Ubezpieczenie turystyczne do Francji

Wspaniałe zabytki, pyszne jedzenie i wina, przepiękne kurorty turystyczne – Francja to jeden z wakacyjnych hitów już od wielu lat. To tam swoje urlopy planuje wielu turystów z całego świata. Gdy również myślisz o wyjeździe, nie zapominaj wcześniej wykupić ubezpieczenie turystyczne do Francji, by zwiedzać ją bezpiecznie!

Podróż do Francji – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne jest rodzajem polisy, która pozwala na uzyskanie kompleksowej ochrony podczas zagranicznych wyjazdów. Razem z nią można uniknąć sporych kosztów wynikających z niespodziewanych zdarzeń jak zachorowania, wypadki czy kradzież bagażu.

Przed wyjazdem do Francji również warto zdecydować się na zakupienie ubezpieczenia turystycznego, które pozwoli na uzyskanie pomoc w wielu sytuacjach.

Chociaż we Francji można skorzystać z karty EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – to jednak warto pamiętać o tym, że nie pozwoli ona na pokrycie wszystkich powstałych kosztów i dodatkowo nie zapewni tak szerokiej ochrony jak polisa turystyczna.

Wykupienie ubezpieczenia do Francji pozwoli na otrzymanie wsparcia w postaci zwrotu kosztów leczenia, ratownictwa czy transportu medycznego. Również umożliwi ono skorzystanie z dodatkowej pomocy, na przykład przy odwołaniu lub opóźnieniu wyjazdu, problemach z bagażem czy wyrządzeniu szkód osobowych lub na mieniu przez turystę.

Ubezpieczony turysta nie musi wtedy obawiać się o dodatkowe koszty lub problemy z organizacją swojego pobytu, ponieważ fachową asystę w niespodziewanych sytuacjach może zapewnić mu ubezpieczyciel.

Koszty ubezpieczeń turystycznych do Francji nie są wysokie, a zakupienie polisy jest bardzo łatwe i szybkie – bez potrzeby wychodzenia z domu!

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje we Francji?

Polisy turystyczne do Francji są obecnie oferowane przez wielu ubezpieczycieli. Jakie ubezpieczenie warto wybrać wtedy, gdy planuje się pobyt we Francji?

Przede wszystkim odpowiednią ofertę warto dopasować do siebie, aby otrzymać dzięki temu optymalną pomoc ubezpieczyciela podczas wyjazdu. Przy doborze ubezpieczenia do Francji należy wziąć pod uwagę poniższe kwestie:

1. Charakter wyjazdu

Z ubezpieczenia turystycznego można skorzystać podczas wyjazdów o zróżnicowanym charakterze, na przykład podczas wypoczynku, zwiedzania, ale również uprawiania sportów, także tych ekstremalnych, czy pracy.

Wskazanie na odpowiedni charakter wyjazdu pozwoli na uzyskanie właściwej ochrony podczas wyjazdu do Francji.

2. Zakres ochrony

Ubezpieczenia turystyczne są oferowane w dwóch opcjach – z podstawowym oraz z rozszerzonym zakresem ochrony. Na co warto się zdecydować podczas wyjazdu do Francji?

Podstawowa ochrona obejmuje:

 • Koszty leczenia.
 • Koszty transportu sanitarnego.
 • Zwrot kosztów ratownictwa.
 • Koszty następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW.

Rozszerzona ochrona obejmuje:

 • Rozszerzenie dla osób ze schorzeniami przewlekłymi.
 • Ubezpieczenie COVID-19.
 • OC w życiu prywatnym.
 • Assistance.
 • Ubezpieczenia sportowe – klauzule dla sportów ekstremalnych, wysokiego ryzyka, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego.
 • Ochrona bagażu.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia, odwołania, rezygnacji i przerwania podróży.
 • Rozszerzenie o zdarzenia wywołane pod wpływem alkoholu.

3. Suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia, również określana jako suma gwarantowana, jest bardzo ważnym czynnikiem, jaki należy uwzględnić przy wyborze ubezpieczenia turystycznego. Odnosi się ona do maksymalnej sumy, która pokrywana jest przez ubezpieczyciela za konkretne zdarzenia. Powyżej niej ubezpieczony musi już opłacać koszty samodzielnie.

Najlepiej, aby suma ubezpieczenia była jak najwyższa, aby dzięki temu zabezpieczyć się przed sytuacjami, w których okaże się, że będzie ona zbyt niska.

Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

Zaleca się, aby suma kosztów leczenia nie była niższa od 30 000 euro, a kosztów ratownictwa od 5 000 euro.

Warto pamiętać, że suma gwarantowana będzie dotyczyła również innych elementów ubezpieczenia, na przykład OC w życiu prywatnym, ochrony bagażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Francji?

Ceny ubezpieczeń turystycznych do Francji rozpoczynają się już od około 3 zł na jeden dzień pobytu!

Ogólne koszty polisy będą zależały od wielu czynników, między innymi od wybranego zakres ubezpieczenia, czasu pobytu za granicą, od sum gwarantowanych oraz od ubezpieczyciela, u którego zakupiło się polisę.

Aby nie przepłacić za ubezpieczenie turystyczne do Francji i uzyskać kompleksową ochronę w przystępnej cenie, warto zdecydować się na skorzystanie z internetowego kalkulatora ubezpieczeniowego.

Kalkulator ubezpieczeń online pozwala na łatwe i szybkie porównanie kosztów polis i wykupienie najkorzystniejszej oferty z zacisza własnego domu – nawet na jeden dzień przed wyjazdem. W kalkulatorze można porównać oferty największych towarzystw ubezpieczeniowych w kilka minut, a potem błyskawicznie zawrzeć umowę ubezpieczeniową.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Dokładny zakres ubezpieczenia turystycznego do Francji jest zależny od wybranej oferty, wobec tego warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne polisy i dobrać najlepszą do swoich potrzeb. Co powinna obejmować dobra polisa?

Za pomocą polisy turystycznej do Francji można pokryć poniższe rodzaje kosztów:

 • Koszty leczenia – ubezpieczenie pokrywa koszty jak wizyty lekarskie, diagnostyka, hospitalizacja, w tym również koszty leków, zabiegów, operacji.
 • Rozszerzenie dla osób z chorobami przewlekłymi – należy wykupić je wtedy, gdy choruje się przewlekle. Listę chorób można sprawdzić przy zakupie ubezpieczenia.
 • Ubezpieczenie COVID-19 – rozszerzenie pozwalające na pokrycie kosztów testu, leczenia, kwarantanny, pobytu w izolacji, opieki nad osobą niepełnoletnią.
 • Ratownictwo – organizowanie akcji ratowniczych, akcji poszukiwawczych.
 • Transport sanitarny – przewiezienie osoby poszkodowanej w kraju lub do Polski, również obejmuje transport ciała w przypadku śmierci ubezpieczonego.
 • NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków, dzięki tej polisie można otrzymać wypłatę odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu, śmierć osoby ubezpieczonej.

O co warto rozszerzyć ubezpieczenie do Francji?

Wyjeżdżając do Francji warto również wykupić dodatkowe ubezpieczenie pokrywające:

 • Ubezpieczenia sportowe – dedykowane dla osób planujących uprawiać sporty podczas swojego wyjazdu.
 • Ubezpieczenie bagażu – pozwala na uzyskanie odszkodowania w razie kradzieży, uszkodzenia, zagubienia bagażu podróżnego, a także w razie jego opóźnienia na lotnisku.
 • OC w życiu prywatnym – umożliwia pokrycie szkód na mieniu i szkód osobowych wywołanych przez osobę ubezpieczoną.
 • Assistance – pomoc w podróży dostępna 24 godziny na dobę, obejmuje pomoc organizacyjną, tłumaczeniową, prawną i inne usługi.
 • Ubezpieczenie od opóźnienia podróży – wypłacane w przypadku opóźnienia lotu o określoną liczbę godzin.
 • Ubezpieczenie od odwołania, rezygnacji i przerwania podróży – można otrzymać zwrot kosztów w przypadku ważnych zdarzeń, na przykład śmierci bliskiej osoby, zachorowania.
 • Rozszerzenie o zdarzenia wywołane przez ubezpieczonego pod wpływem alkoholu – można wtedy uzyskać wypłatę odszkodowania.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie do Francji, nie można zapominać również o sprawdzeniu sum ubezpieczenia, by dopasować je do własnych potrzeb, na przykład wartości bagażu.

Dokładne informacje związane z zakresem ochrony ubezpieczeniowej można znaleźć w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Są one dostępne również przed wykupieniem ubezpieczenia, dlatego warto się z nimi zapoznać. Szczególnie istotna jest sekcja z wyłączeniami, która dotyczy sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie wypłaci środków.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ we Francji

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Francji?

Ubezpieczenie turystyczne można wykupić bezpośrednio u ubezpieczyciela albo u agenta ubezpieczeniowego. Dodatkowo można zdecydować się na zakupienie jej przez internet za pomocą kalkulatora ubezpieczeniowego.

Gdy liczy się wygoda, szybkość i niska cena, warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń online, aby natychmiast zapoznać się z dostępnymi ofertami ubezpieczeniowymi i od razu zawrzeć umowę online.

Po zapłacie za polisę przez internet – przelewem, kartą lub inną dostępną metodą – otrzymuje się dokumenty potwierdzające zawarcie umowy.

Kup ubezpieczenie turystyczne do Francji już teraz – życzymy udanego pobytu!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Kraje