosztuje minimum 100 dolarów, a doba w szpitalu co najmniej 500 dolarów. Należy więc zadbać o naprawdę dobre ubezpieczenie turystyczne. 

Podróż do Turcji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne mają na celu zapewnienie ochrony osobom wyjeżdżającym za granicę. Dzięki nim można zredukować ryzyko związane z pojawieniem się bardzo wysokich kosztów, na przykład leczenia czy ratownictwa.

Zakupienie ubezpieczenia turystycznego rekomendowane jest również przed wyjazdem do Turcji. To kraj, gdzie nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – EKUZ, a koszty leczenia i zabiegów mogą być bardzo wysokie.

Ubezpieczenie turystyczne do Turcji może zapewnić ochronę w bardzo szerokim zakresie, zależnie od wybranego wariantu. Różne oferty pozwalają wtedy na dobranie najkorzystniejszej oferty do własnych potrzeb, aby dzięki temu wypoczynek był komfortowy od pierwszego do ostatniego dnia podróży.

W razie pojawienia się zdarzenia ubezpieczyciel może zaoferować pokrycie powstałych kosztów i wypłatę odszkodowania zależnie od wybranego wariantu polisy i jego sumy gwarantowanej.

Całodobowe centra alarmowe ubezpieczycieli umożliwiają uzyskanie błyskawicznej pomocy w razie zdarzeń – wystarczy tylko telefon lub dostęp do internetu.

Co więcej, ubezpieczenie do Turcji można kupić bardzo łatwo i wygodnie. Dzisiaj jest to możliwe również przez internet, dzięki czemu nie trzeba osobiście jechać do agenta ubezpieczeniowego lub towarzystwa, by tam zawrzeć umowę. Wszystko można załatwić online bez konieczności opuszczania domu!

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Turcji wybrać?

Szeroka gama ubezpieczeń turystycznych do Turcji powoduje, że wielu podróżujących ma trudności z wyszukaniem najlepszej oferty dla siebie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze polisy na wakacje w Turcji?

1. Cel wyjazdu

W pierwszym kroku należy określić, jaki ma być cel, charakter wyjazdu. Co wybrać?

Podróż może odbywać się w celu wypoczynku lub zwiedzania zachwycających zabytków, ale również może koncentrować się na uprawianiu sportów jak nurkowanie czy trekking.

Dostępne są również ubezpieczenia turystyczne przeznaczone dla osób podróżujących w celach zarobkowych.

Dokładne określenie celu wyjazdu pozwoli na objęcie ochroną ubezpieczeniową tych zdarzeń, które mogą być związane z charakterem wyjazdu.

2. Zakres ubezpieczenia

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy w dwóch głównych opcjach – podstawowej i rozszerzonej.

Podstawowy zakres ochrony obejmuje przede wszystkim pokrycie kosztów:

 • Leczenia.
 • Ratownictwa.
 • Transportu medycznego.
 • Następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Rozszerzony zakres ochrony może być dopasowany do potrzeb turysty, aby zapewnić mu lepszą ochronę w przypadku niespodziewanych zdarzeń.

Najczęściej ubezpieczyciele oferują ochronę rozszerzoną w zakresie jak:

 • Rozszerzenie dla osób ze schorzeniami przewlekłymi.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Assistance.
 • Ochrona bagażu.
 • Ubezpieczenie sportowe.
 • Ubezpieczenie od odwołania, rezygnacji, przerwania, opóźnienia podróży.
 • Wywołanie zdarzeń pod wpływem alkoholu.

3. Suma gwarantowana ubezpieczenia

Sumą gwarantowaną czy sumą ubezpieczenia nazywa się kwotę, którą pokrywa ubezpieczyciel. Powyżej niej nadwyżkę musi już zapłacić osoba ubezpieczona.

Najlepiej wybierać ubezpieczenia, które są w stanie zapewnić jak najwyższą sumę gwarantowaną ubezpieczenia, ponieważ dzięki temu mogą one zapewnić lepszą ochronę w razie pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji, również tych wiążących się ze sporymi wydatkami.

Karencją nazywa się okres, w którym ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności nawet pomimo zawartej z nim umowy.

4. Karencja ubezpieczenia

Okres karencji pojawia się najczęściej bezpośrednio po zakupie ubezpieczenia turystycznego i może trwać 7, 10 czy nawet 30 dni. Właśnie dlatego warto wykupić polisę wcześniej, aby mieć pewność, że zapewni ona optymalną ochronę w trakcie wyjazdu.

Dostępne są jednak ubezpieczenia bez okresu karencji, które można kupić nawet na jeden dzień przed planowaną podróżą.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Turcji?

Koszty ubezpieczeń do Turcji rozpoczynają się już od około 4 zł dziennie!

Ostateczny wydatek związany z zakupieniem ubezpieczenia turystycznego do Turcji będzie zależał od wielu czynników, dlatego najlepiej samemu przeprowadzić kalkulację kosztów i wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia dla siebie.

Na koszt zakupu polisy będą wpływały przede wszystkim cel wyjazdu do Turcji, czas jego trwania, wybrany zakres ochrony ubezpieczeniowej, sumy gwarantowane oraz sam ubezpieczyciel, ponieważ towarzystwa oferują polisy w różnych cenach.

Wyższe koszty będą dotyczyły między innymi poniższych typów ofert:

 • Szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej.
 • Wyższe sumy gwarantowane.
 • Rozszerzenie dla osób przewlekle chorych.
 • Klauzule sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka.

Żeby uzyskać dokładne informacje o kosztach ubezpieczeń turystycznych, warto skorzystać z internetowego kalkulatora ubezpieczeń. Dzięki niemu można sprawdzić koszty nawet u kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie, aby bardzo łatwo i szybko wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Zastosowanie kalkulatora ubezpieczeniowego jest bardzo łatwe i szybkie, a także nie jest związane z żadnymi kosztami i nie zobowiązuje do zakupu polisy. Dzięki temu każdy, kto chciałby wykupić ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Turcji, może łatwo wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, a następnie od razu wykupić polisę!

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Szeroka gama ofert ubezpieczeniowych powoduje, że każdy turysta planujący swój wyjazd do Turcji może znaleźć dla siebie taką ofertę, która będzie w pełni odpowiadała jego wymaganiom. Co powinno obejmować dobre ubezpieczenie do Turcji?

Przy zakupie ubezpieczenia turystycznego na wyjazd do Turcji warto zwrócić uwagę na poniższe elementy ochrony ubezpieczeniowej:

 • Koszty leczenia – powinny obejmować szeroką ochronę.
 • Choroby przewlekłe – należy zaznaczyć to rozszerzenie w przypadku chorób przewlekłych znajdujących się na liście ubezpieczyciela.
 • Koszty ratownictwa – koszty organizowania akcji poszukiwawczych, ratowniczych.
 • Transport medyczny – dotyczy przewozu w kraju oraz do Polski, również transport zwłok.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków, odszkodowanie wypłacane jest za uszczerbek na zdrowiu oraz za śmierć osoby ubezpieczonej.
 • Ubezpieczenie sportowe – warto je wykupić, gdy planuje się uprawiać sporty, zwłaszcza te wysokiego ryzyka, ekstremalne, warto zwrócić uwagę rodzaje sportów objętych ochroną i dodatkowe elementy jak ubezpieczenie sprzętu sportowego, OC sportowe.
 • Zdarzenia pod wpływem alkoholu – dzięki wykupieniu tego rozszerzenia ubezpieczyciel pokryje szkody wtedy, gdy zdarzenie będzie wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu.
 • Ochrona bagażu – ubezpieczony otrzymuje odszkodowanie za uszkodzony, zagubiony lub skradziony bagaż, obowiązuje suma gwarantowana.
 • Opóźnienie lotu – można otrzymać odszkodowanie przy opóźnieniu lotu o określoną liczbę godzin, na przykład 6 godzin.

Dokładny zakres ubezpieczenia można znaleźć w dokumencie OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Turcji wybrać?

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Turcji musi obejmować leczenie ambulatoryjne i hospitalizację, zakup leków oraz transport medyczny do kraju. 

Czasem warto rozważyć wykupienie pakietu Assistance, który daje gwarancję natychmiastowej pomocy ze strony firmy ubezpieczeniowej. Zazwyczaj pakiet ten gwarantuje pomoc prawną, tłumacza i wsparcie organizacyjne w czasie wyjazdu. Czasem pakiet zawiera także teleporadę zdrowotną i pomoc dla zwierząt. 

Osoby wyjeżdżające do Turcji, powinny zastanowić się, jak mają zamiar spędzać tam swój czas wolny. Na tej podstawie można wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczeń. Jeśli w planach są górskie wędrówki, warto wybrać rozszerzenie o akcje ratownicze i poszukiwawcze. 

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

Polisa turystyczna do Turcji jest bardzo łatwa w zakupieniu i można zaopatrzyć się z nią nawet bez potrzeby wychodzenia z domu, na jeden dzień przed planowanym wyjazdem.

Jeżeli chcesz wykupić ubezpieczenie turystyczne szybko i wygodnie, skorzystaj z serwisu online Polisoteka.pl, aby zawrzeć umowę szybko i wygodnie.

Zadbaj o bezpieczeństwo podczas pobytu w Turcji – kup ubezpieczenie turystyczne odpowiadające Twoim wymaganiom przez internet już teraz!

Najważniejsze informacje:

 • Turcja to kraj bardzo popularny wśród turystów z Polski. Obecnie do przekroczenia granicy tego państwa nie jest potrzebna wiza. Mowa tutaj o wyjazdach turystycznych krótszych niż 90 dni.
 • W Turcji nie obowiązuje karta EKUZ, a więc przed wyjazdem należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
  -Turcja znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. W dużych miastach uważać trzeba na kradzieże, rozboje i oszustwa.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie podróżne wybrać do Turcji?
Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym oczywiście lepiej. Czasem warto wykupić rozszerzenia - tutaj spore znaczenie ma stan zdrowia czy ulubiony sposób spędzania wolnego czasu osoby ubezpieczonej.
Co trzeba zrobić przed wyjazdem do Turcji?
Trzeba przygotować ważny dokument - paszport lub dowód osobisty. Należy także zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Opieka medyczna w Turcji jest bowiem bardzo droga.