Ubezpieczenie turystyczne do Estonii

Estonia to jeden z krajów nadbałtyckich, który dziś jest chętnie wybieranym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych, stanowiąc ciekawą alternatywę dla popularnych destynacji. Tallin, stolica Estonii, ma wiele pięknych zabytków, ale na uwagę zasługują także inne znajdujące się w kraju miejscowości. Gdy planujesz swój wyjazd do Estonii, nie zapomnij o polisie turystycznej. Razem z nią wyjazd będzie bezpieczniejszy! Sprawdź jakie ubezpieczenie turystyczne do Estonii wybrać!

​Estonia – informacje MSZ

 • Estonia uznawana jest za bezpieczny kraj dla turystów.
 • W miejscowościach turystycznych należy uważać na kieszonkowców.
 • Aktualnie mogą obowiązywać specjalne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.
 • Obecne zalecenia dotyczące podróży do Estonii można znaleźć na stronie internetowej MSZ.

​Podróż do Estonii – jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Wyjazd za granicę może skutkować wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne. To polisa, której zadaniem jest zapewnienie ochrony podróżującemu, aby nie musiał on ponosić kosztów zdarzeń we własnym zakresie.

Za pomocą polisy podróżnej można pokryć koszty leczenia, transportu medycznego, ratownictwa, ale też skradzionego bagażu lub wyrządzonej nieumyślnie szkody. Szeroka gama dodatkowych opcji w ramach ubezpieczeń dla turystów pozwala na dopasowanie takiej, z którą wyjazd będzie bezstresowy.

Dobra polisa turystyczna będzie również pomocna podczas wyjazdu do Estonii. Ubezpieczenia przed wyjazdem do tego kraju można znaleźć w wielu towarzystwach, a następnie od razu zawrzeć umowę, by uzyskać ochronę w wybranym przez siebie zakresie.

​Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wakacje w Estonii?

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują szeroką gamę polis, dlatego też przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę należy w pierwszej kolejności określić charakter wyjazdu oraz swoje wymagania, a następnie sprawdzić dostępne ubezpieczenia w różnych towarzystwach.

1. Zakres polisy

Dobre ubezpieczenie turystyczne do Estonii powinno przede wszystkim odpowiadać potrzebom turysty, aby w ten sposób wyjazd był udany i nieprzewidziane zdarzenia nie zakłóciły wypoczynku.

Ubezpieczyciele mogą zaoferować polisy w wariancie podstawowym oraz z dodatkowymi opcjami, aby dzięki temu ochrona była jeszcze szersza.

Standardowy zakres ubezpieczenia turystycznego do Estonii obejmuje:

 • Zwrot kosztów leczenia.
 • Koszty transportu, w tym transportu medycznego.
 • Koszty ratownictwa i poszukiwania.

Do powyższego ubezpieczenia można także dokupić dodatkowe opcje, co pozwala turyście na otrzymanie lepszej ochrony w wielu sytuacjach, z jakimi można spotkać się podczas wyjazdu.

Do dodatkowych polis turystycznych zaliczają się głównie:

 • Assistance.
 • NNW – następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Ubezpieczenie bagażu.
 • Ubezpieczenie odwołania, rezygnacji lub skrócenia wycieczki.
 • OC w życiu prywatnym.
 • OC sportowe.
 • Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych.
 • Ubezpieczenie dla osób z przewlekłymi chorobami.

W zależności od ubezpieczyciela mogą również pojawić się dodatkowe opcje, dlatego warto sprawdzić dostępne propozycje przed zawarciem umowy ubezpieczeniowej.

2. Charakter wyjazdu

Podczas wyboru polisy warto wziąć pod uwagę nie tylko jej zakres, ale też charakter wyjazdu. Najczęściej kupowane są polisy turystyczne przeznaczone dla turystów, czyli osób podróżujących do innego kraju w celach wypoczynkowych. Dostępne są także inne warianty polis.

Dostępne warianty polis w zależności od charakteru wyjazdu:

 • Ubezpieczenie dla sportowców.
 • Ubezpieczenie dla pracowników.
Zapewnij sobie spokojny urlop
Nawet 50% taniej za pełen pakiet ochrony

3. Suma ochrony.

W zależności od wybranej oferty ubezpieczenia towarzystwo może zaoferować określoną sumę ubezpieczenia, która określana jest też sumą gwarancyjną polisy. Ma ona określone limity, do których ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność. Powyżej tej kwoty koszty musi pokrywać już ubezpieczony.

Turysta chcący uzyskać wysoką ochronę pod kątem kosztów leczenia czy też ubezpieczenia bagażu, powinien zdecydować się na polisę z wyższym limitem. W takiej sytuacji należy liczyć się z wyższym kosztem składki ubezpieczeniowej.

​Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Estonii?

Koszty ubezpieczenia turystycznego do Estonii kalkulowane są indywidualnie, co powoduje, że różnią się one w zależności od wybranej oferty. Stąd też warto zapoznać się z różnymi propozycjami, co można zrobić także we własnym zakresie – za pomocą kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Ceny polis podróżnych do Estonii zaczynają się od około 3 zł dziennie, dlatego tygodniowy wyjazd będzie oznaczał koszt jedynie około 21 zł!

Polisy w cenie około 3 zł na dzień obejmują najczęściej podstawowe warianty ochrony – koszty leczenia, transportu, ratownictwa oraz NNW. Aby uzyskać szersze zabezpieczenie, należy wziąć pod uwagę dodatkowe opcje ubezpieczeniowe. W tym przypadku koszty rozpoczynają się od 4 zł na dzień i wynoszą do 7 zł na dzień.

Aby sprawdzić koszty ubezpieczenia w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, warto posłużyć się kalkulatorem ubezpieczeniowym online. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych szybko skalkuluje wysokość składki w wielu towarzystwach jednocześnie, wskazując na najtańszą opcję. Następnie, bez potrzeby wychodzenia z domu, można zawrzeć umowę bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela!

​Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne do Estonii?

Polisa podróżna do Estonii może obejmować szeroki zakres ochrony uwzględniający indywidualne potrzeby podróżującego. Stąd też duże znaczenie ma zapoznanie się z dokładnymi warunkami ubezpieczenia.

OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia to podstawowy dokument, który reguluje warunki polisy. Znajdują się w nim w szczególności informacje związane z zakresem ochrony oraz sytuacjami, gdy polisa nie zadziała – są to tak zwane wyłączenia. Stąd ważne jest zapoznanie się z OWU, aby dowiedzieć się, jaką pomoc można otrzymać w ramach konkretnego ubezpieczenia turystycznego.

​Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne do Estonii?

Ubezpieczenie turystyczne do Estonii można zakupić na kilka sposobów – również bez wychodzenia z domu. Co ważne, można robić to nawet na jeden dzień przed podróżą, dlatego można zapewnić sobie odpowiednią ochronę nawet wtedy, gdy wyjazd ma charakter last minute, czyli organizowany jest na ostatnią minutę.

Polisę na wyjazd do Estonii można kupić:

 • W towarzystwie ubezpieczeniowym – aktualnie jest to możliwe zarówno w placówkach ubezpieczycieli, jak i na ich stronach internetowych.
 • W agencji ubezpieczeniowej – oferuje ona polisy wielu ubezpieczycieli. Agent pomaga wtedy w wyborze najkorzystniejszej oferty.
 • W biurze podróży – przy kupowaniu wycieczki albo zakupić samą polisę.

Aby wybrać najlepszego ubezpieczyciela, najlepiej wykonać wcześniejszą kalkulację. W tym celu można posłużyć się kalkulatorami ubezpieczeń turystycznych online.

​Czy EKUZ działa w Estonii?

W Estonii można korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Kartę można odebrać w NFZ.

Należy jednak pamiętać o tym, że EKUZ nie zapewnia tak szerokiej ochrony ubezpieczeniowej jak polisa, dlatego warto zdecydować się również na jej zakupienie.

Pro tip: sprawdź jak działa karta EKUZ w Estonii

​Podsumowanie

Estonia to kraj idealny dla turystów spragnionych przygody. Gdy także się do nich zaliczasz, nie zapomnij o kupnie ubezpieczenia turystycznego przed swoim wyjazdem!

Sprawdź nasze Ubezpieczenia