Ubezpieczenie turystyczne do Danii
Kraje

Ubezpieczenie do Danii

Ubezpieczenie do Danii

Dania to kraj, do którego co roku przyjeżdżają miliony turystów. To najmniejsze państwo skandynawskie, które oferuje wiele ciekawych atrakcji turystycznych do odwiedzenia oraz krajobrazów do zobaczenia. Wyjazd do Danii może być doskonałym sposobem, by zapoznać się z historią, zabytkami i kulturą. Gdy także planujesz podróż w tym kierunku, nie zapomnij kupić ubezpieczenie turystyczne do Danii. Co wybrać?

Dania – informacje MSZ

 • W Danii obowiązuje wysoki stopień zagrożenia terrorystycznego (4 w skali 5-stopniowej).
 • Zagrożenie przestępczością pospolitą jest niskie, ale w największych miastach należy uważać na kieszonkowców.
 • Przed wyjazdem warto zarejestrować się w systemie Odyseusz.
 • Aktualne informacje związane z ograniczeniami oraz zaleceniami przed wyjazdem do Danii można znaleźć na stronie internetowe MSZ.

Dania – co warto zobaczyć?

 • Kopenhagę – stolicę kraju. Najbardziej reprezentatywna część miasta to Nyhavn – wyróżnia ją kolorowa zabudowa. Wielu turystów odwiedza pomnik małej syrenki i Ogrody Tivoli. Warto zwrócić uwagę na zamki np. Rosenborg i Kronborg. Na wysepce znajduje się też zamek Frederiksborg. 
 • Legoland  w Billund – jedną z atrakcji przeznaczonych głównie dla dzieci. 
 • Odense – miasto rodzinne Hansa Christiana Andersena. Trzeba na pewno odwiedzić jego dom.
 • Zamek Egeskov – słynny zamek zbudowany na palach. Sprawia wrażenie, że unosi się na wodzie.
 • Skagen – miejsce, w którym Bałtyk spotyka się z Morzem Północnym. Warto też odwiedzić wyspę Bornholm – niezwykle zieloną.
 • Ogrody Tivoli – park rozrywki w stolicy kraju i ogród w jednym. 
 • Duńską Riwierę – tereny na północ od Kopenhagi.
 • Białe klify – niezwykłe wybrzeże na wyspie Mon. Klify mają do 120 metrów wysokości i liczą 10 tysięcy lat.
 • Bornholm – malowniczą wyspę na Bałtyku. Są tam wysokie klify, ale i równiny czy wydmy.

Co zabrać na urlop w Danii? Dokumenty potrzebne na wyjazd do Danii

Polacy, którzy chcą udać się do Danii przy sobie muszą mieć jedynie ważny dowód osobisty lub paszport. Dotyczy to także dzieci. Jeśli z małoletnimi podróżują osoby trzecie, muszą mieć do okazania pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na podróżowanie dziecka. 

Turyści wyjeżdżający do Danii w celach rekreacyjnych nie mają obowiązku meldunkowego. Turystycznie w kraju przebywać można 3 miesiące. Potem trzeba uzyskać pozwolenie na pobyt. 

Studentom przydać się może legitymacja ISIC, bo gwarantuje zniżki w niektórych instytucjach kultury. W Danii akceptowane jest polskie prawo jazdy. Samochód musi być wyposażony w tablice z numerem rejestracyjnym i znakiem kraju pochodzenia. Jednak w celach turystycznych można poruszać się autem na polskich numerach rejestracyjnych. Osoby, które wyjeżdżają tam na dłużej muszą auto zarejestrować w ciągu 30 dni.

Czy w Danii jest bezpiecznie?

W Danii obowiązuje czwarty na pięć stopień zagrożenia terrorystycznego 9. Dlatego ryzyko wystąpienia zamachu jest tam dość wysokie. Warto więc na bieżąco sprawdzać komunikaty władz.  

Niewielkie jest za to zagrożenie przestępczością pospolitą. W dużych miastach mimo wszystko trzeba uważać na kieszonkowców. Przed wyjazdem do Danii nie trzeba się na nic obowiązkowo szczepić. 

W Danii normą są kontrole na dworcach czy lotniskach. W miejscach popularnych wśród turystów należy być ostrożnym.

Karta EKUZ na urlop w Danii – czy wystarczy?

Z karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można skorzystać w Danii. Kartę można wyrobić w lokalnym oddziale NFZ.

Jako że EKUZ w Danii daje jedynie podstawowy zakres ochrony, nie warto rezygnować z ubezpieczenia turystycznego. Dzięki niemu można uzyskać potrzebną pomoc w sytuacjach, których nie obejmuje karta, a także w placówkach prywatnych.

​Podróż do Danii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne, polisa podróżna, jest rodzajem ubezpieczenia przeznaczonego dla osób podróżujących za granicę. Polisa pokrywa koszty leczenia, transportu medycznego, akcji ratowniczych i poszukiwawczych i dodatkowo może obejmować inną ochronę wybraną przez turystę.

Wykupienie polisy turystycznej nie jest obowiązkowe, lecz jest ona polecana tym osobom, które chcą bezpiecznie zwiedzać inne kraje lub planują wyjazd służbowy, do pracy. Dzięki niej można zredukować ryzyko związane z finansowymi konsekwencjami, między innymi wysokimi wydatkami na leczenie czy powrotny transport do Polski – mogą one wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych!

Ubezpieczenie turystyczne warto wykupić także przed podróżą do Danii. Umowę ubezpieczeniową można zawrzeć w praktycznie każdym towarzystwie prowadzącym sprzedaż polis podróżnych.

Za pomocą polisy turystycznej do Danii można otrzymać pomoc w zakresie podstawowym oraz rozszerzonym w zależności od celu wyjazdu i swoich potrzeb. Koszty kalkulowane są indywidualnie na podstawie wybranych opcji oraz czasu trwania pobytu.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne do Danii wybrać?

Towarzystwa oferujące ubezpieczenie turystyczne do Danii mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wielu wariantów polis. Aby otrzymać najlepszy zakres ochrony, warto zapoznać się z propozycjami przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej.

Polisy turystyczne do Danii można kupić w zakresie podstawowym i można skorzystać z polis rozszerzających zakres ochrony. Dodatkowo można także poszerzyć polisę o dodatkowe klauzule, gdy polisa nie obejmuje wszystkich sytuacji.

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne do Danii pokrywa koszty:

 • Leczenia.
 • Transportu, a także transportu medycznego.
 • Ratownictwa i akcji poszukiwawczej.

Aby otrzymać jeszcze szerszą ochronę, warto skorzystać z polis dodatkowych. Dzięki nim wyjazd może być bezpieczniejszy. Skorzystanie z dodatkowych ubezpieczeń nie jest przy tym związane z wysokim wydatkiem, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze polisy na wyjazd do Danii.

Do polisy podstawowej można dodać ubezpieczenie:

 • NNW – od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • bagażu.
 • assistance.
 • od odwołania, rezygnacji oraz skrócenia wyjazdu.
 • dla osób przewlekle chorych.
 • dla osób uprawiających sporty ekstremalne.
 • od aktów terrorystycznych.

Wybierając polisę turystyczną, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej zakres, ale także na wysokość ochrony. Maksymalne sumy kosztów leczenia, transportu, ratownictwa oraz odszkodowań OC, NNW, za bagaż wskazują, jaka jest odpowiedzialność ubezpieczyciela w tym właśnie zakresie. Im gwarantowana suma będzie wyższa, tym lepsza będzie ochrona ubezpieczonego.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Danii?

akupienie ubezpieczenia turystycznego do Danii nie jest związane z wysokimi kosztami. Ceny rozpoczynają się już z od około 3 zł na dzień!

W cenie około 3-4 zł dziennie można otrzymać polisę obejmującą koszty leczenia, transportu medycznego, ratownictwa, OC oraz NNW. Wyższe ceny około 4-6 zł dziennie pozwalają na uzyskanie szerszej ochrony dla osób uprawiających sporty, ubezpieczenie bagażu oraz dają wyższe sumy gwarancyjne polisy.

Rzeczywiste koszty można skalkulować we własnym zakresie za pomocą kalkulatorów ubezpieczeń turystycznych online.

​Co powinno obejmować ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego do Danii turysta ma możliwość samodzielnego wybrania jego zakresu. Dzięki temu polisa może odpowiadać jego indywidualnym wymaganiom i zapewniać oczekiwaną ochronę i bezstresowy wyjazd!

Zakres ochrony w ramach polisy turystycznej:

 • Koszty leczenia – polisa zapewnia dostęp do usług medycznych, między innymi wizyt lekarskich, badań diagnostycznych, zabiegów, leków. Najlepiej, aby minimalna kwota ochrony wynosiła 30 000 euro.
 • Koszty transportu medycznego – odnoszą się do kosztów transportu na terenie kraju oraz do Polski, gdy pojawi się taka potrzeba.
 • Koszty ratownictwa – polisa pokrywa wtedy koszty związane z akcjami poszukiwawczymi oraz ratowniczymi, między innymi w górach, na wodzie.
 • NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia turyście otrzymanie odszkodowania na skutek wypadków, między innymi pokrywa koszty leczenia, rehabilitacji, niezdolności do pracy.
 • OC w życiu prywatnym – polisa ta chroni ubezpieczonego przed skutkami finansowymi wywołanych przez niego szkód, na przykład wypadków.
 • Assistance – ubezpieczenie to zapewnia pomoc w zakresie logistyki, prawa, usług tłumacza, opiekunki podczas pobytu za granicą.
 • Ubezpieczenie bagażu – w jego ramach można otrzymać wypłatę odszkodowania, gdy bagaż zostanie ukradziony, zniszczony, zagubiony. Gdy przewozi się drogie mienie, na przykład komputer, aparat fotograficzny, drogi smartfon, warto wybrać polisę o wyższej sumie gwarancyjnej.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie do Danii wybrać?

Dobra polisa turystyczna to polisa, która spełnia indywidualne oczekiwania turysty. Oczywiście znalezienie idealnego produktu wcale nie musi być łatwe. Inne potrzeby mają osoby, które wyjeżdżają do Danii jedynie zwiedzać, a inne np. sportowcy uprawiający sporty ekstremalne. Dodatkowej ochrony potrzebują poza tym osoby przewlekle chore – muszą rozszerzyć ubezpieczenie, opłacając dodatkową składkę. 

Szczególnie rozbudowane musi być ubezpieczenie dla osób aktywnych. Warto na samym początku sprawdzić, czy dany ubezpieczyciel nie wymaga dla danej dyscypliny sportu wykupienia rozszerzenia np. o sporty ekstremalne czy sporty wysokiego ryzyka. Takie informacje znajdują się w OWU. 

Rozważyć też można ubezpieczenie sprzętu sportowego. Czasem przydaje się sportowe OC. Firma ubezpieczeniowa przejmuje wtedy odpowiedzialność za szkody wyrządzone innym osobom w  czasie uprawiania sportu. 

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Danii?

Ubezpieczenie turystyczne do Danii można zakupić samodzielnie – także przez internet, nawet na jeden dzień przed planowanym wyjazdem.Warto skorzystać z serwisu internetowego Polisoteka.pl – z jego pomocą można zaopatrzyć się w polisę podróżną w ciągu zaledwie kilku minut.

Najważniejsze informacje:

 • Dania to bardzo ciekawy kierunek na wyjazd. Do przekroczenia granicy potrzebny jest jedynie ważny paszport lub dowód osobisty.
 • W Danii obowiązuje karta EKUZ, ale na pewno warto ze sobą dodatkowo zadbać ubezpieczenie turystyczne. Dotyczy to w szczególności osób przewlekle chorych i sportowców.
 • W Danii obowiązuje dość wysoki poziom zagrożenia terrorystycznego. Jednocześnie poziom przestępczości pospolitej est bardzo niski.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie ubezpieczenie do Danii wybrać?
Należy w tym przypadku kierować się swoimi indywidualnymi potrzebami. Na uwadze trzeba mieć na pewno swój stan zdrowia i preferowany sposób spędzania wolnego czasu.
Czy karta EKUZ działa w Danii?
Dania należy do UE i obowiązuje tam karta EKUZ. Nie zapewnia jednak pełnej ochrony. Dlatego należy zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne.
Jakie dokumenty przygotować na wyjazd do Danii?
Potrzebny jest w tym przypadku jedynie dowód osobisty lub paszport. W Danii uznawane jest też polskie prawo jazdy.