Ubezpieczenie turystyczne do Hongkongu
Kraje

Ubezpieczenie do Hongkongu

Ubezpieczenie do Hongkongu

Hongkong to kraj, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynie z wysokich wieżowców, ale znaleźć tam można również ciche, zielone miejsca czy liczne świątynie. Jak zaplanować tak egzotyczną podróż? Jakie ubezpieczenie turystyczne do Hongkongu wybrać?

Hongkong – informacje z MSZ

 • Zacząć trzeba od rejestracji w systemie Odyseusz.
 • W ostatnich latach w Hongkongu miały miejsce protesty społeczne. Dochodziło do starć z policją. 
 • Na terenie Hongkongu lepiej nie wypowiadać się publicznie na temat sytuacji politycznej kraju i stosunków z Chinami. 

Hongkong – co warto zobaczyć?

 • Wzgórze Wiktorii – największa atrakcja kraju. Wzniesienie ma 552 metry i rozciąga się z niego wyjątkowy widok na miasto. Wjechać tam można kolejką linową Peak Tram, która funkcjonuje do roku 1888. 
 • Hong Kong Disneyland – otworzony w roku 1995. Miejsce obowiązkowe dla rodzin z dziećmi. 
 • Ocean Park – drugi największy park rozrywki w kraju. Znajduje się tam m.in. oceanarium i park ssaków morskich. Obiekt działa od roku 1977. 
 • Wyspę Hongkong – z dzielnicą Central i Portem Wiktorii. Znajdują się tam najdłuższe ruchome schody świata. Odwiedzić warto targ uliczny Standley Market.
 • Pomnik Wielkiej Buddy – na wyspie Lantau. Odsłonięty został w roku 1993 i jest to największy posąg Buddy wykonany z brązu. Waży 250 ton i ma 34 metry wysokości. Niedaleko znajduje się poza tym klasztor Po Lin.
 • Świątynię Man Mo – poświęconą bogu Man Tai i bogu Mo Tai. Takich obiektów w kraju jest kilka. 
 • Nan Liam Garden – tradycyjny chiński ogród o powierzchni 3,5 ha. 
 • Półwysep Kowloon – bardzo gęsto zaludniony obszar. Warto udać się na promenadę Tsim Sha Tsui i zobaczyć Symphony of Lights. To podświetlane laserami wieżowce. Zwiedzić można świątynię Sik sik Yuen Wong Ta Sin czy kompleks świątynny z roku 1934 Chi Lin Nunnery. 

Co zabrać na urlop w Hongkongu? Dokumenty na wyjazd do Hongkongu

Najważniejszym dokumentem  jest w tym przypadku ważny paszport. Na terenie Hongkongu Polacy przebywać mogą do 90 dni bez wizy, ale nie mogą wjeżdżać do Chin. Tutaj wymagana jest chińska wiza. 

Czy w Hongkongu jest bezpiecznie?

Hongkong to miejsce dość bezpieczne, ale lepiej nie wypowiadać się tam publicznie na tematy polityczne np. związane ze stosunkami z Chinami. Należy unikać demonstracji i zgromadzeń publicznych.

Karta EKUZ na urlop w Hongkongu – czy wystarczy?

Karta EKUZ w Hongkongu nie obowiązuje. Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, ale lepiej z niego nie rezygnować, bo leczenie w Hongkongu jest bardzo drogie. Honorowane są tam polisy towarzystw ubezpieczeniowych, które mają międzynarodowych partnerów. 

W Hongkongu nie ma problemów z dostępem do opieki medycznej na wysokim poziomie. Standardowa wizyta lekarska kosztuje około 100 dolarów. Jeszcze droższe jest leczenie ambulatoryjne. Koszt pobytu w szpitalu zależy od jego standardu i leczenia.

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Hongkongu wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Hongkongu należy zwrócić uwagę na:

 1. Zakres polisy turystycznej – to bardzo istotna kwestia, ponieważ to zakres polisy decyduje  o ochronie dostępnej dla osoby ubezpieczonej. Podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego obejmuje: pokrycie kosztów leczenia, koszty ratownictwa i poszukiwań, koszty transportu medycznego. Jeśli podróżny chciałby uzyskać szerszą ochronę, musi wybrać dodatkowe opcje podczas wyboru polisy. Mowa tutaj o OC sportowym, OC prywatnym, NNW, ubezpieczeniu bagażu, Assistance, ubezpieczeniu dla osób z chorobami przewlekłymi itd. Warto więc określić charakter wyjazdu oraz wybrać polisę, która będzie odpowiadać zakresowi wydarzeń, które mogą się pojawić w trakcie podróży.
 2. Rodzaj wyjazdu – przy zakupie polisy turystycznej do Hongkongu ważne jest także określenie celu wyjazdu, czyli rodzaju podróży. Wyjazd do Hongkongu może mieć charakter turystyczny, pracowniczy lub służbowy.
 3. Wysokość ochrony – przy zawieraniu umowy ubezpieczenia turystycznego warto zwrócić uwagę na wysokość ochrony oferowanej w ramach różnych wariantów ubezpieczenia. Oznacza to kwotę, do jakiej towarzystwo ubezpieczeniowe ponosi odpowiedzialność za koszty lub odszkodowania.Im wyższa suma ochrony, tym lepsza ochrona dla podróżnego. Jednakże wyższa suma ochrony wiąże się z wyższą składką ubezpieczeniową. Dlatego warto dokładnie rozważyć swoje potrzeby i możliwości finansowe przy wyborze polisy turystycznej do Hongkongu.

Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Hongkongu?

Każda polisa turystyczna do Hongkongu powinna obejmować:

 1. Pokrycie kosztów leczenia – istotne jest, aby gwarantowana suma kosztów leczenia była odpowiednio wysoka (przynajmniej 50 000 euro), a najlepiej nieograniczona. Leczenie w Hongkongu jest bowiem bardzo kosztowne, a bez ubezpieczenia trzeba ponieść wszystkie koszty samodzielnie. Wykupienie odpowiedniej polisy przed wyjazdem pozwala nam czuć się bezpieczniej i zaoszczędzić sporo pieniędzy 
 2. Koszty transportu medycznego – to niezwykle ważny element każdej polisy turystycznej. Transport medyczny w większości zagranicznych krajów jest płatny i bardzo kosztowny. Jeszcze droższe jest przetransportowanie poszkodowanej osoby z powrotem do Polski, zwłaszcza jeśli odległość jest znaczna. Polisa, która pokrywa te wydatki, pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 3. OC (Odpowiedzialność Cywilna) – Hongkong to gęsto zaludniony kraj, który oprócz bogatej kultury niesie ze sobą pewne ryzyko. W zatłoczonych miastach i podczas zwiedzania miejsc turystycznych zdarzają się różne wypadki. Ubezpieczenie OC pozwala n czuć się pewniej w przypadku, gdy to ubezpieczony jest sprawcą wypadku.
 4. NNW (Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) – to kolejny niezbędny element polisy na zagraniczny wyjazd. Dzięki niemu uniknąć można  wysokich kosztów związanych z konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków.o naszego portfela, o ile wcześniej wykupiliśmy odpowiednią polisę.
 5. Rozszerzenie dla aktywnych – jeśli podczas podróży do Hongkongu w planach jest aktywny wypoczynek związany na przykład z uprawianiem sportów, które są uznawane za ekstremalne, warto rozważyć rozszerzenie naszej polisy.
 6. Ubezpieczenie bagażu – może okazać się przydatne, jeśli ubezpieczony zabiera ze sobą wartościowe przedmioty, takie jak elektronika czy sprzęt sportowy. To ubezpieczenie zapewnia ochronę w przypadku utraty lub opóźnienia bagażu.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Hongkongu wybrać?

W ramach ubezpieczenia turystycznego dostępne są dwie popularne klauzule do wyboru:

 1. Klauzula chorób przewlekłych – przeznaczona dla podróżnych cierpiących na długotrwałe schorzenia, takie jak cukrzyca, padaczka, nowotwory, czy choroby układu krążenia – pełna lista obejmuje wiele innych przewlekłych chorób. Dzięki tej klauzuli, ubezpieczenie obejmuje także pogorszenie się stanu zdrowia związane z przewlekłą chorobą.
 2. Klauzula alkoholowa – rozszerza zakres ochrony, obejmując wypadki, do których doszło pod wpływem alkoholu. To rozszerzenie uwzględnia koszty leczenia oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w przypadku zdarzeń, które miały miejsce w stanie nietrzeźwości.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Hongkongu?

Hongkong to dla turystów z Polski miejsce wciąż egzotyczne, ale coraz więcej osób decyduje się na taką podróż. Pojawia się wówczas pytanie – gdzie kupić polisę podróżną do Hongkongu? Okazuje się, że bez problemu wszystkie formalności załatwić można przez internet. Wystarczy skorzystać z serwisu online Polisoteka.pl.

Najważniejsze informacje:

 • Hongkong jest miastem bezpiecznym, ale nie należy się tam publicznie wypowiadać na tematy polityczne np. związane z Chinami.
 • Polacy wybierający się do Hongkongu na okres do 90 dni nie potrzebują wizy. Wystarczy im ważny paszport.
 • W Hongkongu nie obowiązuje karta EKUZ, a leczenie jest bardzo drogie. Nie można więc rezygnować z zakupu dobrego ubezpieczenia turystycznego.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy można wjechać do Hongkongu?
Turyści z Polski nie mają żadnych problemów z wjazdem do Hongkongu. Przy pobycie do 90 dni nie jest wymagana nawet wiza. Wystarczy mieć przy sobie ważny paszport.
Gdzie najlepiej ubezpieczyć się na wyjazd za granicę?
Można to zrobić przez internet np. za pośrednictwem serwisu Polisoteka.pl. Zajmuje to dosłownie kilka minut i wcale nie jest trudne.
Czy trzeba się ubezpieczać na wyjazd zagraniczny?
Nie jest to zazwyczaj obowiązkowe, ale zalecane. Opieka medyczna w Hongkongu stoi na wysokim poziomie, ale jest bardzo droga.