Ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka

Dla wielu dzieci przedszkole będzie pierwszym krokiem na szczeblu formalnej edukacji. Nic zatem dziwnego, że jest to bardzo istotny moment nie tylko dla malca, ale również dla jego rodziców. Z punktu widzenia rodziców najważniejszą kwestią będzie wtedy stałe bezpieczeństwo ich dziecka. Choć nie da się uchronić malca przed wszystkimi potencjalnymi wypadkami, można się przed nimi w pewien sposób zabezpieczyć. Pomoże w tym dedykowane ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka. Jaki jest zakres tej polisy i o czym warto pamiętać przy jej zakupie? Zapraszamy do lektury naszego tekstu!

Co to jest NNW przedszkolne?

Ubezpieczenie NNW przedszkolne to jedna z wielu dostępnych odmian ubezpieczenia NNW. Wszystkie świadczenia tego typu mają chronić przed negatywnymi skutkami nieszczęśliwych wypadków. Co jasne, opisywana polisa zapewnia taką ochronę dziecku, które zaczyna edukację na szczeblu przedszkola.

Wbrew pozorom takie ubezpieczenie powinno zapewnić pomoc nie tylko w razie nieszczęśliwego wypadku. Obecnie większość świadczeń NNW gwarantuje wsparcie także przy zdiagnozowaniu nagłej choroby. Wówczas rodzice mogą liczyć między innymi na pomoc w pokryciu kosztów leczenia, rehabilitacji oraz wydatków szkolnych (np. dodatkowych korepetycji).

Jakie NNW wybrać dla dziecka do przedszkola?

Przy wyborze wszystkich ubezpieczeń dla dzieci należy zwracać szczególną uwagę na dokładny zakres gwarantowanej ochrony. To od niego zależy bowiem, kiedy rodzice dziecka będą mogli uzyskać pomoc od asekuratora.

Niestety, opisane wyżej świadczenia nie muszą wchodzić w podstawowy zakres ochrony polisy. Z tego względu bardzo cennym atutem będzie możliwość rozszerzenia zakresu o dodatkowe zapisy. Dzięki temu rodzice będą mogli dopasować świadczenie do potrzeb swojego dziecka. Jeżeli więc ich pociecha uprawia sport, warto rozszerzyć zakres ochrony o dodatkową aktywność fizyczną. Podobna zasada obowiązuje także w przypadku np. chorób przewlekłych, kiedy to dodatkowa ochrona będzie po prostu konieczna.

Warto również zwrócić uwagę na gwarantowaną sumę ubezpieczenia, albowiem od niej zależy wysokość wypłacanych odszkodowań. Dlatego korzystniejszą alternatywą będzie polisa z wyższą sumą ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW do przedszkola online?

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w szkole
Najlepsza ochrona w rozsądnej cenie!

Aktualnie sprzedaż ubezpieczeń drogą elektroniczną stała się niezwykle popularna. Toteż większość asekuratorów umożliwia swoim klientom zamówienie wybranej polisy przez internet. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową danego ubezpieczyciela, a następnie wybrać polisę i za nią zapłacić.

Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia NNW znajdują się w ofertach naprawdę wielu firm. Tym samym klienci przy wyborze polisy nie powinni ograniczać się tylko do oferty jednego asekuratora. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu Polisoteka.pl. Na stronie Polisoteka.pl można odnaleźć oferty wielu różnych ubezpieczycieli. To z kolei pozwala na porównanie kilku dostępnych alternatyw i wybór tej najbardziej opłacalnej! Nie przepłacaj za ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka!

Co obejmuje NNW dla dziecka w przedszkolu?

Podstawowym zapisem we wszystkich ubezpieczeniach tego typu jest wspomniana ochrona przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. W przypadku tego zapisu jedyne różnice mogą dotyczyć wykazu sytuacji objętych ochroną, a także wysokości poszczególnych odszkodowań. Dużo większe znaczenie mają więc zapisy dodatkowe. Czego mogą one dotyczyć?

Dodatkowe korzyści w takich polisach NNW to między innymi:

  • ochrona w czasie uprawiania sportu;
  • dodatkowa pomoc w powrocie do nauki;
  • wsparcie psychologa;
  • pomoc w organizacji leczenia lub rehabilitacji.

Tak naprawdę każdy kolejny zapis tego typu zwiększa zakres ubezpieczenia i tym samym jego opłacalność. Toteż warto mieć to na uwadze w przypadku zakupu polisy NNW dla przedszkolaka.

Podsumowanie

Bezpieczna edukacja przedszkolna zależy zarówno od zachowania dziecka, jak i profesjonalnego podejścia nauczycieli. Warto jednak pamiętać, iż losowe wypadki zdarzają się nawet w przedszkolu. Dlatego dedykowane ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka będzie bardzo dobrą inwestycją. Co prawda, nie sprawi ona, że wszystkie pechowe wypadki będą omijać malca. Jednak ubezpieczenie NNW z pewnością ułatwi pokonanie negatywnych skutków powstałej sytuacji.

Sprawdź nasze Ubezpieczenia

Warto Wiedzieć