Ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej
Kraje

Ubezpieczenie do Korei Południowej

Ubezpieczenie do Korei Południowej

Korea Południowa to nie tylko kraj niezwykle rozwinięty technologicznie, ale i mogący się pochwalić długą historią oraz piękną kulturą. W 70% pokrywają go góry, co wiele osób może zaskoczyć. Na turystów czekają także nowoczesne miasta i buddyjskie pałace. To kraj pełen kontrastów. Jak się przygotować do takiej podróży? Jakie ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej wybrać?

Korea Południowa – informacje z MSZ

 • Przed wyjazdem dobrze jest zarejestrować się w systemie Odyseusz. 
 • Na Półwyspie Koreańskim od wielu lat jest dość napięta sytuacja polityczna. Ma to związek z Koreą Północną i jej próbami jądrowymi. 
 • W strefie zdemilitaryzowanej dochodzi do różnych incydentów.
 • Zagrożenie przestępczością pospolitą nie jest duże. Rzadko dochodzi do oszustw i kradzieży. 
 • Uważać trzeba na ulicach, bo kierowcy przejeżdżają przez skrzyżowania mimo czerwonego światła. Motocykliści często poruszają się po chodnikach. 
 • Korea Południowa znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. Od czerwca do listopada mogą tam występować tajfuny.

Korea Południowa – co warto zobaczyć?

 • Seul – stolicę kraju łączącą w sobie tradycję z nowoczesnością. Zobaczyć trzeba Pałac Gyeongbokgung i najwyższy świątynny kompleks w kraju Tempel Jogyesa. 
 • Bulguksę – buddyjski kompleks świątynny niedaleko miasta Gyeongju. To obiekt wpisany na listę UNESCO.
 • Park Narodowy Seoraksan – w górach Seorak. 
 • Jeju – wyspę na południu kraju, która zachwyca wulkanicznymi formacjami skalnymi i pięknymi plażami. Najważniejsze miejsca do zobaczenia to wulkaniczny szczyt Park Narodowy Hallasan i Wielki Park Narodowy Geomunoreum z licznymi jaskiniami.
 • Haeundae – popularną plażę w Busan. 

Co zabrać na urlop w Korei Południowej? Dokumenty na wyjazd do Korei Południowej

Podstawowym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy Korei Południowej jest ważny paszport. Podczas krótkich wyjazdów nie trzeba wyrabiać wizy.

Czy w Korei Południowej jest bezpiecznie?

Na całym Półwyspie Koreańskim dochodzi niestety do napięć politycznych i militarnych. W dużej mierze ma to związek z testami jądrowymi przeprowadzanymi przez Koreę Północną. 

Zagrożenie przestępczością pospolitą w Korei Południowej nie jest duże. W większych miastach zdarzają się jednak kradzieże kieszonkowe. Trzeba też uważać na ulicach. Kierowcy nie przestrzegają bowiem przepisów.

Korea Południowa znajduje się w strefie aktywnej sejsmicznie. Występują tam trzęsienia ziemi, a latem tajfuny. 

Karta EKUZ na urlop w Korei Południowej – czy wystarczy?

Karta EKUZ w Korei Południowej nie obowiązuje, bo kraj ten nie należy do UE. Za leczenie trzeba więc zapłacić z własnej kieszeni. Opieka medyczna  w tym kraju stoi na wysokim poziomie. 

Z uwagi na barierę językową warto na miejscu korzystać z usług placówek międzynarodowych. Leczenie jest jednak drogie. Standardowa wizyta lekarska kosztuje średnio 160 złotych. Doba w szpitalu to koszt około 100 dolarów. Warto więc pamiętać o dobrym ubezpieczeniu podróżnym. 

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej kupić?

Z uwagi na wysokie koszty leczenia w Korei Południowej rekomenduje się zakup dobrego ubezpieczenia turystycznego. Polisa opiewająca na wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenie pokryje bowiem wszystkie opłaty związane z leczeniem czy ratownictwem. Można wtedy liczyć na pomocą w razie kradzieży czy wypadku. 

Ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej kosztuje zaledwie kilka złotych za jeden dzień. Polisę trzeba jednak dopasować do charakteru danego wyjazdu. Warto postawić na wysoką sumę gwarantowaną leczenia.

Poza tym ochronę rozszerzyć można o sporty ekstremalne, sporty wysokiego ryzyka, klauzulę alkoholową czy choroby przewlekłe. 

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej?

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej powinno obejmować:

 • Koszty leczenia – w Korei Południowej koszty leczenia są wysokie. Warto więc postawić na polisę z wysoką sumą gwarantowaną. 
 • Koszty ratownictwa  – przydadzą się podczas ewentualnych akcji ratowniczych i poszukiwawczych np. w górach czy na morzach.
 • Ubezpieczenie NNW – przychodzi z pomocą w razie wypadku i poniesienia uszczerbku na zdrowiu Można wtedy uzyskać odpowiednią rekompensatę finansową. 
 • OC prywatne – to zabezpieczenie finansowe przydaje się, gdy ubezpieczony spowoduje nieumyślny wypadek lub zniszczy wartość osoby trzeciej. 
 • Ubezpieczenie bagażu – to ochrona walizek czy sprzętu elektronicznego na wypadek kradzieży, zgubienia czy zniszczenia. 
 • Assistance – to wsparcie medyczne, informacyjne i prawne na czas wyjazdu. Udzielane jest przez 24/7.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Korei Południowej wybrać?

Ubezpieczenie wybierane na wyjazd do Korei Południowej powinno być wysokie. 20 lub 30 tysięcy euro to w tym przypadku zupełne minimum. Taka polisa przyda się, gdy ubezpieczony zachoruje np. na chorobę wirusową lub ulegnie wypadkowi, który nie wymaga hospitalizacji. Kwota tego rzędu powinna też wystarczyć na pobyt w szpitalu. Mowa oczywiście o prostych zabiegach. Osoby chore przewlekle powinny pamiętać o zakupie dodatkowej ochrony. 

Trzeba dokładnie przeanalizować zakres wybieranego ubezpieczenia turystycznego. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie go do swoich potrzeb. Innej osoby potrzebują osoby, które w planach mają jedynie zwiedzanie, a innej osoby aktywne i uprawiające sporty ekstremalne.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Korei Południowej?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowego serwisu Polisoteka.pl. Za jego pośrednictwem można kupić polisę podróżną w zaledwie kilka minut. Płatność odbywa się online, a wszystkie dokumenty są przesyłane na podany adres e-mail.

Najważniejsze informacje:

 • Korea Południowa nie należy do UE i nie obowiązuje tam karta EKUZ. Jednocześnie opieka medyczna jest droga. Lepiej więc nie rezygnować z zakupu ubezpieczenia podróżnego.
 • Osoby wyjeżdżające do Korei Południowej w celach turystycznych nie potrzebują wizy. Do przekroczenia granicy potrzebny jest ważny paszport.
 • W Korei Południowej poziom przestępczości pospolitej jest niski. Kraj ten znajduje się jednak w strefie aktywnej sejsmicznie.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie wybrać do Korei Południowej?
Dobre ubezpieczenie turystyczne to ubezpieczenie dopasowane do potrzeb danej osoby. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę swój stan zdrowia, wiek czy preferowany sposób spędzania czasu wolnego. Im wyższa jest suma polisy, tym lepiej.
Co jest potrzebne do wyjazdu do Korei Południowej?
Przy sobie trzeba mieć jedynie ważny paszport. Przy wyjazdach turystycznych wiza nie jest potrzebna.
Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?
Można to bezproblemowo zrobić przez internet np. za pośrednictwem serwisu online Polisoteka.pl. Cały proces zajmuje kilka minut.