Ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka

Dla wielu dzieci przedszkole będzie pierwszym krokiem na szczeblu formalnej edukacji. Nic zatem dziwnego, że jest to bardzo istotny moment nie tylko dla malca, ale również dla jego rodziców. Z punktu widzenia rodziców najważniejszą kwestią będzie wtedy bezpieczeństwo ich dziecka. Choć nie da się uchronić malca przed wszystkimi potencjalnymi wypadkami, można się przed nimi w pewien sposób zabezpieczyć. Pomoże w tym ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka. Jaki jest zakres tej polisy i o czym warto pamiętać przy jej zakupie? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Co to jest ubezpieczenie NNW do przedszkola dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW przedszkolne to jedna z wielu dostępnych odmian polisy NNW. Wszystkie świadczenia tego typu mają chronić przed negatywnymi skutkami nieszczęśliwych wypadków. Co jasne, opisywana polisa zapewnia taką ochronę dziecku, które zaczyna edukację na szczeblu przedszkola.

Wbrew pozorom takie ubezpieczenie powinno zapewnić pomoc nie tylko w razie nieszczęśliwego wypadku. Obecnie większość świadczeń NNW gwarantuje wsparcie także przy zdiagnozowaniu nagłej choroby. Wówczas rodzice mogą liczyć między innymi na pomoc w pokryciu kosztów leczenia, rehabilitacji oraz wydatków szkolnych (np. dodatkowych korepetycji).

Jakie NNW wybrać dla dziecka do przedszkola?

Przy wyborze wszystkich ubezpieczeń dla dzieci należy zwracać szczególną uwagę na dokładny zakres gwarantowanej ochrony. To od niego zależy bowiem, kiedy rodzice dziecka będą mogli uzyskać pomoc od asekuratora.

Niestety, opisane wyżej świadczenia nie muszą wchodzić w podstawowy zakres ochrony polisy. Z tego względu bardzo cennym atutem będzie możliwość rozszerzenia zakresu o dodatkowe zapisy. Dzięki temu rodzice będą mogli dopasować świadczenie do potrzeb swojego dziecka. Jeżeli więc ich pociecha uprawia sport, warto rozszerzyć zakres ochrony o dodatkową aktywność fizyczną. Podobna zasada obowiązuje także w przypadku np. chorób przewlekłych, kiedy to dodatkowa ochrona będzie po prostu konieczna.

Warto również zwrócić uwagę na gwarantowaną sumę ubezpieczenia, albowiem od niej zależy wysokość wypłacanych odszkodowań. Dlatego korzystniejszą alternatywą jest polisa z wyższą sumą ubezpieczenia, choć takie świadczenie będzie też nieco droższe.

Co obejmuje NNW dla dziecka w przedszkolu?

Podstawowym zapisem we wszystkich ubezpieczeniach tego typu jest wspomniana ochrona przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. W przypadku tego zapisu jedyne różnice mogą dotyczyć wykazu sytuacji objętych ochroną, a także wysokości poszczególnych odszkodowań. Dużo większe znaczenie mają więc zapisy dodatkowe. Czego mogą one dotyczyć?

Dodatkowe korzyści w takich polisach NNW to między innymi:

  • ochrona w czasie uprawiania sportu;
  • dodatkowa pomoc w powrocie do nauki;
  • wsparcie psychologa;
  • pomoc w organizacji leczenia lub rehabilitacji.

Tak naprawdę każdy kolejny zapis tego typu zwiększa zakres ubezpieczenia i tym samym jego opłacalność. Toteż warto mieć to na uwadze w przypadku zakupu polisy NNW dla przedszkolaka.

Gdzie kupić ubezpieczenie NNW do przedszkola online?

Aktualnie sprzedaż ubezpieczeń drogą elektroniczną stała się niezwykle popularna. Toteż większość asekuratorów umożliwia swoim klientom zamówienie wybranej polisy przez internet. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową danego ubezpieczyciela, a następnie wybrać polisę i za nią zapłacić.

Z drugiej strony warto pamiętać o tym, że ubezpieczenia NNW znajdują się w ofertach naprawdę wielu firm. Tym samym klienci przy wyborze polisy nie powinni ograniczać się tylko do oferty jednego asekuratora. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z serwisu Polisoteka.pl. Na stronie Polisoteka.pl można odnaleźć oferty wielu różnych ubezpieczycieli. To z kolei pozwala na porównanie kilku dostępnych alternatyw i wybór tej najbardziej opłacalnej. Dzięki temu rodzice mogą zapewnić dziecku odpowiednio szeroką ochronę i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Sam wybór takich ubezpieczeń jest naprawdę bogaty. Aktualnie polisy NNW dla przedszkolaków widnieją między innymi w ofertach firm: PZU, Allianz oraz Warta.

Najważniejsze informacje:

  • Bezpieczna edukacja przedszkolna zależy zarówno od zachowania dziecka, jak i profesjonalnego podejścia nauczycieli. Warto jednak pamiętać, iż losowe wypadki zdarzają się nawet w przedszkolu.
  • Takie zdarzenia są często w pełni losowe i dlatego nie można się przed nimi w 100% ochronić. Jednak można zabezpieczyć dziecko przed ich negatywnymi skutkami, co jest możliwe dzięki polisie NNW dla przedszkolaka.
  • Ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka gwarantuje wypłatę rekompensaty finansowej w momencie, kiedy dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi. Wysokość takiej pomocy zależy od sumy ubezpieczenia oraz skali doznanych obrażeń.
  • Ponadto coraz więcej opisanych polis NNW zapewnia dziecku dodatkowe świadczenia w ramach ubezpieczenia. Mogą to być np. gwarancja pomocy w razie nagłej choroby lub poważnego urazu.
  • Obecnie najlepszą opcją dla rodziców będzie zakup wspomnianego ubezpieczenia przez internet. Dzięki temu można nie tylko porównać kilka dostępnych ofert, ale także przystosować zakres polisy do potrzeb malucha.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jak działa ubezpieczenie NNW dla przedszkolaka?
Taka polisa ma zapewnić wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Kiedyś takie odszkodowanie było wypłacane tylko przy ulegnięciu wypadkowi, ale teraz wspomniane polisy mogą obejmować również np. nagłą chorobę lub doznanie poważnego urazu.
Czy ubezpieczenie NNW trzeba kupić w przedszkolu?
Nie. Zakup polisy NNW dla przedszkolaka nie jest obowiązkowy i nie trzeba go kupować w przedszkolu. Nawet w przypadku zainteresowania takim świadczeniem warto sprawdzić, czy samodzielny zakup NNW przez internet nie będzie bardziej opłacalny.
Dlaczego warto kupić NNW dla przedszkolaka online?
Samodzielne zamówienie polisy NNW online pozwala na wybranie jednego z wielu dostępnych świadczeń. Dzięki temu rodzice mogą dokładnie przystosować zakres ochrony ubezpieczenia do potrzeb malucha. Ponadto w wielu przypadkach cena takiego świadczenia okazuje się wówczas bardziej atrakcyjna.