Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku
Kraje

Ubezpieczenie do Meksyku

Ubezpieczenie do Meksyku

Meksyk jest coraz częściej wybieranym miejscem na urlop. Turystów przyciągają tam nie tylko bajeczne kurorty, ale także zabytkowe miasta i cudy natury. Acapulco, Uxmal, Tulum, Chichén Itzá czy Cenote Ik Kil to tylko niektóre popularne kierunki wyjazdów. Gdy także myślisz o podróży do Meksyku, pamiętaj o tym, że duże znaczenie ma wybór odpowiedniej polisy turystycznej. Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku można obecnie kupić w wielu różnych towarzystwach. Sprawdź, jak wybrać najlepszą ochronę!

Meksyk – informacje MSZ

 • Turyści wyjeżdżający do Meksyku powinni pamiętać o zachowaniu ostrożności.
 • W popularnych kurortach jest relatywnie bezpiecznie, ale zdarzają się drobne kradzieże, napaści.
 • Wysoka przestępczość dotyczy w szczególności zachodu i północy kraju.
 • Na terenie Meksyku istnieje ryzyko związane z katastrofami naturalnymi – trzęsieniami ziemi, huraganami, tsunami, wybuchem wulkanów.
 • Dobrze jest przed wyjazdem zarejestrować się w systemie Odyseusz.
 • Ostrzeżenia dla podróżujących do Meksyku publikowane są na stronach internetowych MSZ.

Meksyk – co warto zobaczyć?

 • Chichen Itza – stanowisko archeologiczne na Jukatanie ogłoszone nowym, siódmym cudem świata. Założone zostało w V wieku i było centrum pielgrzymkowym Majów. 
 • Teotihuacan – ogromny park archeologiczny niedaleko Mexico City z Piramidą Słońca i Piramidą Księżyca. 
 • Mexico City – stolicę kraju zamieszkiwaną przez 9 milionów osób. Najważniejsze miejsce do zobaczenia to plac Zocalo, Katedra Metropolitalna, promenadę Paseo de la Reforma i park Bosque de Chapultepec. 
 • Meridę – stolicę Jukatanu zwaną Białym Miastem.
 • Pueblę – stan położony na wschód od stolicy. Miasto słynie z zabytkowego centrum z katedrą, które są wpisane na listę UNESCO. 
 • Uxmal – dawne miasto Majów z doskonale zachowanymi ruinami, w tym z Piramidą Czarownika o wysokości 40 metrów.
 • Guadalajarę – drugie największe miaato kraju i centrum kulturalne Meksyku.
 • Cancun – meksykański kurort z 11 plażami. 
 • Tulum – popularne wśród turystów miasto z ruinami miasta Majów.
 • Acapulco – miasto portowe nad Oceanem Spokojnym. 
 • Lagunę Bacalar – niewielkie miasteczko z piękną laguną.
 • Cozumel – wyspę u brzegów Jukatanu słynącą z rajskich plaż i rafy koralowej – drugiej największej na świecie. 
 • Palenque – stanowisko archeologiczne, w którym odkrywane są ruiny miasta Majów. Od roku 1981 znajduje się tam park narodowy.
 • San Miguel de Allende – miasto od roku 2008 wpisane na listę UNESCO. Dużo budynków wybudowanych jest w stylu baroku meksykańskiego. 
 • Playa del Carmen – miasto w stanie Quintana Roo u wybrzeży Morza Karaibskiego. 
 • Los Cabos – gminę na Półwyspie Kalifornijskim z miastami Las Veredas, San Jose del Cabo czy Colonia del Sol. 
 • Miedziany Kanion – wąwóz o długości 50 km, którego ściany mają miedziany odcień. Wysokość w niektórych miejscach sięga powyżej 1400 m.

Co zabrać na urlop do Meksyku? Dokumenty na wyjazd do Meksyku

Najważniejszym dokumentem jest w tym przypadku ważny paszport. Wiza na pobyt krótszy niż 180 dni nie jest wymagana. Trzeba jednak mieć przy sobie bilet powrotny, potwierdzenie zakwaterowania i odpowiednie środki finansowe. Kierowcy powinni pamiętać o zabraniu ze sobą międzynarodowego prawa jazdy.

Czy w Meksyku jest bezpiecznie?

Meksyk nie jest krajem zbyt bezpiecznym. Przede wszystkim istnieje tam dość duże zagrożenie przestępczością. Na północy i zachodzie Meksyku działa wiele karteli narkotykowych. Problemem jest handel nielegalnymi substancjami.  

W okresie od czerwca do listopada Meksyk jest zagrożony huraganami. Zdarzają się tam niestety  kradzieże i napady – także na turystów. Śledzić trzeba ostrzeżenia dotyczące tsunami, trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów.

Karta EKUZ na urlop w Meksyku – czy wystarczy?

Karta EKUZ w Meksyku nie obowiązuje i należy o tym pamiętać. Tymczasem wiele turystów wciąż uważa, że ten dokument pozwala im cieszyć się bezpiecznym wyjazdem niezależnie od kierunku podróży. W praktyce EKUZ obowiązuje jedynie w krajach UE.

​Podróż do Meksyku – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne służy do zabezpieczenia turysty wyjeżdżającego za granicę przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Polisa pozwala na pokrycie kosztów leczenia, organizacji akcji ratowniczej, transportu medycznego, a także oferuje ochronę w szerszym zakresie za pomocą dodatkowych opcji.

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego do Meksyku nie jest obowiązkowe, lecz jest zalecane. Razem z nim można zredukować ryzyko związane z wypoczynkiem za granicą i uniknąć kosztów wynoszących nawet setki tysięcy złotych!

Meksyk to kraj, gdzie ryzyko dla podróżujących jest dość wysokie, między innymi można narazić się na kradzież bagażu czy napaść wymagającą interwencji lekarskiej. Również podczas wyjazdu mogą przydarzyć się różne losowe sytuacje, na przykład nagła choroba lub uraz podczas uprawiania sportów.

Brak polisy może być przyczyną poważnych problemów, gdy pojawiają się koszty, które trzeba będzie opłacić z własnej kieszeni. Wydatki te nierzadko są wysokie i mogą dochodzić do dziesiątek tysięcy, a niekiedy nawet setek tysięcy dolarów. Co więcej, często trzeba pokryć je od razu.

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Meksyku umożliwia więc zredukowanie niebezpieczeństwa, jakie może pojawić się w trakcie zagranicznego wyjazdu. Jak wybrać najlepszą polisę na podróż do Meksyku?

​Jakie ubezpieczenie turystyczne do Meksyku wybrać?

Planując podróż do Meksyku, warto pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego. Obecnie można zrobić to także samodzielnie, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, by uzyskać najszerszy zakres ochrony i spać spokojnie podczas swojego wyjazdu za granicę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały dla klientów szeroką gamę ubezpieczeń, dlatego najlepiej zapoznać się z różnymi propozycjami przed zawarciem umowy. Można zrobić to za pomocą internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych. To serwisy, które w jednym miejscu gromadzą oferty wielu ubezpieczycieli i pomagają w wybraniu polisy, a potem umożliwiają jej wykupienie online.

Przy sprawdzaniu ofert ubezpieczeń turystycznych do Meksyku warto zwrócić szczególną uwagę na poniższe kwestie:

1. Cel wyjazdu

Przy wyborze ubezpieczenia należy uwzględnić cel swojego wyjazdu – to on będzie decydować o zakresie ochrony.

Dla osób podróżujących w celach turystycznych wystarczy zwykła polisa, ale wtedy, gdy podczas wyjazdu zamierza się uprawiać sporty, warto zdecydować się na jej rozszerzony wariant dla sportowców.

2. Zakres ubezpieczenia

Zakres polisy wskazuje na zdarzenia, które objęte są ochroną ubezpieczeniową. To właśnie wtedy można otrzymać pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego – pokrywa ono powstałe koszty, wypłaca odszkodowania lub oferuje inne formy wsparcia.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Meksyku powinno obejmować:

 • Koszty leczenia.
 • Zwrot kosztów ratownictwa i poszukiwań.
 • Koszty transportu medycznego.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Turyści, którzy chcą uzyskać szerszą ochronę, mogą wybrać dodatkowe opcje ubezpieczenia – tak zwane klauzule. Dzięki nim można otrzymać pomoc w najmniej spodziewanych sytuacjach podczas swojego zagranicznego urlopu.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dodatkową ochronę w poniższym zakresie:

 • Assistance.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie dla aktywnych.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Ubezpieczenie za opóźniony albo odwołany lot.
 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie rezygnacji lub przerwania podróży.
 • Zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu.

3. Stan zdrowia

Specjalne polisy przeznaczone są również dla osób z przewlekłymi chorobami – zapewniają one wtedy szerszą ochronę dla osób wymagających częstszej pomocy lekarza.

Wielu ubezpieczycieli oferuje także dodatkowe ubezpieczenie COVID-19 – pozwala ono na pokrycie kosztów leczenia tej choroby podczas pobytu za granicą.

4. Suma ubezpieczenia

Aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Meksyku, należy także sprawdzić, jaka jest jego suma gwarantowana. Suma ta odnosi się do wysokości kwoty, jaką wypłaca towarzystwo ubezpieczeniowe.

W przypadku wyjazdu do Meksyku warto wybierać polisy zapewniające wyższe sumy gwarancyjne, dzięki którym można pokryć nawet bardzo wysokie koszty związane z leczeniem, ratownictwem czy transportem medycznym.

Osoby wykupujące ubezpieczenia NNW i OC także powinny zwrócić uwagę na wysokość ochrony.

Suma ubezpieczenia jest stosowana ponadto przy ubezpieczeniu bagażu – gdy planuje się przewozić droższy sprzęt, na przykład aparat fotograficzny, warto wybrać polisę zapewniającą wyższą sumę odszkodowania za utracone mienie.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Meksyku?

Koszt ubezpieczenia turystycznego na tygodniowy wyjazd do Meksyku rozpoczyna się od około 32 zł!

Opłaty związane z wykupieniem ubezpieczenia do Meksyku są powiązane z celem wyjazdu oraz z zakresem ochrony i sumami gwarantowanymi. Osoby, które chciałyby uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa, za polisę zapłacą więcej – koszty wynoszą nawet ponad 100 zł za tygodniową podróż.

Cenę polisy można sprawdzić samodzielnie, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeniowych online. Dzięki nim można łatwo i wygodnie wyliczyć koszty w wielu towarzystwach naraz. Wystarczy wypełnić jeden formularz, podając w nim potrzebne informacje, aby następnie otrzymać zestawienie ofert od najtańszej do najdroższej.

Za pomocą kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych można również wykupić wybraną polisę bezpośrednio u ubezpieczyciela – to wszystko w jedynie parę minut!

​Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

Zakres ochrony dla turysty jest zależny od wybranej przez niego polisy, a także od warunków ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Dokładne informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia turystycznego do Meksyku zawierają OWU – ogólne warunki ubezpieczenia. Można zapoznać się z nimi również w kalkulatorach ubezpieczeniowych przed zawarciem umowy.

Chociaż OWU to długi dokument, który zawiera wiele szczegółowych informacji, warto się z nim zapoznać, aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach można liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Meksyku wybrać?

Kluczowym elementem każdego ubezpieczenia turystycznego jest zakres ochrony. Trzeba sprawdzić, jakie badania i zabiegi można sfinansować z danej polisy podróżnej. W przypadku Meksyku zakres usług medycznych musi być naprawdę dobrze rozbudowany. Jest to szczególnie ważne, gdy w planach są wędrówki po górach czy uprawianie sportów wodnych. Wtedy istnieje bowiem większe ryzyko urazów i kontuzji.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Meksyku?

Ubezpieczenie turystyczne do Meksyku można wykupić na kilka sposobów. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowego serwisu Polisoteka.pl. Z jego pomocą zakup polisy podróżnej zajmuje maksymalnie kilka minut.

Najważniejsze informacje:

 • Meksyk to piękny kraj - zdecydowanie warty odwiedzenia, ale i niebezpieczny. Działają tam wciąż kartele narkotykowe.
 • W przypadku podróży krótszych niż 180 dni w Meksyku nie jest wymagana wiza. Trzeba mieć przy sobie natomiast ważny paszport.
 • Bardzo ważne jest to, aby przed podróżą wykupić dobre ubezpieczenie turystyczne. W Meksyku nie obowiązuje bowiem karta EKUZ.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie do Meksyku wybrać?
Zacząć trzeba od dopasowania polisy podróżne do swoich indywidualnych potrzeb - stan zdrowia, wieku, planowanych aktywności itd. Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym lepiej.
Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Najlepiej zrobić to przez internet z pomocą prostego w obsłudze serwisu internetowego Polisoteka.pl. Z jego pomocą zaopatrzyć się można w ubezpieczenie podróżne do każdego zakątka kuli ziemskiej.
Jakie dokumenty są potrzebne na wyjazd do Meksyku?
Podstawą jest ważny paszport. W przypadku krótszych wyjazdów (do 180 dni) wiza nie jest wymagana. Osoby, które mają zamiar na miejscu wynająć auto, muszą ze sobą zabrać także międzynarodowe prawo jazdy.