Ubezpieczenie NNW dla dzieci
Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW dla dzieci – gdzie je kupić?

Rodzice dość często dowiadują się o możliwości zakupu szkolnego NNW dla dziecka podczas wizyty w szkole. O takiej możliwości zazwyczaj informują wychowawcy w czasie zebrania lub konsultacji. Rzeczywiście zakup polisy NNW w szkole to jedna z dostępnych opcji. Jednak rodzice wcale nie muszą się na nią decydować. Jeśli nawet postanowią kupić taką polisę, nie muszą tego robić akurat w szkole. Gdzie jeszcze można kupić ubezpieczenie NNW dla dzieci? O czym warto pamiętać przy wyborze metody zakupu? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci i zakup w szkole

Jak już zaznaczyliśmy, jest to dość często wybierana opcja. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rodzice po prostu korzystają z okazji i kupują taką polisę podczas wizyty w szkole. To właśnie opcja zakupu w placówce oraz jej praktyczny charakter jest tutaj kluczowy.

Jednak wbrew pozorom nie jest to najlepsza dostępna opcja. Dlaczego? Z kilku powodów. Po pierwsze, zakup ubezpieczenia w szkole nie daje żadnej możliwości wyboru. W praktyce rodzic wyraża po prostu chęć przystąpienia do polisy grupowej o odgórnie narzuconych warunkach. Nie ma więc tutaj mowy o np. samodzielnym ustalaniu zakresu polisy lub rozszerzaniu ochrony.

To wszystko sprawia, że zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka w szkole nie jest zbyt dobrą opcją. Co jasne, od każdej reguły zdarzają się wyjątki i nawet tutaj można czasami znaleźć niezłe świadczenie. Jednak warto pamiętać o tym, że istnieją dużo lepsze opcje.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci i zakup u agenta

Stacjonarna sprzedaż ubezpieczeń od kilku lat mocno traci na popularności. Jednak nadal istnieje spore grono osób, które są przyzwyczajone do kupowania ubezpieczeń u agentów. Dlatego trzeba wspomnieć również o tej opcji.

Jakie zalety ma zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka u agenta lub w placówce ubezpieczyciela? Na pewno jednym z atutów jest możliwość skorzystania z pomocy udzielanej przez doradcę klienta. Taki pracownik może przedstawić dostępną ofertę oraz pomóc w dopasowaniu ubezpieczenia do określonych potrzeb. Ponadto to pracownik placówki odpowiada wtedy za wprowadzenie danych do systemu i wydrukowanie dokumentów.

Jednak tutaj także pojawiają się pewne wady. Po pierwsze, stacjonarny zakup ubezpieczenia NNW nie jest zbyt praktyczny. Wymaga on przecież wyjścia z domu i dojechania do biura agenta lub placówki ubezpieczyciela. Oprócz tego jest to również mało opłacalne, ponieważ ubezpieczenia sprzedawane stacjonarnie są droższe. Wynika to z faktu, że do ich ceny doliczana jest prowizja agenta lub pracownika placówki.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka i zakup online

Powodem wspomnianego wyżej spadku zainteresowania stacjonarną sprzedażą ubezpieczeń jest rozwój konkurencyjnego kanału sprzedaży. Ten kanał to oczywiście sprzedaż ubezpieczeń online. Z roku na rok coraz więcej ubezpieczeń jest zawieranych właśnie za pośrednictwem internetu. Trudno się temu dziwić, bo zakup polisy online ma kilka unikalnych zalet.

Przede wszystkim jest to najbardziej praktyczna i wygodna opcja. Do zakupu polisy potrzebne będzie tylko urządzenie z dostępem do internetu. Ponadto wszystkie formalności można wypełnić bez wychodzenia z domu.

Niektórzy mogą obawiać się, że samodzielnie trudno będzie znaleźć im odpowiednią polisę. Jednak z pomocą przychodzi serwis Polisoteka.pl. Dzięki naszej stronie znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia NNW dla dziecka nie będzie problemem.

Przy zakupie ubezpieczenia online wypełnienie dokumentacji i finalizacja zakupu trwa średnio 15-20 minut. Jest więc to opcja opłacalna czasowo. Ponadto polisy dostępne online są tańsze niż ich stacjonarne odpowiedniki ze względu na brak dodatkowej prowizji.

Trzeba więc przyznać, że zakup ubezpieczenia NNW dla dziecka online to pod wieloma względami najlepsza alternatywa. W zasadzie jej jedyną wadą jest konieczność samodzielnego wypełnienia formalności. Niemniej jest to na tyle proste, że każdy powinien sobie z tym poradzić.

Najważniejsze informacje:

  • Rodzice dość często dowiadują się o możliwości zakupu polisy NNW podczas wizyty w szkole. Dlatego warto od razu zaznaczyć, że zakup takiego ubezpieczenia w sekretariacie to tylko jedna z dostępnych opcji.
  • Jeżeli chodzi o zalety takiego rozwiązania, zakup polisy przy okazji wizyty w szkole może wydawać się wygodną opcją. Jednak z drugiej strony rodzic nie może wówczas określić warunków polisy i musi zaakceptować ustalony odgórnie zakres.
  • Przez to warto zainteresować się innymi formami zakupu. Niektóre osoby mogą zdecydować się na stacjonarny zakup ubezpieczenia, ale jest to mało praktyczne. Ponadto polisy dostępne stacjonarnie mogą być wyraźnie droższe.
  • Natomiast najbardziej praktyczną opcją jest samodzielny zakup ubezpieczenia online. Dzięki wyborowi takiej metody zakupu rodzice mogą liczyć na najszerszy wybór ubezpieczeń i atrakcyjne ceny.
  • Dodatkowo przy zakupie ubezpieczenia NNW online można skorzystać z serwisu Polisoteki, aby łatwiej znaleźć świadczenie spełniające określone kryteria.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie można kupić ubezpieczenie NNW dla dziecka?
Dla wielu osób oczywistym wyborem jest zakup takiego ubezpieczenia w sekretariacie szkoły. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby taką polisę zamówić online lub kupić ją u agenta.
W jaki sposób najlepiej kupić NNW dla dziecka?
Biorąc pod uwagę zalety oraz wady poszczególnych rozwiązań, najlepszą opcją wydaje się zakup ubezpieczenia online. Nie dość, że jest to bardzo praktyczna i wygodna alternatywa, to jeszcze zapewnia ona szeroki wybór ubezpieczeń.
Czy zakup ubezpieczenia online jest trudny?
Nie. Obecnie formalności związane z zakupem ubezpieczeń online zostały mocno uproszczone. Dzięki temu nawet osoby, które nigdy wcześniej nie kupowały ubezpieczeń, będą w stanie łatwo zamówić ubezpieczenie przez internet. Cała procedura nie powinna wtedy potrwać dłużej niż 15-20 minut.